mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 22:10:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: KZS 2014 - nadomestne volitve za predsednika
Anketa
Vprašanje: Koga bi volili za predsednika KZS, če bi imeli možnost na volitvah oddati svoj glas?  (Anketa je zaprta: sreda, 16.04.2014 : 22:09:16)
Aleksander Česnik - 1 (2.4%)
Lidija Okleščen - 9 (21.4%)
Boštjan Penko - 18 (42.9%)
mag. Branislav Rajić - 14 (33.3%)
Vseh glasov: 42

Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: KZS 2014 - nadomestne volitve za predsednika  (Prebrano 34075 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #150 : nedelja, 23.03.2014 : 18:41:42 »

Staffy, vem na koga misliš.Če bi ta človek res odpravil vse nepravilnosti in "šmudlanje" na KZS-ju, bi bilo super.Upam, da niso to le obeti.Sicer nima pojma o kinologiji ,kar pa tukaj ne igra nobene vloge.Mogoče še bolje.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #151 : nedelja, 23.03.2014 : 19:19:06 »

Srecno upam, da bo nova zasedba kinoloskega vrha (katera koli ze izmed predstavljenih) prvenstveno uredila zadeve, kjer se je dosedanji zasedbi zataknilo in obticalo ter slovensko kinologijo uvrstila tja kamor spada... v sam mednarodni vrh. Raziskovanje in brskanje po smeteh preteklosti ni ravno najbolj produktivno za napredek, vsi pa pricakujete/pricakujemo izboljsave in ureditev razmer. Ne recem, da naj se se pomete pod preprogo, vsekakor pa to ni najbolj pomembna naloga novega vrha.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Staffy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #152 : ponedeljek, 24.03.2014 : 08:34:08 »

Eka zal ni res da nima pojma v kinologiji, edino kar je v kinologiji ni  bil prisoten v zadnjih letih. Kar se mj zdi najpomembneje ga ravno zaradi tega ni mogoce uvrscati v razne povezave in lobije. Pac roko na srce je trenutno najbolj nevtralen kandidat.

Drejci ce ne bo pocistil z nepravilnostmi ki so se dogajale v zadnjem obdobju in prav tako z ljudmi ki so skodovali KZS ni mogoce pricakovati dviga ugleda na mednarodni ravni. Verjemi da vsi na mednarodni ravni vedo kaj se dogaja v Sloveniji.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #153 : ponedeljek, 24.03.2014 : 15:14:34 »

Se strinjam, vendar naj to ne bo pod tocko 1. na prioritetni listi...
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Staffy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #154 : ponedeljek, 24.03.2014 : 15:57:15 »

Drejči jaz pa mislim, da je to prioriteta. Zaradi tega je bila izglasovana nezaupnica dosedanjemu predsedniku KZS.
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #155 : sreda, 26.03.2014 : 08:10:12 »

Tudi jaz mislim,da je potrebna najprej  temeljita "čistka".Brez tega ni bodočnosti za KZS.
Logiran
MajaO
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #156 : sreda, 26.03.2014 : 11:39:33 »

Seveda, sej v tem je osnovni problem, da se nikoli ne začne z nepopisano knjigo...ampak se vedno vse pomete pod preprogo.
Logiran
Staffy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #157 : četrtek, 27.03.2014 : 08:38:11 »

Se strinjam Maja, samo se bojim da se bo zgodba nadaljevala.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #158 : sobota, 29.03.2014 : 08:57:57 »

Ker se vidni kinološki posamezniki čutijo poklicane za javno zaščito (samo?) enega predsedniškega kandidata in se trudijo 'ubiti sla', bom pisanje na KLIK dopolnila (samo tukaj) s temle:

Da je kandidat morda pozabil, kaj je počel na EDS? Hm ... Pravzaprav bi bilo res popolnoma vseeno, če bi bil to nekdo, za katerega ni za toliko ljudi tako zelo pomembno, kaj misli in počne. V tem primeru pa gre za kandidata za predsednika KZS in prav je, da se spomni (če ne, naj preveri ali vpraša) in da daje prave podatke. Ker sicer lahko računamo, da bo čez dve leti pozabil, da je bil izvoljen za predsednika KZS Smiley, kar je lahko za vse zelo nerodno. Pri odgovorih je imel vsak kandidat možnost napisati karkoli je želel, tudi to, da ne želi odgovoriti, ali to, da se ne spomni, ali pa sploh nič ne bi napisal. Pa so napisali vsak to, kar so.

Ker sem bila vseh 5 dni od jutra do večera na EDS tudi jaz, seveda vsaj za silo vem, kdo vse je bil tam in kaj približno je počel. Nisem pa bila ne v organizaciji in ne obiskovalka, temveč predstavnica medijev (tako rečejo predstavnikom firbčne javnosti Tongue). Ob prebranih odgovorih na naša vprašanja mi je bilo naravnost neverjetno, da bi o svoji, tako pomembni vlogi na EDS, pozabila kar dva predsedniška kandidata. Realnost 50% pozabljivosti sem preverila tako, da sem vprašala nekaj kinologov, kaj so delali za EDS, oz. če niso delali, kaj so počeli v tistih dneh, in vsi, od prvega do zadnjega, so mi izstrelili kot iz topa (čeprav niso imeli vprašanj na mailu dva tedna prej), kaj so počeli kateri dan. Podobno, kot če vprašaš kakšnega starejšega Američana, kaj je počel, ko je bil ubit predsednik Kennedy Smiley. Torej, po mojem mnenju hipoteza, da je nekdo, ki je imel eno najvidnješih vlog ali je vse 4 dni delal na najbolj vidnem 'delovnem mestu' na največji prireditvi v 90-letni zgodovini slovenske kinologije, po treh letih in pol vse to pozabil, ne pije vode Smiley, ne glede na to, kako fantastično je svojo nalogo v resnici opravil in koliko je bil zanjo nagrajen. In ta 'nekdo' nas želi prepričati, da je edini pravi za vodenje take organizacije, kot je Kinološka zveza Slovenije?

Ta sklop vprašanj ni bil moj, mi je pa bilo ob prebranih odgovorih takoj jasno, da je bil učinkovit Tongue. In res, tako ste predvidljivi, da je že naravnost dolgčas. Nekdo od precej vidnih kinologov mi je lansko jesen, nekje na začetku tele zadnje kinološke kalvarije namignil, da vsak ni sposoben upravljati s toliko denarja, zato vsak ni primeren za predsednika KZS; jaz dodajam, da si kandidatov s tako zelo slabim spominom in tako prozorno javno podporo tudi ne smemo privoščiti. Mnenja sem, da imamo pravico in dolžnost od predsednika in njegove ekipe pričakovati in zahtevati več. V vsakem trenutku pa lahko vsak od kandidatov odstopi od kandidature in gre na dopust, pa ga ne bo nihče več prav ničesar vprašal (ne za nazaj in ne za naprej), nič od njega zahteval in nič o njem napisal.

Sicer pa sporočam ekipi, ki jo očitno skrbi moje zdravje:
-   ne rabim fanov,
-   ni me treba zagovarjati nikjer in v nobeni zadevi, zaenkrat sem še opravilno sposobna in bom zase poskrbela sama, kot sem vsa leta do sedaj,
-   če vas čudno gledajo, vas morda ne zaradi tega, kar govorite o meni, temveč zato, ker sploh govorite,
-   zastonj me kličete k opravičevanju, če bom čutila potrebo se bom opravičila sama;
-   če me ne razumete, se verjetno ni treba naprezati; morda je zadeva prezahtevna, pa je bolje, da sprehodite psa ali vrtnarite,
-   nisem fejst punca,
-   zaman je 'taganje' po fejsu, na klic ne pritečem,
-   ...

Pa še:
-   vprašanj kandidatom nisem pisala sama,
-   nanje nisem jaz odgovarjala,
-   nikogar nisem pri pisanju držala za roko,
-   vseeno mi je, če bi vsi kandidati preskočili to vprašanje, saj niso odgovarjali meni, temveč kinologom, uporabnikom mojpes.neta – nekateri jih bodo volili (ali pa ne),
-   nikogar nisem diskreditirala, le ugotovila sem, da sta dva pozabila/skrila svoji vlogi in 'vprašala', če je verjetno, da ...
-   ne polagajte mi pod prste tistega, kar nisem napisala in ne podtikajte tistega, kar nisem storila; o kvaliteti izvedbe BIS programa ali o kvaliteti opravljenega dela katerega od predsedniških kandidatov nisem v tekstu napisala niti ene same samcate črke; po analogiji tistih, ki so kar naenkrat 'spregovorili', bi morala zdaj jaz koga povabiti k opravičilu, pa ne bom, ker mi je vseeno; če imate težave z branjem, ker vam kri na oči pribija, pojdite k oftalmologu,
-   o BIS programu EDS 2010 sem 4. 10. 2010 ob 10:13:23 napisala tole:
Imam pa še pripombo nad večino sodnikov v BISu. Veliko se nas je spraševalo, za koga je show sploh pripravljen. Za razstavljavca? Ja, zagotovo. Za sodnika? No, ja ..., bi se dalo razpravljati. Vsekakor ima eno od vlog v ringu Smiley. Za gledalce? Ja, seveda. Za fotografe? No, ta vloga je očitno namenjena samo za stopničke, ostalo dogajanje v ringu pač ocitno ne šteje in naj ne bi bilo pomembno. Pa se v ringu znajde veliko več lastnikov in psov, ki se jih po showu nihče več ne spomni, da so v BISu sploh bili, če jih ne uspejo fotografi pofotkati. Dejansko se udeležencev za eno predstavitev nazaj (razen treh na štengah) nismo spomnili več niti tisti, ki smo budno spremljali prihod vsakega posameznika. Hm ... Tisti, ki so uspeli biti pofotkani, bodo ostali v spominih tudi za širen svet, ostali pa ...

Razen v junior handlingu, kjer je eden od pointov, da se tekmovalci obračajo za gibanjem sodnika, lahko izpostavim samo Marijo Kavčič v zaključnem izboru, ki je dala point showu tudi točno tam, kjer dejansko je - gledalcem na obeh straneh dvorane je pokazala vse pse v vsej svoji lepoti, fotografom z obeh strani ringa pa omogočila, da so enakovredno pofotkali od prvega do zadnjega vse, ki so bili v izboru. Resnično ji je bilo kar nekaj ljudi v dvorani in vsi fotografi hvaležnih za to predstavitev. Škoda, da takih sodnikov ni bilo več, kajti te pse, ki smo jih lahko fotkali v zaključnem izboru, smo pofotkali že vse tudi na štengah v prejšnjih dneh Smiley. Torej, če kakšen sodnik, ki kdaj sodi v BISu, tole bere, bom hvaležna, če bo razmislil o napisanem in nam vsem prisotnim naslednjič predstavil pse v ringu in ne hrbtov razstavljavcev. Hvala že v naprej.

Zdaj še pohvali Smiley, ki bosta tudi v "poročilu" (ko bo spisano), nič pa ne škodi, če sta dvakrat:
Za pohvaliti imam team, ki je bil zadolžen za BIS - za upoštevanje vseh naših pripomb in za hitro reagiranje nanje, pa seveda za super in vsak dan bolje izpeljan program.
Tina, hvala za branje številk Smiley.
Hvala tudi teamu, ki je skrbel za press ekipo. Imeli smo vse, kar smo potrebovali.

Več pa kasneje Smiley

Saluki je v zadnjem krogu tako fantastično laufal, da je jemal dih. Ko je tekel pred vodnikom, je bilo videti, kot da točno ve, kaj tam počne. Z dvignjeno glavo in suvereno je pokazal, da obvlada ring in nastop v nulo Cheesy Vodnik ga je samo spremljal.

Vsekakor čestitke Hani za naziv evropske prvakinje v junior handlingu in čestitke psarnam: Zlatolična, Tin Pan Alley, from Orsina's Land, Srednjedravska, Blanja Polar in Viktorju Krenu, katerih psi so stali na stopničkah. In čestitke vsem, ki ste razstavljali - tistim, ki ste dobili razne nazive, tistim, ki ste dobili dobre ocene in tudi tistim, ki ste sicer ostali praznih rok, pa vendar predstavili svoje pse v hudih konkurencah.

Ima še kdo kakšno glasbeno željo? Izpolnjujejo jih na lokalnem radiu, na mojpes.netu jih ne.
Logiran

Igor-
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #159 : sreda, 02.04.2014 : 14:40:24 »

http://banerajic.wix.com/kzs-smo-vsi

zanimivo  Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #160 : sreda, 02.04.2014 : 15:26:27 »

Ja, vse, kar je zanimivo, je to, da kar trije sedijo na dveh stolih:

Marjan GSELMAN = v Česnikovem UO (in že tudi v Kavčičevem UO)
Janez KRIVEC = v Penkovem UO
Zvonimir POZNIK = v Penkovem UO

So tile trije morda profesionalni člani upravnih odborov? Lahko računamo, da bodo v UO, ki bo zmagovalen, pa kdorkoli že ga bo vodil?
 Smiley

Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #161 : četrtek, 03.04.2014 : 06:56:49 »

Marjana Gselmana je že zamenjal Darko Grošelj Smiley
Logiran

Staffy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #162 : četrtek, 03.04.2014 : 12:55:25 »

Zanimiva sestava UO g. Rajiča.
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #163 : sobota, 05.04.2014 : 19:41:12 »

Eka mislim, da ima en kandidat predlagan UO z dokaj nevtralnimi kandidati. Kar pa je zame najpomembneje je ta kandidat za predsednika KZS edini sposoben (glede na njegov CV) raziskati in pravilno ukrepati za vse nepravilnosti, ki so se dogajale. 

Glede na to, da ne pišeš z imenom in priimkom nisem 100%, če misliva na istega kandidata, ampak ta gospod je bil Director of the office for the prevention of corruption (ja, ni imel časa niti prevesti 2 slaba A4 lista v slo...) 4 leta, nato še nadaljna 4 leta se je še vedno boril proti kriminalu v nekem drugem uradu. Po tem pa presedlal med odvetnike: kdo je že bil eden od prvih njegovih strank v samostojni karieri? Najprej se proti nekomu boriš, nato pa zagovarjaš - zakaj bi sedaj bilo drugače? Kako to, da je gospod pred nekaj meseci kandidiral za predsednika, nato pred volitvami odstopil od kandidature, če se ne motim zaradi osebnih razlogov, sedaj pa ponovno kandidira? Si bo ponovno premislil?
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #164 : nedelja, 06.04.2014 : 16:41:55 »

saj sem rekla,da ta človek nima pojma o kinologiji.....
Vse ostalo pa - standardno, čisto po slovensko.....
Res škoda zapravljanja denarja za volitve, še bolj pa škoda vsakega časa.
Kdorkoli od teh 4 bo, za nas navadne smrtnike, ne bo nič drugače.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: KZS 2014 - nadomestne volitve za predsednika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines