mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 05:12:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Ošpice in razstava v Šempetru
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ošpice in razstava v Šempetru  (Prebrano 25752 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Tyto alba
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #90 : nedelja, 30.11.2014 : 21:26:59 »

Morda bi si tisti, ki odklanjajo cepljenje svojih otrok proti HPV, prebrali naslednje:
http://www.ivz.si/cepljenje/strokovna_javnost/cepljenje_proti_hpv?pi=18&_18_view=item&_18_newsid=2089&pl=257-18.0.

In nadaljevanje zgodbe o HPV 16,18,31,33,35,39,45...
http://zora.onko-i.si/za-zenske/rak-maternicnega-vratu/
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #91 : nedelja, 30.11.2014 : 21:35:21 »

Morda bi si tisti, ki odklanjajo cepljenje svojih otrok proti HPV, prebrali naslednje:
http://www.ivz.si/cepljenje/strokovna_javnost/cepljenje_proti_hpv?pi=18&_18_view=item&_18_newsid=2089&pl=257-18.0.

In nadaljevanje zgodbe o HPV 16,18,31,33,35,39,45...
http://zora.onko-i.si/za-zenske/rak-maternicnega-vratu/

lej...jaz sem rekla ne, ker tole mojega otroka ne zaščiti 100 %...niti ne 50%, ker zadeva špila samo 5 let.....zdaj dete je lahko 100% zaščiteno samo če ji prepovem doživljensko spolne odnose, pa še takrat ne za zihr....dajte mal pameti v roke fanatiki za vsako cepljenje.....cepite moške.....a to pa ne a ne?
Logiran
vidka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 155


« Odgovor #92 : nedelja, 30.11.2014 : 22:06:10 »

Še tole:
od l1998 poteka rutinsko cepljenje otrok že v vrtcu proti hepatitisu b.
Najpogostejšinačin okužbe je nezaščiten spolni odnos in zaradi uporabe okuženih igel med narkomani.

in to že v vrtcu...
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #93 : nedelja, 30.11.2014 : 22:16:23 »

hvala Tyto alba...... na tvojem linku je tudi statistika neželenih učinkkov na cepljenja ...upam, da si bo to kdo pogledal

http://img.ivz.si/janez/378-7520.pdf


še enkrat, nisem proti cepljenju sem pa proti fanatikom, ki trdijo da so cepljenja oh ah in sploh.....
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #94 : nedelja, 30.11.2014 : 22:49:57 »

edit.....še zmeraj čakam na podatke o precepljenosti obolelih........ker že glih vlečem to temo naprej v smiselne in nesmiselne konce Cheesy
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #95 : nedelja, 30.11.2014 : 23:00:42 »

Aha, smo že pri nalepkah "fanatiki dajte pamet v roke".
Zelo dobro argumentirano, brez dvoma stališče in odnos požel množične stoječe ovacije 

razumen, argumentiran  itd. = tisti, ki se strinja z mano
nerazumen, fanatik itd. = tisti, ki ima drugačno stališče

Cel kup babnic s tega foruma sem srečala v živo in so od hudiča brihtne, tako da s takimi poceni fintami lahko kvečjemu dobiš nasprotnike, prepričat se pa zaprmej nikogar ne da.

Kakega posebnega fanatizma v smeri cepljenja v tem diskurzu zagotovo ni bilo. Vsem je jasno, da možni neprijetni stranski učinki.

Gre za tehtanje med tveganji:
- tveganje stranskih učinkov cepljenja
- tveganje, da zboliš, če se ne cepiš

In pa seveda prevzem odgovornosti za lastne odločitve, glede tega pa imamo v teh zemljepisnih širinah sicer kar nekaj težav, kar se izdatno vidi tudi na drugih področjih Grin
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #96 : nedelja, 30.11.2014 : 23:04:15 »

Me zanima, če si kdo, ki je toliko proti to statistiko sploh prebere  Roll Eyes V letu 2012 je bil procent pri katerih je prišlo do prijavljenih komplikacij 0,065% pri vseh cepljenjih... Sicer pa pri tistih zadevah, ki  niso nalezljive se ima vsak pravico odločit sam. Ampak, da mi hoče kdo prodajat buče, kako je to ultra nevarno pa prosim lepo, najprej malo branja.  Undecided

2012: št. prijav - 374
          št. odmerkov - 578.318
Od tega je zaradi komplikacij bilo potrebno hospitalizirat 0,004% pri vseh cepljenjih (in take navadno ne cepijo več, oz. odvisno od posamezne situacije). V študiji so se osredotočili na straske učinke, ampak delit zna vsak...

Pa en lahkoten članek za tiste, ki jih zanima,že ki smo načeli temo, ne za tiste, ki ste že odločeni Tongue
http://www.dnevnik.si/zdravje/arhiv/1042534420
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #97 : nedelja, 30.11.2014 : 23:15:53 »

Aha, smo že pri nalepkah "fanatiki dajte pamet v roke".
Zelo dobro argumentirano, brez dvoma stališče in odnos požel množične stoječe ovacije  

razumen, argumentiran  itd. = tisti, ki se strinja z mano
nerazumen, fanatik itd. = tisti, ki ima drugačno stališče

Cel kup babnic s tega foruma sem srečala v živo in so od hudiča brihtne, tako da s takimi poceni fintami lahko kvečjemu dobiš nasprotnike, prepričat se pa zaprmej nikogar ne da.

Kakega posebnega fanatizma v smeri cepljenja v tem diskurzu zagotovo ni bilo. Vsem je jasno, da možni neprijetni stranski učinki.

Gre za tehtanje med tveganji:
- tveganje stranskih učinkov cepljenja
- tveganje, da zboliš, če se ne cepiš

In pa seveda prevzem odgovornosti za lastne odločitve, glede tega pa imamo v teh zemljepisnih širinah sicer kar nekaj težav, kar se izdatno vidi tudi na drugih področjih Grin

Prav zavidam ljudem ki vse vedo....in živijo v lažni stvarnosti...go girl
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #98 : nedelja, 30.11.2014 : 23:21:54 »

hvala Tyto alba...... na tvojem linku je tudi statistika neželenih učinkkov na cepljenja ...upam, da si bo to kdo pogledal

http://img.ivz.si/janez/378-7520.pdf


še enkrat, nisem proti cepljenju sem pa proti fanatikom, ki trdijo da so cepljenja oh ah in sploh.....

Nikjer ni navedeno, da so to "neželeni učinki cepljenja" ampak  neželeni učinki PRIDRUŽENI cepljenju.
stran 5:
"Podatki o neželenih učinkih pridruženih cepljenju navedeni v tem poročilu se
nanašajo na neželene dogodke, opažene po uporabi cepiva ali cepljenju. Vendar
pa vsi ti prijavljeni neželeni dogodki morda niso povezani s cepivom ali
cepljenjem, temveč so le v časovni povezavi s cepljenjem. "

Eni celo beremo.
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #99 : nedelja, 30.11.2014 : 23:24:38 »

Nikjer ni navedeno, da so to "neželeni učinki cepljenja" ampak  neželeni učinki PRIDRUŽENI cepljenju.
stran 5:
"Podatki o neželenih učinkih pridruženih cepljenju navedeni v tem poročilu se
nanašajo na neželene dogodke, opažene po uporabi cepiva ali cepljenju. Vendar
pa vsi ti prijavljeni neželeni dogodki morda niso povezani s cepivom ali
cepljenjem, temveč so le v časovni povezavi s cepljenjem. "

Eni celo beremo.

ja večina kle pravi da ni neželenih učinkov...torej je cepljenje vsepovprek ok in brez stranskih učinkov....ok?
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #100 : nedelja, 30.11.2014 : 23:30:50 »

ja večina kle pravi da ni neželenih učinkov...torej je cepljenje vsepovprek ok in brez stranskih učinkov....ok?

Kje točno sem napisala, da ni neželenih učinkov?
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #101 : nedelja, 30.11.2014 : 23:35:09 »

Kje točno sem napisala, da ni neželenih učinkov?

nisi, si pa izpostavila odebeljen "temveč so le v časovni poevazi s cepljenjem".....malo ramisli kaj to pomeni
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #102 : nedelja, 30.11.2014 : 23:38:43 »

Sem preskromne pameti in se ne morem kosat z domišljijo, ki o meni ve več, kot jaz sama o sebi.
Dijo
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #103 : nedelja, 30.11.2014 : 23:41:02 »

ja večina kle pravi da ni neželenih učinkov...torej je cepljenje vsepovprek ok in brez stranskih učinkov....ok?
A lahko prosim natančne citate (ne polaganje v usta oziroma tekst, kakor si storila Mačji), kdo je trdil, da stranskih učinkov ni? Ker kakor jaz berem, nihče ni tega trdil. Smo pa nekateri trdili, da so hudi stranski učinki redki do nični, kot kaže tudi poročilo, ki si ga pripela.

Vidika tole me še vedno zanima:

Potrdili,da je 5 okuženih bilo cepljenih z dvema dozama in 1 z eno dozo,ostale še preiskujejo.

Kak link do uradnih podatkov, kjer piše, da so to potrdili, morda?
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #104 : nedelja, 30.11.2014 : 23:43:49 »

Sem preskromne pameti in se ne morem kosat z domišljijo, ki o meni ve več, kot jaz sama o sebi.
Dijo

sej pravim go girl. drži se v svojem prepričanju.....jaz se pač v svojem.....kanček zdrave kmečke pameti v poplavi ekspertnih izjav ti lahko mogoče nekoč reši življenje........preverjeno
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Ošpice in razstava v Šempetru
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines