mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 14:50:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: renčanje na lastnika, ko ga hočeš pobožat
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: renčanje na lastnika, ko ga hočeš pobožat  (Prebrano 23227 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #45 : sreda, 16.11.2005 : 09:16:26 »

Sorry za pozen odgovor - Nisva šla k dr. Stariha - sva se sama malo bolj poglobila in prebrala cel kup literature. Prebrano v knjigah in nasvete s foruma sva združila in manjši napredek je viden.

Kam ti pošljem prevedeno - seveda, če ni že prepozno?

LP, Barbara
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #46 : sreda, 16.11.2005 : 15:55:16 »

O super, a si prevedla Cheesy. Sem mislila, da si pozabila. Lahko mi pošlješ na zasebno.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #47 : sreda, 16.11.2005 : 15:56:17 »

A moram to potem poslati Jani, da bo dala na forum?
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #48 : sreda, 16.11.2005 : 17:51:11 »

Nisem še čisto na koncu, ampak do jutri popoldan bom imela pa že vse.

LP, Barbara
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #49 : sreda, 16.11.2005 : 20:59:48 »

A bo potem vse prevedeno ali še jaz kaj prevedem? Drugače se pa sploh ne mudi, pomembno je, da bo kmalu prevedeno in bo članek lahko pomagal še komu drugemu. Tudi pri mojem psu se kar pozna sprememba. Seveda bo potrebno še veliko časa in dela Wink.
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #50 : nedelja, 02.04.2006 : 00:51:14 »

Imam zadnje čase velike težave na to temo. Bi bil hvaležen, če daste kam na net tale prevod, da ga lahko vsi preberemo.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #51 : nedelja, 02.04.2006 : 11:35:22 »

Jaz sem ga pol prevedla, ostala polovica pa je še neprevedena. Sad
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #52 : nedelja, 02.04.2006 : 19:44:35 »

Sorry. Ne vem zakaj ne dobivam pošte na ta naslov, napisan je v redu, ker eni mejli pridejo, eni pa ne. A lahko še enkrat poiskusiš na *****. Upam, da bo tokrat šlo. Hvala, pa še enkrat sorry.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #53 : sreda, 02.08.2006 : 15:04:11 »

Moj mali vregec ne čuva več hrane Grin. Sicer se zelo dolgo nisva premaknila naprej od božanja med jedjo, ampak sem potem zbrala malo več poguma in nadaljevala. Že kakšnih 14 dni mu lahko brez problema odstranim posodo med jedjo in mu brskam po svoji volji Cheesy. Sedaj je pa na vrsti drugi del (hrana iz okolice)  Wink.
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #54 : petek, 26.01.2007 : 19:09:42 »

zdravo! moja prijateljica ima podobne težave z psom pa me zanima kako bi lahko prišla v stik z Sabina Stariha Pipan? lp,špela
Logiran
Blindek
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #55 : torek, 17.07.2007 : 22:28:51 »

Imam dve leti starega kavkaškega ovčarja, z katerim do sedaj nisem imel nobenih problemov, vedno se je lepo obnašal do mene kot do ostalih članov družine, vsak dan sva šla na sprehod po 1 do 2 uri, tudi doma ima veliko prostora da se lahko prosto giblje.

Problem pa se je pojavil pred 2tednoma, ko mu hočem vjutro dat hrano začne lajat na mene in se obnašat kot da sem tujec. Seveda je tudi ves nor skakal in mrčal name. Naj še omenim to da je čez noč vedno v pesjaku. Od tistega dneva naprej vedno laja name kak pridem bližje od 5m njemu. Na začetku sem mislil da bo vredu, ampak sedaj je že 2tedna enako. Kaj naj storim? Pred njim sem dobil strah, saj je velik in močan in preveč dobro vem kaj je zmožen storit. Sedaj sta še edinadva človeka na katere ne mrči moja starša, katera sedaj tudi skrbita zanj.

Prosim čimprej za pomoč
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #56 : sreda, 18.07.2007 : 07:53:33 »

Premalo podatkov za kaksen konkreten nasvet. Hkrati pa je tezko podati pravilno resitev glede na to, da ne poznamo tebe, psa in vajin odnos.
Za zacetek se takoj obrni na vzreditelja in poizkusita skupaj resiti nastalo situacijo ali na kaksnega drugega lastnika kavkaskega ovcarja za katerega ves, da dobro pozna karakter pasme.

Vsekakor pa je to pasma pri kateri je potrebno reagirati takoj in ne cakati toliko casa. Pes je poizkusil, videl da gre in zdaj veselo izkorisca. Glede na velikost in pasemski karakter bo potrebno kar precej dela, da stvari spravis v red.
Iz mojih izkusenj s podobnimi pasmami vem, da je potrebno veliko odlocnosti in nepopustljivosti (s tem ne mislim na grobost).

Sicer ne poznam podrobnosti vajinega odnosa a pes je sedaj v starosti, ko je adolescenca mimo in postaja pravi odrasli primerek svoje pasme. To pa zna s seboj prinesti tudi taksne neprijetnosti, kot se je pripetila tebi. A na tomoras biti pripravljen in odreagirati takoj.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Blindek
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #57 : sreda, 18.07.2007 : 17:52:01 »

do sedaj je najdvin odnos bil super, vedno me je pridno poslušal, se veselil ko sem samo prišel k njemu ga pozdravit, to se je pa spremenilo skoz noč.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #58 : sreda, 18.07.2007 : 20:09:35 »

do sedaj je najdvin odnos bil super, vedno me je pridno poslušal, se veselil ko sem samo prišel k njemu ga pozdravit, to se je pa spremenilo skoz noč.
Očitno ga motiš in dva tedna takega obnašanja ne bo konec čez noč. je skrajni čas, da poiščeš strokovno pomoč.
Srečno
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #59 : četrtek, 19.07.2007 : 08:17:03 »

Kast,
kontaktni podatki "strokovne pomoci" so izbrisani.
Prosim, da se drzis pravil tega foruma.

blindek,
resitve ti zal ne moremo dati. Si pa dobil nasvet - kontaktiraj vzreditelja in poizkusita skupaj resiti problem.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: renčanje na lastnika, ko ga hočeš pobožat
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines