mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 12:21:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: alergija
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: alergija  (Prebrano 50552 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #135 : nedelja, 26.10.2008 : 20:19:10 »

Moj je hodil od veterinarja več let, predno so sploh ugotovili, da je alergija na hrano. Dokler nisva nasla vet., ki mu je predpisala ustrezno hrano. Sedaj ga že šest let uspešno zdravi, pes je ok, še posebej,  če se strogo drži diete,  če naskrivaj kaj poje, je cel hudič. Lahko ti povem ime te vet, s katero imam dobro izkušnje, je pa v LJ. Vendar ima moj predvsem želodčno-črevesne težave, ne kožnih.  Drisko mojemu zdravi vedno z antibiotiki Efloran, so super, nikoli z ogljem. Če ni prehudo, lahko poskusiš z Linexom. Lahko pokličeš na 031/261-036
Logiran
aidaprana
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #136 : ponedeljek, 27.10.2008 : 10:02:39 »

Tudi eros je dobil Efloran zraven pa še oglje... Kam pa hodita? Z Prvo nimam dobrih izkušenj in se rajši prepričan čigava je zgoraj navedena tel. št...Hvala v naprej!
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #137 : ponedeljek, 27.10.2008 : 14:40:16 »

Aidaprana, št. je SEVEDA moja, bi se pogovorili kar osebno, če te karkoli zanima. Ne razumem sicer posta.
Logiran
aidaprana
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #138 : ponedeljek, 27.10.2008 : 15:54:58 »

Smiley greva po nasvetu naše vzrediteljice kar v mestni log na veterinarsko kliniko, pregled imava drug petek, do takrat ga bom mazila z ognjičevo kremo in pazila, da ne pomlasti vse njemu tako ljube kravjeke  Undecided
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #139 : ponedeljek, 27.10.2008 : 17:49:04 »

No, če so pa kravjeki, pa temu ni mogoče reči alergija na hrano. Ker kravjaki niso hrana. Tiste prave alergije na hrano pa ne privoščim nikomur.
Logiran
aidaprana
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #140 : torek, 28.10.2008 : 08:34:55 »

dvomim, da so kravjeki ker ga na vsakem sprehodu budno spremljava in odvračava od bližnjega srečanja z umazanji take in drugačne vrste... tudi ajz sem začela razmišljati v tej smeri ampak je brez testiranja nesmiselno sklepati na kaj vse bi bil lahko alergičen tako da bomo počakali do drugega petka potem pa javim.
Logiran
aidaprana
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #141 : petek, 14.11.2008 : 15:37:26 »

diagnoza znana alergija na hišne pršice in pršiče v hrani, bega me slednja veterinarka je namreč rekla, da močno dvomi, da bo naš mali še kdaj lahko jedel brikete, baje se le te "neselijo" v vso suho hrano, kar pomeni vsakodnevno kuhanje oz. hranjenje z konzervami, česar pa sama ne odobravam. vsakršnega nasveta v zvezi z alergijo na pršice že v naprej toplo pozdravljam.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #142 : petek, 14.11.2008 : 21:37:14 »

Midve imava tudi to Smiley

Zaenkrat sva 3 mesece na kuhani hrani+dietnih konzervah, nato pa bomo pocasi zaceli dodajati brikete.

Jaz svoji tudi sedaj kupim Dermatosis brikete, jih napakiram po odmerkih, dam zmrznit in jih tik pred uporabo dam ven. Potem jih se prelijem z vrelo vodo in hitro odcedim, da se ne zmehcajo.

Zaenkrat nama tole cisto odgovarja..stanje se izboljsuje, tako da bova kar na tem sistemu. Lahko pa tudi samo zmrznes ali pa samo prelijes z vrelo vodo, odvisno kaj deluje pri tvoji Wink
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #143 : sobota, 15.11.2008 : 08:44:37 »

Ali dam lahko psu polovico tabletke claritine proti alergiji.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #144 : sobota, 15.11.2008 : 09:00:04 »

Ali dam lahko psu polovico tabletke claritine proti alergiji.

nikoli ne dajat psu "človeških" zdravil brez predhodnjega posveta z veterinarjem! mi imamo tudi alergika doma in pred uvedbo česarkoli novega (hrane, pijače, poslastic, kremic, etc.) vedno vprašamo njegovo zdravnico. psu dat kaj na pamet ponavadi povzroči več škode kot česarkoli drugega.

lp, maja Smiley
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #145 : petek, 28.11.2008 : 07:53:57 »

Tisti, ki hranite pse z eucanubo dermatosis - koliko je futrate? Ali po navodilih, kot piše na vreči?
Naša namreč je izključno te brikete in je ves čas lačna, kqar golta jih. Dobi jih pa vsaj 1/3 - 1/2 več, kot piše na vreči!
Je pa shujšala kar precej. Bila je kar orenk psica, že na zgornji meji, močna kot kakšen samec, sedaj je pa shujšala 4 kg sigurno. Sedaj pa ne vem ali zaradi teh briketov - ali ji dajemo premalo za jest ali zaradi bolj urejene presnove, ker je sočasno začela tudi s terapijo  za ščitnico, ker ji je prej premalo delovala. V glavnem skoz bi jedla, suha je pa vedno bolj.
Sedaj je tko že na spodnji meji suhosti..kar je sicer ok, ker ima še artritis in ne sme biti predebela.

Ali vašim psom zadostuje takšna mera teh briketov, kot je napisano na vreči?
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #146 : petek, 28.11.2008 : 08:01:41 »

ne, nam ne - Skoki je tudi kar naprej lačen. po navodilih dermatologinje mu dajemo več kot piše na vreči - tudi glede na to koliko je aktiven. tudi on dermatosis brikete golta in jih bi pojedel celo vrečo (če bi smel) Wink dobi ali dnevno dozo dermatisisa + priboljške (konjski zrezek, jogurt, sir, skuta oz. vse kar sme) ali pa veliko dozo briketov. če ga imam na dozi glede na navodila na vreči mi tudi hujša.

lp, maja Smiley
Logiran
šnapi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 407


« Odgovor #147 : sreda, 04.03.2009 : 14:13:52 »

Ali mi morda lahko kdo svetuje, kakšna ležišča za psa uporabljate pri alergiji na pršico? Kakšne ukrepe izvajate glede zmanjševanja alergena v bivalnem okolju?
Že sedaj po hiši nimamo nobenih tepihov, itisonov. Psička ima ležišče Comfort in pa na hodniku ima pogrnjeno deko. Trenutno perem deko na 60 stopinj (kaj bo od deke ostalo še ne vem Smiley ), ležišče bom dala ven na mraz, takoj, ko bo spet minus zunaj (če sploh še bo), brikete sem dala v zamrzovalnik. Kaj še lahko naredim?
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #148 : sreda, 04.03.2009 : 14:23:11 »

Jaz z globinsko krtaco vsak teden presesam Zarino posteljo (ima plasticno kosaro, notri pa blazino), kavc in najino posteljo. Njeno deko, ki jo ima v dnevni sobi, in najino posteljnino pa vsak teden operem (kadar je med vikedom mraz, zaprem radiatorje in odprem vsa okna).

Jaz ji brikete prelivam z vroco vodo. Samo prelijem in odcedim. Za priboljske ima hrenovke in brikete.

Brikete kupujem manjse vrece (max 7 kg), pa se to vakumsko pakirane. Sem opazila, da nekje do polovice vrece ne rabim prelivat briketov, potem pa moram zacet.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #149 : sreda, 04.03.2009 : 14:49:21 »

Mislim da je bil je dr. Bertenijev (dermatolog za človeke Roll Eyes ) tisti, ki je zelo odsvetoval sesanje posteljnih vzmetnic in kavčev z globinskimi sesalci.
Po njegovo naj bi bili ti sesalci močni ravno dovolj, da vse tiste pršice, ki so v globini vzmetnice lepo ˝pospravljene˝, privlečejo ravno toliko blizu površine, da še te (oz. njihovi izločki) začnejo povzročati težave, ki jih sicer ne bi, da pa tak sesalec za domačo rabo (pa čeprav zelo dober) ni dovolj močan, da bi vse te pršice zares odstranil.
Kakšen pa je bil njegov nasvet, kako ravnati s posteljo ipd, pa se žal ne spomnim Undecided.
V spomin se mi je vtisnil samo ta del o sesanju....
Saj lahko, da gre za brco v temo, vendar samo predam naprej informacijo v razmislek Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: alergija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines