mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:08:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Zakon o spremembah in dopolnitvah Kazenskega zakonika
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakon o spremembah in dopolnitvah Kazenskega zakonika  (Prebrano 19289 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : torek, 03.05.2016 : 14:15:07 »

21. seja Odbora za pravosodje bo v četrtek, 5. 5. 2016, ob 9. uri v sejni sobi 212, Šubičeva 4, Ljubljana.   
vir klik

Trenutno na EPA 1040-VII - klik še ni nobenih novih dokumentov, tudi amandmajev predlagateljev ne.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #16 : petek, 06.05.2016 : 20:48:02 »

Poročilo Odbora za pravosodje k Predlogu zakona o spremembah in dopolnitvah Kazenskega zakonika - Dopolnjen predlog zakona - klik ali
1040-VII Poročilo - Dopolnjen predlog zakona 05.05.2016 - klik






Posnetek 21. seje odbora za pravosodje - klik (od 4:25 do 1:48:20)

Te spremembe niso bile odvisne od slovenskih kinologov, saj je že vlada s svojimi amandmaji naredila, kar je bilo treba. V nadaljevanju pa bomo videli, kaj se bo dogajalo, saj se obravnava seli v DZ.

Na 19. seji Državnega zbora, ki se bo pričela v ponedeljek, 16. 5. 2016, ob 12. uri v veliki dvorani Državnega zbora, Ljubljana, Šubičeva 4, je za obravnavo predviden tudi:

11. Predlog zakona o spremembah in dopolnitvah Kazenskega zakonika (KZ1D), druga obravnava, EPA 1040-VII 
- Predlog zakona je objavljen na spletni strani Državnega zbora v Poročevalcu z dne 18. 2. 2016. 
- Poročilo Odbora za pravosodje z Dopolnjenim predlogom zakona je objavljeno na spletni strani Državnega zbora v Poročevalcu z dne 6. 5. 2016. 
- Mnenje Vlade je objavljeno na spletni strani Državnega zbora.
vir klik oz. klik
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #17 : sreda, 18.05.2016 : 17:58:42 »



Magnetogram dela 19. redne seje DP (17. maj 2016) - klik, ki se nanaša samo na to točko. Cel magnetogram pa je na klik.

Iz glasovanja:
Nadaljujemo s prekinjeno 11. točko dnevnega reda, to je s tretjo obravnavo predloga Zakona o spremembah in dopolnitvah kazenskega Zakona v okviru rednega postopka. Prehajamo na tretjo obravnavo predloga zakona. Ker v drugi obravnavi amandmaji k dopolnjenemu predlogu zakona niso bili vloženi prehajamo na odločanje o predlogu zakona. Obveščam vas, da me Zakonodajnopravna služba oziroma Vlada nista opozorili, da je bil zaradi amandmajev sprejetih na matičnem delovnem telesu predlog zakona neusklajen. Glasujemo. Navzočih je 72 poslank in poslancev. Za jih je glasovalo 56, 3 pa so bili proti.
(Za je glasovalo 56.) (Proti 3.)
Ugotavljam, da je zakon sprejet.
S tem zaključujem to točko dnevnega reda.

vir klik

Kako so glasovali posamezni poslanci, je na voljo tukaj.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #18 : torek, 24.05.2016 : 12:06:36 »

Danes bo menda na Preverjeno prispevek o sprejemanju Zakona o spremembah in dopolnitvah Kazenskega zakonika:

Žival je v naši zakonodaji še vedno le - predmet
Ljubljana, 24.05.2016, 07:11 | Preverjeno!
Pasje borbe, vzrejo psov za klanje v ringih in številne druge oblike zlorab in trpljenja živali bi ostreje sankcioniral predlog novele zakona, ki ga je pripravila Združena levica. Poslanci v državnem zboru so si lahko ob tem ogledali tudi grozljive slike in posnetke mučenja živali in predlog je takrat dobil večinsko načelno podporo. Zakaj torej na koncu od predlaganega ni ostalo skoraj ničesar?


http://www.24ur.com/novice/slovenija/zival-je-v-nasi-zakonodaji-se-vedno-le-predmet.html
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #19 : sreda, 25.05.2016 : 12:08:17 »

Prispevek v oddaji Preverjeno! - Živali so še vedno predmeti - klik
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 26.05.2016 : 07:50:10 »

Se vidi, da sem čisto izven te sfere... "Živalska policija ima popolnoma enaka pooblastila kot druga društva za zaščito živali." In kakšna so ta pooblastila društev? Se je kaj spremenilo v tem času? Kar se jaz spomnim, imajo društva taka pooblastila kot "navadni smrtniki". Torej lahko prijavijo mučenje tako kot jaz. In čisto nič več.

A jaz prav vidim, da "živalska policista" naokrog hodita s čitalcem čipov? In kaj jima bodo številke? Saj nimata dostopa do CRP? Ali je samo tako zmontirano v prispevku?

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 26.05.2016 : 09:45:27 »

Nanook, to je pa ja vseeno, kaj pokažejo na TV in kako Tongue

Ok, brez heca. Že dolgo nisem videla bolj '...' kampanije in bolj '...' predloga in priznam, da sem hvaležna Zakonodajno pravni službi DZ RS, da so vsaj oni (četudi kot popolni nepoznavalci materije) pomislili na nekaj osnovnih vidikov problematike (glej klik - razlaga členov).

Vsekakor se strinjam, da bi morale biti kazni za mučenje živali veliko višje, vendar je samo želja premalo, pa tudi skrpucalo od predloga je premalo, sploh pa je premalo nekaj na kup zmetanih tujih filmčkov. Za uspešnost kampanje in predloga v parlamentu bi bilo potrebno poznavanje širšega okvira problemov odvzemov/namestitev živali in razumevanje napisanega s strani predlagateljev (tudi posameznih izrazov). Ni treba, da poznamo laiki pravniško izrazoslovje in v nulo zakonodajne postopke, je pa neverjetna žalost, da najbolj zavzeti aktivisti in parlamentarci ne poznajo osnovnih terminov in okvirjev teme, za katero predlagajo rešitve.

Vse primere, ki jih UPB že mesece kažejo, imajo očitno iz tujine. Tudi psi, ki jih 'rešujejo', so večinoma iz tujine in psica iz prispevka je iz tujine. Se strinjam, da tudi v tujini ne bi smelo biti pasjih bojev, vendar naj, za božjo voljo, vlagajo take predloge tam, kjer probleme s cest snemajo in od koder pse rešujejo. Če je pri nas reja psov za pasje boje tako pereča, se je je treba lotiti na ustrezen način, ne tako, da vlagaš tako pomanjkljive zakonske predloge ter kažeš tuje posnetke in tuje pse, vmes pa le navržeš, da je pri nas menda okrog 20 rejcev psov za pasje boje.

To, da predlagatelji ne ločijo med besedama 'posedovanje' in 'posredovanje', je pa sploh terna. Vladni in parlamentarni pravniki razumejo besedilo zakonov (tudi predlogov) točno tako, kot piše - 'posedovanje' = 'imeti v posesti' (poseduješ psa), 'posredovanje' = 'posredovati nekomu psa' (podariti ali prodati mu ga, posredovati pri prodaji ...). Pomena obeh izrazov sta kot noč in dan. V prispevku Korenova pove: "Mi smo dali to besedilo pregledat in prečistit pravnikom." Verjamem, da so ga dali, se pa sprašujem, ali tekst razumejo Korenova, poslanka, ki je predlog vložila v parlament in novinarka. Razlage parlamentarnih pravnikov so pač mnogo bolj smiselne, kot je smiseln sam predlog, ne glede na to, koliko s strani UPB najetih pravnikov ga je pregledalo. Berimo klik - razlage členov, od 5. strani naprej.

O tem, kako novinarji v prispevke vedno znova stlačijo še vse druge zavajajoče in netočne informacije (kot zdaj ŽP), s čimer še dodatno pripomorejo k splošni anarhiji, je pa sploh biser realnosti naših TV hiš. Pravzaprav bruham ...
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #22 : četrtek, 26.05.2016 : 12:08:34 »

Pravzaprav se celo ne govpri o 20 rejcih ampak o 20 psarnah, ki da vzrejajo za pasje boje.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Zakon o spremembah in dopolnitvah Kazenskega zakonika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines