mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 14:13:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 213857 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1020 : ponedeljek, 27.11.2006 : 17:59:17 »

Hmm ... Na svetovni so zmagovali sami velikani, v ZG pa je pes prevelik ...  Huh Undecided Roll Eyes
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1021 : ponedeljek, 27.11.2006 : 18:23:32 »

OK glih sem merila Lin in vem da je visoka, ampak očitno za samico je res previsoka...če sem prav zmerila ima okoli 33-34 cm.... orjaški kitajček:)

Sem pa šla gledati malo na net, če so podatki točni potem ima njen ata 32 cm, mama pa verjetno okoli 29-30 cm... starši so normalne višine, ona je pa pač ratala večja, kaj čmo, tako je pač v življenju Smiley
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1022 : ponedeljek, 27.11.2006 : 22:00:53 »

Po standardu torej očitno je previsoka, ampak glede na zmagovalce iz Poznana sigurno ni. Drugače pa sem ziher, da je zaradi tega ne boš zamenjala. Wink
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #1023 : torek, 28.11.2006 : 14:01:28 »

Hmm ... Na svetovni so zmagovali sami velikani, v ZG pa je pes prevelik ... Huh Undecided Roll Eyes

Ne mores se zdaj sklicevat na neko/e razstavo/e, ki je/so bila. Standard je tak kot je, le da ga nekateri sodniki drugace obravnavajo, oz. ne dajo takega poudarka na visino kot drugi. Glede na to, da je v zadnjem casu visina (pa tudi premocna konstitucija) vse vecji problem pri kitajckih, skusajo nekateri, no vecina sodnikov Tongue biti vse bolj striktna kar se vsine tice. V Poznanu je samce sodil sodnik, ki je vzreditelj afganistanskih hrtov in ce se ne motim je to pasmo prvic sodil, zato  smo lahko (celo) v plasmajih v klasi videli kar nekaj (pre)velikih kitajckov. Roll Eyes Je pa res, da je izbiral in plasiral vec ali manj po tipu enake kitajcke in ce bi pazil se na visino bi bilo idealno. Tako je npr. "moj" favorit za WJW bil plasiran nekoliko bolj zadaj (a se vedno med prve 4), klaso pa je dobil lep a zal prevelik kitajcek. Opazila sem, da nekaterih lepih malih kitajckov ni plasiral med prva 4 mesta v klasi. Najbolj mi je bilo zal za Sun-Hee's Dressed for Success, ki bi si po mojem mnenju zasluzil nekoliko vec pozornosti. Sodnik, ki je sodil psice (kanadcan, ki zivi na Dunaju Wink) je sodil po zelo cudnih merilih, tako da mi ni bilo povsem jasno, kateri tip kitajcka mu ustreza. Tako smo lahko na koncu v plasmajih (prva 4 mesta v klasi) videli kar nekaj po tipu razlicnih kitajkic. Huh "Nasa" Cherry (Cherish my Love Fantasy Island) je zasedla odlicno 3. mesto v mladih. Smiley Pri sodniku, ki je sodil mladicke sem razstavljala mladega in perspektivnega Harry-ja (Laureola's Harry Potter), ki je med 16 mladici samcki zmagal ter kasneje premagal tudi najlepso psicko iz razreda mladickov. V BIS ringu pa je prisel na odlicno 4. mesto! Cheesy Sam se kot zanimivost... Sodniki, ki so sodili kitajcke na svetovni razstavi vzrejajo afganistanske hrte, bokserje in srednje snavcerje. Wink

Botticelli,
nemska sodnica na nedeljski razstavi je bila zelo striktna glede visine in je previsoke kitajcke poslala iz ringa s prav dobro oceno. Ce se morda spomnes veeelikega samcka iz mlade klase... No, pri njemu je namerila 38 cm... Shocked Vem pa da je merila tudi Djanga (in namerila 30 cm), tako da nisi bila edina, ki ji je psa izmerila. Vaso klaso sem si uspela ogledati in moram reci, da se mi ni zdelo, da bi PP sestra tvoje Lin bila visja od Lin. Bila je nekoliko nizja, vendar zelo mocna po konstituciji. Ce ne bi vedela, da so sestre, si ne bi nikoli mislila, saj sta si cisto razlicne v tipu. Sobotna sodnica iz Litve je bila veliko bolj popustljiva kar se visine tice. Ce se morda spomnes Easy-ja, ki je bil pri nas na razstavljanju. On je tudi en izmed (pre)velikih kitajckov, tako da smo se na "loterijo" na razstavah morali kar privaditi, oz. zelo skrbno izbirati h kateremu sodniku prijaviti in h kateremu ne... Glede starsev, visine, itd... Te lahko potolazim, da se zal nikoli ne ve, kaj bo "nastalo" v leglu, saj se mi zdi, da so kitajcki resnicno kar se genetike tice ena najbolj nepredvidljivih pasem, to pa ravno zato, ker je toliko tipov, visin, odlakanosti, barv,... Zal... Undecided

Mi smo ta vikend v Zagrebu bili uspesni, vendar nic pretresljivejsega... Django 2 x PRM, Cherry CAC, Res. CACIB in CAC, Chica Res. CAC, CAC in Res. CACIB.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1024 : torek, 28.11.2006 : 17:00:52 »

Saj jaz sem vedela da bo Lin med večjimi kitajci ko zraste ampak je res zrasla mal višja od pričakovanega. Drugače je ful lepa, tudi ta sodnica je napisala da ima zelo lepo glavo, dobre kote in konstitucijo, ampak je pač prevelika javascript:void(0);
Undecided

Sammy , Itak da je ne menjam za nič na svetu SmileySmiley  Grin

Bom še vprašala koliko je Lipstick, njena sestrica velika.

Polona, kako se ti je zdela druga sestrica od Lin, LIng LIng-mala črna hp? Njej se še ful vidi da je bila predolgo doma in se šele zdaj socializira počasi, ampak karakter ima pa moja Lin najboljši Smiley Smiley

Nisem bila toliko pozorna ko je bil ta mladi samec not, ampak vem kateri je bil, sem se tud pred razstavo menila z lastnico, in pes je res vidno večji od Lin, ima pa 10 mesecev. Samo za samce je itak standard do 33 cm če se ne motim, tako da je pol na istem kot Lin Smiley

Glede genetike, verjetno če ti pariš po liniji kjer veš da so ziher vsi kitajci znotraj standarda vsaj do starih staršev,  potem je verjetnost večja da bodo tudi mladiči normalno veliki... je pa res da ko gledaš redko kdo ima napisano velikost psa in še temu ne moreš verjeti dokler ne vidiš psa v živo...

Polona kako se ti pa zdi La dolce od degabritho?
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #1025 : torek, 28.11.2006 : 18:20:54 »

Botticelli,
gola sestrica od Lin ji je zelo podobna, le da ima malenkost krajse noge in je zaradi tega tudi nekoliko nizja. Karakterno je definitivno tvoja Lin najboljsa (Ling Ling sem spoznala ze v soboto, Lipstick pa v nedeljo zjutraj). Vse tri sestrice imajo zelo podobno, mocno in atraktivno (lepo) glavo. Definitivno so se vse 3 zelo mlade in se morejo se naredit, mi je pa trenutno PP-ka najbolj vsec.

To glede genetike mislim, da ti tudi poznavanje visine do starih starsev ne pomaga, ker je genetika res nepredvidljiva... Nekateri dolgoletni vzreditelji so mi namignili, da ozko parjenje precej pripomore k temu, da psi ne rastejo toliko v visino. Kaj je res in kaj ne, ne vem...

O komentarjih oz. mojem misljenju na druge pse bova raje v zivo... Wink

Nisem napisala, da sem bila zelo navdusena nad ameriskim psom, ki je v soboto bil BOB - Legends the Great Contender, le da je skoda, da nima boljsega karakterja in zaradi tega tudi repa ne nosi ravno najbolje... Undecided
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1026 : četrtek, 30.11.2006 : 19:45:32 »

Kako so pa strogi na vzrejnih pregledih? Sprašujem ker jaz itak še nikoli nisem bila na nobenem za nobeno pasmo in me samo zanima kako strogo oz. kaj vse se gleda na vzrejnem recimo pri kitajčkih? A upoštevajo standarde in kako strogo?

Meni je tudi ful všeč Harry Potter, sem ga spoznala že v Mb, ampak koliko sve se menile takrat z punco (verjetno lastnico) je rekla da je kar odlakani in da ga je treba kar briti. Drugače pa je je res pravi lepotec Smiley

Koliko pa sploh sodniki upoštevajo karakter psa?

Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1027 : četrtek, 30.11.2006 : 19:52:14 »

Še ena slikica od LIn v novem plaščku Smiley
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1028 : četrtek, 30.11.2006 : 19:52:46 »

Smiley

[attachment deleted by admin]
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1029 : petek, 01.12.2006 : 16:31:40 »

Citat
Koliko pa sploh sodniki upoštevajo karakter psa?

Karakter je zelo pomemben. Posebno ce hoces imeti uspesnega razstavnega psa se mora ta znat kazat, biti v ringu vesel, mahati z repom, saj to res veliko pripomore k boljsi oceni. Posebno v BIS programu dajo kar dosti na to kako se pes pokaze (to pa je odvisno od karakterja).
Spomnim pa se, da so se na Cruftsu mnogi pritozevali, da je BOB dobila psicka, ki je nosila rep med nogami in bila bolj bojeca Roll Eyes Tongue Sicer lepa psicka, vendar ji marsikdo ne bi dal BOB-ja ze zaradi karakterja...

Standard pa jasno da upostevajo na vzrejnem Wink Kaj vec o tem ti bo pa boljse znala povedati Polona Smiley
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1030 : petek, 01.12.2006 : 17:51:13 »

Ja sam dvomim da ji zarad par cm več nebi dali vzrejnega...
Saj tale klub za pritlikavce še marsikater pomemben pregled za določeno pasmo ne zahteva...
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #1031 : petek, 01.12.2006 : 17:54:17 »

Botticelli, samo tale plascek je pa nor!!!  Grin Kiss Kiss
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #1032 : petek, 01.12.2006 : 23:35:59 »

Kak fensi plascek... Wink fenomenalen je...

Morata hitro priti kaj na obisk, da jo vidim se v živo...
Logiran
Coco
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #1033 : ponedeljek, 04.12.2006 : 12:39:55 »

Hehe Wink Cheesy...Botticeli oblekca je super, si jo kupila pri nas?

Karakter na razstavah je zelo pomemben......ravno Coco ni karakterno primerna za razstave, na prvi razstavi se ni glih primerno obnašala  Huh.....zato jo tudi nismo več razstavljali... Undecided
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #1034 : ponedeljek, 04.12.2006 : 19:48:48 »

Joj Ursa, ze celo vecnost je minilo, odkar sem vaju nazadnje videla...se veckrat spomnim na vaju, samo vedno nekaj pride vmes.... sram

Mogoce ob kakem lepem popoldnevu, ce bos kje na nasem koncu, bi se zopet lahko videli...

Od Lini plascek je bil narejen po narocilu in ti lahko povem, da je v zivo se mnogo lepsi kot na sliki...malcica je prava šarmerka  Wink

Logiran
Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines