mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:27:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Peticije  |  Tema: Peticija proti evtanazijam v zavetiščih
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Peticija proti evtanazijam v zavetiščih  (Prebrano 17815 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #30 : petek, 24.01.2014 : 14:36:36 »

Jana, "urejevanje" naj na tem forumu ne bi bilo dovoljeno.   predaja
 

  pevka
Zaradi mene dam lahko nazaj, zaradi nekaterih drugih pa raje ne Kiss
Logiran

SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #31 : petek, 24.01.2014 : 14:38:08 »

Sej vem.  Kiss  Kiss
Meni še kaj bolj krepkega pride na konec jezika/prstov.   Angry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #32 : sobota, 25.01.2014 : 13:41:24 »

Hm, mal čudna debata poteka na mojpes.netovem fb. Najdete jo na https://www.facebook.com/mojpes.net/posts/10150342991159982.
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #33 : sobota, 25.01.2014 : 14:37:18 »


meni je vse povedal zapis na enem forumu, ko sem imela zadnje leglo ... da bo zaradi mojih mladičev manj posvojenih psov iz zavetišča ... ZA BRUHAT ... prov res ...
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #34 : sobota, 25.01.2014 : 16:16:31 »

Ko sem se zadnjič vozila iz LJ v MS, sem čvekala z mamoF (brez skrbi, prostoročno) in mi je prebrala nekaj o tej peticiji. Ker nisem vedela ali naj se smejem ali jočem ali naj se kar v taprvi zid zaletim, sem se zatekla k humorju, zdaj pa nisem več ziher, če ne bi bila opcija zaleteti se v zid vseeno boljša ...

Moj humorni predlog, ki se mi danes zdi bistveno boljši od same vsebine peticije je namreč bil sledeč:
A veste, kako otroci raztegnejo roke in rečejo toooolk te mam lad? No, naj vsi tile predlagatelji in  podpisniki peticije stegnejo roke in pokažejo kolk imajo radi živali, jaz bom zmerila razdaljo med obema rokama, oni naj pa vsako leto namenijo tolikšno dolžino svežnjev po sto evrov, kolikor sem izmerila, da imajo radi živali!  Evil Evil

A štartamo eno peticijo s tem predlogom?  predaja

Najprej naj grejo na teren in počipirajo VSE neoznačene pse, pa bo takoj manjše število psov v zavetišču. Potem naj se pa trudijo počipirati neprijavljena legla (nordovniški, mešančki) in ne bo treba takih bedarij pisat.
Neeee, to pa neeee, to bi pomenilo, da bi morali svoje riti dvignit in kaj konkretnega naredit, noooo!  jezen
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #35 : sobota, 25.01.2014 : 16:32:27 »

Koliko davka bodo pa placali tisti, ki psa posvojijo v tujini oziroma posvojijo psa, pripeljanega iz tujine? Sklepam da duplo?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #36 : sobota, 25.01.2014 : 16:35:10 »

Koliko davka bodo pa placali tisti, ki psa posvojijo v tujini oziroma posvojijo psa, pripeljanega iz tujine? Sklepam da duplo?
Pol pa svizec zavije čokolado v alu folijo ... Po možnosti bodo še oproščeni davka, ker so storili dobro delo in rešili ubogega kuŠka iz grozne tujine.  Angry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #37 : sobota, 25.01.2014 : 17:25:23 »

Tole sem sicer imela namen nalimati tam, pa bom semle, ker me tam res čist popolnoma nič ne razumejo, pa se bojim, da tudi tegale ne bodo.

Konec tega in naslednji mesec bo UVHVVR pošiljal uradne pozive lastnikom psov, ki niso redno cepljeni, so pa navedeni v CRPSi. KLIK Smisel je, da vsi za svoje pse uredimo ustrezen status in aktualiziramo podatke. In bo nekaj 10.000 ljudi doživelo šok, predvsem pa vsi tisti, ki ne sledijo dobro internetu, ali tisti, ki ne marajo imeti popolnoma nič z živalovarstveniki, ali taki, ki jih pač ne zanimajo uradne zadeve, pa taki, ki so se razvadili, da jih glede psa že leta (ali še nikoli) ni nihče nič povprašal ... In, lejte, meni je jasno, da bo marsikdo, ki ni cepil psa dve ali več let, razmišljal, kaj sedaj. Koliko bodo stroški? Bo kakšna kazen? Kolikšna je kazen?

A se komu morda zdi nemogoče, da bo kakšen pes 'smrt storil' zato, ker bo gazda dobil nepričakovano uradno pošto, pa se mu ne bo dalo 'prčkat' z uradniki ali odpirat denarnice? Meni se ne zdi prav nič nemogoče. Si pa upam manipulirat, da bodo kakšni taki smrti živalovarstveniki rekli 'kolateralna škoda', ker pač cifer UVHVVR in noben drug kristus ne bo izjavi, zapisal, zbral, prepisal, objavil ... No, kako že gre una - daleč od oči, daleč od srca. No ...

Namesto, da se po netu ali v živo straši ljudi o visokih kaznih in blebeta o raznih kretenastih veterinarjih, ki predlagajo evtanazijo, če pes na dan cepljenja zboli (tudi to nekateri pisarijo okrog), bi jaz predlagala, da se pozanimajmo, za kaj bo šlo, uredimo zadeve najprej sami, potem pa stopimo še do soseda/sorodnika/znanca/sodelavca ... in ga seznanimo, za kaj gre in kaj naj stori, da bo za psa in zanj najbolje. Raje mu pomagajmo z informacijami in napotki, kot da se privoščljivo režimo, ko bo bentil nad UVHVVR ali pa moral res plačati kakšno kazen. Če pri tem naletimo na nečipiranega psa (hehe, ne mi rečt, da jih ni), lepo kulturno svetujmo, da je najbolj pametno zdajle, še preden kdo lastnika po zdravju vpraša, peljat psa na cepljenje, ga čipirat, plačat tisto, kar je treba vetom in državi dat in kar bo daleč najceneje. Vsak, ki bo ob temle (morda tudi z našo pomočjo) več označen, bo manj možnosti pristanka v zavetišču in manj možnosti za evtanazijo po 30. dneh. Hm ... Ja, vem, mene je skoraj nemogoče razumet, se strinjam.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #38 : sobota, 25.01.2014 : 18:15:22 »

Pa od kje ljudem take informacije? In kaj imajo od tega strasenja psi?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #39 : sobota, 25.01.2014 : 18:45:08 »

Pa od kje ljudem take informacije? In kaj imajo od tega strasenja psi?

Se čutim malo izzvana, ker sem sama v drugi temi napisala nekaj na temo pošiljanja kazni za lani necepljene pse . Ne, to ni zraslo v moji zblojeni glavi, ampak sem dobila info od nekoga, ki je zaposlen na UVHVVR. In kaj imajo od strašenja psi? Sosedov kar nekaj, ker je bil v devetih letih zdaj drugič cepljen. Prej so na moja opominjanja vedno odgovorili: Saj ne hodimo z njim v tujino, no, saj sami dosti iz lastnega dvorišča z njim tudi ne, zato pa hodimo z njim na sprehode drugi, pa nam ne bi bilo treba, a ne, ker ni naš pes in naša odgovornost.
In od dne, ko sem številko za kazen tudi sama prebrala na spletu in jim jo (očitno izmišljeno!) predstavila, je pes drugič v svojem življenju cepljen. Pa tega lastniki sigurno niso naredili zaradi dobrobiti psa.
Ja, ampak, če ga že sprehajamo, bi ga verjetno morali tudi sami prej redno cepiti.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #40 : sobota, 25.01.2014 : 19:02:25 »

Ja to gre tko. En na AR strani  xy napiše, da mu je zž rekel, da mu je vet rekel da mu je inšpektor rekel, da je pes, ki je tako bolan, da ne more biti cepljen, za usmrtit. Moderator zadevo pograbi in skozi eno stran komentarjev vneto podpihuje, panika se širi....ko sdem nazadnje gledala ni še nihče poslal vseh skupaj nekam kamor sonce ne posije.

Dejansko pa ni nič drugega kot to, da pač greš in urediš zadeve (veliko mrtvih psov ni odjavljenih, pri prodanih niso vpisani novi lastniki)....in to urediš. Če psa lani nisi dal cepit, ga pač daš. In to je to, zaenkrat kazni ni, ne dvomim pa da bodo za tiste, ki se ne bodo odzvali. Po možnosti zadeve urediš prej, preden dobiš pildek.
 Jaz sem recimo peljala cepit najstarejšo, ki je bila redno cepljena do 15 leta potem pa ne več, ker me je bilo malo strah da se sesuje (seveda se ni sesula, ampak strah ima velike oči). In sva z vetom ugotovila, da je pravkar cepil mrtvo psico. Po nesreči je pred dvemna mesecema odjavil njo namesto njene sestre....Bo imel sedaj nekaj sitnoti, da bo popravil (kar se mene tiče bi bilo vseeno če ne bi, ker so bili razen imela vsi podatki enaki).
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #41 : sobota, 25.01.2014 : 19:27:36 »

čarka, nisem brala, teme, kjer si o tem pisala, oz. če sem kaj tam brala, sem to spregledala in ne vem, za kaj je šlo. Brala sem na fb, da grozijo kazni in brala sem na fb, da imajo veterinarji navodilo inšpektorjev, da naj psa, ki ni dovolj zdrav za cepljenje, evtanazirajo. Zato sem vprašala direktno in dobila uraden odgovor.
Kazni so verjetno res take, kot jih navajajo razni veterinarji (nisem šla preverjat), ne bodo pa kazni padale na prvo žogo. Morda se motim, sem pa trenutno povsem prepričana, da kazni za tiste, ki bodo zadeve porihtali tako, kot je treba, ne bo. Če jih lastniki ne bodo hoteli/znali/mogli, pa verjetno bodo, kar je pač prav. Bodo pa v vsakem primeru stroški za cepljenje.

Povsem jasno mi je, da je v interesu vseh, da gredo psi na cepljenje. S katerega zornega kota gledaš, lahko predvidiš, kakšen bo način informiranja: inšpektorji in veterinarji pravijo, da bodo kazni, ker mora bit vse poštimano (to je pravzaprav v delokrogu obojih), veterinarji ob tem vsaj malo upajo, da bodo prišli ljudje k njim cepit, ker je (tudi) to njihov kruh. Vsekakor pa, še enkrat, dejstvo je, da moramo vsi imet cepljene pse in porihtat podatke v crp (tudi za poginule in oddane pse ..., pa tudi ne po naši krivdi napačno vnesene podatke, ali pomanjkljive podatke ...)

Mi je pa tudi povsem jasno, da so različni pristopi pri obveščanju/osveščanju ljudi. Ne strinjam pa se, da je treba pri vseh takoj štartat z grožnjami o kaznih. Seveda tudi jaz povem, da so kazni, če ne bodo zadev porihtali, ampak pri objavah, ki sem jih jaz brala, ni šlo za to.

čarka, evo, o takih primerih sem jaz prej pisala - pes, ki ni bil cepljen, zdaj je. Pomagala si, da so ga cepili. Če je bila uspešna šele višina kazni, tudi prav. Smiley

No, je vmes že večino Lanabela napisala Wink
Logiran

čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #42 : sobota, 25.01.2014 : 20:46:13 »

Vsekakor pa, še enkrat, dejstvo je, da moramo vsi imet cepljene pse in porihtat podatke v crp (tudi za poginule in oddane pse ..., pa tudi ne po naši krivdi napačno vnesene podatke, ali pomanjkljive podatke ...)


Seveda in se s tem absolutno strinjam  Afro. Ne morem si pa kaj, da nekako dvomim, da bodo res prišli z necepljenimi na čisto (čeprav bi me zelo veselilo, enako oz. še bolj pa za vse, ki niso v CPR), če številka koliko je takih, registriranih, res drži, ker so tega našega soseda, v vseh teh letih gladko spregledali. Tudi meni je težko, da ljudje šele na grožnjo dvignejo riti in peljejo psa na cepljenje, ampak po drugi strani me pa sploh ne čudi. 
In tudi naša stara dama je padla zaradi moje malomarnosti, ker je pač nisem cepila novembra 13, ampak šele v začetku jan.14, in tako kot so postavili, ji spet sledijo tri zaporedna cepljenja, če jih bo dočakala.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #43 : nedelja, 26.01.2014 : 07:30:39 »

Se čutim malo izzvana, ker sem sama v drugi temi napisala nekaj na temo pošiljanja kazni za lani necepljene pse . Ne, to ni zraslo v moji zblojeni glavi, ampak sem dobila info od nekoga, ki je zaposlen na UVHVVR. In kaj imajo od strašenja psi? Sosedov kar nekaj, ker je bil v devetih letih zdaj drugič cepljen. Prej so na moja opominjanja vedno odgovorili: Saj ne hodimo z njim v tujino, no, saj sami dosti iz lastnega dvorišča z njim tudi ne, zato pa hodimo z njim na sprehode drugi, pa nam ne bi bilo treba, a ne, ker ni naš pes in naša odgovornost.
In od dne, ko sem številko za kazen tudi sama prebrala na spletu in jim jo (očitno izmišljeno!) predstavila, je pes drugič v svojem življenju cepljen. Pa tega lastniki sigurno niso naredili zaradi dobrobiti psa.
Ja, ampak, če ga že sprehajamo, bi ga verjetno morali tudi sami prej redno cepiti.

Nimam pojma kdo je pisal, spomnim se samo napisanega, torej groznje s kaznimi. Logika gre pa tako, da dobijo kazen vsi tisti, ki lani niso cepili psa. Pri tem je vseeno ali ga cepijo takoj zdajle, ker pac nimajo casovnega stroja, da bi ga sli cepit  nazaj v leto 2013. Me ne bi nic cudilo, ce bo zaradi takih grozenj kaksen pes koncal svoje zivljenje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Peticije  |  Tema: Peticija proti evtanazijam v zavetiščih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines