mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:14:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Ošpice in razstava v Šempetru
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ošpice in razstava v Šempetru  (Prebrano 25737 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #60 : sobota, 29.11.2014 : 22:18:19 »

sem vedla da boste padle po meni Smiley

Aja, pa kar se mene tiče, ni nobenega padanja po tebi - samo skušam povedat, da obstaja tudi drug vidik, pa tudi sama rada preberem kakšno drugačno stališče  Smiley Wink
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #61 : sobota, 29.11.2014 : 22:23:49 »

Aja, pa kar se mene tiče, ni nobenega padanja po tebi - samo skušam povedat, da obstaja tudi drug vidik, pa tudi sama rada preberem kakšno drugačno stališče  Smiley Wink

vidikov je kolikor je ljudi ki berejo. Ljudje prevečkrat vse vidijo črno ali belo...vse odtenke sive pa spregledajo Cheesy Wink
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #62 : sobota, 29.11.2014 : 23:59:11 »

Kolikor je meni znano, cepljenje ne pomeni, da ne moreš zboleti, ampak če zboliš, potem imaš veliko verjetnost, da bo oblika bolezni lažja in brez hujših posledic.

Kar se tiče otrok, ki ne smejo biti cepljeni iz zdravstvenih razlogov, so varni, dokler so v precepljeni populaciji. Problem nastane, ko se populacija necepljenih poveča, ker ne cepijo tistih, ki bi jih sicer lahko. Oziroma jih ne smejo cepiti, ker starši ne dovolijo.

Vsi, ki potujejo na rizična območja, se morajo cepiti proti določenim boleznim, ki jih pri nas ni in to samoplačniško. Ali pa recimo tablete proti malariji jedo nevem koliko časa pred odhodom. In jih sami plačajo.

Sem pa že od nekaj ljudi slišala, da psa ne dajo redno cepiti proti steklini, ker "itak ni potrebe", "je to strup" itd.  Undecided
In ko se nočem družiti z njimi, sem čudna. 



cats:
dveh
Sej ti obvladaš, vsa čast!  bravo
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #63 : nedelja, 30.11.2014 : 00:36:32 »

Kolikor je meni znano, cepljenje ne pomeni, da ne moreš zboleti, ampak če zboliš, potem imaš veliko verjetnost, da bo oblika bolezni lažja in brez hujših posledic.
Tocno to. Jaz ne vem od kod ljudem ideja, da je cepljeje 100% in tudi nase zdravstvo ne oglasuje okoli, da je 100%. Ce kdo ne uporablja izrazov, kot je 100% je to prav znanost. In znanost tudi ne trdi, da je cepivo 100% varno, a stranski ucinki, so tako redki do nicni, da je cepivo dovolj varno. Vecja verjetnost je, da se bo otrok rodil z downovim sidromom, kot da bo imel hude stranske ucinke cepiva.

Kar se tiče otrok, ki ne smejo biti cepljeni iz zdravstvenih razlogov, so varni, dokler so v precepljeni populaciji. Problem nastane, ko se populacija necepljenih poveča, ker ne cepijo tistih, ki bi jih sicer lahko. Oziroma jih ne smejo cepiti, ker starši ne dovolijo.
Ravno zaradi populacije, ki dejansko ne sme biti cepljena, sem sama zelo nerazumevajoca, do ljudi, ki si zmisljujejo in poslusajo razne sarlatane namesto znanosti in verjamejo v razne teorije zarote ter posledicno ne cepijo otrok. S tem ogrozajo prvo omenjene in ne morem verjeti, da to pocnejo povsem zavestno. Briga mene, ce se gres ti ubijat v gore. Briga me, ce si alkoholik. Briga me, ce si kadilec, mamilas, ekstremni sportnik, ..bodi kar zelis. Ni ti treba nicesar dodatno placevati, kar se mene tice. Ampak - ne ogrozaj pri tem nemocnih ljudi. In z nemocnimi ne mislim gorskih resevalcev, oni so se sami odlocili, da bodo to poceli. Mislim v primeru cepljenja na ljudi, ki ne smejo biti cepljeni in jih ogrozajo otroci ljudi, ki nocejo cepit, ker jim je en sarlatan ali dva ali trije brez dejanskih znanstvenih dokazov rekel, da je cepljej skodljivo in mu verjamejo, bolj kot dejanskim znanstvenim raziskavam. Takim, resnim, ne tistim klasicinim, ki se jih posluzujejo populisticni sodobni mesije anticepljenja in sun gazinga ... Ja, ja, saj vem, znanost je teorija zarote in nam hoce samo slabo. Farmacevtski lobi in to. Ja, ok, naj verjame vsak kar hoce, samo naj ne ogroza s svojim prepricanjem drugih s tem, da ne cepi svojih otrok. Tako kot naj zaradi mene nekdo umre od zastrupitve z alkholom, ce, ko je pijan ali trezen, ne pretepa drugih ali ne sede za volan, mi dol visi za njega, ce si budalo, si pac budalo, pa se unici z alkoholom, ce ti pase.

Slucajno pa vem, da drzava skrbi za tiste nemocne, ki jih ogrozajo necepljeni otroci vsaj tako, da starse, ki nocejo dati otroka cepit financno kaznuje in uvede proti takim starsem tudi kak postopek v primeru potrebe. Vsaj to ...

Jst pa plačam pogreb tistemu junaku, ki ga ugrizne stekla žival, pa bo raje kot cepit se šel bluzil o farmacevtskih lobijih. Še najljubšo skupino mu pripeljem, da mu zadnjo pesmico odsvira.
Si lahko razdeliva stroske, ker kamor gre tale druzba, se zna kaj takega celo zgodit vec kot enkrat.  Sad Saj, ves, cudezni CD protokol ozdravi vse, od aidsa do avtizma, tako da je ziher tudi za steklino dober. Samo tega ne razumem, zakaj se farmacevtski lobi ne zagrebe za tole cudezno zdravilo za vse, saj bi imeli toliko dobicka, da sploh ne bi vec vedeli kam z njim!
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #64 : nedelja, 30.11.2014 : 00:54:09 »

Jaz se kar strinjam s čarko. Sem generacija "nešto između". bili smo cepljeni proti nekim stvarem, proti drugim ne, smo pa vse tri sestre skupaj na kavču prebolevale tako rdečke, mumps, norice in ošpice - in ja, norice so bile n a j h u j š e! Roza tekoč puder za hladit pa to... Kljub temu, dajih je tamala prebolela skupaj z nama dvema, starejšima, jih je fasala še enkrat, so bile pa v milejši obliki.
Moj sine je pa zaradi hude alergije in prirojene okvare ledvice vsa cepljenja po izbruhu alergije prestajal na Vrazovem trgu, pod kontrolo.
Cepljenje zagotavlja le večjo možnost prebolevnosti, ne 100% zaščito.

Me pa zanima, če katera to ve - meni se zdi, da sem nekje enkrat brala, da če si cepljen, nisi nujno neprenašalec bolezni?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #65 : nedelja, 30.11.2014 : 04:58:05 »

ja poznam, sem bila v alpenferajnu in malo tudi plezala.
povsod v razvitem svetu gemblerji (v tem smislu: gora ni nora, nor je tist ki gre gor) plačujejo zavarovanje za primer reševanja, tu moramo pa za zdravljenje otrok zamaške zbirat.  Undecided
No, to!

To je žalostno, tle se gonimo za in proti cepivom totalni analfabeti na tem področju, eni "versko usmerjeni" v to, drugi v drugo stran, apriori prepričani v to, "da mi pa že vemo". Bulšit!

Sama si upam javno povedat, da bom, dokler bom zbirala zamaške in nakazovala evrčke za punčko, ki se ni po svoji krivdi rodila prezgodaj s težko možgansko okvaro in posledično za približno "normalno" delovanje potrebuje na stotine ur samoplačniških terapij, z jezo in besom gledala na vsakega, ki si drzne iz naslova javnega denarja pričakovat kritje stroškov za svoje neposrečeno plezanje v nevemkakšno, še nikoli osvojeno steno ali letenje z glavo navzdol v kak kanjon, ki bo zahtevalo nevemkakšne helikoptrske intervencije in ostale nujne, ultra drage posege .
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #66 : nedelja, 30.11.2014 : 05:15:07 »

ok  mojega brata davnega leta 80+ ugriznila dokazano stekla kuna, je bil cepljen.


Moj point je da preveč ljudi živi v lažni varnosti,

p.s.: so pa cepiva takšna in drugačna ker v primeru mojega brata smo šli v Zagreb po cepivo, saj je Slovenija premogla le cepivo, ki se je injeciralo direktno v jetra.

Sem vesela, da je bil cepljen, to mu je namrec zivljenje resilo. Ampak zakaj je pa bil, cepivo namrec lahko tudi ne bi delovalo. Al kako??
Sama sem cepljena po programu proti steklini, pri nas, ne pred pol stoletja, pa sem vseeno imela reakcijo oz. se slinim k pr norcih po vsaki dozi in valda, kam pa drugam kot povsod naj bi slo to?
Saj pravim, lahko je debatirat, dokler je smrtnost tako nizka, kot pri ospicah. Me zanima, koliko bi jih ostalo pri debatah in necepljenih ob okuzbah s fejst smrtonosnimi virusi.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #67 : nedelja, 30.11.2014 : 07:49:45 »

Zakaj pa zastrupitev z alkoholm krije zavarovanje? Saj se ga je mulc/smrklja sam napil.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #68 : nedelja, 30.11.2014 : 09:12:38 »

Tocno to. Jaz ne vem od kod ljudem ideja, da je cepljeje 100% in tudi nase zdravstvo ne oglasuje okoli, da je 100%. Ce kdo ne uporablja izrazov, kot je 100% je to prav znanost. In znanost tudi ne trdi, da je cepivo 100% varno, a stranski ucinki, so tako redki do nicni, da je cepivo dovolj varno. Vecja verjetnost je, da se bo otrok rodil z downovim sidromom, kot da bo imel hude stranske ucinke cepiva.
Ravno zaradi populacije, ki dejansko ne sme biti cepljena, sem sama zelo nerazumevajoca, do ljudi, ki si zmisljujejo in poslusajo razne sarlatane namesto znanosti in verjamejo v razne teorije zarote ter posledicno ne cepijo otrok. S tem ogrozajo prvo omenjene in ne morem verjeti, da to pocnejo povsem zavestno. Briga mene, ce se gres ti ubijat v gore. Briga me, ce si alkoholik. Briga me, ce si kadilec, mamilas, ekstremni sportnik, ..bodi kar zelis. Ni ti treba nicesar dodatno placevati, kar se mene tice. Ampak - ne ogrozaj pri tem nemocnih ljudi. In z nemocnimi ne mislim gorskih resevalcev, oni so se sami odlocili, da bodo to poceli. Mislim v primeru cepljenja na ljudi, ki ne smejo biti cepljeni in jih ogrozajo otroci ljudi, ki nocejo cepit, ker jim je en sarlatan ali dva ali trije brez dejanskih znanstvenih dokazov rekel, da je cepljej skodljivo in mu verjamejo, bolj kot dejanskim znanstvenim raziskavam. Takim, resnim, ne tistim klasicinim, ki se jih posluzujejo populisticni sodobni mesije anticepljenja in sun gazinga ... Ja, ja, saj vem, znanost je teorija zarote in nam hoce samo slabo. Farmacevtski lobi in to. Ja, ok, naj verjame vsak kar hoce, samo naj ne ogroza s svojim prepricanjem drugih s tem, da ne cepi svojih otrok. Tako kot naj zaradi mene nekdo umre od zastrupitve z alkholom, ce, ko je pijan ali trezen, ne pretepa drugih ali ne sede za volan, mi dol visi za njega, ce si budalo, si pac budalo, pa se unici z alkoholom, ce ti pase.

Slucajno pa vem, da drzava skrbi za tiste nemocne, ki jih ogrozajo necepljeni otroci vsaj tako, da starse, ki nocejo dati otroka cepit financno kaznuje in uvede proti takim starsem tudi kak postopek v primeru potrebe. Vsaj to ...
Si lahko razdeliva stroske, ker kamor gre tale druzba, se zna kaj takega celo zgodit vec kot enkrat.  Sad Saj, ves, cudezni CD protokol ozdravi vse, od aidsa do avtizma, tako da je ziher tudi za steklino dober. Samo tega ne razumem, zakaj se farmacevtski lobi ne zagrebe za tole cudezno zdravilo za vse, saj bi imeli toliko dobicka, da sploh ne bi vec vedeli kam z njim!

Se podpišem...

Res ja... čudno, da farmacija ne vzame varikine pod svoje okrilje in jo prodaja po dvojni ceni, ko pa je takoooo učinkovita. Shocked

Ma kdo pri zdravi pameti verjame lunatikom, ki trdijo, da je varikina zdrava in odlično zdravilo za vse brez stranskim učinkov?! Upam, da ne bo ta fenomen dejavnik pri samoohranitvi vrste. Malo zlobno, ampak ostajam brez besed pri takih neumnostih :/

S polno ritjo je lahko srat. Ljudje so pa v določenem procentu še zmeraj ostali v ne vem kateri dobi, da si s teorijami zarote razlagajo fenomene, ki jih ne znajo ali nočejo razložiti drugače. Miti in legende, ki se že kažejo s tem, da se po razvitem svetu ponovno pojavljajo bolezni za katere smo mislili, da so že za nami.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #69 : nedelja, 30.11.2014 : 09:16:34 »

No, to!

To je žalostno, tle se gonimo za in proti cepivom totalni analfabeti na tem področju, eni "versko usmerjeni" v to, drugi v drugo stran, apriori prepričani v to, "da mi pa že vemo". Bulšit!

Sama si upam javno povedat, da bom, dokler bom zbirala zamaške in nakazovala evrčke za punčko, ki se ni po svoji krivdi rodila prezgodaj s težko možgansko okvaro in posledično za približno "normalno" delovanje potrebuje na stotine ur samoplačniških terapij, z jezo in besom gledala na vsakega, ki si drzne iz naslova javnega denarja pričakovat kritje stroškov za svoje neposrečeno plezanje v nevemkakšno, še nikoli osvojeno steno ali letenje z glavo navzdol v kak kanjon, ki bo zahtevalo nevemkakšne helikoptrske intervencije in ostale nujne, ultra drage posege .

Tudi pod tole podpišem :/
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #70 : nedelja, 30.11.2014 : 11:43:53 »

Huh, tole z varikino je pa novo al kako? Ne spremljam ravno, pa ne vem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #71 : nedelja, 30.11.2014 : 12:03:16 »

Huh, tole z varikino je pa novo al kako? Ne spremljam ravno, pa ne vem.
KLIK
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #72 : nedelja, 30.11.2014 : 12:41:38 »

To je v bistvu glavna sestavina v tistem njihovem protokolu, ki ga opeva tudi "zdravnica" iz Makedonije, ki je predavala pri nas svojim vernikom... Pozdravi vse in vsakogar, ampak vsak, ki o tem "poučuje" na začetku pove, da ne sprejema nobene odgovornosti, če kdo s tem dejansko poskusi. A ni lepo?
In seveda so to tudi glavni nasprotniki cepljenja in vsega kar paše zraven, ker je to strup in zarota in oh in sploh poguba celega človeštva in sveta in mogoče še vesolja... Tongue
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #73 : nedelja, 30.11.2014 : 12:51:46 »

Jasno, da pomaga tale CD-protokol, sej itak pobije VSE...  Roll Eyes Tongue Tongue Čudi me, da ljudje še živijo, če taki uporabniki tega zares obstajajo.  Shocked Shocked Huh Huh, no, je pa sun-gazing že boljši... Vsak po svoji (ne)zdravi pameti. Bistveno je, da se nobenega drugega ne ogroža.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #74 : nedelja, 30.11.2014 : 13:16:10 »

ja ja... Grin Vsak dan eno uro gledat direktno v sonce! In vaše telo bo proizvajalo lastno energijo  Cool  Me zanima, če postanejo tudi zeleni istočasno...  Evil
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Ošpice in razstava v Šempetru
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines