mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 09:33:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Kako psa naucis stati na razstavi
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako psa naucis stati na razstavi  (Prebrano 26507 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lea*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


« Odgovor #45 : sreda, 19.03.2008 : 20:46:23 »

ppetra, gledala sem tvoje slike, te lahko vprašam kje si kupila to razstavno vrvico?
(off topic, se opravičujem)

Lp,lea
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #46 : sreda, 19.03.2008 : 21:04:03 »

kikicaa nima zasebnih sporocil, ker ima brezplacen paket mini
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #47 : sreda, 19.03.2008 : 23:06:15 »

ppetra, gledala sem tvoje slike, te lahko vprašam kje si kupila to razstavno vrvico?
(off topic, se opravičujem)

Lp,lea



Kupila sem jo na eni od pasjih razstav (v Slo). Čeprav se mi zdi, da zadnje čase kar nimajo neke pestre ponudbe teh vrvic, sem si hotela kupit malo debelejšo pa je sploh nisem dobila. So imeli pa na CACIB Ljubljana, take ful fensi, lepe Smiley vrvice, samo tudi kar drage. Poglej po stojnicah na kakšni od prihodnjih razstav.
Je pa ta vrvica vsaj za moje pojme zelo fajn, da kužka ne drgne pod vratom in mu lepo pridvigne glavo. Morda jo lahko kupiš tudi kje preko interneta (morda kdo ve kje se jo da kupit).
Logiran
Lea*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


« Odgovor #48 : četrtek, 20.03.2008 : 07:18:26 »

hvala. zelo sem ti hvaležna
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #49 : četrtek, 20.03.2008 : 10:21:55 »

Jaz najraje kupujem vrvice (in večino ostale opreme za razstavljanje) v tujini na pasjih razstavah-imam vedno cel 'seznam' kaj moram prinest še ostalim Smiley V Avstriji, Nemčiji in na Slovaškem imajo običajno zelo veliko izbiro s tem, da so najbolj ugodne cene na Slovaškem.
Logiran
kikicaa
otrok do 14 let
***
Sporočil: 106


« Odgovor #50 : četrtek, 20.03.2008 : 20:19:18 »

Jah nimam zasebnih sporočil Sad
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #51 : petek, 21.03.2008 : 12:07:07 »

Lahko ti pustim svojo telefonsko številko-jaz mislim, da lahko,ker ne gre za nobeno reklamo Wink
Če ne, bojo pa moderatorji zbrisali-se pa najdeva na kakšni razstavi v Sloveniji-greš morda v Celje?

Moja št.:051 213 155,Lana
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #52 : petek, 21.03.2008 : 19:21:35 »

men je fuul žal ker tako smetim temo;
kikica če imaš e-mail mi ga pošlji pa se lahko preko maila dopisujeva. Moj mail je neza.jereb@telemach.net

Lp nezzek&Bella
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #53 : četrtek, 25.09.2008 : 19:07:06 »

živjo vsem!

Odlična tema je tole - "Kako psa naučiš stati na razstavi"... Ogromno informacij je že zbranih tukaj, a jaz še kar obupavam. Da, tudi pri nas se učimo stati za razstavo. Načrtujemo namreč obisk prve razstave psov v življenju kot tekmovalci - tako našem kot v življenju naše psičke Tajge (havanski bišon). Tajga je lepa za umret (mislim, itak, čigav pes pa ni), a najraje bi dodala, da je tudi neumna za umret... Pa to seveda ni res, neumni smo mi, ki jo očitno ne znamo naučiti razstavne stoje.

Imam namreč naslednji problem: havanski bišon je taka pasma, da je njena razstavna stoja v tem, da pes stoji tako, da sta sprednji nogi navpično pod ramenskim sklepom, zadnje noge so "naštimane" tako, da je peta pravokotna glede na tla in seveda sta obe nogi poravnani (z nobeno nogo ne sme stat malo naprej oz. malo nazaj, torej obe enako). Rep teh psov je že sam po sebi dvignjen in ukrivljen nad hrbet, a ga je vseeno treba (dovoljeno?) držati v tem položaju z roko. Tudi glavo je treba podpirat pod spodnjo čeljustjo (čisto ob grlu) in s tem rahlo dvigniti, tako da je pes videti, kot da se malo izteguje rahlo naprej in navzgor. Vse navedeno je le moj opis tega, kar sem videla pri drugih vodnikih za to pasmo in kot mi je pokazal vzreditelj.

Težavo imam pa pri glavi. Kot vem, je najpomembneje, da dobro natreniraš položaj glave in da pes glavo umiri. Ostalo itak sledi samo (več ali manj). No, Tajga se, ko jo skušam podpreti pod glavo, začne zvijati kot presta, glavo začne obračati nazaj proti zadnjemu delu ali pa jo sklanjati dol med prve noge. Takrat me začne kar obup obhajati. Kaj naj naredim? Če jo bi prijela trdo in na silo držala glavo v obvezni drži, bo zasovražila vse skupaj. Če jo spustim, bo glavo spustila do hrbtne ravnine in tako izgledala hudo poklapano, kar spet ni ničemur podobno. Drugih fint se sploh ne spomnim...

A je mogoče kdo kdaj imel podobne težave? Prosim za pomoč oz. nasvet.

Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #54 : petek, 26.09.2008 : 15:35:40 »

Hehe ne sekiraj se, veliko psov je na začetku takih! Wink

Psa se poze ne da naučiti čez noč. Traja veliko časa. Pri nas je Bella znala šele po 2 mesecih, ampak šele zdaj lepo hodi, je ne motijo drugi psi..

Najbolje, da jo učiš z klikerjem in priboljški/igračo.
Npr: Jo povabiš k sebi in se malo poigraš nato pa jo postaviš v "pozo". In takoj nagradiš, ne čakaj predolgo, ker ji drugače ne bo zanimivo. Potem s časoma podaljšuješ.
Nevem pa kako jo ti postavljaš. Jaz Bello primem (nežno) za glavo in jo toliko dvignem, da se ji sprednji nogi poravnata. To naredim zelo hitro! Zadnje pa običajno sama postavi jaz pa samo popravim če ni vredu. Rep ji čisto malo dvignem in če imam srečo ga drži v liniji sama, drugače ga držim.
Ko pa ti začne opletat z glavo ji kar strogo reci NE! Ker se ti lahko na razstavi zgodi, da ti začne opletat.

Starejše pse je pa težje učit, seveda je pa odvisno, lahko da enim prej, drugim pa kasneje "zakapira".

Koliko je pa stara Tajga??

Lp
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #55 : petek, 26.09.2008 : 22:23:22 »

Hojla, nezzek! Hvala ti za odgovor!

Ja, saj, priboljški, kliker, ogromno pohvale... Vse to, pa nobenega kreganja... Ona pa še kar izvaja tisto svojo presto. No, ampak dogaja se tudi tole: kadar ima Tajga slab dan (beri: napad trme), je res obupna. Potem pa naslednje jutro, ko jo tako, mimogrede skušam postaviti v pozo, to naredi brez težav. In se mi zdi grozno fajn... in kar ponavljava vajo, potem pa spet pride tista presta. Jah, seansa ne sme biti predolga, ne? Kolikor razumem vse skupaj, je bistvo v tem, da znaš ujeti pravi trenutek za trening zoprnih oz. nenaravnih stvari.

Tajga je sedaj stara 14 mesecev, treniramo jo sicer že od kar je z nami, a smo bili zelo neredni, šele zanji mesec smo začeli z načrtno vadbo. A saj bo šlo. Tajga je dala skozi osnovni tečaj poslušnosti, hecno je pa zdaj to, da jo tisto, kar se je naučila v pasji šoli, moti pri učenju razstavnega obnašanja. Npr., če hodiva (ona na ukaz "poleg") in se jaz ustavim, se ona usede ob levi nogi in me gleda. Popolno, bi lahko rekli, samo kaj, ko je za razstavo treba takrat obstati na mestu kot vkopan... Uf, to bo še zanimivo.  Cheesy

Pa še nekaj se mi zdi. Trening za razstavo ni toliko v tem, da se trenira psa, treba je strenirati tudi vodnika, ki bo tega psa razstavljal. Imam eno res krasno knjigo o tem (The Winning Edgge, George G. Alston), kjer je to zelo dobro razloženo (razen seveda podrobnosti tehnik učenja psa, ker je pač vse odvisno od posameznega psa). Ta knjiga me je tudi grozno potolažila, saj avtor nekje lepo pove, da je treba delati postopno. Pravi: "Pozabite na zmago in poraz prvih štiri do šest krat v ringu. Pojdite v ring, da bi se pes zabaval. Imejte žogico, kos jetrc, priboljške. V ringu crkljajte psa in se igrajte z njim." No, mi gremo torej na prvo razstavo... in se bomo pač igrali. Razstava bo v Vrtojbi, 8. in 9. novembra, mi pa doma še delamo preste. O joj, prejoj. Edino jetrca bom zamenjala za kaj drugega, Tajga takoj dobi drisko, če je surovo meso. Prava princeska, ni kaj.

Ampak smo na vezi. Če bo zagustilo, pridem spet kaj vprašat, sicer pa bom podrobno poročala o dogodku.

LP.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #56 : sobota, 27.09.2008 : 16:17:01 »

Hehe ne sekiraj se! Če bi videla mojo Bello na letošnji Ljubljanski razstavi bi se tako smejala. V soboto je še nekako šlo, nedelja je bila pa grozna. In potem se sploh nisem več ubadala z njo v ringu, ker sem videla, da me ne bo nič ubogala. Je pa res, da je imela "krizo" (beri se je gonila) takrat. Pa sem ji odpustila.
Pa kako bi ji zamerila ko je pa naslednji teden imeal rojstni dan!! Cheesy

Je pa zdaj v Trbovlju tako lepo tekla kot še nikoli, kljub "krizi" (gonitvi). Sploh nisem opazila, da se goni. Je pa res, da ko enkrat osvoji postane pravi "show dog"! Grin Cool

Boš videla tudi tvoja bo osvojila. Me pa zanima če si razmišljala, da bi jo nekdo drug vozil v ring?? Ker eni psi se neznanim ljudem bolj pustijo in se ne upirajo tako, seveda ne vsi...
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #57 : sobota, 27.09.2008 : 18:56:48 »

nezzek zadnje dni, ko se nisva videli s Charli-jem pridno trenirava "pozo" . saj nekako gre samo.....
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #58 : sobota, 27.09.2008 : 19:20:47 »

TalQec super!
Ti ga kar maltretiraj! Wink Grin
Samo kaj..?? Lips Sealed Huh
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #59 : sobota, 27.09.2008 : 19:26:38 »

no ja.. če bi več stal kot sedel bi bilo boljše Cheesy !
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Kako psa naucis stati na razstavi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines