mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 09:35:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Pomoč-mladi mucki
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomoč-mladi mucki  (Prebrano 27761 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
darkot43
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #15 : petek, 02.11.2012 : 13:46:58 »

to je najbolj žalostno da je vsak dan toliko mimoidočih (imamo namreč pred blokom še par mladih in starih muc) in vsi občudujejo in hodijo gledat muce.pri nam v bloku jih tudi par ljudi hrani ampak fčeri da so se celi dan jokale ,bile na mrazu brez hrane in zavetja(ena umrla) pa da nihče ni to slišal in poklical zavetišče ali veterinarja ali pa jih pobral pa sam peljal v zavetišče..to enostavno ne razumem,kako lahko slišiš in preslišiš jokanje muc ki prosijo samo za pomoč in pa kličejo mamco

uglavnem mleko v prahu za muce sem kupil zdaj pa jih peljem še k veterinarju da se znebimo bolh,če ne bodo bolhe pojedle naše mladiče

dal bi slike gor pa ne vem kak se to naredi
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #16 : sobota, 03.11.2012 : 12:04:37 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,27947.0.html
Logiran
darkot43
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 04.11.2012 : 11:26:21 »

zanima me še ,če kdo ima izkušnje kako naj navajm te mlade mucke na pesek lulat i kakat..
ko jih masiram s vlažno vato za istrebljanje se mi samo polulajo..danes sem prvič najdo v košarici en mali kakec..
ko jih dam v pesek ga začnejo takoj jest..
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 04.11.2012 : 13:44:09 »

Ne vem koliko so stari vaši. V leglu mama mačka pospravlja za mladino, dokler pijejo pri njej. Mi smo našo dudlarko našli staro 14 dni. Po cca 2 tednih je že sama zlezla v mačji wc. Prej sem pa imela plenično podlogo tako, da je lahko tam kakala. Je pa res, da se tam ni igrala. To je bil njen wc.
V bistvu sem ji jaz priredila akvarij. Ker je bil prazen, sem lahko notri dala podlogo, odejice, igračke... V plastenko sem dala vodo, not pa še grelec za akvarij. Tako je imela dovolj toplo, če ni bila pri nas v rokah. Seveda smo počasi podaljševali "izhode", tako da po dveh tednih je notri samo še spala. Smo pa imeli en papirnat tulec, premera cca 12 cm. Ta tulec sem iz ene strani zavila v brisačo. To je postal njen brlog. Tako je hodila spat v tisto brisačo. Tam ji je bilo zelo všeč. Bilo je toplo in udobno.
Kdaj pa mislite poklicati zavetišče?
Logiran
darkot43
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 04.11.2012 : 15:23:43 »

Ne bomo klicali zavetišče.Bil sem na občini,ki bo krila vse stroške pri veterinarju.Bomo jih kr sami zdaj vzgojili.Nimam srca da jih zdaj dam stran.Najdli smo jim pa tudi že bodoče lastnike.

Glede navajanja na starnišče, mene moti samo to da ko jih dam not takoj začnejo jesti pesek. Pomagam jim pa tudi z mokro vato in jih masiram v predelo ritke..
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #20 : nedelja, 04.11.2012 : 15:53:39 »

darkot43, zelo lepo, da ste mačke spravili na toplo, vendar mladički potrebujejo pravilno nego, zato sem vas že prej napotila na zavetišče. Dudarje gor spravljat ni tako preprosto kot izgleda. Sem prepričana, da jim hočete samo dobro, zato upam, da tudi moje sporočilo ne bo razumljeno kot kritika, ker to ni moj namen.

Komu boste mucke oddali in kdaj? Kdo bo nosil stroške sterilizacije in kastracije? Kdaj bo poseg opravljen? Prosim, poskrbite za to, da se ne bodo tudi od vaših dudarjev legla našla v kartonasti škatli. Se zna zgoditi, da se jih ne bo nihče usmilil.

Da mački od četrtka še niso kakali, ni ok. Kako pogosto jih hranite? Pojedo dovolj hrane? Koliko so težki? Jim masirate trebušček? Kako ste odstranili bolhe? Koliko so stari - ste poskrbeli za notranje zajedalce? Velika verjetnost, da jih imajo, glede na to, da so imeli tudi bolhe. Za tole nujno potrebujete veterinarja - pri razglistenju gre velikokrat kaj narobe in mucki lahko poginejo. Na splošno, so mucki živahni, mijavkajo, so tiho?

Pesek je za majhne mucke zelo škodljiv, če ga pojejo ali vdihnejo. Namesto peska jim dajte natrgane papirnate brisačke. Če mucki še niso dovolj stari, jim morate vi stimulirati odvajanje.

Ne vem, če ti lahko napopam link, če ne, bo izbrisan. Te pa opozarjam, da so navodila namenjena ljudem, ki sodelujejo z zavetiščem in se lahko v primeru vprašanj in težav obrnejo na oskrbnike zavetišča ali veterinarja s katerim zavetišče sodeluje. Na strani je link, kjer boš izvedel nekaj uporabnih stvari. http://zavetisce-ljubljana.si/sl-SI/1471/vsak-lahko-pomaga-skrbnistvo-in-rejnistvo
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #21 : nedelja, 04.11.2012 : 17:01:19 »

Meni se zdi zelo lepo, da ste pripravljeni poskrbeti za mladičke, ki ste jih našli.
Ampak žal vzgojiti dudarja do mačka, primernega za oddajo v nov dom, ni mačji
kašelj. Če ne boste postopali pravilno, je zelo verjetno da vam bodo umrli. Prav
tako je smrtnost pri takšnih majhnih precej visoka tudi ob povsem pravilni oskrbi.

Koliko je veterinar ocenil, da so mladiči stari? S čim ste jim odstranili bolhe?

Prosim, ne čakajte, ampak se povežite z nekom, ki se na takšne mačje dojenčke
spozna in vam bo lahko svetoval.

Katero je pristojno zavetišče? Pri katerem veterinarju ste bili? Ste kontaktirali
katero izmed organizacij oz. društev? Na primer Mačjo hišo?

To da ne iztrebljajo, ni ok. Da mladiči iztrebljajo je potrebno doseči takoj po tem, ko
jih primerno segrejemo, šele nato jih pričnemo hraniti.

S katerega konca Slovenije ste, da bi vas napotili nekam, kjer bo nekdo mladiče pogledal
in vam natančno svetoval, kako, kolikokrat in s čim hraniti, kdaj in s čim razglistiti,
kolikokrat razglistiti, kdaj cepiti ...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #22 : nedelja, 04.11.2012 : 17:16:38 »

darkot43 pravi, da je iz Slovenj Gradca. Koroško DZZŽ menda skrbi za lokalne mačke, torej tudi za dudarje (najbrž tole niso prvi, ki so se našli na njihovem območju) in morajo imeti nekaj izkušenj z njimi. So pri roki in zagotovo lahko pomagajo z znanjem in nasveti. Se pa vsekakor strinjam, da je treba biti v tesni navezi z občino in veterinarjem, mačke spraviti do oddaje, prej pa jih cepiti, označiti in sterilizirati/kastrirati, sicer niste naredili praktično ničesar. Nepoštimane mačke oddat je samo poglabljanje problema.

Najprej pa je treba dudarje do samostojnega življenja spravit. Upam na najboljše.
Logiran

Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #23 : nedelja, 04.11.2012 : 17:18:59 »

(imamo namreč pred blokom še par mladih in starih muc) in vsi občudujejo in hodijo gledat muce.pri nam v bloku jih tudi par ljudi hrani

Predvidevam, da to niso lastniške muce in da niso označene (zgornji del ušeska)?
darkot43, dajte, prosim, obvestit zavetišče, da se muce sterilizira/kastrira in vrne nazaj, da ne bo še več muck, ki bodo žalostno končale. S tem boste najbolj pomagali.
Logiran
darkot43
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 04.11.2012 : 19:18:43 »

muce sem pelal k veterinarju..pravi da so stari več kot 3 tedne..bolh smo se znebili..pregledali so jih z neko lučko,če imajo kakšne bolezni..bil sem tudi na občini in bodo oni krili stroške pri veterinarju....imajo že zelo oštre zobeke..ko smo jih prvič pripeljali domov se je en oring pokakal..pa tudi brisače so bile umazane(usrane?)..brisače so danes tudi bile umazane..lulajo redno(po vsakem obroku jih pobožamo s mokro vatko in se takoj polulajo..včasih pa tudi na kavč,če nisem dojst hiter)..danes sem najdu tudi dva lepa kakeca v košarici..so zelo živahtni in igrivi..veliko se gibljejo in raziskujejo in pa mijavkajo..tudi tepejo se med seboj..
muce ne grejo naprej dokler ne bodo samostojne, cepljene,kastrirane,čipirane...

muce pred blokom pa res niso lastniške in pridejo jih polovit in pokastrirat ter vrnit nazaj..
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #25 : nedelja, 04.11.2012 : 20:00:23 »

darko43, če so mladiči stari več kot tri tedne, se jih lahko prične počasi dohranjevati in jih navajati na WC. V WC natrgaj papirante brisačke, lahko pa daš notri tudi plenične podloge, ki so dobro vpojne, te lahko kupiš v drogerijah, lekarnah ali Sanolaborju.
Če boš uporabljal pesek, potem poskusi z lesenimi briketi namesto betonita, ki ga jedo.

Kupi konzerve za mladiče in brikete Royal Canine BabyCat, ki so zelo majhni in primerni za male muce. Lahko jim skuhaš piščanca in ga spasiraš.
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #26 : nedelja, 04.11.2012 : 20:27:03 »

Super novice, bravo, le tako naprej, darkot43! Cheesy bravo

Kot je napisala Skuiki, wc naj bo zaenkrat napolnjen z natrganimi brisačami ali pa kar wc papirjem. Če mucki jedo pesek, zna biti tudi, da so še vedno lačni, zato priporočam konzervice ali vrečke za mladiče (ne briketov in ne kakšnih znamko kot so whiskas ipd.). Nekako od 4. tedna naprej se muckam mačje mleko ponuja po dudi (oz. kakor ste jih hranili do sedaj) pa tudi iz posodice, da se bodo počasi začeli navajati sami piti. Posodice naj bodo nizke, da se ne bi kakšen utopil, vi pa se pripravite, da bodo v prvih poizkusih tudi kaj polili.
Dogovorite se z občino, da vam plačajo tudi hrano oz. jo kupite pri veterinarju, ker bodo mucki iz dneva v dan pojedli več, konzervice za mladiče pa niso ravno poceni. So mucki pri veterinarju dobili tudi kaj za notranje parazite?
Srečno!
Logiran
darkot43
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #27 : ponedeljek, 05.11.2012 : 12:19:25 »

bil sem danes na občini in so mi rekli ali prevzamem skrb za muce ali pa grejo v zavetišče, ki jih pa lahko po 30 dneh uspava,če ne bo novega lastnika.v zavetišču Zonzani pa baje mrgoli muc...po dolgem bla bla bla smo se končno zmenili da muce na dam nikamor..jas bom jim kupil hrano (sestra iz nemčije mi je poslala 50€ za zagon), stroške pri veterinarju (pregled,sterilizacija,kastracija....) pa krije občina..smo se zdaj že preveč navezali na njih..kakati so tudi začeli..edino imam probleme s dudom (ne morem oring luknjice naredit za sesanje mlekca)
pri veterinarju so mi sicer dali zraven pasto za notranje zajedalce,samo so rekli naj jim dam šelo čez 14 dni,ker to kar so dobili za bolhe je tud za notranje zajedalce..mimogrede bolh ni več..tako da zdaj spijejo celo noč(zvečer ob 22h pa zjutraj do 5h je mir)
bi dal slike muc gor,ampak ne morem še pogruntat kako naj to naredim

Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #28 : ponedeljek, 05.11.2012 : 12:21:49 »

 Cheesy Cheesy Cheesy Super ste!  Kiss
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #29 : ponedeljek, 05.11.2012 : 12:24:04 »

O, lepota. Kiss Kiss Kiss
Srečno!
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Pomoč-mladi mucki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines