mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 06:59:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 62   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zgodba o Vii  (Prebrano 150703 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #120 : nedelja, 30.12.2012 : 12:18:12 »

Pri nas v bloku je tako, da se od tam, od koder so prišli očitki, da pes laja, vsak večer, tudi po deseti uri, sliši kričanje sosede na otroke ... Sad Shocked ... pa v zadnjh dveh mesecih se je že drugič zgodilo, da je nekdo v bloku imel žur do zgodnjih jutranjih ur in to tako glasnega, da sem z bolno hčerko spala na kavču, ker je bilo v spalnicah, ki so bližje stopnišču, nemogoče spati. 

Bi skoraj lahko rekla, da zivis v istem bloku kot smo ziveli mi (ce ne bi vedela, da si z drugega konca Slovenije). Mojega blokovskega stanovanja se namrec vsi moji prijatelji spomnijo po sosedi, ki se huronsko dere na uboge otroke.

Kar se tice pa prijave - poslji fotokopijo vse dokumentacije, ceprav bi morala biti vsaj tista o cipu in aktualnih cepljenjih razvidna iz CRPsi, lahko tudi poskeniras in posljes na mail, pa kot je bilo ze receno, napisi, ce hodita v kaksno pasjo solo, lahko tudi posljes kaksno fotografijo okolja kjer psica zivi in inspekcijo povabis na obisk.
Odhod v sluzbo seveda ne steje kot nikakrsna oblika zapustitve zivali. Tudi, ce gres za vec dni kam in ima pes 1x dnevno obisk (s hranjenjem in sprehodom) je zakonsko vse ok.

Po JRM pa tudi, ce pes laja ponoci, ne gre za krsenje. Razen seveda, ce zivis v obcini Log-Dragomer ...
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #121 : nedelja, 30.12.2012 : 16:06:04 »

O ti kriza... Sej je skoraj podobno kot pri nas, vendar v povezavi z otroci. Ampak, kot vem, se ne more zgoditi prav nič, če psa res ne zanemarjaš.  Tongue  Kar pa ga z odhodom v službo res ne.
Vsekakor je ptorebno samo soedlovanje z inšpekcijo. pa vse skupaj pozabiti. Eh...  Sad Undecided Angry
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #122 : nedelja, 30.12.2012 : 21:38:23 »

Mi smo imeli pa danes čisto poseben pasji obisk Wink. Ker sva Vio navajala kletke je moral mož iz stanovanja in ko se je vozil okoli je zagledal spuščenega psa mix lab z povodcem kako bezlja naokoli. ustavil se je vendar se je kuža ustrašil in ušel Sad. ko je prišel domov sva pregledala vse oglase, če je kje kakšen zgubljen, pa ni bilo nič objavljeno. Ker vedno pomislim, kaj bi bilo če Vii ne bi nihče nič pomagal, nama srce ni dalo miru in sva ga šla iskat. In sva ga tudi takoj našla Smiley. Približala sem se mu počasi z pestjo priboljškov in se je pustil ujeti, itak je imel povodec, naložila sva ga v avto in odpeljala domov. Potem sem pa poklicala zavetišče, da so prišli ponj. Pri nama je lepo počakal, le Via se je malo razburjala, ko sem ga čohala in mu nežno prigovarjala. Drugače je bil pa tak cuker, prijazen, nežna dušica v velikem črnem kožuščku. Dobro se je najedel in napil, zgrizel eno veliko kost-žvako, se malo naigral in pridno a malo prestrašeno odšel z punco iz zavetišča.
Črni lepotec upam, da imaš varen in topel dom ljubezen ljubezen ljubezen

[attachment deleted by admin]
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #123 : ponedeljek, 31.12.2012 : 11:42:24 »

No, o tem sem ti govoril takrat, ko smo iskali Vio. Seveda je poanta iskanje psa in pomoč. Pomembno pa je tudi sporočilo, ki ga s tem prenašaš na druge. In če to sporočilo pade na plodna tla, je naloga opravljena. Upam, da bo to prebral še kdo in se naslednjič, ko vidi človeka, ali pa psa, mačka ali katerokoli drugo žival v stiski ne bo obrnil stran in s svojim častnim dejanjem širil sporočilo naprej. Ker nikoli ne veš, za katerim vogalom te čaka nesreča in kdaj boš odvisen od dobre volje ljudi, ki sploh ni nujno, da jih poznaš.

V novem letu vam želim vse dobro, danes pa le ne pozabite trdno držati povodca, da se bo prihajajoče leto začelo srečno. Smiley
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #124 : ponedeljek, 31.12.2012 : 12:00:52 »

Pomembno pa je tudi sporočilo, ki ga s tem prenašaš na druge. In če to sporočilo pade na plodna tla, je naloga opravljena. Upam, da bo to prebral še kdo in se naslednjič, ko vidi človeka, ali pa psa, mačka ali katerokoli drugo žival v stiski ne bo obrnil stran in s svojim častnim dejanjem širil sporočilo naprej. Ker nikoli ne veš, za katerim vogalom te čaka nesreča in kdaj boš odvisen od dobre volje ljudi, ki sploh ni nujno, da jih poznaš.


 ljubezen
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #125 : ponedeljek, 31.12.2012 : 12:13:48 »

Viamia objem

Fifi1 Afro
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #126 : torek, 01.01.2013 : 12:02:07 »

Tako je. Amen!
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #127 : torek, 01.01.2013 : 12:06:07 »

Viamia  bravo bravo bravo objem
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #128 : torek, 01.01.2013 : 17:10:54 »

No, o tem sem ti govoril takrat, ko smo iskali Vio. Seveda je poanta iskanje psa in pomoč. Pomembno pa je tudi sporočilo, ki ga s tem prenašaš na druge. In če to sporočilo pade na plodna tla, je naloga opravljena. Upam, da bo to prebral še kdo in se naslednjič, ko vidi človeka, ali pa psa, mačka ali katerokoli drugo žival v stiski ne bo obrnil stran in s svojim častnim dejanjem širil sporočilo naprej. Ker nikoli ne veš, za katerim vogalom te čaka nesreča in kdaj boš odvisen od dobre volje ljudi, ki sploh ni nujno, da jih poznaš.

V novem letu vam želim vse dobro, danes pa le ne pozabite trdno držati povodca, da se bo prihajajoče leto začelo srečno. Smiley


Fifi1 to si pa tako lepo povedal. Čista resnica, ampak veš žal je tako, da se ponavadi tega začnemo zavedati šele takrat, ko sami potrebujemo pomoč. Pa ne, da smo slabi ljudje, ampak preprosto si včasih misliš, da je bolje da greš mimo, ali nimaš časa ali imaš kakšen drug neumni izgovor.
Je pa res, da se takšna reševanja lahko tudi slabo končajo, kajti ravno en večer prej sva z mojim hotela pobrat enega psa, ki je sam zvečer maširal po cesti, ampak v trenutku ko sva se ustavila in sem stopila iz avta, se je pesjanar tako prestrašil, da je stekel na cesto, sicer se HVALA BOGU ni zgodilo nič, potem je ušel med hiše. Tako, da se potem vprašam kaj sploh narediti, ko vidiš samega psa na cesti, poskušaš pristopiti in reskiraš ali obvestiš zavetišče, ki pride le, če si psa ujel, greš mimo ali kaj?

Srečno 2013 Smiley
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #129 : petek, 04.01.2013 : 13:26:09 »

 veselje veselje veselje jaz sem pa tako vesela, me je klicala veterinarska inšpektorica in je vse urejeno. problem je bil ker so pozabili Vio odjavit kot pogrešano, zato je ni bilo v sistemu pod moje ime. Gleda lajanja, pa je rekla samo naj se malo pogovorimo na hišnem sestanku koga kaj moti, da ona tu ne more nič ukrepati in da ne vidi nobene potrebe, da bi hodila v Litijo, saj smatra iz mojega dopisa, da za Vio dobro skrbim. uiiiiii Grin Moja srčica ostaja pri meni ljubezen
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #130 : petek, 04.01.2013 : 13:31:56 »

 Cheesy Cheesy Cheesy Kiss Kiss
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #131 : petek, 04.01.2013 : 13:33:05 »

Moja srčica ostaja pri meni ljubezen

Pa menda ja nisi imela kakršnihkoli pomislekov o tem, da ne bi? Shocked Shocked
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #132 : petek, 04.01.2013 : 13:56:09 »

Ja kaj pa vem Huh malo me je pa res skrbelo, ko pa že na pogodbi z zavetišče piše, da lahko psa vzamejo nazaj, če se smatra, da se z njim slabo ravna. Potem sem imela pa že razne scenarije v glavi kaj vse se lahko zgodi.
Upajmo, da se bo tudi Via popolnoma umirila in ne bo več teh težav.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #133 : petek, 04.01.2013 : 14:23:15 »

OK, eno je tvoje dejansko slabo ravnanje, drugo pa sitni sosedje. Wink
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #134 : petek, 04.01.2013 : 15:58:35 »

Seveda se bo! Če se je naša Emica, se bo tudi Via  Evil Wink
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 62   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines