mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:14:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: nekaj vprašanj
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: nekaj vprašanj  (Prebrano 17980 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ella2
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« : sreda, 25.09.2013 : 09:26:00 »

Zdravo, jaz imam nekaj vprašanj.. in sicer, pd fanta sem dobila psičko yorkshire terier, stara je 2 meseca.. zanima me kak bi jo najlažje naučila, da bi lulala odzunaj? Katera hrana je najboljša? Pa kakšne so cene čipiranja in vseh cepljenj, ki jih kora potem pri 3h mesecib dobit?
Hvala in lp
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1 : sreda, 25.09.2013 : 09:47:13 »

Kot prvo, enkrat bi že morala biti cepljena. Fant naj ti pove še podatke vzreditelja ali pa ga/jo skupaj pokličita in morala bi dobiti izčrpna navodila, kako ravnati z mladičkom!

Upam seveda, da ima psička rodovnik in da ni bila kupljena preko kakšne "bolhe" ali česa podobnega.... v tem primeru z njo TAKOJ  k veterinarju na temeljit pregeld!!! Ni še tega en teden, ko smo brali tragično zgodbo mladega dobermančka, ki ga žal niso uspeli rešiti.

Sklepam, da je to tvoj prvi pes, zato se hitro loti branja kakšne literature, pa tudi na tem forumu najdeš cel kup podatkov. Vključno z odgovori na vprašanja, ki si jih zastavila - ne moremo namreč po večkrat napisati istega, saj to administrator potem tudi izbriše, če se vsebine ponavljajo. 

Mimogrede, podarjanje psov ni preveč odgovorno - še posebej nekomu, ki nima izkušenj! Verjamem, da te je fant hotel razveseliti, vendar se to ne dela na tak način.

Upam, da je s psičko vse v redu. Čimprejšnji pregled pri veterinarju pa ti res priporočam - še sploh, če psička še ni bila niti enkrat cepljena. Tudi tam boš dobila kakšen nasvet, če le ne bodo imeli preveč polne čakalnice.

Pa srečno! Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Ella2
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 25.09.2013 : 10:09:08 »

Drugače imam doma pri starših maltežana, naslednji mesec bo psička stara 6 let in je super! Od fanta pa dem dobila to psičko ker sem si te pasme nenormalno želela že kakšni 2 leti, pa mi jo je podaril zdaj, ko sva zaživela za sebe..

Psička nima rodovnika, kupljena je pa bila pri družinskih kolegih fanta, tako da z njo je vse vredu. Jaz jo imam sedaj 3 dni in sva z veterinarjem že dogovorjena za ceplenje in pregled jutri.

 Z psom znam ravnati, ker je tudi moja maltežanka blazno igriva in prijazna psička, sem pa se na ta forum obrnila ker se mi že 3 dni odkar mam to psičko svet od sreče vrti v drugo smer in bi rada za njo le vse najboljše! Pa tud slišala sem, da je ta pasma zelo trmasta in nisem vedla/nevem če potrebuje isto vzgojo kot maltežani!
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3 : sreda, 25.09.2013 : 10:22:24 »

Pasma potrebuje precej bolj dosledno vzgojo kot maltežani, saj se v miniaturnem psičku skriva čisto pravi terier. Osnovni nasvet je: ne dovoli psički početi ničesar, kar ji ne boš dovolila tudi potem, ko bo že odrasla!  To je osnovna napaka, ki jo delajo lastniki ljubkih majhnih psov - češ, saj je tako srčkan, pa naj se mi obeša za hlače in me grize v roko, saj itak nič ne more. Kiks! Smiley

Me veseli, da že imaš nekaj izkušenj, vseeno pa velja: če ne boš dosledna pri vzgoji, lahko psička zraste v malo teroristko.

Glede "brez rodovnika" pa ne bom, ker trenutno nimam časa....ti pa vseeno priporočam branje:

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265


http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1691


http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1183

....pa še kaj. Kot sem že napisala: brskaj po tem forumu. V enem mesecu ne boš mogla vsega prebrati, pa če vsak dan po nekaj ur bereš. Wink

LP
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #4 : sreda, 25.09.2013 : 10:24:47 »

Psička nima rodovnika, kupljena je pa bila pri družinskih kolegih fanta, tako da z njo je vse vredu.

Mhm, to JE pravo zagotovilo, da je psička ok. Pa da si jo prej nenormalno želiš dve leti. Pa kje vi živite?! Ostalega raje sploh ne komentiram, ker enostavno ne morem dojet, koliko je enih naivčin na svetu, zaradi kateri psi takratko potegnejo. Zakaj pa maltežanke koneckoncev ne vzameš k sebi?
Logiran
Ella2
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 25.09.2013 : 10:42:35 »

Pepsi, Hvala za nasvete! Smiley

Xena ti pa nevem zakaj se počutiš najbolj pametna tega sveta!  Mpja stvar je če ma rodovnika al ga nima, jaz sem se odločla za takega psa in ne hodi ven z izjavami da si najbolj ogorčen/a zdaj! Če si psa ne želiš ga itak ne moreš imet. In jaz želela sem si ga! Zato pa ga zdaj mam in sem tu karkoli napisala ker sem prosla za nasvet ne pa da mi nekdo ki se ma za najbolj razgledanega soli pamet! In čudno da polek ne podležejo tvoji psi ker tak vase zagledan človek nevem ki najde čas še za psa!!! In tud zalaj maltežanke ne vzamem k sebi, ker je 6 let že pri moji družini in je nebom odtrgala od vseh zato, da jo mam zase!

In še enkrat jaz sem prisla za nasvet, ne pa za mnenje če ima psička rodovnika al ne. Konckoncov izpadeš kot  budala, kot da na svet lahko živijo samo psi z rodovniki! Pa ne skrbi, moja psička JE zdrava, ti pa poskrbi ta svoje! Wink Wink
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #6 : sreda, 25.09.2013 : 10:51:01 »

 Grin Grin Grin Grin Grin huh predaja Tale zadnji post pa je taprav!  Grin Grin Grin Grin Grin
Xena, oprosti, ampak me je nasmejal do konca!  Roll Eyes huh
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 25.09.2013 : 11:00:25 »

 butnglavc butnglavc butnglavc bruham

Sam res, Xena no  huh, mene je tudi nasmejalo, čeprav bi se morala jokat.
Logiran
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #8 : sreda, 25.09.2013 : 11:43:21 »

In pol sploh ni čudno zakaj imamo v SLO tako malo rodovniških psov, ko pa ljudje raje KUPUJEJO nerodovniške od znancev, prijateljev, sosedov in vseh ostalih šteparjev.
Pred nakupom pa se sploh nič ne pozanimajo in zakaj tolko ljudi dobesedno laja, zakaj nakup rodovniškega, ali posvojitev iz zavetišča
Dokler bodo taki, bo preprodaja psov veselo cvetela
Jaz se bom počasi predala, glede lajajnja v prazno  predaja
No glede zadnjega posta   wtf butnglavc jezen butnglavc
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #9 : sreda, 25.09.2013 : 12:15:09 »

Ok, sem se nehala rezat zadnjemu postu Elle2, zdaj pa ze ta milijontic resno:

Mpja stvar je če ma rodovnika al ga nima, jaz sem se odločla za takega psa in ne hodi ven z izjavami da si najbolj ogorčen/a zdaj!
Ne, ni samo tvoja stvar! Stvar vseh, ki nam je mar za zivali in tudi vseh, ki jim ni mar je! Pri "cistokrvnih psih brez rodovnika" gre obicajno za trpljenje samice in mladicev. Samica ze med brejostjo ni pravilno oskrbovana, prav tako ne po kotitvi in tudi mladici niso po rojstvu pravilno oskrbovani. Glede na to, da tvoja psica ni cipirana in sprasujes po cepljenjih, lahko z gotovostjo trdim, da je bilo tudi v vasem primeru tako. Torej je tvoj fant v koncni fazi nekomu placal zato, da pravzaprav zavestno zanemarja zivali in sluzi na njihovem zdravju in zivljenju. In to ni samo tvoja stvar, pa ce ti se tako skaces v luft in trdis, da je. Zato se tu zavzemamo za odgovoren nakup bodisi rodovniskega psa bodisi odgovorno posvojitev zavetiskega mesanca, nikakor pa ne podpiramo kakrsnegakoli nakupa "cistokrvnega psa brez rodovnika" iz ze napisanih razlogov.

Tudi to, da sedaj na forumu sprasujes kdaj psa cipirati in cepiti na, daje vedeti, da se nisi pozanimala o osnovnih stvareh v naprej.

Če si psa ne želiš ga itak ne moreš imet. In jaz želela sem si ga!
Lahko bi se strokovno spustila v tole absurdno logicno sklepanje, pa se ne bom. Naj ti le povem, da lahko imas karkoli cesar si ne zelis in da ne mores imeti vsega kar si zelis! Predvsem, ko gre za ziva bitja, je treba stopiti korak nazaj in se vprasati, ce je moja zelja res zadosten razlog za nakup zivega bitja. In kar takoj ti povem odgovor - zelja ni dovolj. Biti mora tudi znanje, natanceno preucevanje vsega v zvezi z zivim bitjem, ki ga imas namen kupiti, vnaprejsnje priprave, nakupi, prepricanost, da bo dovolj casa in zivcev za novo zivo bitje in se in se.

Lepo, da si si zelela yorkija. Jaz si na primer zelim, da bi imela belega dihurja in to mnogo vec kot dve leti. Ampak ker se zavedam (sem prej vse preucila in prebrala) kaj ta zival potrebuje in se zavedam lastnih omejitev, zaradi katerih mu ne bi mogla nuditi optimalnih pogojev, sem pac na prvo mesto postavila zival in ne sebe in si ga nisem nabavila. Tudi fant mi ga ni kupil za darilo. A ves kaj mi je kupil, ko sem bila zalostna ob spoznanju, da nimam pogojev za belega dihurja? Plisastega belega dihurja. Poimenovala sem ga Eon in zanj lahko skrbim optimalno. Morda, ce bodo nekoc pogoji pa pride se zivi beli dihurcek, ampak kot receno, moja zelja ni dovolj!

@Xena - saj ves, ne mores biti samo ti najbolj pametna in do sobote, ko bo treba spet nafutrati zivali, je se daaaaaleeeec in imam prevec casa.  Tongue Roll Eyes pevka
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #10 : sreda, 25.09.2013 : 12:46:07 »

Jana, pogrešam gumbek "VŠEČ MI JE"  Wink .......ker zadnji post od No Jinx ne potrebuje drugega kot omenjeni gumbek   bravo Afro.
Logiran
Ella2
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #11 : sreda, 25.09.2013 : 13:02:04 »

Hahah vsi oh in sploh največji stokovnjaki za pse ker ste prebrali 2 knjigi, svaka čast Smiley sick people Smiley))
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #12 : sreda, 25.09.2013 : 13:21:58 »

Hahah vsi oh in sploh največji stokovnjaki za pse ker ste prebrali 2 knjigi, svaka čast Smiley sick people Smiley))
hihi, ampak, vprašanje si postavila ti in ti nisi prebrala ravno teh dveh knjig. pikica....  Grin
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #13 : sreda, 25.09.2013 : 13:28:40 »

Opala, jaz se raje umaknem iz te debate, ker je čist preveč za moje dosedanje izkušnje in tisti dve usrani prebrani knjigi. Tongue
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #14 : sreda, 25.09.2013 : 13:39:20 »

Zdravo, jaz imam nekaj vprašanj.. in sicer, pd fanta sem dobila psičko yorkshire terier, stara je 2 meseca.. zanima me kak bi jo najlažje naučila, da bi lulala odzunaj? Katera hrana je najboljša? Pa kakšne so cene čipiranja in vseh cepljenj, ki jih kora potem pri 3h mesecib dobit?
Hvala in lp
Zakaj pa zdaj užaljen ton?

Če bi samo malo "prošetala" po forumu, bi našla tavžent nasvetov o lulanju, hrani, cepljenjih in čipiranju in vsem, kar sprašuješ.
http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,6.0.html
Sicer bi vse te informacije ob sprejemu mladiča morala itak dobiti od vzreditelja - si ga vprašala kaj od tega?

Ne vem, zakaj bi morali drugi namesto tebe brati knjige in stokrat prepisovati ene in iste odgovore. Dve leti!!! si si želela psa - pa ni bilo časa prej vsega tega preštudirat ali kaj?

Verjetno tudi avto kupiš, pripelješ domov, potem pa ljudi na cesti sprašuješ, kje se tanka in kak bencin rabiš, ali kako? Halo?
Ne bodi ogorčena, a če bi vsaj eno uro časa brala razne teme na tem forumu, bi ti hitro postalo jasno, da se ogromno časa posveti prav temu, da se ljudi pripravi na odgovoren nakup ali posvojitev psa ter zbiranje vseh informacij v zvezi s pasjo vzgojo in nego PREJ ko pes dejansko pride v hišo.
Da ne govorimo, da je ves portal mopes.net poln člankov s koristimi nasveti - evo "Nakup psa : Ali sem pripravljen na psa?":
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1183
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: nekaj vprašanj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines