mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:52:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Kako psa naucis stati na razstavi
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako psa naucis stati na razstavi  (Prebrano 26441 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« : ponedeljek, 12.09.2005 : 10:02:13 »

Zivjo!

Nikoli se nisem imela kuzka na razstavi in tudi sama se osebno nisem videla nobene. Zdaj, ko pa imamo novo druzinsko clanico, pa smo se odlocili, da se preizkusimo v tej smeri (najprej v razredu mladicev).
Zanima me, kako naucis kuzka "stat". Malo sem ze poskusala ampak postane zelo nemirna in se kar vseda.
In se to mi povejte kako nastopite s svojim kuzkom na razstavi (koliko se hodi... - skratka kako poteka)?

Hvala za pomoc in lep pozdrav!
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #1 : ponedeljek, 12.09.2005 : 10:16:00 »

Uf, odgovora na to vprašanje bi bil pa tudi jaz vesel. Pes pred vhodom v ring in po izhodu iz rinha stoji kot "namalan kip", v ringu pa kakor mu paše. Kak navet bi res prav prišel.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #2 : ponedeljek, 12.09.2005 : 10:17:40 »

Najbolje, da greš najprej na kako razstavo pogledat kako zgleda.

Da stoji pri miru, pa imej en kup priboljškov pripravljenih, ukaz stoj ali kaj podobnega in ko pri miru stoji jo pohvali in daj priboljšek. Če se pa hoče vsest ji daj takoj roko pod trebuh in rahlo privzdigni, da spet vstane, sledi pohvala in priboljšek.

Srečno in veliko uspeha na razstavah.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #3 : ponedeljek, 12.09.2005 : 14:00:55 »

Mene pa nekaj drugega zanima. Oktrobra je na ptuju klubsko tekmovanje retriverjev in je ena kategorija mladici tj. od 4 - 6 mescov. A v tej kategoriji mladic tudi morajo obvladati vse zgoraj navede stvari npr. drzo itd. ?

Lp, Marko
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #4 : ponedeljek, 12.09.2005 : 20:56:42 »

popo,
ko so v ringu mladci te starosti je zelo veselo  Grin pocnejo vse mogoce vragolije in le redkokateremu se posreci, da stoji vsaj priblizno tako kot bi moral  Cheesy, razstavljalci so pa vsi potni, ko poskusajo "zvalomalo" predstaviti sodniku v vsej njegovi lepoti  Roll Eyes, ker je ravno pred njim ena izredno zanimiva travica, ki jo je nujno potrebno utrgati in dobro prezveciti.  Grin
Ne sekiraj se, sodniki zelo dobo vedo, da pes pri tej starosti ne bo stal v popolni razstavni pozi in naokoli ne bo  tekal v prekrasnem kasu.
Ce mislis psicka razstavljat, to stori. Vse skupaj vzemi za zabavo, hkrati pa bosta skupaj pridobivala razstavne izkusnje.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #5 : torek, 13.09.2005 : 09:36:50 »

Popolnoma se strinjam z Drejci, kljub temu, da je veliko odvisno od sodnika samega. Jaz sem pac rekla, da sva oba komaj zacetnika in je vecina to zelo lepo sprejela in nic komentirala, da se je kuza obracal in nikakor ni hotel biti na miru. Vem, pa da so tudi sodniki, ki pa jim to pomeni 3/4 vsega.
popo nic se ne boj in kar pogumno - izkusnje ti bodo veliko prinesle. Jaz se zdaj ne vem kako in kaj, ampak delam po obcutku - vazno, da se s kuzkom zacutita in iz lastnih izkusenj ti lahko povem, da je moj v ringu cisto drugacen kot zunaj. Ce hocem vaditi tek, mi doma vedno skace gor in poskakuje kot kozica, tampa za cudo tece super in brez problemov. Resnicno poskusaj in bos videl ali kuzeku sploh pasejo razstave ali ne in potem se bos lahko odlocil. Naj pa bo res sprosceno in naj bo to zanj igra po kateri bo dobil veliko pohval in posladkov...

Tudi sama nisem vedela kako se lotit ucenja stoj. Ker sem malo prebirala okoli, sem zasledila, da je to prva stvar ki jo moras naucit kuzka, zato sem zacela delati na tem se pred sedi in ostalimi ukazi. Zacela sem takoj, ko je kuza prisel v nas dom in se navadil na novo okolje in na nas. Postavila sem ga v stojec polozaj in ponavljala stoj - priden. Za vsak slucaj sem drzala roko pod trebusckom, da ce se je hotel vsesti, ga je moja roka zadrzala in v tem trenutku sem ponovila ne in potem stoj.... Pocasi sem poskusala roko umaknit in na zacetku je ritka silila takoj dol, cim roke ni bilo, tako da sem morala zelo hitro odreagirati. najprej je zdrzal par sekund, potem pa sem cas podaljsevala in predvsem ga zelo hvalila. Zdaj sem na stopnji, ko mora stat in mu premikam nogice, ki morajo ostat v novem polozaju. No, to se moram obdelat, ampak v dvoje gre lazje, tako da se en pomocnik ki je pripravljen pomagat prav pride.
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #6 : torek, 13.09.2005 : 10:44:04 »

In ne pozabit, da se to psička uči le nekaj minut na dan, da ne bo zasovražil razstav. Normalno pa, da s časom podaljšuješ Wink
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #7 : torek, 13.09.2005 : 19:45:58 »

popo, upam, da se kaj vidimo na specialki!
Jaz bom pripeljala mojo mrcino-Aarona in razstavljala verjetno še nekaj drugih Smiley

Se strinjam z Drejči in Ozzy. Se pa da tudi zelo mladega kužka odlično naučit stat. Aaronček je pri treh mesecih na svoji prvi razstavi že 'obvladal'. Veliko vaje, potrpežljivosti, igre in vreča priboljškov , pa je nekako kar šlo Smiley
Drugače pa res, dokler so kužki v razredu mladičkov in najmlajših se šele učijo in vsaj meni se zdi prav, da gre kuža, ki se bo tudi kasneje razstavljal vsaj enkrat, še bolje večkrat v mladičke ali najmlajše, da se navadi vsega 'pompa' na razstavah ter pravilnega obnašanja Smiley
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #8 : petek, 16.09.2005 : 12:35:52 »

No, ocitno nas bo kar veliko na Ptuju.  Smiley
Je pa lepo videt veliko prinasalckov na kupu.

Ce mi jo bo uspelo naucit stat bo super, ceprav kar dvomim, ker je tipicna "zenska", ko zagleda druge pse se ustavi, usede in se ne premakne vec; samo se gleda in caka kdaj bo kdo prisel do nje.

Se vidimo!

Pozdravcek!
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #9 : četrtek, 06.10.2005 : 16:41:33 »

Najlepsa hvala za odgovore. Se opravicujem, da sem tak dolgo rabil da odpisem...nevem kak, ampak kr naenkrat vec nisem nasel tega posta...nikakor! Danes pa, glej ga zlomka, tu je Grin Hvala za odgovore, bom tamalo najverjetneje pripeljal, ce mi bo jo uspelo vsaj malo obvladat, ker kak je pa to zivahno....uff!! NI MIRA Smiley
Ce me bo kdo vido naj me kr pocuka in predstavi, jaz vas bom bolj tezko spoznal, mene pa mislim, da nebo tako tezko, ker mislim, da bo moja edina cokoladna tam - vsaj upam, bo mogoce ze to prineslo dodatne tocke Grin

Lp, Marko
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #10 : četrtek, 06.10.2005 : 16:51:35 »

Ravnokar sem pogledal na stran retrieverjev in videl da sem rahlo zamudil prijavo Sad Sicer pa tudi vprasanje ce bi sploh lahko nastopal ker mala se ni dopolnila 4 mesce!
Ampak kljub temu boma najverjetneje prisla pogledat, da vidima kako in kaj!
Vi pa, kot sem rekel, pucukajte! Grin

Lp, Marko
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #11 : sreda, 12.10.2005 : 14:37:31 »

Jaz sem Elmota podobno učila... Ampak navadila sem ga pa tako, da ko sem mu obrisala prve tace (bil na "sedi"), sem ga s priboljškom primamila, da se je vstal in šel mimo mene ter mi kazal rit, tedaj sem pa zadnjo taco prijela in rekla "stoj" ter mu jo obrisala...
Nekako se je z vsem skupaj navadil, da mu lahko tudi premikam tace in ga postavljam...

Ukazov za stoj imava za 3 primere... Če hočem, da se ustavi, ko gre proti meni, iztegnem roko in pokažem dlan ter rečem stoj.
Če želim, da se ustavi recimo na stopnicah v čudnih pozah, imam dlan obrnjeno navzdol in mu jo pokažem ko grem mimo njega, razstavni stoj pa je, da dlan držim kot da imam nekaj v njej, v vodoravnem položaju in jo malo "vlečem"stran od sebe potem pa ustavim...

Na začetku se je tudi on obračal na razstavah, ker ga nisem sama vodila in me je iskal, potem smo pa elegantno pogruntali, da ga obrnemo v mojo smer... in tako je bilo recimo 15 mladih psov obrnjenih v levo, moj pa edini v desno Smiley
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #12 : četrtek, 24.11.2005 : 12:12:38 »

Mene pa zanima, kako ste tale ukaz stoj kombinirali z vsem ostalim, kar se pes na primer uči v šoli. Mi smo se namreč v mali šoli učili, da se v trenutku, ko se ustaviva usede na tla zraven mene. Vsakič ko stoji in me gleda v oči, se mora usesti. Skratka, dva meseca sva se učila popolnoma nekaj drugega, kar se zahteva na razstavah....... vse to kar smo se učili mi seveda zelo prav pride na vsakem sprehodu. Ampak kako za vraga naj psu sedaj dopovem, da je vse to kar dela pravilno, ampak ko sva na razstavi, naj pa vse skupaj pozabi in dela nekaj čisto drugega  Huh.

lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #13 : četrtek, 24.11.2005 : 12:14:45 »

Jaz sploh nimam problemov. Ker nimam tako pametnega psa Grin Grin Ko sva v šoli, ima ukaz POLEG in ko se jaz ustavim, ona kar stoji Grin Grin (namesto, da bi se usedla). Na razstavi pa ji nikoli ne rečem POLEG. Ponavadi ji rečem zraven. In ko se jaz ustavim, ona čaka na moj naslednji ukaz. Bi pa take probleme verjetno imela z Berotom.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #14 : četrtek, 24.11.2005 : 12:34:45 »

Ory,
nic lazjega. Zacnita se uciti nov ukaz. Tudi pri solanju je tako, da mora pes vcasih sesti, vcasih pa ulezati, ko se ustavimo, odvisno od tega kaj psu recemo (sedi ali prostor). Pa se v obeh primerih vaja zacne na enak nacin - s hojo na poleg.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Kako psa naucis stati na razstavi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines