mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 08:42:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: alergija
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: alergija  (Prebrano 50551 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
bela.orhideja
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #105 : nedelja, 10.09.2006 : 06:19:44 »

Kimi hvala za nasvet. Sicer sta dermatologinji verjetno iz Ljubljane, jaz sem štajerka.Psičko sem dobila, ko je skoraj napolnila 3 leta. Vse do letos marca ni bilo posebnih težav z njo, je rodovniška psička. Res pa je, da sem morala urediti papirje zanjo, od pasoša etc, ker to ni imela urejeno, vnetje ušes je imela ampak smo tudi to uredili. Kar se tiče vzreditelja, da bi kontaktirala z njim, mislim, da ne bo mogoče, ker psička ni slovensko leglo, ta možakar pa mi že več kot eno leto ne dvigne telefona. Sedaj kontaktiram z eno drugo vzrediteljico s katero sem letos želela kužiko pariti, vendar je zaradi omenjenih težav, nisem, ker še do sedaj ni stanje boljše. Da vam še malce napišem kaj je naša Lady dobivala oz. dobiva. hrana Canine
d/d sva imeli dieto, in Eukanuba dermatosis, vendar je velik problem, ker je pri prejšnjem lastniku jedla le brikete, in sedaj je noro, ko mi jemo hrano, prosi, joka, sadje ima rada zelenjavo, kruh in ta stroga dieta menim, da je tudi sama že sita vsega. Mažem jo s kremo Daktarin, to mi je bilo predpisano, šampon Clorexy Derm, sedaj ima Meladerm, naprej Cefa cure tabletke te ima sedaj, prej je imela Synulox tabletkeaha in jod je dobila, da jo mažen na tistih črnih vnetih, srbečih mestih, žal mi je, ampak ne morem razbrati kakšne injekcije je dobivala do sedaj..

Aha, da ne pozabim Kast ne niti krvi ji niso vzeli do sedaj, niti brisa, to sem sedaj na zadnjem obisku sama vprašala, če bi ji lahko vzeli bris in kri. prej niso niti pomislili na to možnost. Vse je možno, da so bakterije Kast res, ne vem, nisem več pametna, vem le to, da tako ne gre več naprej, morda je dedno, morda stres, ker je psička resnično navezana name, kjer je bila prej je imela očitno premalo ljubezni. No ja sem se preveč razpisala Smiley

Pa hvala vsem za pomoč Kiss
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #106 : nedelja, 10.09.2006 : 08:35:40 »

Ja žal je tako, da je večina strokovnjakov strnjenih v LJ. Tudi sama imam slabe izkušnje teh lokalcev, zato sem se odločila, da bom vozila psičko malo dlje, pa mi niti malo ni žal. Na srečo moja nima podobnih težav, ampak ima en njen sine. Zdravil se  je tudi pri Matkotu, a mu je pomagal le začasno (dal mu je tudi medrol), pootem so se po mojem nasvetu odločili za LJ dr. Starihovo, pa rabijo iz Štajerske več kot 2 uri vožnje, upam pa le, da bodo pri njej nadaljevali zdravljenje.
Pri tovrstni alergiji je najlažje, da da veterinar medrol, pokasira, lastnik pa je zadovoljen, ker je pes hitro boljši, stanje se mu v kratkem roku popravi...in tako dela večina veterinarjev. Ampak kmalu se stanje ponovi,... pa spet ista štorija...medrol...vet. pokasira...lastnik začasno zadovoljen....
Jaz sem Primorka, pa vseeno vozim psičko v LJ, če si Štajerka, ne pomeni, da te bodo v LJ grdo gledali. Vprašanje je le, če si za psičko pripravljena iti na pot.
Pa brez zamere.
LP

Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #107 : nedelja, 10.09.2006 : 15:27:48 »

bela orhideja jaz sem iz zasavja in tudi psičko vozim v LJ, še na cepljenje jo peljem v LJ. Prvič ko se je praskala sem peljala k lokalnemu veterinarju, da ji sprazni žlezo in je takoj predlagal inekcijo. Takrat sem z lokalnimi veterinarji zaključila in sedaj raje naredim 60 in več km v eno smer samo zato da ima psička dobrega veterinarja. Res smo zadovoljni z dr. Stariha Pipan, tako da vam res priporočam da se odpravite na pot. Pri njen ni bilo nikoli potrebno prositi za kakšno preiskavo sama ji je vzela bris tako ko je videla da ima na koži 'lišaje'. Tudi cene niso nič višje kot pri lokalcih, meni se zdi celo da v končni fazi plačš manj, ker psa res ne 'futrajo' z vsemi možnimi tableti in inekcijami. Pokliči jih in se dogovori za datum, res ti ne bo žal.
Vem kako hudo je, ko ne veš več kako bi svojemu ljubljenčku pomagal, zato ne odlašaj in se zapelji do dermatologa.
Logiran
GAYON
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #108 : ponedeljek, 02.10.2006 : 16:25:29 »

Pozdravljeni!

Moja psička Gaja ima že nekaj let probleme z alergijami. Bili smo povsod, zamenjali hrano, videli vse možne veterinarje, opravili nešteto testov pa NIČ. Ko pa smo bili letos na morju pa je iz mize, ko nihče ni gledal ukradla tri čevapčiče   Angry  (seveda ji tega ne morem zamerit, ker je že štiri leta na tistih briketih Eukanuba Dermatosis ) in nastala je PANIKA.  :oPo celem telesu so se spustile krvave bule (ponavadi jih je imala samo okoli spolovila in anusa ) in rdečkasti fleki. No na tistih delih so jo pri veterinarju postrigli  in ko se je alergija malo pomirili (ob pomoči steroidov in antibiotikov ) dlaka na teh predelih noče in noče zratsti nazaj...
ali kdo ve kaj lahko še probam da ji saj malo popravim dlako. Kopamo z plivaseptom.

Hvala


Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #109 : ponedeljek, 02.10.2006 : 16:38:33 »

Obstajajo tablete Dermanorm, K1 za izboljšanje dlake, nimam pa nobenih izkušenj z njimi in tudi ne vem, če jih lahko psi z alergijami jemljejo. Najbolje, da pokličeš kakšnega veterinarja in vprašaš.
LP
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #110 : ponedeljek, 02.10.2006 : 19:15:41 »

pri nasi prejsnji "porciji" alergije, je Dermanorm (kapsule) pomagal, se pa strinjam, vprasaj vasega veta, ce jih psicka lahko jemlje.
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #111 : nedelja, 24.12.2006 : 08:35:38 »

g+Georg, tudi moj pes je alergičen na hrano in je zaradi tega doživel hudo vnetje ušes in počil mu je desni bobnič...po približno 3 mesecih smo intenzivno zdravljenje končali in uhca so spet v redu... Cheesy potrebno pa je bilo veliko truda

Izkazalo se je, da je šlo za alergijo na hrano, Cani se je tudi praskal, veliko čohal po ušesih in stresal z glavo, uho je bilo polno rjave, gnojne snovi... imel je tudi pretirano raumnožene glive kvasovke in preveč ušesnega masla...
Sedaj imamo brikete Hills d/d salmon&rice, ki jih menjavamo z Hills d/d duck&rice, saj mu oboji ustrezajo, ker v njih ni snovi, ki njegovemu telesu ne ustrezajo. Odkar se je stvar uredila je postal tudi bolj živahen, veterinar je rekel, da je to zaradi menjave hrane, ki mu zelo ustreza.
Upam, da boste tudi vi odkrili vzrok težav z ušesi, saj so uhca lahko velik problem.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #112 : ponedeljek, 05.03.2007 : 11:32:50 »

Zdaj odgovor, ki ga imam jaz za svojo pasmo je - dedno se prenaša nagnjenost k alergijam, rezultat ali pa bo alergija izbruhnila ali ne, pa je odvisen od številnih okoliščin: tako same kombinacije staršev, prehrane psička, izpostavljenosti raznim alergenom, stiki z drugimi psi, itd.

Ravno zato so alergije tako nepredvidljive in je lahko eno leglo staršev z alergijami popolnoma vredu, torej potomci brez kaksnih alergij, naslednje pa spet ne.

Da ne bom smetila teme o shih-tzujih bom tu postavila vprašanje.

Kaj je mišljeno pod, stiki z drugimi psi? Kakšno ima to povezavo z alergijo?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #113 : ponedeljek, 05.03.2007 : 12:19:10 »

Brala sem enkrat eno raziskavo, da lahko v primeru, da kuža ki kot mladič ni imel dovolj stikov z drugimi psi prej razvije alergije, ker telo ni oblikovalo potrebnih obrambnih sistemov. Mogoče sem se nerodno izrazila, ampak mišljeno je bilo to.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #114 : ponedeljek, 05.03.2007 : 13:00:05 »

Če je eden od staršev alergik je veliko vrečja verjetnost da bodo potomci tudi alergiki ali ne?
Moje laično mnenje je da je veliko večja verjetnost in prav zaradi tega so v nekateri linijah alergije veliko bolj pogoste kot v drugih...Moje mnenje je tudi da bi morale alergije vplivati tudi na vzrejno dovoljenje - spet samo moje laično mnenje.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #115 : torek, 06.03.2007 : 10:27:10 »

Verjetnost je, ni pa niti priblizno nujno, lahko nobeden ni alergik, pa se kar naenkrat pojavijo. Glede vpliva na vzrejno pa je tako, da z eticnega vidika kot vzreditelj mislim da taksne psice/psa nebi smel parit. Z vidika vzrejne komisije pa je to enostavno nemogoce kontrolirat, ker se alergije danes dokaj dobro zdravijo na eni strani, na drugi strani pa se nekatere pojavijo sele kasneje v zivljenju psa, ne nujno ze kot mladicu in lahko psica ze ima vzrejno dovoljenje npr.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #116 : torek, 06.03.2007 : 11:00:34 »

ja se strinjm da komisija tega ne more kontrolirati Sad
Nas je pa malo tako etičnih, da na svet ne bomo spravljali micenih alergičnih kepic....upanje na boljše čase pa seveda obstaja Smiley
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #117 : torek, 06.03.2007 : 14:22:08 »

Alergija se ne deduje vsako koleno, lahko so starši zdravi in je npr. imel le praded alergijo in potem lahko zboli pol legla. Tako, da ni vse odvisno le od staršev. Dobro je poznati celoten pedigree.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #118 : torek, 06.03.2007 : 14:52:41 »

Hja, kot da zraven piše, ta je imel alergijo, ta pa ne. Težko je to vedet. Poznati celoten rodovnik bi pomenilo da poznaš vse pse, ki so nastopili v rodovniku, kar pa je praktično nemogoče. Tudi večina tega ne pove in se tak podatek lahko hitro zgubi. Njbolj fer bi res bilo izločitev takih kužkov iz vzreje, samo ne samo teh, ki imajo alergijo, celega legla, kar pa je prektično neizvedljivo.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #119 : torek, 06.03.2007 : 15:52:55 »

Se strinjam, da je dobro poznati celoten pedigree ampak tako kot pravi ppetra na žalost nikjer ne piše kateri plemenjak je imel alergijo.
Ko so pri moji psički odkrili alregijo sem se na vse kriplje trudila da bi izvedela ali ima alergijo kdo od sorodnikov, pa ne zato, da bi s prstom kazala ampak zato da bi nam bilo to v pomoč pri iskanju na kaj je alergična (bi potrebovali veliko manj časa za odkrivanje in tudi Lini bi bilo marsikaj prihranjeno) no pa ga ni bilo junaka ki bi bil pripravljen pomagai Sad Vzrediteljica mi je povedala da so pri mami sumili alrgijo na bolhji pik vendar ni bilo nikoli dokazano, ni imela takšnih problemov kot Lina in problemi so izginili že v mladosti.

Če pustimo ob strani plemenjake, pri katerih obstaja velika verjetnost, da bodo imeli njihovi potomci alergije (ker je pač nekdo v liniji že imel alergijo) in za začetek nebi parili kužkov, ki alergijo dejansko imajo (kljub odličnemu poreklu) bi bilo verjeno že kar dosti storjenega, pa se verjetno ma kaj verjetno, sigurno dogaja parjenje 'alergikov' in se tudi bo...
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: alergija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines