mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 14:50:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: K veterinarju - groza
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: K veterinarju - groza  (Prebrano 17649 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #15 : četrtek, 10.11.2005 : 08:50:07 »

Če te zanima, ti lahko odgovorim na zasebno. Javno ga ne bom linčala... Čeprav me v svoji ordinaciji na vidi več!
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #16 : četrtek, 10.11.2005 : 09:02:58 »

Kako si prizanesljiva... Tepce je treba javno linčati, zgodovina človeštva to potrjuje!  Cool
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #17 : četrtek, 10.11.2005 : 09:24:04 »

Imas pa res smolo, sebi. Pa ta veterinar je tudi malo mimo. Verjetno se nikoli ni dobil na mizo kaksnega zapuscencka, macko ali psa, ki ni vajena prijemanja.  Sad lp
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #18 : četrtek, 10.11.2005 : 09:37:09 »

Sebi, a pa se boji nasplosno bit pri veterinarju (panicari ze v cakalnici) ali je problem samo v tisti nesrecni mizi? Pa se je kdo od vetov ze poskusal psici kako priblizati/prikupiti? Ne vem, mogoce, ce bi se dalo zmenit, da je brez halje, da npr. cakata pred kliniko in pride vet ven in se s psico malo poukvarja, ji da kaksen priboljsek, ... Ker jaz cisto verjamem, da zivalim ni najbolj prijetno, ko jo privleces v nek neznan prostor, kjer je polno enih cudnih vonjev in te neka neznana oseba v beli halji (to je velikokrat vzrok strahu) potem mecka in pocne neprijetne stvari.
Moja Spela je nad kliniko in veterinarji kamor hodimo navdusena (pa bi glede na vso sranje, ki smo ga ze imeli, povsem lahko razvila kaksno negativno izkusnjo) in vcasih se hecam, da si kaj naredi zanalasc, samo zato, da gre lahko k vetu. Pristop je bil pa vedno (tudi do malih zverin, ki so pa po vedenju precej blizu tvoje psice) super.
Ce bi meni nekdo od strani pametoval, da imam motenega psa in mi napovedoval, da mi bo odgriznil pol frisa, bi ga gladko nekam poslala ... Ne recem, ce bi se vsaj potrudil in kaj naredil.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #19 : četrtek, 10.11.2005 : 11:25:24 »

Ne, se ne upira, ko gremo v ordinacijo. V čakalnici se začne tresti kot šiba na vodi, ampak se ne upira. Ko gledam druge pse, ki se usedejo in jih lastniki po riti vlečejo v ordinacijo - moja je čisto nasprotje. Gre lepo noter, lepo stoji ali sedi na mizi. Tudi pogledat je ni problema. Ko pa je treba nekaj narediti... Potem je pa na vrsti zvijanje, cviljenje, skakanje. Če "šausa" nisem nikoli videla, jo vedno tako močno držim in sem tako pri stvari, da ne vidim nič drugega. Pa saj ne vem, če bi v taki situaciji ugriznila tudi mene... Ker ko sem jo spustila nazaj na tla, se je prišla skrit k mojim nogam. Potem kaj jo pa poleg vsega takega drenja še namlatim  Shocked . Saj so čisto zmešani...

jaz sem pa res mislila, da je nekaj narobe z mojim psom in mano. Da bomo tako vedenje odpravili samo s psihologom. Bolj sem mu govorila, da je Žiža posvojenka in azila in da ne vemo kakšne izkušnje ima - blj mi je tupil, da je potebna sankcija...

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #20 : četrtek, 10.11.2005 : 13:02:10 »

Nekatere moje psice se veterinarja malo bojijo, nekatere čisto nič, pa sploh ni odvisno od tega, kaj se jim je tam hudega zgodilo (tista, ki je doživela kar nekaj bolečih posegov, se popolnoma nič ne boji). Ponavadi zelo pomaga, če gremo že z mladičkom k veterinarju kar tako, ga recimo stehtamo, veterinar mu da kakšen priboljšek... Vendar to ni vedno mogoče, večina veterinarjev za takšne hece nima časa, pa tudi zaradi bolezni ni ravno priporočljivo voditi mladička po ordinacijah za prazen nič. Veliko je odvisno od odnosa veterinarja do psa, vendar  nekateri psi paničarijo tudi pri najboljših veterinarjih. Jaz tiste taboječe večkrat vzamem s seboj, ko grem recimo po recept za Alico ali pa po kakšen frontline, tako da grejo tja, so nekaj časa tam, veterinar jih malo počoha, in ne zgodi se jim nič. Tako se njihov strah nekako vzdržuje v povsem znosnih mejah.
Poleg tega je zelo pomembno, da pes zaupa svojemu vodniku, v tem primeru bo obvladljiv tudi takrat, ko se bo hudo bal. ( dobra vaja je  veliko krtačenja, krajšanje krempljev, čiščenje ušes in oči, mirno vedenje se seveda nagradi) tudi na mizo se jih da navaditi doma (damo psa na kakšen višji prostor, kjer mora mirno stati ali ležati (in zato dobi tudi nagrado). Psa tudi navadimo, da ni nič hudega, če ga dvignemo in nesemo.....
Pri najbolj paničnih psih bi se v sili verjetno obneslo tudi kakšno pomirilo, recimo kakšen apaurin kakšno uro pred obiskom, vendar bi moral to seveda odobriti veterinar.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #21 : četrtek, 10.11.2005 : 13:25:52 »

Da ne bo nesporazumov: ni problema, če greva po ampulo k vetu. Ni problema, če doma čistiva ušesa ali zobe. Ni problema hoditi po visokem (delava za psa reševalca in nama gre dobro). Zaupa mi tudi. Ampak ne vem v čem je problem. Ta strah se je začel s sterilizacijo - s kanilom so ji prerezali žilo, kar ni nobena tragedija. Nato se je samo stopnjevalo.

Sem naredila plan: enkrat na teden ji bom temperaturo merila. Prvo bom morala zbrati ves pogum, da se bom tega lotila... Najprej na hitro, nato bom podaljševala čas ko je termometer vstavljen. Pa da vidim kaj se bo zgodilo... Potem pa bom veterinarja (ne dotičnega) prosila, da hodiva tako brez veze k njim na mizo. Me prav zanima, če bo kdo pripravljen pomagati. Druga rešitev je, da Žižo "obdelajo" zunaj. Je to možno?

kako je z dajanjem Apaurina Labanabela?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #22 : četrtek, 10.11.2005 : 14:03:38 »

Seveda bo, tisti veterinar, ki hodim k njemu najbolj plašne pse pogleda zunaj, če je mogoče seveda. Kar se tiče apaurina: nič ne smeš narediti, ne da bi prej vprašala veterinarja. Tako na splošno pa se obnese pri hudih strahovih. Pes je sicer čisto lepo buden, samo zaradi stvari, ki se jih sicer boji, se ne sekira več. Pri takem paničnem vedenju je problem v tem, da se strah po vsakem obisku še stopnjuje ( to da psa drži cela četa pomočnikov samo še poslabša položaj). Z apaurinom je tak začaran krog mogoče prekiniti in strah postopno spraviti v neke znosne okvire. Pri meni se je obneslo pri psici, ki se zelo boji pokanja. V nekaj letih sem porabila mogoče 10 tablet, psica pa se sedaj tudi brez pomoči pomirila bistveno manj boji.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #23 : četrtek, 10.11.2005 : 14:13:04 »

Definitivno se ne bi Apaurina predpisala tako sama za nič. Ta strah je potrebno rešiti, kakor koli že. In naredila bom točno tako kot sem napisala. Sama merila temperaturo za začetek, hodili bova k veterinarju na priboljške. Samo moram sedaj še nacijati veterinarja, ki se mu bom potem obesila okoli vratu... Ker tako ne gre več dalje....
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #24 : četrtek, 10.11.2005 : 14:14:53 »

Pri nas je tudi ta problem, da se Buba panično boji veterinarske mize  Sad V ambulanto gre prostovoljno, ko pa jo dam na mizo, se začne tako trest, da se skoraj odtrese z mize  sram Tudi šavsnila bi z največjim veseljem, če bi imela možnost. Tako da ji je nazadnje veterinarka poslušala srček in pogledala zatečen sesek kar v mojem naročju... Se je pa ta strah pred mizo prenesel na razstave. Tam jo mora sodnik enako pogledat na mizi in dvakrat se je že zgodilo, da je šavsnila proti sodniku, ko jo je prijel za rep. Tudi če jo kdaj postavim kam višje za fotkanje, se drži kot kup nesreče in čisto otrpne... Bi pomagalo, da jo kdaj pa kdaj damo doma (ali kje na obisku, če bi dovolili) na mizo in jo malo pretipa kdo, ki ga ne pozna ravno dobro?

A ja, ta strah pred mizo se je začel letos na vzrejnem pregledu (pri ocenjevanju na mizi) pa ne vem, ali jo je sodnica malo štorasto prijela okoli repa, Bubica je bila pa ravno po gonitvi...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #25 : četrtek, 10.11.2005 : 14:17:11 »

zakaj pa jo je potem treba gledat na mizi? Se ne da zmenit, da lepo ostane na trdnih tleh?
m.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #26 : četrtek, 10.11.2005 : 14:18:51 »

Torej se pa veterinarjih da zmeniti za pregleda na tleh in zunaj?
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #27 : četrtek, 10.11.2005 : 14:20:33 »

Ja, pri vetu to že prakticiramo, ampak lahko se kdaj zgodi, da jo bo pa vseeno treba dat na mizo. Na razstave pa ne hodimo več, ker nas bi prej ali slej doletela diskvalifikacija (ne morem pa rečt sodniku, da jo pogleda rajši na tleh)...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #28 : četrtek, 10.11.2005 : 14:24:15 »

sebi - ja se da. Verjami, da jaz Spele nikoli ne dajem na mizo Grin
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #29 : četrtek, 10.11.2005 : 14:29:27 »

Kako pa to, Maja no  Wink Sej je lahka kot perešček  Cheesy

Ne, resno, vse se da zmenit, če je vet vsaj malo fleksibilen, predvsem pa razumevajoč. Če ni, greš pač k drugemu...
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: K veterinarju - groza
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines