mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:50:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Različni pristopi v šolanju psov
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Različni pristopi v šolanju psov  (Prebrano 54600 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Igor-
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #195 : petek, 26.08.2005 : 10:34:57 »

Ves potrebujem zatezne ovratnice ne pri tastari ne pri mlajsi psici. Pri mlajsi psici za solanje tudi povodce na potrebujem.

A šolaš na telapatijo al kaj  Grin Grin

LP
Igor
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #196 : petek, 26.08.2005 : 10:37:17 »

Švrk šola s pomočjo priboljškov, igračk in pohval, vedno več pa je tudi tečajev, kjer se doda še kliker. Cukanje in vlečenje psa se šteje za napako, ki si zasluži vso grajo. No, priznam, da sem bila kar nekajkrat kregana, če sem cuknila, čeprav je bil to čisto nagonski odziv na poteg psa sram
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #197 : petek, 26.08.2005 : 10:55:32 »

mislila sem KD Barje- kaj pa ti meniš?

KD Barje ne poznam, tako da ne morem nic reci. S solo Svrk sem bila zadovoljna.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #198 : petek, 26.08.2005 : 10:56:02 »

O ja v Švrku sem bla tudi jaz parkrat kregana ker sem cuknila, pa enih 2x sem ji ritko cisto rahlo proti tlem potisnila in tudi bila kregana, ker se to ne dela in so imeli prav.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #199 : petek, 26.08.2005 : 11:18:12 »

Ne vem, kako lahko primerjate šolanje nekaj kilskega psa s 45 kg ali celo več (moja Bina jih ima 70 kg) psom Shocked Kot je Agnes že omenila: naj nekdo, ki ima majhnega psa, poskusi na navadni obratnici zaustavit 50 kilskega psa, ki se je ODLOČIL, da bo skočil recimo v drugega psa. Mene je Bina celo na zatezni že spravila na tla, ker se mi je zapletla med noge Grin Tudi meni se je zatezna sprva zdela grozna, ampak zaradi zatezne (in super instruktorja) imam jaz sedaj doma mucka Smiley Ki ne vleče. In ki ima za navaden sprehod navadno ovratnico.

Deteljica: halti je dobil naš samec. Ja, za instruktorja je bila to super rešitev. Za nas tudi (za čas šolanja). Ampak pes še vedno vleče, če nima haltija gor. Tako da ni naučen čisto nič  Roll Eyes Halti je samo prikrivanje napake Tongue Raje dam psu zatezno za 1 mesec in se mučim z njim, da se nauči, da se ne vleče (čeprav ne vem, zakaj se potrebuje zatezno, da se psa nauči, da ne sme vlečt), kot pa da mu dam halti za celo življenje.

Sicer pa je Simi lepo povedala: vsaka šola je prisila za psa. Kako pa naj vem, da njej paše, da ji postavljam frolice na tla in da jih mora pobirat?? Kaj pa, če bi njej takrat bolj pasalo ležat na balkonu? In tudi to, da mora biti sedaj v moji sobi (in ležat na postelji) je prisila. Mogoče bi pa ona raje zunaj gledala, kako dež pada Grin
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #200 : petek, 26.08.2005 : 11:23:49 »

Simi,

Ni bila mišljena nobena provokacija nikogar.
Enostavno sem v en post strnila dve po mojem osebnem mnenju nasprotujoči si izjavi:
-   tečajnik mora imeti zatezno ovratnico
-   šolanje poteka brez kakršne koli fizične prisile


Verjetno nisem edina, ki ga tak zapis zmede! ( je bilo že pred časom v različnih rubrikah kaj o tem zapisanega ) Vse šole, ki sem jih spomladi poklicala in se zanimala za osnovno šolanje poslušnosti, so mi pojasnile, da njihovo učenje temelji izključno na učenju brez take in drugačne prisile in samo s priboljški, igračkami, celo kliker so mi nekateri obljubljali. No,  in sem si izbrala eno tako šolo z dolgoletnimi izkušnjami. Rezultat: na prvem treningu nasvet: pse na zatezno ovratnico, že po dveh, treh treningih, ko psi niso delali tako kot bi bilo zaželjeno, nazoren prikaz vaditelja, kako se psa "Kooo pooooooootegneeeeeee - CUKNI".
In zaključek je: reklamiranje šolanja brez prisile = odlična reklama

Zato sem šolanje nadaljevala individualno in ga še v šoli, kjer mi nikoli niso obljubljali nemogočega, pač pa kombinacijo metod, prilagojeno na značaj posameznega psa. In dosedanji rezultati močno presegajo moja začetna pričakovanja.
simi piše:
Citat
Bos rekla, da tvoji psi nikoli niso tebe nikamor poegnili in jih nisi fizicno ustavila? Bos rekla da ne uporabljas zatezne ovratnice.
Mogoce ne kovinske, amapak pleteno.
Ne samo potegnili, tudi odvlekli, prevrnili,….sem jih že na vse mogoče načine ustavljala, tudi s pomočjo kakšnega bližnjega droga, drevesa…. Angry Grin, ampak to so vse bolj samo še spomini na preteklost, čeprav “nikoli ne reci nikoli”, sploh glede na pasmo, ki jo imam.
Sem že zapisala, da nimam nič proti zatezni ovratnici, imam tako kovinske kot pletene zatezne in polzatezne, ja pa kaka šminkerska usnjena se tudi najde, pa še oprsnice za v kritične situacije, ker svojih  psov ne davim in ne dušim. Raje uporabim  oster in glasen ukaz ( psihično martretiranje?).

Srečen razplet za Bajko, želim ti, da se kaj takega več ne ponovi. Meni se je privezan pes uspel izmuzniti že tudi na zatezni ovratnici.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #201 : petek, 26.08.2005 : 11:52:32 »

Citat
Ne vem, kako lahko primerjate šolanje nekaj kilskega psa s 45 kg ali celo več (moja Bina jih ima 70 kg) psom

Zakaj pa ne? Kaj ima pa kilaza s tem, razen morda razmerja mozgani:teza? Ne razumem tega zgoraj, res ne. Oba je potrebno nauciti kaj se sme in cesa ne. Od lastnika je odvisno kako bo in ce bo sploh psa tega naucil. Ne razumem, kaj bi imela kilaza s tem. Upam, da si psov ne izbirate glede na tezo, ampak glede na svoje sposobnosti obvladovanja dolocene zivali...

Kaj so morda tezji psi prezabiti za solanje kot je zgoraj opisano? Imajo manjsi psi vec malih sivih celic in so posledicno bolj brihtni?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #202 : petek, 26.08.2005 : 12:00:41 »

Mefisto, se strinjam s tabo, vendar pa mislim, da gre glede teh dveh izjav za nesporazum.
Po moje je tjashybosty govorila o soli Svrk, lenzi pa o KD Barje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #203 : petek, 26.08.2005 : 12:09:55 »

Nanook, malokateri pes bi ob ponorelem pudlju odreagiral pasivno, večina bi jih potegnila proti vreščoči mrcini. V tistem trenutku preusmerjanje pozornosti in klikanje pač ni najboljša opcija a ne? Ja in tukaj je razlika ali te potegne 10, 20 kg pes ali pa 45 kg tele.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #204 : petek, 26.08.2005 : 12:14:35 »

Mene zanima kaj ima teza s solanjem. Razumem, da ne gre primerjati solanja razlicnih pasem, celo posameznikov, vsaj ne apriori, ne razumem pa kaj ima pri solanju oz. primerjanju solanj kilaza-teza psa.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #205 : petek, 26.08.2005 : 12:16:32 »

A se pogovarjamo o načinih šolanja ali o reakcijah parov lastnik-pes v različnih situacijah?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #206 : petek, 26.08.2005 : 12:19:26 »

Se opravičujem, sem nepozorno prebrala citat, ki ga je navedla Nanook, mislila sem, da je vzet od Agnes.

Me pa vseeno zanima kaj bi storile ve, v primeru, ki ga je navedla Agnes?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #207 : petek, 26.08.2005 : 12:21:08 »

Nuki, ne, res ni nobene povezave med kilažo in možgani Roll Eyes Ampak jaz verjetno 5 kilskemu psu tudi ne bi dala zatezne. Tak majhen pes se lahko razpoči (karikiram) ali pa postavi na trepalnice, pa me ne bi premaknil, pa če bi vzel še tak zalet. Bina me brez zaleta lahko spodnese. In ja, če je potrebno zadržati psa na povodcu, potem ima kilaža veliko vlogo. In lažje je zadržati psa na zatezni ovratnici. Samo to sem mislila. Nikakor pa ne, da so veliki bolj zabiti ali pa da so manjši bolj pametni. Ali pa, da majhnih ni potrebo šolati. Ne, tega jaz ne trdim. Moj stavek se je navezoval samo na uporabo zatezne pri velikih / majhnih psih.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #208 : petek, 26.08.2005 : 12:28:56 »

Okidoki, hvala za pojasnilo. Smiley

Andi, tisto kar vedno storim-brcam proti napadalcu oz. ga poskusam odgnati. Taki primeri pri nas, zal, niso prav redki, ceprav jih je res vedno manj pa tudi Tari se jih je ze pocasi naucil ignorirati in abrambo prepusca meni.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #209 : petek, 26.08.2005 : 12:48:07 »

In če bi imela velikega psa?
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Različni pristopi v šolanju psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines