mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 07:45:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: bradati škotski ovčar - čvek
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: bradati škotski ovčar - čvek  (Prebrano 84640 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mya
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 66


« Odgovor #30 : torek, 01.06.2004 : 14:31:49 »

Sally, ČESTITAAAM!!! Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss

Tudi jaz želim vse dobro mamici in mladičkom Cheesy Cheesy!!!
Pa lepo jih pozdravi še v mojem imenu! Wink Kiss Pa čimprej slikice, ne? Wink Wink Grin

Lp, Maja

Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #31 : torek, 01.06.2004 : 14:33:37 »

Oooo Sally, si postala babica Wink

Cestitke, cestitke Grin Grin Grin Kiss
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #32 : torek, 01.06.2004 : 14:33:57 »

Čestitke Kiss Kiss Kiss Kiss
Slikice pa čimprej pričakujemo Grin Grin
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #33 : torek, 01.06.2004 : 14:46:00 »

Se pridružujem čestitkam  Kiss in lepim željam za naprej  Cheesy.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #34 : torek, 01.06.2004 : 14:52:06 »

Sally čestitke!!!Pravzaprav Niji čestitke Cool :-*Pa komaj čakamo slikice...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #35 : torek, 01.06.2004 : 19:25:18 »

UUUUUUU, cestitke mali Nii Kiss Kiss in babici Poloni! Wink Pa cimprej kaksne slike za nas radovedneze. lp
Logiran

Maša
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #36 : torek, 01.06.2004 : 20:03:28 »

Čestitke Nii Kiss Kiss Kiss in babici Wink .

v pričakovanju slikic, Roll Eyes
maša
Logiran
nikar
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 38


« Odgovor #37 : sreda, 02.06.2004 : 08:11:48 »

Čestitke tudi z moje strani. Zdaj pa čimprej slike, da si jih ogledamo. Kiss

Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #38 : sreda, 02.06.2004 : 14:39:30 »

Sally,cestitke  Kiss Kiss  Tebi,Nii in teti Sally ter stricu Sonicu  Grin

Zdaj pa cakamo se na Sally-ne mladicke

lp,pia

P.S:Navijam za to,da pescena ostane doma  Grin Wink Cheesy
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #39 : sreda, 02.06.2004 : 17:51:37 »


Čestitamo za naraščaj,
ste se kar krepko odrezali 8 malčkov suuupeeer Grin

Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #40 : sobota, 05.06.2004 : 00:16:06 »

Hvala, hvala vsem za cestitke! Cheesy Kiss

Mamica Nia in malcki se drzijo super! Male bradice pijejo mleko, spijo in obcasno malo pojamrajo (kot vsi mladicki pac). Grin Moram reci, da sem izredno zadovoljna, saj lepo napredujejo in pridobivajo na tezi. Nia je postala pravi odvisnik od kozjega mleka, saj na dan spije tudi po liter kozjega mleka... Shocked

No, pa malo vec o tem nasem "porodu"... Kot sem obljubila.
Vse se je zacelo v ponedeljek, 31.05. proti veceru. Nia je bila v sobi, kjer smo ji pripravili prostor za kotenje. Njeno obnasanje ni kaj prevec kazalo na to, da bo ta dan skotila, saj je normalno jedla. Lahko bi se zgodilo, da bi porod celo spregledali, saj smo imeli ravno obiske. Undecided Na sreco pa je Gregor odsel (zaradi povsem ostalih stvari) v sobo in preseneceno ugotovil, da je Nia predcasno pricela s kotenjem - prisel je nekaj minutk po tem, ko je Nia skotila prvega mladicka – crno psicko. Tudi sama sem se takrat prikljucila "porodni asistenci" Grin in pomagala pri vseh naslednjih mladickih (ciscenje vode iz gobcka, brisacka za osusenje kozuscka, masiranje, "priklapljanje" na seske,...). Nia je kotila brez zapletov in sicer na 20-30 minut. Po petem mladicku je naredila dobro uro dolg premor in nato dokaj hitro skotila se 3 mladicke.

Moram reci, da me je kar  lepo presenetila, saj si nisem mislila, da bo mladickov toliko, sploh ce pomislim, da mi je veterinarka na ultrazvoku napovedala najmanj 3... Tongue Vsekakor pa je najvecje presenecenje bila zadnja psicka, ki je bila pescene barve, saj si tako jaz, kot Niina vzrediteljica nisva mislile, da bi Nia lahko prenasala gen za rjavo/pesceno barvo. Genetika je ponovno pokazala, da se vcasih kar lepo poigra in preseneca... Wink Pa da ne pozabim, presenetila me ni le Nia, ampak tudi Gregor, ki je ob koncu veselega dogodka priskrbel penino, s katero sva nazdravila mojemu prvemu leglu bradic... Wink Cheesy

Koncno tudi slikica z mladicki – kot obljubljeno. Wink Imela sem kar nekaj problemov pri slikanju s tem digitalcem, slike so bile pretemne ali presvetle (ce sem uporabljala flash) in pa motne Roll Eyes, zato bom v naslednjih dneh poskusila narediti se kaksno fotko z drugim digitalcem. Tudi ta slikica je nekoliko temna, a se na njej vsaj vidi mamico z malimi "pujski"… Grin

Nekaj imen ze imamo, za ostala pa se se odlocamo… Bojo pa na crko "Z" Wink
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #41 : sobota, 05.06.2004 : 09:41:00 »

cestitke se od mene sally. slikca je pa prav simpaticna. se imena... in slikce, slikce, slikce, ...
m.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #42 : sobota, 05.06.2004 : 21:41:16 »

Ekkola... Se ena slikica malckov brez mamice za pokusino. Smiley
...ko pride "pomoc" in bomo lahko naredili foto session, pa bom postregla s kaj vec slikicami in predstavitvijo vsake bradice posebej... Wink
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #43 : sobota, 05.06.2004 : 22:25:47 »

Čestitamo Nii za prelepe kepice!!In nonni seveda tudi!! Wink Wink


                           Lep pozdravček vse vam,Sian. Kiss
Logiran
beardika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5



« Odgovor #44 : nedelja, 06.06.2004 : 12:32:21 »

Heya!
No, jaz sem tudi zelo ponosna lastnica 15 mesecnega beardija, ki nam prinasa ogromno energije! Smiley
Priporocam ga vsem, ki imajo radi malce bolj hiperaktivne pse ( nas skoraj ne more biti pri miru...no ja...mislim, da gre vsak mesec na bolje-spi 5 minut dlje  Grin )
Mi osebno imamo veliko dela z njim ( ker smo tako tudi hoteli). Vsak dan sprehodi, vsak dan tekanje, nor je na frizbi in fuzbal, poskocen je kot zogica, vesel je vsakega cloveka ( tudi nas bi lopova prisrcno pozdravil in ga zalizal Grin)...
Edin problem je dlaka. Krtacimo ga v bistvu vsak dan, pa se zmeraj ne dohitevamo vseh vozlev, ki nastjajo. Stvar se bo baje poboljsala, ko bo zamenjal dlako? Upajmo no.
Z vzgojo ni velikih problemov ( imeli smo ze sicer potepanje - je sel sam malce na sprehod, nam so se pa srca ustavila ), ful je inteligenten, scrkljan ( kar smo vedeli ze preden smo ga dobili, da bo), zadnje case pa zelo uveljavlja svojo voljo Smiley
Ko je bil star tam okol 8 mesecev, je tudi "napadal" razlicno pohistvo, ko ni imel nase pozornosti. Grizel je naprimer steno Smiley
Ampak vsega tega se je odvadil.
Sama sem super vesela, da ga imamo, ker nam res prinasa pozitivno energijo. Izbirali smo med bobtailom( katerega bi se danes mela zraven) in breardijem... in zdaj sem ponosna lastnica Timija  Grin

Sally, cestitam za nove polulancke! Zdaj, ko ga imam, kar vidim, da so nova legla...prej sem ga pa eno leto iskala, pa nic nasla Smiley
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: bradati škotski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines