mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:11:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Ošpice in razstava v Šempetru
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ošpice in razstava v Šempetru  (Prebrano 25638 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #120 : ponedeljek, 01.12.2014 : 14:12:55 »

Pravim zato, ker našo mati vseeno malo skrbi (amaterski zdravnik  Roll Eyes ). Ni sigurna, če jih je prebolela, v tem je problem. Jaz bi jo poslala na odvzem krvi. Tongue
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #121 : ponedeljek, 01.12.2014 : 22:50:32 »

Hm, jst sem med tastarimi, pa sem od teh imela samo norice in mumps. Tko da gruntam, da bi se bilo smiselno cepit.

A si ziher  Tongue  Grin

Takrat se zaradi  ošpic, mumsa, rdečk...niso pretirano sekirali. Ne zato ker bi bile tako nenevarne ampak zato, ker so se še močno trudili z težjimi boleznimi kot je recimo davica, celo kakšen primer paralize se je našel. Takrat so bili starši hvaležni da lahko otroke cepijo. Čeprav je bilo (še posebej glede na tabelo na zgornjem linku) nezaželenih učinkov veliko več (lokalne otekline in vročino smo imeli vsi).


Ja, res, sama poznam dva, 3-4 leta starejša kot sem sama, s posledicami otroške paralize. Nista sicer paralizirana, imata pa očitne posledice prizadetosti, ki se močno kažejo pri hoji in motoriki rok  Undecided.

Ne razumem, če se že ošpice ne zdijo huda zadeva, a otroške paralize se tudi noben starš ne boji?  sram Ali pa se tudi tu tolažimo, da je bolezen izkoreninjena  Roll Eyes
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #122 : ponedeljek, 01.12.2014 : 23:05:24 »

A si ziher  Tongue  Grin

Šestmeljonov posto. Kaj češ, eni smo že tolk stari, da za 5 min nazaj ne vemo več, kam smo vtaknili ključe, za 40 let nazaj pa veš za vsako podrobnost.  Smiley

ps: Še zmeri se zelo živo spomnim, ko sem bila v bolnici, stara 3 leta z meningitisom. V cimru sva bila z enim Marjanom, ki mi je nakladal vse živo, jaz pa poslušala z odprtimi usti, ker je bil ful star in pameten, saj je hodil že v 4. razred. Grin
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Ošpice in razstava v Šempetru
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines