mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 20:48:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: renčanje na lastnika, ko ga hočeš pobožat
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: renčanje na lastnika, ko ga hočeš pobožat  (Prebrano 23239 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« : petek, 28.10.2005 : 06:49:13 »

Imamo full problem. Naš Bertel je začel renčati na vse po vrsti - začelo se je z nečakom, sedaj pa občasno tudi na naju zarenči. Zadeva je skrajno neprijetna, ker  je povsem nepredvidljiv. To renčanje je od torka naprej.  Zarenči takrat, ko ga hočeš pobožati.

Kaj naj narediva, da ga tega odvadiva?

LP, Barbara
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #1 : petek, 28.10.2005 : 07:59:19 »

A je on šef doma??

Pojdi do kakega strokovnjaka Sabina Stariha Pipan, preden ne pride do ugriza! Mislim da je blo podobno pri enem Briardu, je bil članek v Mojpes.

papa
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #2 : petek, 28.10.2005 : 08:30:59 »

Dr. Stariha ima dobre nasvete za takšne probleme. Verjetno je treba od začetka vzpostaviti odnos s psom. Nimam sicer natančnih podatkov zakaj in kdaj se je to začelo (to bo verjetno res najbolje predelati z Dr. Stariha Pipan), ampak na splošno je treba psa, ki se čuti "šef" družine postaviti na svoje mesto. Nobene agresije ali prisile, samo doslednost. Poberemo mu vse stvari, ki jih ima rad (igračke, cunje ki jih vleče, itd.) in jih imamo spravljene do trenutka, ko se mi odločimo, da je čas za igro. Isti postopek je s hrano. Vsak obrok dobi z roke in zato tudi nekaj naredi. Na primer sedi, prostor, taco itd. Vsako stvar, ki si jo želi si mora prislužiti...... psu je hitro jasno kdo v hiši stvari daje in jemlje..... in s takšno osebo pač ne bo tvegal konflikta ampak jo bo začel spoštovati  Smiley.

lp
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #3 : petek, 28.10.2005 : 08:32:56 »

Kaj pa če je vaš Bertel kaj zbolel in ga moti božanje? Mogoče čuti bolečine?

lp
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #4 : petek, 28.10.2005 : 08:48:46 »

Ja pomoje se ima vas Bertel za glavnega.. to pa mu morate definitvno zbiti iz glave Roll Eyes
poskusaj z nacinom, kot ga je omenila ory, ce pa se stanje ne bo poboljsalo, pa pojdi do kaksnega strokovnjaka Cheesy
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #5 : petek, 28.10.2005 : 08:56:17 »

Sem že klicala Stariha Pipanovo in smo naročeni 7/11. Sem šla tudi prebrat njen intervju, katerega je imela v Mladini, pa sem že tam nekaj predlogov našla.

Vse se je začelo v torek, ko je rahlo prijel nečaka za roko, potem ko mu je dal že jasno in glasno vedeti, da hoče mir.
 
Sem tudi že jaz pomislila na bolečino, ampak se je včerja bratu in svakinji pustil povsem mirno čohati in ni bilo nobenih problemov. Samo, da sta šla, je začel pa renčat. Se mi zdi zelo velika možnost, da sva mu posvečala preveč pozornosti in da sedaj uveljavlja to nadvlado nad nama. Samo mi je čudno, da je začel s tem kar naenkrat. Star je eno leto in pol, pa do torka nobenih takih problemov.

LP, Barbara
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #6 : petek, 28.10.2005 : 09:05:29 »

Koliko je pa star?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #7 : petek, 28.10.2005 : 09:34:03 »

Koliko je pa star?

Eno leto in pol - točno.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #8 : petek, 28.10.2005 : 11:02:20 »

Jaz mislim da je čisto možno da gre za bolečino. Bratrančev pudelj je imel podobno foro. Ko sem ga enkrat pobožala me je kar krepko zagrabil. Ok, poskusila sem še v naslednjih dneh, pa vse ok, pa mi potem mama reče da je njo zagrabil... hmmm.. pa občasno je zarenčal če si šel z roko proti njemu. Težava je bila v ušesu- na spodnji strani je imel zelooo grdo rano, ki ga je zabolela če si šel z roko čez uho. Tega bratranec ni opazi ker ima gosto dlako pa nobenih znakov ni kazal da bi ga bolelo. Tako da se je potem stanje ko se je rana zacelila seveda normaliziralo.

Lp, Mojca
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #9 : petek, 28.10.2005 : 11:13:09 »

Sicer je pes se mlad, ampak povsem nepredvidljivi postanejo psi, ki imajo raka na mozganih ... upam, da vem za pravo tezavo ... v glavnem nekaj z mozgani ... mislim, da sem si prav zapomnila!

Drugace pa morate seveda upostevati VSA pravila ... nekaj jih je Ory ze napisala ... potrebno je tudi paziti, da gre on VEDNO zadnji skozi vrata, tudi tako kazete svojo nadvlado nad njim.

Kako pa je s hrano? Mu lahko sarita po hrani? Pa z igrackami? Mu jih lahko vzameta? Kje spi? Pes ki spi NA postelji lahko tudi kaze neko dominanco oziroma nadvlado nad nami ...

Pomembno je, da sta vidva vedno glavna ... in seveda dosledna ...

Ampak seveda ce ni vzrok v cem drugem! Kaj stresa z usesi?

Lp, Ursa
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #10 : petek, 28.10.2005 : 11:23:50 »

Sicer je pes se mlad, ampak povsem nepredvidljivi postanejo psi, ki imajo raka na mozganih ... upam, da vem za pravo tezavo ... v glavnem nekaj z mozgani ... mislim, da sem si prav zapomnila!

No hudo upam, da ni kaj takega - ampak sem tudi jaz že pomislila na to.

Drugace pa morate seveda upostevati VSA pravila ... nekaj jih je Ory ze napisala ... potrebno je tudi paziti, da gre on VEDNO zadnji skozi vrata, tudi tako kazete svojo nadvlado nad njim.

No to bi rekla, da se vedno on zakadi najprej.

Kako pa je s hrano? Mu lahko sarita po hrani? Pa z igrackami? Mu jih lahko vzameta? Kje spi? Pes ki spi NA postelji lahko tudi kaze neko dominanco oziroma nadvlado nad nami ...

Ma pri hrani ni nobenega problema - po posodi mu lahko šarim, pa nič najprej je.

pri igračah je pa druga zgodba - saj ko se igramo, prinese igračo nazaj, ampak jo trdo drži v gobcu in renči - potem ko ga ignorirava, jo pa spusti in počaka zraven, da mu jo spet vrževa. S tem smo se tudi prostor naučili - da mu igrače nisva vrgla tako dolgo, dokler ni naredil prostor.

Precej se čoha okoli ušes, da bi pa stresal, pa nisem opazila. Grem jutri za vsak slučaj veterinarja pogledat.

Ne spi več v spalnici, ker smo imeli takrat v bistvu podoben primer, ko ga nisva mogla premaknit, ne da bi se pritoževal - pa sva ga vrgla ven in sedaj spi v dnevni - nimava nobenih vrat, da bi mu lahko omejila gibanje ponoči po stanovanju - samo spalnica in kopalnica sta zaprti.



Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #11 : petek, 28.10.2005 : 12:00:54 »

Z vašim psom  ni nič narobe. in sploh ni nepredvidljiv. postal je šef, sedaj si utrjuje svoje mesto in kaznuje podrejene. Zadeva je povsem obvladljiva, problem je, da boste morali spremeniti svoje vedenje najprej vi, potem bo svoje vedenje sam od sebe spremenil pes. Če ste naročeni pri Sabini , počakajte z vzgojnimi ukrepi in začnite delati po načrtu, ki vam ga bo dala. Tačas pa se iztogibajte konfliktom (naj cucek še par dni uživa v svoji pomembnosti, saj ne bo več dolgo)
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #12 : petek, 28.10.2005 : 12:17:22 »

Sicer je pes se mlad, ampak povsem nepredvidljivi postanejo psi, ki imajo raka na mozganih ... upam, da vem za pravo tezavo ... v glavnem nekaj z mozgani ... mislim, da sem si prav zapomnila!

Jp, veliki snavcer od moje sestricne je imel tumor na mozganih in je njenega brata parkrat ugriznil... prej pa nikoli nobenih problemov - ampak upam, da ni to to Sad
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #13 : petek, 28.10.2005 : 12:50:18 »

Sem skoraj 100%, da Bertel nima nikakršnega tumorja na možganih,enako pa sem prepričana, da je pri vaši hiši on gospodar in ne vidva.Vajin pes je brihtna buča in točno ve,kaj mora naresti,da ima vso vajino pozornost obrnjeno nase.To taktiko je uporabljal že od vsega začetka,vendar je najprej to bilo čisto nedolžno,sedaj pa se vaš fant na veliko postavlja.Samo spomnita se, kaj je počel na basset pikniku.Frajer se je namreč hotel stepsti z bokserjem in z Bajkom.Vsekakor mu je to treba izbiti iz glave in mu dopovedati kje je njegovo mesto v hiši.Tudi Lojze je parkrat poiskusil renčati na  Matjaža,pa sta to takoj razčistila.Probajta ugotoviti,kaj je za Bertla največja kazen in delajta na tem. Npr.za Lojza je največja kazen če mora biti na prostoru v sobi,ko sva midva v kuhinji, in on ne ve kaj se tam dogaja.Tisti,ki ga da na prostor, ga ima tudi  edini pravico odpoklicat.Nikakor pa mu ne smeta pokazat, tudi če zarenči na vaju,da se ga bojita.Potem bo še slabše.
LP Tjaša
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #14 : petek, 28.10.2005 : 12:51:22 »

Ce ste naroceni pri Sabini , pocakajte z vzgojnimi ukrepi in zacnite delati po nacrtu, ki vam ga bo dala. Tacas pa se iztogibajte konfliktom (naj cucek še par dni uživa v svoji pomembnosti, saj ne bo vec dolgo)

Ma saj ne izvajam nobenih drastičnih ukrepov, ampak samo ignoriram ga - ne rinem ves čas vanj in ga pobožam samo če ga jaz pokličem k sebi, ne pogovarjam se cel dopoldan z njim, pa še vse igrače sem mu pospravila in malo bolj odločno mu kaj rečem. Samo imam občutek, da ta mir njemu prav sede.

LP, Barbara
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: renčanje na lastnika, ko ga hočeš pobožat
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines