mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 02:06:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 62   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zgodba o Vii  (Prebrano 151191 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #150 : nedelja, 13.01.2013 : 22:44:23 »

FŽ: Sem šla brat vašo temo. Katastrofa Shocked česa je pes sposoben, skoraj ne moreš verjeti. Se pa popolnoma strinjam, da je box edina rešiteva za take Evil. Se mi zdi da si sploh ne predstavljamo koliko nevarnosti preži na takšne pse v naših stanovanjih. Razlog da se je v petek spravila na kabel, ki je bil zaščiten v kanalu je ta, ker ni mogla do ničesar drugega, zaprta v dnevni sobi, vse umaknjeno, vse zaščiteno in potem samo še išče kaj bi lahko. V kletki pa se mi zdi, da se le malo umiri. Sem pa res zelo previdna pri uvajanju kletke in ji jo predstavljam kot nek varen brlog, kjer se dogajajo same fine stvari, priboljški vseh vrst rastejo tam, tam se veliko čoha in hvali, in nasploh je tam vse lepo in prav Cheesy. Via je namreč zelo, zelo občutljiva, tudi meni še ne zaupa popolnoma in komaj je začela dobivati na samozavesti, zato se bojim, da bi uničila vse dosedanje dosežke, če bi jo naenkrat zaprla noter. Ker s silo pri njen ne dosežeš popolnoma nič, samo poklopi ušesa, nalima rep na trebuh in se uleže na tla ali pod mizo, zenice so velikosti frnikul in samo čaka. Vprašanje, kaj vse je ta bogi pes prestal tisto leto, ko je bila nekje na cesti oz . kot so jo našli v ciganskem naselju.
V kletki pa je zaenkrat je po kakšno uro čez dan in ponoči celo noč. Ta teden pa misliva z mojim finiširat uvajanje in sicer najprej po 2-3 ure, konec tedna pa 4-5 ur, sva si tako organizirala službo oz. dopust.

Luna7: No, super da je Boni "rešila" krempeljček. Mi je bila pa včeraj tako hecna, ko se je tako ubogo naredila Grin
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #151 : ponedeljek, 14.01.2013 : 08:57:53 »

Kakšno srečo ima Via z vama!  ljubezen objem ljubezen
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #152 : ponedeljek, 14.01.2013 : 10:01:33 »

Malo me spominja tudi na to, da Via igra funkcijo nenehnega varstva in je zato pod stresom. Reva pasja. Malo poglejta v temi od Rokota (pa ne samo elpe veterinarje), nekaj nazaj, ko je Roko moral na "popravni" izpit.  Wink  Wink

Smiley Ja, Roko in "popravni izpit". Res je, Smetka je Rokotu ponudila malo "toplic" v Horjulu, ko se nam je že vsem mešalo od stalenega stresa zaradi njegove histerije ob vseh prihodih ljudi k nam. Pa ko je vse skupaj kulminiralo v ugrizu enega človeka. Več o tem od tule naprej(klik).

Zdaj lahko rečem tole: Roko je še zmeraj Roko, še zmeraj bo en meter odskočil, če se bo na ustaljeni poti poti pojavil nek neznani predmet, začel lajati "u tri krasne", če bo nekdo potrkal na vrata itd. ampak bistvo teh "toplic" je drugje. To zdaj dojemamo drugače kot "pred toplicami". In ne paničarimo v nedogled več ne mi, ne on Smiley
Dejstvo je, da smo ob njegovi takratni pettedenski odsotnosti vsi prišli "k sebi", ko sem recimo sama sploh imela čas, da sem se sama znebila cmoka v želodcu vsakič, ko so se hiši približevali koraki, avto ... Mislim, da je Smetka najbolj ozdravila ravno mene Smiley Ker sem bila že čisto "out" od vsega tuhtanja in stresiranja vsako minuto dneva, kaj bo, kako bo ... tu mač.
Pri Smetki so tudi ugotovili, da je Roko okužen z erlihijo, ki so jo začeli zdravit. Doma nekih klasičnih "fizičnih" simptomov ni kazal, ona pa je glede na njegovo živčnost in razdražljivost takoj pripisala tudi možnosti, da se slabo počuti. Tudi pri njih je nekaj časa "skakal v luft" in "jih hotel požret", ko so vstopali v njegov boks. Ampak tudi takoj odnehal, ko je doživel hladen tuš v obliki skuliranega človeka, ki ga je preprosto brez filozofiranja "nakuril", da se tega ne dela. In potem je bil najbolj sladek kužek pod soncem.

Roko je zelo prestrašen pes, ki ima nizek prag razdražljivosti in rabi občutek varnosti. V gužvi je dobro, da ima okrog sebe vsaj polmeterski pas prostora in pa seveda mojo pozornost - na način, da mu PRED izbruhom povem, kako se bomo obnašali. Če nisem dovolj hitra in prisotna, bo še zmeraj poskušal odganjati od sebe "grooozne" ljudi in pse, celo popolnoma neškodljivega G. Psa je pred tedni poslušal odgnati z vreščanjem in ščipanjem.
Prej tega nisem bila sposobna, ker sem v stresu ves čas čakala, kaj se bo zgodilo ... no, potem sem "spočita" lahko začela končno delat tisto, kar mi je Smetka že dolge mesece pred incidentom rekla: "Daj mu vedeti, da NE sme."
Zdaj si upam brez filozoriranja psa preprosto "odrešit" pred hudobnimi neprijatelji tako, da ga preprosto pošljem v njegovo kletko, če pač ne izgleda, da bi obisk znal skulirano prenesti. Je pač zaprt (in se niti malo ne upira) če ne gre drugače. Če pa se da s človekom dogovorit, da si vzamemo nekaj časa in se spoznamo (na povodcu in ne tako kot prej, ko je pes prevzel pobudo, se pa poskusimo tudi spoznat. Nemalokrat se potem stopi od sreče, sploh če gre za ženski obisk Smiley
Upam si, ne glede na obisk, psa (tudi na videz zelo grobo) odgnat od vhoda in se umakne. Prej sem samo nekaj čakala, sama ne vem kaj ...
Včasih se ob "neprijateljskih" zvokih zunaj kar sam "skrije" v svojo letko, na varno in od tam malo pobevska.

Dejstvo je, da zdaj vem, kaj imam in je vse boljše ravno zaradi tega. Se ne sprašujemo več "kaj se bo godilo" ampak tako ali drugače preprečimo, da se nič ne zgodi. Zdaj je to, kar se mi je še leto nazaj zdelo nedosegljivo, slišati zelo preprosto. In v bistvu tudi je. KOnec koncev imam glas in razum, povodec, "varno hišo" - skratka "orožja" več kot dovolj, le nekdo mi je moral pomagati, da ga začnem uporabljati Smiley

Ne vem, če bo tole sploh kaj pomagalo tebi pri vaših težavah Sad Pri nas nikoli nismo imeli niti trohice tovrstnih težav. Nikoli ni uničeval, tulil zaradi samote ali kaj takega. Kar se tega tiče, je "idealen kužek", res. Morda pa prav zato, ker mi nikoli ni povzročal "običajnih" težav, nisem pravi čas opazila, da vseeno ni sproščen, skuliran pes.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #153 : ponedeljek, 14.01.2013 : 10:20:05 »

mamaF, hvala, sem se namenila enkrat poiskat začetek Rokove težave, pa si bila ti hitrejša.  Kiss

Viamia, Boni se zna naredit tako zelo bogo, da se lahko še travca zjoče, ko jo vidi.  pevka huh Neverjetna je v tem.  Roll Eyes

Še to moram omenit v našem dogoganjanju: Kadar sem morala varovanko dalmatinko Lio postavit na realna tla, kod je šef v našem krdelu, sem morala biti zelo ostra (glasna in odločna). Boni je ob takšnem načinu kar lezla skupaj, čeprav ni letelo nič na njo. Lia je sicer dojela bistvo, Boni se je pa dala v majhno kepico in najraje bi potegnila še kovter čez glavo. Ampak kasneje je videla, da s tem načinom ne bo nič padlo po njej ali se ji kaj hudega zgodilo. Tudi, ko smo morali bit ostri v njenem primeru, je hitro dojela, da ji nič nočem. Zraven pa je razumela, da ji izrekam prepoved (brez tepeža...  Wink ). Zdaj je osvojila, da povišan glas ne pomeni nič slabega, le njeno pozornost.  Smiley
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #154 : ponedeljek, 14.01.2013 : 12:17:27 »

Saj ET taka katastrofa spet ni bila, gledano od daleč. Je od prvega trenutka krasna psička, ni za prehvalit. Enega kosa pohištva ni uničila, se je pa zato lotevala poceni stvari, zaradi katerih me je toliko bolj skrbelo zanjo. In če te nekaj skoz gloda, te to uničuje - kot je mamaF napisala.
Luna Smiley, v bistvu niti nisem tolko želela pisat o nas, ampak o situaciji v kateri se takole znajdeš... in mogočih poteh ven iz nje.
Viamia, a ti lahko napovem, da na začetku ne bo lahko. Psi ki so se morali znajti sami, so ponavadi strašno brihtni in iznajdljivi pa tudi vztrajni in ne popustijo kar tako. Zna bit da bo tulila, kot da bi kletko videla prvič. Ali pa bo vse v redu dokler ne boš šla od doma, potem pa panika. Še največ ji boš pomagala s tem, da ima ob sebi trdno osebo, ki ki se ji ne smili, ker je to zanjo dobro. Misli si 'nisi revica, to si bla, zdaj ti pa nič ne manjka'. Ker ji dejansko ne. Jaz samo pomislim da je moja boga, že jo mam v naročju s pogledom kot da ji je cela žlahta pomrla. Bi rekla, da je še takih, ki znajo bit revčki bogi kadar jim to pustiš. Čeprav to že precej dolgo niso več - ali pa to nikoli niso bili.
Skratka - tak pes ponavadi še dolgo živi od zunanje opore. In to si ti. Ti jo pošiljaš v svet s sporočili in predstavami o njem, ji poveš, da je ok, da ni potrebe po histeriji, jo občasno skregaš, ker nima kaj sebe spravljat v slabo voljo in paniko, to je 'ne!' koj ko začne, ker ji s tem pomagaš prekinit stare panične vzorce. Saj jo vabiš, nagrajuješ itd. ampak mora vedet, da tako vedenje ni ok, ker ji škodi. Ti si tudi njeno ogledalo, kako se ona dojema. Če jo ti vidiš pogumno, veselo, sproščeno, če vidiš kakšen potencial ima in ne kaj je bila pred enim letom, se ji bo veliko lažje spreminjat v to smer.
Malo mojega nakladanja... recimo v navdih Wink Tongue.
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #155 : ponedeljek, 14.01.2013 : 13:44:29 »

Saj ET taka katastrofa spet ni bila, gledano od daleč. Je od prvega trenutka krasna psička, ni za prehvalit. 

Vem da ET ni katastrofa, bolj me je šokiralo česa je pes sposoben, da uide iz kletke, ki je zaščitena z dodatnimi ključavničami je že kar velik uspeh. Zanimivo mi je bolj to, ker po vaši temi sodeč, predvsem kako nežna je do otrok in mačk niti ne bi pomislil, da ima to v sebi. Očitno ji samota res predstavla tak stres. Sicer nisem uspela prebrati do konca ampak kot razumem, je zdaj prerasla ta strah?

Drugače pa vem, da je tudi v meni problem Shocked, sicer se mi nikoli ne smili, na način da bi jo tolažila, tudi ko se česa ustraši jaz preprosto ignoriram ali celo okaram. primer, greva po ozkem pločniku, mimo pelje velik tovornjak, Via poskuša na vse načine nekam pobegnit, kamor koli, ji ukažem POLEG ali v skrajni slili Sedi in počakava da gre tovornjak mimo. Vem, da smo ogledalo in je treba biti pazljiv, problem je bolj trda roka, prav težko mi jo grajat, ko kaj ušpiči ali se zapodi proti dugemu psu, naredi se takoooo ubogo, Huh da sploh ne vidim več smila, tako da v najslabšem primeru fajn potegnem povodec in rečem NE, se pa je dogajalo tudi da je v tistem strahu naredila lužico. In zdaj vas vprašam kako kaznovati takšnega psa, ki je že itak na tleh. Zato pa tudi ob vseh teh uničevalskih pohodih praktično ne reagiram ampak samo pospravljam, ker je dovolj da vstopim čez vrata se že proba skriti.
Ampak največji problem v tej zgodbi je navezanost. Je posesivna, ljubosumna in pretiroma navezana na naju z možem, tega bi jo rada odvadila in se mi zdi, da bi bilo vseh težav kaj hitro konec.

Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #156 : ponedeljek, 14.01.2013 : 13:55:31 »

mamaF se me narobe razumeti ampak včasih mi je prav v uteho, ko vidim da drugi pesjanarji tudi tako brezveze norijo kot moja Wink. Poznam te sprehode, ko pes hoče pobegnim vsaj meter stran od mimoidočega ali pa laja za brez veze. Jaz sem veliko teh težav rešila z (nevem če lahko povem, da ne bom delala reklame) določenim izdelkom v obliki spreja, ki daje samo glas, torej sika, dovolj je bilo da sem parkrat posprejala, zdaj pa samo še pokažem in je bolje, utihne takoj. ja, kot si rekla imamo pamet in sredstva, da jih obvladamo in krotimo.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #157 : ponedeljek, 14.01.2013 : 14:37:12 »

Hehe, take strahove je imela (oz. kakšen se še pojavi) tudi naša Boni. Izrazito se je opogumila po pasji šoli (celo tako, da smo strigli perutke) in po homeopatskih in BR "dodatkih". Strah pred npr. otroškimi vozički je hipoma izginil...  Wink
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #158 : torek, 15.01.2013 : 12:06:01 »

Težka tema... jaz sem samo 'uporabnik' enega takega psa, ki je do določene mere to dajal skozi. Ni ti treba za nazaj kaznovat, nima smisla, ker ji je več kot očitno jasno, da zgrizenih kablov ne maraš. Ona te zagleda in si reče 'u šit, zgrizeni kabli ležijo naokol in ona je vedno huda, kadar vidi zgrizene kable na tleh ležat', ne reče si 'grešila sem in drugič ne bom več, ker je potem moja huda'. Ona je v tem trenutku doma - maksimalno nekaj minut nazaj ima smisel korigirat, čez dve uri pa ne. Meni so razlagali, da ko pes grize pač grize, potem pa enkrat ko konča pogleda in si reče kot zgoraj napisano - ojoj, spet je tole zgrizeno (ona se nahaja v stanju 'zdaj' in 'zdaj' so kabli Zgrizeni in ne v stanju 'prej' ko so bili kabli GRIZENI).

Samostojnost - veliko pohvale, omogočat ji take vaje, kjer je uspešna, da je ponosna nase, tudi zadeve ki so ji težke in jih premaga (ne vem, mostiček, kjer se vidi skozi, ozek prehod), ful pohvalit in veselit se z njo. Pa kake vaje, kjer ji ne kažeš prave rešitve, ampak čakaš da jo sama išče... iskanje kake zadeve, pa da se ti umakneš v ozadje, ona pa dela sama... Nasploh bi rekla da delo da psom samozavest in pogum.
Zasledovanje - jaz sem ji naredila zapike (majhne tepihke, predpraznike) po hiši, ker mi je dihala za ovratnik da je bilo že prav zadušljivo. Recimo - zapik na hodniku, od koder se vidi do vrat v WC ipd. in ko je poskočila iz spanja, ker sem jaz šla samo odtočit, sem jo dala tja na 'sedi'. Da me je še imela na dosegu, ampak so se tudi vrata zaprla oz če so ostala odprta, da je vedela, da zdaj mi pa ne sme težit. Isto večkrat po hiši - ko imaš občutek, da ti več ne sledi, ampak te na psiho kontrolira, jo daš takoj na najbližji prostor in ne dovoliš vstat do konca komande. Ti se pa medtem prosto premikaš. S časom tudi preide, pes po n-tih ponavljanjih do neke mere začuti, da bo tudi tokrat vse ok. Moja se zdej po jutranjem sprehodu zavali in spi do kakih enih, pa lahko hodim odtakat kolikor hočem, je prav nič ne zanima.
Se je nehalo, tesnobo ima še, ampak razen hrane in raznih smeti ne grize zadev in ne praska vrat, precej bolje je. Tudi v avtu ji je prijetno - vozim jo na bedast način - v pokritem prtljažniku, ki ga naravnost obožuje, takoj se da na off in spi. Če jo peljem v enoprostorcu se med vožnjo sicer zna umirit, ko pa čaka sama, mi pa še vedno prepleza vseh 7 sedežev, a ne grize več, samo 'šofira' in čaka Roll Eyes.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #159 : torek, 15.01.2013 : 17:56:06 »

mamaF se me narobe razumeti ampak včasih mi je prav v uteho, ko vidim da drugi pesjanarji tudi tako brezveze norijo kot moja Wink. ...

... Jaz sem veliko teh težav rešila z (nevem če lahko povem, da ne bom delala reklame) določenim izdelkom v obliki spreja, ki daje samo glas, torej sika, dovolj je bilo da sem parkrat posprejala, zdaj pa samo še pokažem in je bolje, utihne takoj. ja, kot si rekla imamo pamet in sredstva, da jih obvladamo in krotimo.

Seveda - razumem popolnoma Wink Se človek vsaj ne pouti tako "sam" in edini nesposoben, ko vidi, da tudi drugi psi niso vsi "rožice" Wink

Tisto zadevo pa poznamo in imamo - pride prav (če se seveda spomnim), ko je treba nekomu še dodatno pojasnit, da je dovolj javkanja in bevskanja "u tri krasne" Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #160 : torek, 15.01.2013 : 19:34:08 »

Tisti sprej ima v eni temi zelo pomenljiv pomen: Ona.  Evil
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #161 : torek, 15.01.2013 : 21:39:48 »

Da poročam o našem napredku, danes je bila zaprta najprej zjutraj tri ure, jaz sem šla v službo, moj dragi pa se je skril v spalnico. Via je najprej 15 min lajala potem bila nekaj časa tiho, pa spet začela malo cviliti, pa spet tiho, itd. Potem jo je moj dragi še enkrat zaprl in šel od doma, ko se je vrnil po pol ure je bila tiho. Jutri nadaljujemo z istim tempom naprej.

Je pa tako hecna zdaj ko je sneg, včeraj reva ni mogla na veliko potrebo, ker ona je gospodična in gre samo na travco Grin, in je iskala in iskala s spuščeno ritjo, sem in tja in spet nazaj sva hodili,  da sem se pošteno  Grin zraven. danes je pa že bolje, očitno se je sprijaznila z usodo, tako da je že ful uživala in rila po snegu.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #162 : sreda, 16.01.2013 : 10:16:25 »

Hahaha, ista je Boni. kako bi počepnila, da ji ne bi rit padla v sneg. K sreči ob Kamniški Bistrici služijo za sprehajalce, da lahko kokica vsaj lula, pa še naloži kupček.

Via, bravoooooo! Mislim, da ste zmagali!  Cheesy Cheesy Cheesy Kiss Kiss Kiss
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #163 : sreda, 16.01.2013 : 21:54:27 »

Jaz se le stežka spravim delati vaje in še takrat ko si prinesem podlogo in deko Via vzame kot osebno povabilo da pride gor ležat Cool, ker je pač gospodična in ona ne leži na tleh. Pa ko bi vsaj ležala pri strani in meni dala vsaj malo prostora, ne vse je njeno. In kaj naj jaz rečem svojemu joga učitelju zakaj ne delam vaj?? Pes mi ne da prostora Grin Grin Grin

[attachment deleted by admin]
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #164 : sreda, 16.01.2013 : 21:56:34 »

A vidite kakšno razliko na faci v primerjavi z zgornjimi fotkami.

Jaz sem takoooo uboga, smrk smrk sram

[attachment deleted by admin]
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 62   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines