mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 07:17:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: alergija
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: alergija  (Prebrano 50569 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #60 : ponedeljek, 08.08.2005 : 12:50:11 »

Luka, stres je dostikrat vzrok alergijam- tudi mi smo pri Bubici ugotavljali vse mogoče, nekaj časa celo ponosno ugotavljali alergijo na mleko, potem pa ugotovili, da je vzrok njenemu lizanju šapic stres. To se najbolj izraža takrat, ko je podvržena kakšnim spremembam v njenem sicer zelo lagodnem življenju (npr. sedaj, ko smo se preselili) ali pa če sva midva preveč živčna. Psi so res prevodniki našega stresa in vse prevečkrat obdržijo to v sebi- pa se potem to odraža v alergijah...
Upam, da je s Pacotom vse OK- kakšno alergijo pa ima? Mislim, kako se to odraža?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #61 : ponedeljek, 08.08.2005 : 15:24:57 »

Evo, smo že nazaj Smiley Smiley

Podkožne bunkice naj bi nastale zaradi kakšne reakcije na neznano snov. Je rekel vet., da ponavadi same izginejo. Glede ranic (kjer so se ji začele delati že hrastice) pa je rekel, da izgledajo kot nekakšno vnetje. Dobila je Plivasept šampon s katerim jo moram umivat vsak dan do petka. In da naj bi se do takrat stare ranice posušile, nove pa ne nastale. Če do takrat ne bo bolje (če se bo širilo), bo dobila antibiotik.

Tako, toliko za sedaj iz naše strani.

Lp Jana
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #62 : ponedeljek, 08.08.2005 : 18:31:49 »

Jana, verjetno imaš Plivasept peneči? Roza barve? Koliko časa ga moraš pustiti delovati na Bini? Jaz ga pustim Shivi 10 minut in potem sperem.

Upam, da se bosta Bina in Shiva kmalu "pozdravili". Smiley

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #63 : ponedeljek, 08.08.2005 : 19:18:13 »

Ja, dobila je Plivasept rdeči (peneči). Na njej naj bi ga pustila 15 min.

Lp Jana
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #64 : sreda, 10.08.2005 : 08:24:54 »

Jana, kako je z Bino? Se ji stanje umirja?

Jaz sem Shivo do sedaj 2x skopala s Plivaseptom, včeraj pa sem kupila Diprogenta kremo, s katero se namaže samo izpuščaje. Bom poročala rezultate.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #65 : sreda, 10.08.2005 : 10:34:55 »

Ja, jaz sem jo umila 2x (v ponedeljek in v torek-vceraj). In stanje je bilo boljše že po prvem umivanju Cool Tako da očitno je imel veterinar prav (Roman, hvala Kiss) in antibiotiki ne bodo potrebni Smiley Smiley Smiley

Ima pa Bina sedaj takoooooo mehko dlako Cheesy Smiley Smiley Smiley

Lp Jana
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #66 : četrtek, 11.08.2005 : 22:03:10 »

Binino stanje je iz dneva v dan boljše. Čeprav jo moram še vedno umivat Undecided Jutri pa kličem veterinarja, če lahko preneham.

Tako pa izgleda naše umivanje:

[attachment deleted by admin]
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #67 : petek, 12.08.2005 : 00:09:51 »

 Sad
Hm, kot kaže smo tudi pri nas fasali to zadevo, o kateri teče tule beseda! Izpuščaji so sicer zelo majhni, malo se praska (zlasti, ko ji je dolgčas in hoče vzbuditi pozornost), na bradi ima spet nekaj zagnojenih mozoljev, ki jih rešujem z jodom. Verjetno gre res za alergijo na travo.
Skrbi me, če bi jo morala kopati s Plivaseptom, kajti dobermanom (vsaj mojim) je kopanje tuje- prejšnje psico sem v desetih letih kopala le enkrat, pa je imela vedno čudovito bleščečo dlako ki je tudi v pozni starosti dišala po medu. Sploh ne vem, zakaj nekateri kratkodlake pse tako pogosto kopajo.

Fortuna, čakam na tvoje poročilo o Diprogenta kremi. raje bi se poslužila te opcije. Sicer pa mora najprej veterinar povedati svoje mnenje.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #68 : petek, 12.08.2005 : 00:33:41 »


Diprogenta mazilo je v bistvu kortikosteroid pod imenom Betametazon, ki ga proizvaja firma Schering, gre za isto stvar kot je mazilo Kuterid (Lek) ali Beloderm (Belupo-HR).

Vsekakor bi se raje odločila za kopanje s Plivaseptom, preden bi se poslužial kortizonskega mazila. Čeprav je včasih zelo v pomoč... Wink
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #69 : petek, 12.08.2005 : 08:26:15 »

Plivasept samo preprečuje sekundarno okužbo z bakterijami. Če gre res za alergijo (na travo, bolhe, ...) potem je mogoče dobro za krajši čas, dokler je izpostavljenost tem alergenom uporabiti tudi lokalno kortikosteroid (mazilo).
Upam da se bo pri vseh koža kmalu umirila!
Lp K
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #70 : petek, 12.08.2005 : 13:27:34 »

Primavera, Shivi sem samo 1x namazala izpuščaje (ampak res samo po izpuščajih) in so v celoti izginili. Po kopanju s Plivaseptom so bili še vedno prisotni, pa tudi kakšen nov se je naredil.

Naša "alergija" je trenutno mimo in upam, da bo tako tudi ostalo.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #71 : nedelja, 25.09.2005 : 09:51:28 »

Pozdravljeni,

po dolgem casu se oglasam. Z nasim Brinom, zlatim prinasalcem, starim 4,5 let so se pred dobrimi 3 meseci zacele hude tezave z srbezem, zaradi katerega se grize non stop in si je naredil rane.  Sli smo k veterinarju v Bubo, dal je sampon Clorexy derm in Dermol tablete za 7 dni in seveda plasticni ovratnik da se ne more zgristi. Stanje se ni izboljsalo, nato so mu vzeli bris, kjer se je videlo da ne gre za parazit, pac pa za alergijo. Dobila sem Xciklav, predpisali so mu strogo diteto z Hills dietno hrano d/d, in seveda se naprej naj nosi plasticni ovratnik. Nato sem za mnenje vprasala se v mestni log , kjer so predpisali Otonazol in v primeru slabsanja smo se dobili recept za Medrol.In seveda plasticni ovratni mora nositi.....Sedaj se je stanje blazno poslabsalo, na licu pod ocesom si je v 5 minutah, ko ni imel plasticnega ovratnika, spraskal do zivega rano, ker pa se stalno praska po glavi in buta z nogo po plasticnem ovratniku, si od te rane stalno dol spravlja hrasto. Vceraj pa sem pogledala bolj temeljito in videla da ima polno alergijskih izpuscajev po glavi. Glede na to,  da sem sedajle bolj z psom hodila na sprehode, sklepam, da je prisel v kontakt z kaksno travo....Sklepam to, ker hrana najveretneje ni, ker ga hranimo z dietno hrano Hillls ze 1 mesec, pa tudi tip izpuscajev naj bi kazal na to, da gre za kontaktno alergijo.  Od vceraj dalje mu daljem Medrol, vendar ga nic ne umiri.
Kaj sploh lahko se naredim? Pes ima ze 3 mesece plasticni ovatnik na sebi, tudi za 2 minuti ga ne smes spustiti izpred oci, stanje pa se nic ne izboljsuje, samo slabsa se navkljub zdravilom. Veterinar v Bubi je povedal, da gre najverjetneje za kontaktno alergijo (prah, ali pa trava) in da se to ne da pozdraviti z zdravili, lahko se samo lajsa ob izbruhih.Zdrav pa tak pes ni nikoli vec.

Sele novembra se v mestnem logu delajo alergijski testi, mi pa sploh ne vemo kako bomo zdrzali do takrat. Vidim da ima veliko psov te tezave, vendar v vecini primerov pomaga zamenjava hrane, sredstvo proti parazitom, pa kaksen Medrol se predpise in to je to. Pri kontaktni alergiji pa stvari niso vec enostavne.
Pes je drugace v pesjaku (razen sedaj smo ga ponoci dajali spat v hiso, ker zaradi ovratnika ni mogel iti v koco), imamo tudi zagrajen vrt. Da bi ga imeli v hisi, si pa najmanj zelimo, saj imamo enega 1,5 let starega otroka, drugega pa dobimo cez slaba 2 meseca.
Je kdo od vas imel podobno izkusnjo???Prosim za odgovor, saj vse skupaj postaja huda nocna mora za nas in za psa....
Lep pozdrav,Mateja
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #72 : nedelja, 25.09.2005 : 10:08:27 »

Ce je v dietni hrani stvar, na katero je alergicen, potem hranjenje s tako hrano seveda ne bo pomagalo.
Kaj je pa jedel pred tem?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #73 : nedelja, 25.09.2005 : 10:22:43 »

brin, imas ZS.
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #74 : nedelja, 25.09.2005 : 20:09:44 »

Nanook, prej je jedel Bosch brikete, vcasih pa je dobil od kosila tudi makaronovo meso (sicer redkokdaj), pa mucku mu je vcasih uspelo "ukrasti" kaksne brikete ali mleko. Je namrec zelo pozresen.
Do tega izbruha nismo vsa ta leta imeli nikoli tezav.
Sedaj mu je veterinar predpisal dietno hrano od Hillsa, okus Salmon and rice, d/d. To hrano jemljemo sedaj 1 mesec.
LP, Mateja
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: alergija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines