mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:48:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: EU: Preprečevanje tihotapljenja hišnih živali
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: EU: Preprečevanje tihotapljenja hišnih živali  (Prebrano 2750 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : sobota, 27.02.2016 : 08:14:56 »

Evropski parlament je v četrtek, 25. 2. 2016, sprejel priporočila, da bi si morale članice Unije izmenjevati podatke o registriranih psih in mačkah, saj nezakonita trgovina s hišnimi živalmi narašča. Živali se pogosto zlorabljajo, povečuje se tveganje širjenja nalezljivih bolezni, nezakonita trgovina z njimi, vključno z divjimi in eksotičnimi živalskimi vrstami, pa je vedno bolj povezana z organiziranim kriminalom.

Predlog uredbe za "Zakon o zdravju živali", o katerem so se poslanci in predstavniki držav članic neformalno dogovorili že junija lani, bo Parlament sprejemal v drugi obravnavi na marčevskem plenarnem zasedanju. Z novimi pravili bo Komisija dobila pooblastilo, da državam članicam lahko naloži vzpostavitev nacionalnih registrov hišnih ljubljenčkov kot del ukrepov za njihovo sledljivost po EU in preprečevanje širjenja nalezljivih bolezni. Bodoča zakonodaja predvideva tudi registracijo vseh poklicnih vzrediteljev in prodajalcev hišnih živali.

Več tukaj ...
Logiran

Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: EU: Preprečevanje tihotapljenja hišnih živali
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines