mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 07:54:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: alergija
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: alergija  (Prebrano 50548 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
zhelvica
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #120 : sobota, 24.03.2007 : 11:15:23 »

Pozdravljeni!
Vidim da je že ogromno napisanega na temo alergije. No, tudi moja maltežanka ne izstopa. Cry Pred nekaj časa se je začela gristi po tački, tako da je zdaj na tisti tački očitno manj dlake kot na drugi. Prav tako pa se praska po gobčku, za ušesi ...  Sad

Seveda sva pred tednom dni obiskali najino veterinarko, ki je rekla, da ima klasične znake alergije, zdaj je samo potrebno ugotoviti na kaj je alergična. Zdaj je Ajša na Hillsovi dieti. ZAenkrat se nič ne pritožuje in pridno jé  Cheesy

Zanima pa me, po kakšnem času uživanja te hrane, bi se naj nehala praskati, oziroma da se vsaj vidi, da učinkuje, če sploh. Baje da je potrebno do 3 mesece biti na dieti ali več. Kako je s tem?
Hvala za odgovore.

LP
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #121 : sobota, 24.03.2007 : 12:28:03 »

Jaz mislim, da če ji hrana odgovarja in ni alergična na nobeno njeno sestavino ter če je sploh alergična na hrano, bi se morala kmalu nehati praskat in ne šele čez 3 mesece, sploh pa če je zdaj še na kakšnem zdravljenju s antibiotiki......
Logiran
zhelvica
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #122 : sobota, 24.03.2007 : 21:30:00 »

Nisva dobili nobenih antibiotikov. Imela je samo suho kožo in dlako na eni tački pogrizeno, tako da mislim da to ni še tako hudo, da bi bili potrebni antibiotiki. Ali?
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #123 : sobota, 24.03.2007 : 21:54:16 »

Veterinar že ve, če ni predpisal antibiotikov, da je tako že prav Wink.....rečmo.
Logiran
pikapoka2
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #124 : ponedeljek, 10.09.2007 : 20:19:59 »

Lp.
Midva z mojim kužatom starim 2 leti sva tudi preživela že veliko. Bil je kastriran in to kar dvakrat ,ker mu prvič enega jajčka niso našli in se jo to kasneje spustilo. Ker je imel velike probleme tudi z analnimi vrečkami so mu te odstranili istočasno z kastracijo. In potem smo mislili da smo že doživeli dovolj, ampak očitno temu ni tako. Začel se je praskati in gristi na vse pretege, pri tem se ne pozna da bi bilo kaj manj dlake ali da bi naredil kakšno odprto rano. In smo šli spet k veterinarju, ta ga je pregledal in rekel da ni nobenih sledi o bolhah...in tudi jaz jih ne najdem. Našla sem eno bolho, pa še ta je plezala po dlaki (kuža je zaščiten z ampulami), mislim da jo je staknil pri sosedovem psu. Pa b bilo sicer možno da bolhica povzroči toliko praskanja?
Dobil je tudi neka tablete, ki jih je jemal in potem je bilo praskanja za nekaj časa konec. Veterinar je rekel, da če bo bolje pomeni da je to neka zunanja alergija.
Kakšen predlog kako naj to uspešno rešimo?   Huh
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #125 : torek, 11.09.2007 : 07:54:31 »

Pikapoka2 za začetek ti predlagam obisk dermatologa, če malo pobrskaš po temi boš našla tudi imena dobrih dermatologov....sicer pa če je pes alergičen na bolšji pik ni nobenih sledi, bolhica piči in to povzroči alergijo (praskanje) in na žalost tukaj ne moreš nič veliko narediti.

Tablete za alergijo vsaj meni dermatolog ni nikoli dal, niti kakšnih injekcij ipd...potrebno je najprej ugotoviti na kaj je pes alergičen (če sploh gre za alergijo) nato pa preprečevati da pride v stik z alergenimi stvarmi (npr. hrano). S tableti samo začasno prekineš praskanje ne ugotoviš pa razloga za praskanje.

Torej obišči dobrega dermatologa, ki to bo že po načinu in mestih praskanja lahko povedal zakaj gre, potem boš nekaj časa delala po njegovih navodilih in sigurno boste ugotovili zakaj se kuža praska.

LPK
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #126 : torek, 11.09.2007 : 08:38:39 »

Kimi* kako pa ste pri vas odkrivali in na koncu odkrili alergijo oz na kaj je pes alergicen?
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #127 : torek, 11.09.2007 : 13:20:42 »

Zanima me, ali ima kdo izkušnje s homeopatskim zdravljenjem alergij (bioresonanca)? Menda naj bi bilo zelo učinkovito???
Homeopat je poleg drugih stvati, ki jih je naredil za mojo psico tudi testiral za alregije in pravi, da ni našel nobene pomembne alergije.
Ali so ti testi ravno tako zanesljivi kot npr. pri veterinarjih oz. kjerkoli že to delajo?

Hvala
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #128 : torek, 11.09.2007 : 14:24:00 »

ppetra u bistvu ni 100% potrjena alergija na bolšjo slino, so pa že od samega začetka bolhe osumjenec št. 1. Na to diagnozo pa je dermatologinja prišla med drugim zaradi značilnega praskanja, na značilnih mestih in ker je dosti bolje odkar uporabljamo sprey frontline, ki naj bi bolhe tudi malo odganjal (ne samo 'ubil' ko pičijo).  Je pa hudo ker bolhe so vsepovsod in blazno rade pikajo....ne gre pa zato da je pes bolhast da ne bo kakšne pomote  - Lina namreč še ni imela 1 bolhe naseljene na kožuščku, niti nikoli nima iztrebkov na dlaki ali koži.

Drugače pa smo šli čez kure s hrano (smo še vedno na dietni hrani) in niso pokazale pretiranega izboljšanja torej gre za nekaj iz okolja in dermatologinja je mnenja da gre za alregijo na boljšjo slino...nismo pa delali testov....trenutno pa intenzivno razmišljam tudi o tem, da bomo 100% dokazali na kaj je alergična. Planiram obisk Pipanove v roku 14 dni.

LPK

Logiran
pikapoka2
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #129 : torek, 11.09.2007 : 14:41:23 »

Kimi* hvala za odgovor. Midva sva se dons naročila k dermatologinji za v petek, in bomo vidli kako bo.
Logiran
bela.orhideja
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #130 : torek, 14.10.2008 : 20:51:58 »

No, da še jaz povem, kako sem rešila svoj problem, kot ste mi že prej pisali nekateri, da vozite kužke daleč k vetrinarju, sem se tudi sama odločila za takšno pot, ker sem dobila veliko pozitivnih smernic glede Veterinarsktva Trstenjak v Ljubljani. Lepo me je sprejel veterinar in jo temeljito pregledal, in mi direktno povedal, da je to kronično, kar razjokala sem se tam, ker sem najprej pomislila na najhujše. Dedno je to mi je povedal, in tega nisem prej nikakor mogla vedeti, kajti te stvari se razvijejo šele čez čas. Ni ji dal nobenih injekcij, ampak dieta vnaprej, in tabletke Prednisolon, katere je in bo jedla vseskozi, ter tabletke Dermatin za kožo. Psička se je počasi začela postavljati na noge, koža in dlaka se ji je začela obnavljati. Glede na to, da sem si želela, da bi naša psička postala vsaj enkrat mamica, mi je odsvetoval, ker je to dedno, in bi prenesela na rod, tega pa nisem želela, da bi mladički trpeli, kot njihovi lastniki. Tudi sterilizacijo mi je odsvetoval, in rekel, naj gre vse po naravni poti naprej. Bolezni se ne da odpraviti, lahko jo le kontroliramo, s temi predpisanimi zdravili. Naredila sem vmes tudi probe in ji nisem dajala 14 dni tabletk, kot sva se dogovorila, vendar se je ponavljalo. No jaz in moja družina smo to sprejeli, glavno, da je pri nas, in, da jo imamo radi, kljub njeni bolezni, in, če se da na takšen način kontrolirati, in ji pomagati, je to zelo zelo veliko, le, da se ne bi slabšalo.

lp
Logiran
aidaprana
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #131 : sreda, 15.10.2008 : 14:36:58 »

kakšno diagnozo ima
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #132 : sobota, 18.10.2008 : 16:06:40 »

tudi mene zanima kakšna je diagnoza in zakaj je odsvetoval sterilizacijo?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #133 : torek, 21.10.2008 : 18:17:13 »

Vsi govorite samo o alergijah, ki se kažejo na koži (srbenje). A res nima nihče alergije v smislu intolerance na hrano, ki se kaže kot akutno bruhanje in driska, ki jo je mogoče ustaviti le z antibiotiki? Je samo mojega doletela ta izjemna sreča?
Logiran
aidaprana
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #134 : nedelja, 26.10.2008 : 19:42:10 »

Naš je imel drisko, bruhal ni hvala bogu ker je bilo ze tako preveč hudi je pa dobil antibitotike in pa seveda oglje dokler je jedel antibiotike je bilo dosti bolj tudi koza se je popravila ta vikend pa spet vse butnilo na pano griže liže in nasploh se mu tudi v vedenju pozna da ni ta prav, ker sama menim, da alergije  ne morš pozdarviti če nisi res prepričan ai je to hrana ali trava ali bog si ga vedi katera zadevšna sprašujem za nasvet kam naj se obrnem za res dobrega strokovnjaka postojna?veterinarska klinika?
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: alergija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines