mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:58:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Udeležba razstave
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Udeležba razstave  (Prebrano 17252 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MalaMishka
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« : ponedeljek, 17.09.2012 : 18:38:24 »

V soboto se nameravam oglasiti na specialni razstavi nemških ovčarjen v Komnu. Ker še nikoli nisem bila na nobeni, me zanima kakšna so 'pravila obnašanja'.
Kaj naj bi obiskovalci lahko počeli?
Verjetno potekajo tudi kakšna tekmovanja. Kdaj?
Če želim kakšno informacijo od kakšnega vzreditelja, naj kar pristopim in vprašam ali kako?
In kdaj je najboljši čas za vprašanja? 
Ali lahko psa tudi kaj pocrklajam?
So na razstavi samo odrasli psi ali tudi mladiči?
Česa se ne sme?
...

V glavnem nimam pojma kako to gre, zato prosim za malo pomoči za nevednega.

Je kdo že bil kdaj na podobni razstavi?

Hvala.

LP
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1 : ponedeljek, 17.09.2012 : 19:30:13 »

jaz ti lahko odgovorim na en del vprašanj  Smiley

do mene kot vzreditelja lahko pridejo vsi in tudi vprašajo vse kar jih zanima. jaz nisem prav nič jezna in slabe volje, ko se postavljajo vprašanja ... vesela sem jih ... rada imam mir par minut predno grem v ring, da se pač posvetim psu, ki ga razstavljam, ko pa pridem iz ringa, ko končam z ocenjevanjem, takrat lahko vsak sprašuje do onemoglosti  Grin

sama, ker je moja pasma dolgodlaka, ne dovolim božanja psa ali prijemanja dlake ali skakanja otrok okoli psa. lahko stojiš zraven, ko urejam psa, lahko sprašuješ do mar minut pred vhodom v ring potem pa, kot sem napisala, želim imet mir. ko pa pes zaključi z ocenjevanjem in ne gre v BIS potem se ga normalno lahko poboža, se tudi igra z njim. vkolikor pa gre pes še v BIS, pa ga dam v box, da ima mir in takrat se obiskovalci žal lahko samo pogovarjajo z menoj.

razstavljajo se lahko tudi mladiči. sama sem ta vikend razstavljala psa starega 5,5 mesecev
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 17.09.2012 : 19:42:07 »

Če prav razumem, greš na razstavo kot obiskovalka, torej brez psa, oz. ne razstavljaš?

Kaj naj bi obiskovalci lahko počeli?
Obiskovalci si predvsem lahko ogledajo dogajanje. Podobno, kot na vseh prireditvah. Smiley

Verjetno potekajo tudi kakšna tekmovanja. Kdaj?
Prireditev, na katero nameravaš, je "Glavna slovenska vzrejna razstava za nemške ovčarje 2012". Zjutraj se bo najprej lahko videlo delovne samce in samice na preizkusu borbenosti in poguma, od 10h naprej pa ocenjevanje v stoji in gibanju vse prijavljene nemške ovčarje. Več informacij najdeš na KLIK. Torej, če si greš pogledat prireditev od začetka do konca, boš lahko videla mnogo nemških ovčarjev, ki jih bodo sodniki ocenili tako v delu, kot po izgledu.

Če želim kakšno informacijo od kakšnega vzreditelja, naj kar pristopim in vprašam ali kako?
In kdaj je najboljši čas za vprašanja?
Na taki razstavi je za obiskovalce predvsem pomembno, da opazujejo dogajanje in pristopijo k vzreditelju šele, ko ta zaključi s predstavitvijo svojega psa, oz. ko vidimo, da se ne pripravlja na nastop v ringu. Razstavljalec (oz. morebitni vzreditelj) bo ob motečih vprašanjih tik preden bo s psom nastopil, zagotovo nejevoljen.

Moj predlog je, da najprej pridobiš razstavni katalog, potem pa nekaj časa opazuješ dogajanje. Vsi vodniki bodo imeli nekje na vidnem mestu številko in ob pogledu v katalog za posamezno zaporedno številko boš lahko ugotovila, kako je ime psu (s to številko), kako njegovemu vzreditelju in kako lastniku. Ko bo vodnik prišel iz ringa, počakaj toliko, da se s psom nekoliko umirita (vedno je po prihodu iz ringa nekoliko vznemirjenja na vseh straneh Smiley), potem pa najdi pravi trenutek in pristopi ter vprašaj, kar te zanima. Ni nujno, da ti bo vzreditelj z veseljem odgovarjal. Če ne boš zadovoljna, pač opazuješ naprej in si izbereš koga drugega. Za prvič je težko svetovat drugače, ker videti ne poznaš, kako taka razstava poteka, pa tudi vzrediteljev ne poznaš (vsaj po imenih), da bi se 'lotila' točno določenih ljudi. Namreč, vsi razstavljalci ne bodo vzreditelji. Naslednjič bo že bolj jasno Smiley. Po občutku in ne prevsiljivo, pa bo zagotovo nekaj uspeha.
 
Ali lahko psa tudi kaj pocrklajam?
Psov se ne crklja in ne čohlja kar tako, kot se nam zazdi. V vsakem primeru je pred posegom v 'osebni prostor' nemškega ovčarja treba za dovoljenje vprašati njegovega vodnika. Absolutno odsvetujem, da se približuješ psom takoj, ko pridejo s preizkusa ali iz ringa, vsekakor pa tudi v primeru, da vodnika ni zraven. Torej, kot v vseh primerih, se tudi na razstavi vodnika najprej vpraša, če dovoli, da njegovega psa pobožamo. Bo vodnik povedal ali lahko, kako in koliko.

So na razstavi samo odrasli psi ali tudi mladiči?
Sodeč po prijavnici, bodo na razstavi psi, stari od treh mesecev naprej (prvi ocenjevalni razred so mladiči od 3-6 mesecev), predvsem pa bodo odrasli psi. Koliko bo mladičev, boš videla iz kataloga.

Česa se ne sme?
Ne sme se hoditi na poligon, kjer poteka preizkus in v ring, kjer poteka ocenjevanje. In, kot sem že napisala, ne sme se šlatati psov, ob katerih ni vodnikov, če pa je vodnik zraven, se najprej vpraša njega, šele potem približa psu.

Je kdo že bil kdaj na podobni razstavi?
Ja, že smo bili na takih razstavah Smiley.

Več lahko najdeš na:
- Nemški ovčar nekoč in danes
- Predstavitev pasme nemški ovčar
- Nova (stara) različica - dolgodlaki nemški ovčar
- Kratek opis pasme nemški ovčar
- Rezultati in utrinki specialke za nemške ovčarje, 1.10.2010
- Utrinki iz glavne slovenske vzrejne razstave za nemške ovčarje SLO-Siegerschau 2008
- Foto material s specialne razstave za nemške ovčarje, Mali Bakovci, 5.7.2003 (250 fotk)

Pa še na splošno o razstavah in razstavljanju:
- Kaj moramo vedeti o razstavah?
- Razstavljanje za telebane
- Celotna razstavljalska rubrika na portalu
- Rubrika o razstavljanju na tem forumu
Logiran

MalaMishka
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #3 : torek, 18.09.2012 : 14:38:50 »

Jana hvala za tako obsežen odgovor, je zlata vreden.

Ja, prišla bom kot obiskovalka. Do sedaj sem se o pasmi izobraževala le preko interneta, knjig in NO, ki smo jih imeli doma, ko sem bila mala.

Zdaj pa bi rada še videla 'profesionalce' zato bom obiskala nekaj razstav, da spoznam vzreditelje.
Logiran
MalaMishka
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #4 : torek, 18.09.2012 : 17:33:12 »

Še eno vprašanje...pa se razstav udeleži veliko obiskovalcev ali so bolj redki?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #5 : torek, 18.09.2012 : 18:04:26 »

MalaMishka, odlično si se lotila zadeve Smiley

Število obiskovalcev je ponavadi odvisno od lokacije in tipa prireditve. Tole bo specialka samo za nemške ovčarje in težko rečem, koliko obiskovalcev se bo tokrat zbralo v Komnu. Morda se oglasi kdo, ki je sodeloval na kateri od preteklih komenskih specialk.

To soboto in nedeljo bosta dve razstavi za vse pasme v Mariboru KLIK in pravkar sem po statistiki naračunala, da je v soboto prijavljenih čez 900 psov, v nedeljo pa čez 850. Ker je razstava v samem mestu, je na njej poleg razstavljalcev in psov vedno tudi veliko obiskovalcev in zagotovo bo tako tudi ta vikend, če le ne bo prehudo deževalo Smiley. Pa upam, da ne bo.
Logiran

mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #6 : torek, 18.09.2012 : 21:49:14 »

MalaMishka, jaz sem doma iz Komna in sem šla dvakrat pogledat specialko, tako zaradi firbca Smiley Lani sem šla pogledat samo preizkuse borbenosti in poguma, ker mi je to pri nemcih najbolj zanimivo.
Če želiš, se lahko pa v soboto dobiva in greva skupaj pogledat, pa še na eno kavo Wink

Obiskovalcev pa zagotovo ni toliko kot na razstavah vseh pasem, to je res. Je pa po drugi strani to v redu, če si želiš stopiti v kontakt z razstavljalci oz. vzreditelji, saj je manj gužve okoli njih. Upam, da bo lepo vreme in da bo vse dobro teklo.
Če si za kavo v "nemški družbi" se mi lahko javiš na mojca.senegacnik-afna-gmail.com Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #7 : torek, 18.09.2012 : 21:56:11 »

Nekaj fotografij iz marčevske specialke v Komnu pa lahko pogledaš TULE (klik)
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #8 : torek, 18.09.2012 : 22:09:50 »

Ooo, MalaMishka, jaz bi na tvojem mestu takole super ponudbo mameF za 'nemško družbo' takoj sprejela Wink Cheesy
Logiran

mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #9 : torek, 18.09.2012 : 22:12:16 »

Hehe, pa še v "nemško šolo", dobesedno "v naročje" enemu odličnemu vzreditelju  jo lahko peljem Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #10 : torek, 18.09.2012 : 22:21:36 »

Super je tole, ker nekako hitreje lahko 'vstopiš' v akcijo Smiley Grin
Če greš lepo po vrsti in počasi, najprej gledaš, pa mal gruntaš in sprašuješ, vse preveč traja. Če te nekdo mal 'uvede', gre vse hitreje Grin
Logiran

eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #11 : torek, 02.12.2014 : 10:11:39 »

Še eno poročilo zelenega obiskovalca, morda komu pomaga iz zadrege.

Če ne poznaš scene in jaz je ne, je kar težko pristopiti k vzreditelju na razstavi. Če si za piko na i še malo bolj sramežljiva oseba pa sploh. Jaz sem šla lani na razstavo v Ljubljani, na specialko, strašna gneča povsod. Ljudje, ki so s svojimi psi čakali na vhod v ring, so bili kot sardele. Se mi je zdelo bolj primerno počakati, da bodo končali in jih potem ogovoriti. A žal je večina takoj po tem odšla v gnečo in proti izhodu. Eni sem poskušala slediti pa sem jo izgubila. Se vrnem nazaj in začopatim edino, ki je razstavljala odraslega psa, zraven pa je imela še mladiča in je še po koncu ostala blizu ringa. Se je izkazalo, da je Italijanka, njena angleščina je bila tako-tako, moja italijanščina neobstoječa Smiley. Sva na hitro zaključili, dala mi je sicer kontakt do njihove spletne strani pa sem doma še malo pregledala.

Čisto fina izkušnja, vidiš predstavnike v živo, kako se gibajo, kako se vedejo, ko je na kupu veliko psov in ljudi. Prvi stiki so težki, ker hočeš vprašati, izvedeti toliko stvari, imaš polno glavo šundra razstave in svojih neurejenih informacij. Vse to moraš strpati v nekaj stavkov in po možnosti tudi sebe predstaviti v čimboljši luči Smiley Mi je žal, da nisem pripeljala s sabo koga, ki vsaj malo pozna potek stvari in je malo bolj zgovoren Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #12 : torek, 02.12.2014 : 12:07:07 »

LAžje in predvsem več prostora je na razstavah, ki so na prostem  Wink
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #13 : torek, 02.12.2014 : 23:29:08 »


nikoli ne pristopi k nekomu pred vstopom v ring. vsak ima namreč svojo "proceduro" s svojim psom.

mene ne moti, če kdo pride, kaj vpraša ... samo par minut pred vhodom v ring in dokler ne zaključiva imam rada mir, da se posvetim clei in jo poskušam nekako fokusirat name brez motečih faktorjev.

verjemite mi, prav noben vas ne bo pojedel, če boste pristopila in spraševala ... če ste bodoči kupec mladiča je to samo en velik plus ... vsaj zame  Wink  Afro Afro

Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Udeležba razstave
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines