mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 20:58:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: macka - uriniranje
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: macka - uriniranje  (Prebrano 22188 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« : petek, 25.12.2015 : 12:32:42 »

Pozdravljeni,

Na vas se obračam, ker nimam ideje kaj narediti. Pred dvema letoma smo na dvorišče "prejeli" mlado mačko, ki smo jo obdržali, sicer pa imamo od prej še starejšo mačko, s katero se sicer ne razumeta preveč. Mačke so notranje zunanje. Čez zimo večino časa notri, med poletjem zunaj oziroma kakor jim paše. Pred kakima dvema mesecema se je začelo, da mlajša mačka urinira po stanovanju. Kuhinjski pult, hodnik... kamorkoli lahko. Poskusili smo s poprom, vendar samo najde drugo mesto. Včeraj sem jo dobila pri tem, jo pomočila notri, dala vedeti, da ni prav in vrgla ven (prosim brez očitkov, ker vsako jutro pucati scanje iz vseh možnih delov stanovanja...). Danes zjutraj me je pričakal nov paket na kuhinjskem pultu. Torej to ne pomaga, poper ne pomaga... Mačka včeraj tudi namignila ni, da bi želela ven. Mačjega wcja notri nimamo in to tudi ni rešitev, ker ga ne bomo imeli, saj domači ne pustijo. Naj omenim, da mačka tudi zunaj ničesar ne zakoplje..
Kaj naj naredim? Mačke ne želim čez zimo puščati zunaj, samo v nasprotnem primeru mi drugega ne bo preostalo, ker pač vsako jutro čiščenje tega ni rešitev.
Nimam pojma niti zakaj se je to začelo šele sedaj po dveh mesecih... Mačka res tudi namigne ne da bi šla ven, ona samo gre v hodnik in opravi svoje.. Sterilizirana je bila sicer že pri nekaj mesecih, tako da tudi tukaj ne vidim povezave, starejša mačka je bila notri tako kot ona že prejšnje leto in ni bilo teh problemov..
Prosim za pomoč.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1 : petek, 25.12.2015 : 14:28:32 »

Premalo podatkov
A je mačka zdrava? Glede na to, da se je to zgodilo kar naenkrat, obstaja precejšnja verjetnost uroinfekta
Kakšno je lulanje?
Kako pogosto?
In če je bolna, bi jo pozimi kar vrgli ven al kako?

Če je zdrava
A gre lahko ven samostojno?
Če ne - pol je razumljivo, da se nekam polula/pokaka ko jo tišči
Ne moreš met mačka zaprtega not brez mačjega wca
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #2 : petek, 25.12.2015 : 16:52:07 »

Mačka deluje zdrava, normalno je oziroma glede na starejšo več. Pri veterinarju je bila zaradi cepljena, zajedavce ima redno odpravljene...
Kaj pomeni urinoinfekt? Oziroma kako se kaže?
Temne barve je drugače, kako pogosto pa žal ne vem.
Kolikor sem jaz uspela ugotoviti, mačka ne razume, da se pač to ne počne notri. Ne razumem pa, zakaj se je to kar naenkrat začelo dogajati. Mačka ni notranja, kot sem rekla, ima proste vstope in izhode. Ko hoče ven "pove", velikokrat tudi sredi noči, tako da to, da ne more ven ni razlog zakaj se to dogaja, ker če uspe povedati da želi ven sredi noči zaradi ne vem česa, potem ima enako opcijo, če jo tišči lulat.
In ne, meni to ni razumljivo, ker starejša mačka in tudi ta, do sedaj, ni imela takih težav. Mačka, ki smo jo imeli pred tem, in smo jo morali zaradi starosti uspavati, je tudi bila tako navajena.
Mačjega wcja ne bomo imeli. Ker so pritožbe čez mačke s strani domačih že tako ali tako in wcja v stanovanju ne bodo dovolili. Tako pač je. Mačkam ne manjka nič, hrano imajo, opcijo notranjega bivanja tudi, ki jim zaradi ogromnega dvorišča, razen pozimi, niti ne ustreza, v primeru kakih bolezni tudi veterinarja.
Zanima me oziroma prosim za kak nasvet kako to odpraviti?
Sicer mi je sodelavec razlagal, da se njim to tudi dogajalo, pri tem, da je bila mačka notranja in imela wc. Zadeve niso uspeli odpraviti, tako da so mačko peljali k sorodnikom na kmetijo. On je trdil, da se je zadeva začela dogajati po sterilizaciji. Pri meni take povezave ni. Jaz v skrajnosti ne mislim iti, tudi mačke ne mislim dajati stran, želela pa bi pomoč, kako zadevo rešiti.

Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #3 : petek, 25.12.2015 : 17:02:15 »

Kolikor sem uspela prebrati o uroinfektu.
Ne vem sicer kakšne barve je normalen mačji urin? Meni izgleda precej temen.. oranžnorumen..to pomeni, da ni čisto ok?
Mačka pod stresom ni bila, pije normalno, meni se zdi skoraj da veliko..
Na otip jo nič ne boli..
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #4 : petek, 25.12.2015 : 17:29:16 »

Če je urin temen, ima kri not, kar kaže resno infekcijo
K veterinarju po antibiotike in to čimhitreje
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #5 : petek, 25.12.2015 : 17:53:21 »

Hvala. Ali je jutri sploh kaj odprto, glede na to da je praznik? Ali delajo samo dežurni?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #6 : petek, 25.12.2015 : 18:02:30 »

Jutri bodo odprte samo dežurne ambulante.  Undecided
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #7 : petek, 25.12.2015 : 18:49:54 »

Kaj pa naj naredim v tem primeru? K dežurnemu ali počakam do ponedeljka?
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #8 : petek, 25.12.2015 : 21:08:27 »

Jst bi šla k dežurnemu
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #9 : petek, 25.12.2015 : 21:49:40 »

Mislim da bomo res šli jutri, ker zdaj je pa dejansko videti slabše. Napenja se, skoz se liže, apatična.. Upam samo, da ni že zelo kritično, ker nisem že prej pomislila, da je lahko kaj zdravstveno narobe pa bi lahko prej rešila stvari.
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #10 : petek, 25.12.2015 : 21:51:10 »

Kam pa priporočate, da jo peljem? Sem iz Lj.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #11 : petek, 25.12.2015 : 22:12:38 »

Najbrž najboljše, da kar na kliniko od vet.faxa (klinika za kirurgijo in male živali), so zagotovo dežurni.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #12 : petek, 25.12.2015 : 22:51:37 »

Če se ful napenja, da bi lulala in nič ne priteče ven, pretipaj spodnji del trebuha - tko bolj med zadnjimi tacami
Tam je mehur
Če ima mehur kot teniško žogo - velik, trd - je treba it takoj, da ga spraznijo s katetrom, ker je v primeru obstrukcije maček hin v nekaj urah
Če v trebuhu ne tipaš "teniške žoge", lahko počaka do jutri
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #13 : petek, 25.12.2015 : 23:15:13 »

Sem jo ravno zbudila.. Nič ne zatipam na srečo. Tako da bomo šli jutri.
Hvala za pomoč.
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #14 : sobota, 26.12.2015 : 13:08:32 »

Bili smo pri veterinarju. Na pamet antibiotikov ne bi dajala, ker se ji ne zdi da jih potrebuje. Urina niso mogli vzeti, kljub temu, da so ji dali infuzijo in da smo čakali več kot eno uro pa večkrat probavali. Tako da zdaj moramo doma dobiti urin in ga prinesti, da se vidi če potrebuje antibiotike. Dobili smo pa samo neke brusnične tablete. Cena pa na žalost kot da bi jo najmanj operirali. Še to damo pregledati pa da vidimo kaj točno sploh je, čeprav po mnenju veterinarja ni nekaj hujšega. Hvala za pomoč še enkrat. Včasih očitno preveč paničarimo.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: macka - uriniranje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines