mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:45:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: uvoz psa iz ukrajine
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: uvoz psa iz ukrajine  (Prebrano 8391 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
isabella
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : sobota, 13.08.2016 : 07:05:05 »

A mi lahko kdo pomaga. Razmišljam o uvozu psa iz Ukrajine vendar nisem prepričana kakšne dokumente rabim, da ga pripeljem. Predvsem me zanima za titre....ali so za to državo potrebni ali niso? Kjerkoli sem iskala po internetu nisem našla o tej državi nobenih informacij. Tako, da če kdo ve kaj pa kako ...bom zelo vesela in hvaležna Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 13.08.2016 : 08:20:39 »

Najbolje bo, če pišeš na UVVHR in vprašaš. Sicer so pa informacije tudi tule - klik.

Citat
Splošni pogoji, ki morajo biti izpolnjeni za uvoz psov / mačk / belih dihurjev iz tretjih držav v Slovenijo so sledeči:

- živali morajo biti identificirane/označene v skladu z veljavno EU zakonodajo;
- živali mora klinično pregledati pooblaščeni veterinar v času 48 ur pred pošiljanjem;
- živali morajo izpolnjevati pogoje glede zdravstvenega stanja živali, ki so navedeni v veterinarskem spričevalu, kot ga določa Izvedbeni sklep Komisije št. 2013/519/EU, in sicer glede:

- veljavnosti cepljenja proti steklini;
- veljavnosti testa titracije protiteles proti steklini;
- v kolikor je namembna država članica EU država, ki je pridobila status države, proste zajedavca Echinococcus multilocularis (seznam), je skladno z Delegirano uredbo Komisije (EU) št. 1152/2011 potrebno izpolnjevati še dodatne zahteve, ki veljajo samo za pse.

- pošiljko živali mora spremljati veterinarsko spričevalo za uvoz psov, mačk in belih dihurjev, ki ga potrdi uradni veterinar v tretji državi izvoznici;
- vzorec veterinarskega spričevala za uvoz psov, mačk in belih dihurjev v Unijo (klik)

Pri prevozu živali z letalom iz tretjih držav je potrebno upoštevati t.i. IATA pravila za prevoz živih živali (Live Animals Regulations). Za podrobne informacije glede prevoza živali z letalom se posvetujte z izbrano letalsko družbo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2 : sobota, 13.08.2016 : 08:22:56 »

Aaa, te kratice trapaste. VURS je bilo tako fajn napisat. Tongue Seveda mislim UVHVVR. Uprava RS za varno hrano, veterinarstvo in varnost rastlin.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: uvoz psa iz ukrajine
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines