mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 13:01:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Kako psa naucis stati na razstavi
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako psa naucis stati na razstavi  (Prebrano 26469 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #15 : četrtek, 24.08.2006 : 11:03:19 »

aja, kako pa je z psi obiskovalci?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #16 : četrtek, 24.08.2006 : 19:17:19 »

Mano: na nekaterih razstavah jih tolerirajo in ker ne pregledujejo vstopnic, sploh ne opazijo, kdo je kuža obiskovalec in kateri kuža se razstavlja. Na nekaterih razstavah pa izrecno hočejo imet potrdilo prijave za vstop.
Na vseh razstavah mora imeti pa vsak kuža s seboj knjižico o cepljenju in mora biti cepljen proti steklini. Od prvega cepljenja ne sme preteči manj kot en mesec, od zadnjega pa ne več kot leto dni.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #17 : petek, 01.09.2006 : 22:37:51 »

Rabim nasvet.
Kaj naj neredim, da bo psička mirno stala na razstavni mizi, ko jo sodnica/sodnik pregleduje? Psička se ful boji tistega, ki jo pregleduje, zraven pride še moja trema (živci) in je na mizi cela polomija. Doma trenirava "stoj", samo to ni isto, ko pride trenutek na mizi, je panika kot pri veterinarju (to se dogaja odkar je dobila čip). Imam občutek da z vajo doma ne bom veliko dosegla, ne vem pa kako naj to drugače popravim.

No do sedaj je bilo to tolerirani, ne vem pa, kaj bo zdaj v razredu mladih. So sodniki  še tolerantni do takega obnašanja, ali se v tem razredu že prčakje skoraj prfektno obnašanje kužka?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #18 : ponedeljek, 11.09.2006 : 16:39:10 »

Ppetra: trenirat, trenirat, trenirat...
Doma naj jo pretipavajo najprej malo bolj znani ljudje in potem vedno manj znani. Na začetku naj bodo zelo nežni in obzirni, za začetek naj se psički le približajo. Potem naj jo nežno pobožajo. In potem to božanje nadgrajujeta tako, da jo vedno dlje božajo oziroma tipajo-najprej le po hrbtu, potem pa po celem telesu-tudi po glavi.
Če le imata možnost trenirajta tudi na tujem terenu.
Drugače pa so najboljši trening razstave same-na njih je pač edinstveno vzdušje, ki malo vpliva tudi na nas vodnike in tega v vsakdanjem življenju ne moremo 'simulirat' Wink
V razredu mladih se že gre bolj zares, saj se tudi nazivi že podeljujejo.
Logiran
ziksi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 209


« Odgovor #19 : petek, 20.10.2006 : 09:58:44 »

A ima kdo idejo kako naučiti potrebnega samca stati na razstavi?? Cheesy
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #20 : petek, 20.10.2006 : 10:42:11 »

Hehe. Sem pred casom na mojpes kopanju slisal eno teorijo... Smiley
Ja nic, treba ga bo olajsat napetosti in vzet stvari v svoje roke! Grin jasno? Grin
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #21 : sreda, 08.11.2006 : 12:14:06 »

Hehe. Sem pred casom na mojpes kopanju slisal eno teorijo... Smiley
Ja nic, treba ga bo olajsat napetosti in vzet stvari v svoje roke! Grin jasno? Grin

Jaz se tudi spomnim te teorije Smiley Smiley Smiley

Ziksi - a boste razstavljali Wink
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #22 : sreda, 08.11.2006 : 18:52:06 »

Se mi zdi, da imas s potrebnim samcem toliko lazje delo... nauci ga, da stoji na mestu  potem se bo pa itak sam postavil v pozorno pozo, ce bodo punce naokoli... vazno, da ne teka za njimi Cheesy
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #23 : ponedeljek, 07.01.2008 : 18:28:45 »

čau
mene pa zanima ali imaš lahko v "ringu" igračo?
s tem si midve pomagava pri hoji (bella je stara komaj 1 leto). 
Logiran
kikicaa
otrok do 14 let
***
Sporočil: 106


« Odgovor #24 : sreda, 16.01.2008 : 21:23:21 »

No da grem lepo po vrsti, najprej ppetra :
Poglej tudi jaz sem imela takšne težave. Prvič sem bila s svojo čivavo na razstavi pa sem se tudi bala da mi ne bo lepo stala in niti hodila ne..pa sem jo probala postaviti na stol. Ampak je nisem že takoj "šponala" za vrvico. Najprej naj samo stoji. Mogoče se boji tudi višine. Potem se ji naj neka oseba malo prbliža in jo začne božati in hvaliti..Nikoli jo ne smeš kregati na stolu, kateri je mišlen kot razstavna miza Wink Počasi ko se bo navadila biti na stolu pa ji začni dvigovati glavico v razstavno stojo Wink
Moja tamala psička je bila prvič na razstavi 12.1.2008-CACIB pa je bila že takoj v razredu mladih Undecided (Dobila je prav dobro, super ane za ta prvo razstavoo...meni je zelo všeč) Pa da ne boš mislila da so vsi popolni jaz sem tudi tako mislila, saj je res da sodnik ni več tako popustljiv ampak nekatere čivave so tako delale..joj..hehee Grin Grin
Tako da nič se bat..saj bo šlo Wink
nezzek:
Mislim da imas v ringu lahko igracko, če imaš lahko priboljške imaš lahko tudi igračko Wink

Tako..sedaj pa se malo off topica sram A grekdo na razstavo winter winner 2008? Jaz mogoče pridem Kiss
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #25 : sreda, 16.01.2008 : 23:53:54 »

No, naj povem, da sva teževe ki sem jih zgoraj opisala odpravili z večkratnim obiskom razstav in vedno je bilo bolje. Se pa pri kužkih pozna tudi strah do veterinarja ki ga povežejo potem s tistim dogajanjem na razstavi.
Omenjala pa sem tudi, da me je strah koliko bo takšno obnašanje tolerirano v razredu mladih. Tudi jaz sem bila na tej razstavi, ki jo omenjaš (malo sem opazovala tudi čivavice - revčki mali) in sodnik ni toleriral ko psička (pri moji pasmi) ni hotela pokazat zobkov, tako da v razredu mladih se že pričakuje malo več, v veliki meri pa je odvisno tudi od sodnika.
In pregovor, vaja dela mojstra, zelo drži Smiley

Tako..sedaj pa se malo off topica sram A grekdo na razstavo winter winner 2008? Jaz mogoče pridem Kiss

Pokukaj raje v primernejšo temo Wink
Logiran
kikicaa
otrok do 14 let
***
Sporočil: 106


« Odgovor #26 : četrtek, 17.01.2008 : 13:46:47 »

No me veseli da sta opravili težave. Se pa popolnoma strinjam s tabo glede veterinarja Wink
Ja v razredu mldaih je res odvisno os sodnika sicer pa seveda ocenjujejo malo bolj zahtevno zaradi naslovov prvakov Smiley Wink


lp Cheesy
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #27 : sobota, 26.01.2008 : 18:39:52 »

hvala za odgovor Smiley

ali pride kdo v portorož?? vem da je malo zgodaj a vseeno. če bom imela srečo se mi takrat nebo gonila :S
Logiran
Nessy
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #28 : torek, 26.02.2008 : 07:53:40 »

Hej,

z Nesso sva bili na CAC Celje, prvič v razredu mladih....katastrofa. Doma dela 100 na uro, tam se mi je pa po tleh vlekla in se pred sodnikom hotla vrčt na hrbet in vse 4 od sebe Undecided. Sicer ima krasno telesno oceno, gibanje pa neprimerno Roll Eyes...še dobro, da v četrtek začneva s šolo...

lp
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #29 : torek, 26.02.2008 : 19:10:18 »

Nessy nič se ne sekiraj! Bello treniram stoje, hoje za razstavo že pol leta pa je na razstavi vedno grozna. v CACIB Tromostovje je samo zaradi slabe hoje dobila oceno pravdobro Roll Eyes (sicer je bila tudi shujšana ker se je pred razstavo gonila in ni hotela jesti pa še kar je pojedla je zbruhala Sad) zato se nisem niti malo sekirala Smiley

LP nezzek&Bella Kiss
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Kako psa naucis stati na razstavi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines