mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 01:22:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: macka - uriniranje
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: macka - uriniranje  (Prebrano 22239 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #45 : petek, 15.01.2016 : 06:52:18 »

Mi smo kupili poseben pesek ki urina ne popije, tako da se ga potem samo s kapalko pobere in je to to.
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #46 : petek, 15.01.2016 : 06:55:50 »

Se eno vprašanje.. ob toliko antibiotikih.. ali dajete mačkam še kaj probiotikov ali pa kaj za zaščito želodca? Ali sploh obstajajo probiotiki za mačko?
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #47 : petek, 15.01.2016 : 12:03:49 »

Obstaja prav pasta (jo stisneš v gobček, po mojem za mačko primernejše kot kake tablete), benebac ali nekaj podobnega, če ne ta, pa kaka druga. Dobiš pri veterinarju Smiley.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #48 : petek, 15.01.2016 : 12:50:32 »

Kam ste jo pa peljali na pregled?
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #49 : sobota, 16.01.2016 : 16:48:26 »

Riry hvala Smiley
Xena prvič smo jo v mestni log, kjer imam sicer dobre izkušnje.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #50 : sobota, 16.01.2016 : 18:12:31 »

Mi smo kupili poseben pesek ki urina ne popije, tako da se ga potem samo s kapalko pobere in je to to.

Uau, sploh nisem vedela, da to obstaja, tole je pa res fajn

----------

Probiotiki v ampulah imajo en tak čuden kvasast vonj in okus, da ga v hrani niso hoteli jest, ko pa sem zadevo tlačila v gobček, je bil pa cel hudič Evil
Mi imamo prebavne motnje vseh sort, en cajt sem dajala linex, ki pa pri naši veliki potrošnji pride ful drag
Iskala sem cenejšo alternativo in nekje na netu našla probiotik v prahu za dojenčke, ki ima iste bakterije kot linex, ampak je cenejši

Prah oz kapsulo zmešam v mokro hrano, ki jo pojedo brez težav

Če uporabljaš človeške probiotike, moraš preračunat količine na mačjo težo
Rule of thumb pravi, da daš mačku desetino doze za odraslega človeka, če pa v navodilih najdeš dozo na kile, je pa to itak čista zmaga
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #51 : sobota, 16.01.2016 : 19:17:34 »

Aja, da lahko kar za ljudi probiotike tudi. Super.
Ja mi imamo s temi antibiotiki zdaj težave, pri prvem pa nismo imeli. Pljuva ven, potem sem pa za današnji dan zmešala v hrano pa ne poje. Saj ji ne zamerim, ker imajo antibiotiki tudi meni ogaben okus, pa pojem samo zato ker vem da moram.
Ne vem ali je boljše, da ji zdaj stlačim v gobček drugega, pa potem zadnji dan pač ne dobi, ker tega v hrani sigurno ne bo pojedla :S

Jaz nisem sprobala tega peska, je mami, ker mene ni bilo doma... ampak naj bi se pač "tekočina" nabrala na vrhu, zraven imaš pa tisto kapalko in pobereš.  Mi smo kupili na kliniki, ga je pa notri zelo malo. Naša ni zbirčna koliko peska je notri, ne vem pa kako je, če maček rad koplje preden opravi.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #52 : sobota, 16.01.2016 : 19:27:53 »

Potrudi se, da bo dobivala antibiotike tako dolgo kot je bilo naročeno. Magari pojdi po dodatne, če ti jih bo zmanjkalo.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #53 : sobota, 16.01.2016 : 20:16:21 »

Glede dajanja tablet - izdatno "obleči" tabletko v maslo/margarino ali gavrilović pašteto Wink, potem pa naj eden dobro drži mačko (nekako razumem, da ni ravno pripravljena sodelovati), ti ji pa razpri gobček, tableto ob strani porini noter čim globlje, gobček ji drži zaprt, malo po vratu pomasiraj...načeloma bi mogla tableta že zaradi mastnega ovoja zdrsniti po grlu. Ker tableto v hrani res malokatera mačka poje, najboljše je direkten napad  Evil.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #54 : sobota, 16.01.2016 : 20:39:56 »

Okus probiotikov ni problematičen, antibiotiki so pa vsi fuuuuulll zanič
Mi vse antibiotike tlačimo v mačke s surovo silo  Evil Evil Evil
Pri enem ful pomaga, če imam zraven na talarčku kos surovega mesa
Ker ima fokus na tisti kos mesa in kumi čaka, da tableto poje, da se potem mesa loti
Pri ostalih ta metoda ni preveč funkcionirala, ampak mačji bonbonček po tableti je pa obvezen, da se žvav pocrklja in popravi tisti zanič okus
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #55 : ponedeljek, 18.01.2016 : 18:52:11 »

eno vprašanje. Linex sem dobila v kapsulah, pa rekla sem tam, da je za mačko in mi je namensko te dala. Ne vem po kakšni logiki. Lahko vsebino kapsule stresem v hrano? Saj ovoj ni toliko važen?
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #56 : ponedeljek, 18.01.2016 : 19:20:26 »

Ovoj je bistven. Smiley Da pride vsebina do črevesja.

Stresi odvečno vsebino stran, ostalo pa pusti v kapsuli.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #57 : torek, 19.01.2016 : 01:38:11 »

To je pa tudi zame nekaj novega

Kapsule so ogromne in je težko to v mačka spravit
Zato sem vsebino kapsule vmešala v konzervico
Pa so probiotiki čisto ok delovali

Kako vem, da so delovali? Ker se brez njih ni pokakal na nobeno vižo, če pa je dobil zmešane v konzervici, se pa je Grin
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #58 : torek, 19.01.2016 : 09:11:41 »

Samo kako naj spravim mački v usta tako veliko kapsulo?? Sicer pa mi je hrano zmešano s tem pojedla samo včeraj, danes že noče več..
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #59 : torek, 19.01.2016 : 10:02:21 »

Brez zamere, samo res ne vem zakaj si otežujete življenje - kot rečeno, obstaja probiotična pasta, ki je v brizgi in se enostavneje aplicira (vsaj po mojih izkušnjah). Jaz sem jo nazadnje nabavila na veterini na Gorkičevi, če kaj pomaga. Mačke so zakomplicirana bitja Wink, zato si je fajn olajšat zadeve kolikor je le možno. Linex kapsule so res velike in če ima mačka drobčken gobček verjamem, da je problem. Govorim iz lastnih izkušenj- dajanje tablet proti glistam. Samo zaradi samičke kupujemo tadrobne tablete, ker z normalnimi ni šlo, nisem pa hotela živalce še dodatno travmatizirat - je bolj delikatna kar se tiče posegov v njeno bit Roll Eyes.

Naj bo mucka čim prej ok Wink.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: macka - uriniranje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines