mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:14:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: alergija
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: alergija  (Prebrano 50379 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #15 : četrtek, 12.02.2004 : 11:39:00 »

No, naše izkušnje glede alergije so pa naslednje:
mi smo imeli z Berotom (pasme veliki švicarski plan. pes) okoli enega leta velike probleme z alergijo. Začel se je praskat po obeh sprednjih tacah in to je trajalo kaksna 2 meseca. Spraskal se je pa do krvi.

Takrat smo mu zamenjali hrano (šli na Nutro Lamb&rice), ukinili vse dodatke (kruh, salame, sir, jogurte...), iz utice smo mu vzeli volneno deko, okoli hiše pospravili vse sumljive stvari, na katere bi lahko bil alergičen. Ampak to mu ni dosti pomagalo. Na koncu je dal vet. psu neke injekcije, da so ga ranice na tacah nehale srbet in potem se mu je vse skupaj zacelilo.

Na kaj je pa alergičen, smo pa odkrili povsem po naključju. Enkrat smo imeli piknik in teta je dala Berotu majhen košček sira. Zvečer je že imel rdeče pikice po trebuhu. Tako smo ugotovili, da je alergičen na sir, za mleko pa nismo prepričani, vendar ga ne dobiva. Nismo pa delali nobenih alergijskih testov.

LP jana
Logiran
luka552
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #16 : četrtek, 12.02.2004 : 15:05:53 »

Karmen: kaj mi lahko poveš h kateremu veterinarju hodiš na obali? Saj sem bližje morju kot Ljubljani.

Mefisto: Kje pa delajo alergijske teste?

To je moj prvi kuža in sem čisto zgubljena. Je prav bogi,saj če  bi bila jaz toliko na dieti bi lahko bila že prava manekenka Grin

Res ste zlati!
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #17 : četrtek, 12.02.2004 : 16:17:50 »


Veterinarska klinika mestni log, Lj, dr. Tozon-ova, včasih je bila cena okoli 27.000,00 SIT
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #18 : četrtek, 12.02.2004 : 21:17:51 »

ojla...
Mene pa zanima po kolikšnem času po menjavi hrane se pokaže alergija? Lizi sem namreč pred približno tremi tedni zamenjala hrano ( iz Technical-a na Bosch Energy extra), danes pa se ji je (v petih minutah !!!???, samo stran sem pogledala) iz čistega miru na glavi pojavil 3 x 3 cm velik živordeč krvav madež... Ne gre za fizično poškodbo, ker je bila ves čas ob meni in bi opazila, če bi tiščala "bučo" kamor jo ne bi smela? Skratka madež je samo eden, na glavi ob ušesu in ni nobenega izcedka ali kaj podobnega...nobenih bulic, krastic, ničesar...od jutra pa do zvečer se ni razširil, Liza se ne praska in je očitno nič ne moti... namazala sem jo s clorexydermom...Jutri popoldan se greva sicer pokazat v Lesce k dr. Čopovi, ampak me vseeno zanima če ima kdo podobne izkušnje oz. kaj bi to lahko bilo?  Huh

LP, Eva
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #19 : petek, 13.02.2004 : 13:25:31 »

Na primorskem je z veterinarji tako: jaz hodim k Jadranu Gombaču že ca.20 let. Potem pa imaš sledeče: zelo hvaljena nova vet.klinika v Hrpeljah pri Kozini, v Sežani pa Vet.postaja Sežana in Klinika Barny, z vsemi imam dobre izkušnje. Glede alergij pa nobeden ne bo naredil čudežev, garantiram! Vse boste morali ugotoviti sami s pozornim opazovanjem psa in zabeležkami o različnih dogodkih. Nekomu pa odgovorjam, po koliko časa se alergija pojavi. Če je pes na določen alergen močno alergičen, se lahko pojavi takoj ali po nekaj urah. Če pa se ta alergen vnaša v telo v manjših količinah (določena hrana), lahko nastopi alergija šele takrat, ko se alergen v telesu toliko nasiči, da ta sproćži alergijo. Eni Afni pa naj povem, da tak nenaden krvav madež na glavi res lahko izbruhne naenkrat. Mojemu psu je izbruhnil na licu, štiri dni potem, ko je naskrivaj dobil svinjsko meso. Naenkrat je bila dlaka na licu mokra, ko sem jo hotela obrisati, se mi je med prsti pocedila kri. Zdravljenje je trajalo dva meseca.
Logiran
luka552
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #20 : četrtek, 19.02.2004 : 13:30:12 »

Karmen v glavnem po tvojem nasvetu smo se napotili na Kras in sicer najprej v Hrpelje kjer pa imajo nadvse neumen urnik(ob 17:05 je bilo že zaprto) nato pa v Sežano v kliniko Barny. Moram rečt da je bila zelo prijazna Smiley,pa čas si je vzela, očistila mu je obanalne žleze,ker baje lahko povzročajo probleme enake alergiji. In ena je bila res zamašena. Nato mu je na mojo željo dala še eno inekcijo proti praskanju,tako da se je malo pomiril.Včeraj smo mu menjali še hrano za Forza10 tako da danes driskamo vsepovsod Undecided. Zdaj pa spet čakanje al bo kaj boljše ali pa smo spet na začetku.
Kakorkoli en korak naprej smo pa vseeno naredili.
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #21 : ponedeljek, 29.03.2004 : 21:42:50 »

imam eno zlo smesno vprasanje, ampak...

pes se je sredi prejsnjega tedna zacel praskati, da se trese cela hisa, nakar se je v noci na vikend na mestu na taci pozrl do zivega... zdaj je nekoliko bolje, ceprav greva jutri se k veterinarju

je standarno hrano, itak mu v glavnem kuham... kak teden pred zacetkom praskanja je res dobival zelo kvalitetne brikete, ki jih obcasno dobiva ze od otrostva, pa nikoli tezav, a cim se je zacelo praskanje, smo itak presaltali nazaj na kuhano...

bolh nima... tudi kakrsnih koli drugih sprememb ni... pol pa sem se spomnila, da je prejsnji teden za posladek v hrano dobil kar konkreten kos prekajenega susenega mesa - po stajersko bunke, neke vrste stajerskega prsuta...

a mislite, da se mi bo veterinar smejal, ce omenim, da bi lahko to bil razlog za praskanje? Grin Grin
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #22 : torek, 30.03.2004 : 06:57:53 »

Vzrokov za praskanje je nesteto, zato je potrebno veterinarju povedati vse, kar se je zgodilo izrednega oz. kar odstopa od vedno enakega nacina, bodisi hranjenja, bodisi nege ali cesa drugega.  Tudi suho meso lahko pri nekaterih psih povzroci srbecico, zato pri veterinarju kar z besedo na dan. Ce bo imel vec informacij, bo lazje dolocil vzrok.
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #23 : sreda, 31.03.2004 : 08:40:00 »

Če je to meso svinjsko, je 100% vzrok za alergijo. Poleg tega je bilo verjetno tudi močno soljeno, to pa res ni dobro za psa. Svinjsko meso je zelo močan povzročitelj alergij.
Logiran
Lucy
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #24 : sreda, 07.04.2004 : 09:53:50 »

Zanima me,če bi lahko dala 8 kg psički polovičko tablete Claritine proti alergiji. Undecided
 Najprej se je praskala po celem telesu, sedaj se pa praska samo še okrog gobčka in po tačkah. In to zelo močno. Sedaj sem jo nekaj dni mazala z ognjičevim mazilom, pa ni pomagalo.  Cry
Ugotovili smo, da na hrano ni alergična.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #25 : sreda, 07.04.2004 : 10:05:27 »

Ti si tista, ki si že prejšnji teden pisala, da se ti psička praska, ne?

Nam je veterinar rekel, da naj antihistaminiki psom ne bi pomagali.
Aja ime tistega šampona, ki ga mi uporabljamo, je Sebo zero in nam je edino ta uredu.
Kako ste pa ugotovili, da ni alergična na hrano?
Logiran
Lucy
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #26 : sreda, 07.04.2004 : 13:39:04 »

Ugotovil je veterinar. Pravi, da praskanje po ostalih delih telesa ne bi ponehalo, če bi bila alergija na hrano in tudi, če je jedla to hrano tako dolgo, ne bi smelo biti od hrane. Ne vem.  Undecided
Ne bi je pa radi dali že takoj na testiranje.
Bom upoštevala nasvet tvojega veterinarja in ji ne bom dala Claritine.  Kiss
Logiran
bibi bobi
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #27 : torek, 04.05.2004 : 17:57:26 »

Pozdravljeni!
Tudi jaz imam težave z mojim Luxijem. In bojim se, da bo kakšna alergija. Pred mal več kot mesecem, sva se odpravila k veterinarju zaradi vnetja kože (takrat samo na predelu vrata). Koža je vneta, rdeča, rahlo serozna, dlaka ne izpada, ampak se drži v skupkih. Pes se tudi ne praska. Bolh ni imel in jih tudi nima. Ker sem mislila, da je od ovratnice, sem mu jo odstranila (že 3 tedne brez).
Pri veterinarju dobi inekcijo proti parazitom (za vsak slučaj), drugo z vitamini. Dajo mu tudi olje za dodatek k hrani (spet z vitamini) in tablete z vitamini, pa seveda smo spremenili hrano (prej je jedel makarone in pasjo konzervo, riž, tudi kakšno svinjsko kost,...) sedaj je "dermatosis" ali nekaj takega - prav za pse z občutljivo kožo.
Vsake tri dni sem ga tudi skopala s šamponom - clorexyderm.

In sedaj ni še nič bolje, kvečjemu še slabše, ker imam občutek da se mu je razširilo. Sedaj ima vneto tudi pod "pazduho" in zadnjih par dni tudi na tačkah med blazinicami - tako da že šepa. Ali mislite, da so za tačke krivi deževni dnevi (pes je večje pasme - mešanec - in ga imamo zunaj - seveda pod streho na suhem, ampak...)

Rekli so mi, da je lahko alergičen na karkoli: tudi na iverne plošče (sintetična lepila) na kateri leži, pšenico, ki je v makaronih,.....

Pomagajte, prosim, vsi nasveti bodo dobrodošli.

P.S. Vetrinar mi je hotel dati tudi antibiotike, pa sem jih odklonila, ker je po njih nekoč zelo bruhal in smo ga komaj k sebi spravili.

Hvala
Logiran
kabi
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #28 : torek, 07.09.2004 : 00:05:13 »

LEP POZDRAV!
moj mopsek OXY,star 10 tednov ima pa naslednjo težavo:od stegen pa do repka se ves čas grizlja in ima hrastice in tudi ranice.Zaenkrat veterinar ne ve točno od česa to je,je pa dal povezavost z zaprtimi analnimi vrečkami.Zanima,me če je imel kdo podobne težave?Ali je mogoče alergija ali kaj drugega?
Najlepša hvala za odgovore!!
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #29 : nedelja, 10.10.2004 : 17:17:55 »

Naš westi se je začel na veliko grizti in praskati ter sedaj izgublja dlako po hrbtu in ima polno ranic. Bolh nima, ker je zaščiten pa pregledala sem ga in nisem nobene našla. Imeli smo že podobne probleme a vedno ko gremo k veterinarju rečejo alergija in to je vse...A sedaj je prvič tako hudo. Devamu mu tablete proti alergiji claritin pa še zaenkrat nič ne pomagajo tudi, ne vem točnega imena olja, dobiva to olje. Kaj svetujete?


LP

Pia
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: alergija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines