mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 17:22:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kastracija  (Prebrano 105666 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #165 : ponedeljek, 31.07.2006 : 18:21:45 »

Moj pes je zdaj kastriran tri mesece. V teh treh mesecih se v njegovem obnašanju ni spremenilo popolnoma nič. Ni postal niti malo bol vodljiv kot je bil in do samcev je še vedno neprijazen. Edina stvar, ki se je spremenila je, da ne markira več. Tek se mu je morda malce, ampak res malce izbolšal, prej je bil zelo neješč, zdaj pa solidno je. Upam, da sem ga s kastracijo obvarovala pred trpljenjem ob gonečih psicah, kar je bil tudi moj osnovni namen, sicer pa mi niti malo žal, da sem ga kastrirala, ker izgleda ravno tako srečen kuža kot prej.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #166 : ponedeljek, 31.07.2006 : 19:18:55 »

Mislim, da je potrebno še malo počakati. Pri nas je po 1 letu razlika očitna.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #167 : ponedeljek, 31.07.2006 : 23:08:33 »

a je bil Odi danes na pst-ju? Smiley sry za offtopic
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #168 : torek, 01.08.2006 : 11:19:00 »

A misliš Odija od uporabnice maska%odi ? Ne, ker je na dopustu Wink
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #169 : torek, 01.08.2006 : 11:50:25 »

sem mislil,ker je lastnica svojega psa klicala in je bilo venomer slisati Odi,Odi,Odi Smiley ,ko sem bil z svojim psom na sprehodu na pst-ju.
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #170 : sreda, 02.08.2006 : 19:25:15 »

No kakorkoli jaz si želim le, da bi bil prijaznejši do ostalih samcev, ker sicer je priden kuža, to da ima veliko energije mi je pa itak všeč.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #171 : sreda, 02.08.2006 : 19:56:29 »

lahko da bo ratal zeeeeeeeelo debel Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #172 : sreda, 02.08.2006 : 21:29:43 »

lahko da bo ratal zeeeeeeeelo debel Smiley

To se lahko zgodi brez kastracije. Katracija sama ne "debeli" psa...
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #173 : sreda, 02.08.2006 : 21:43:13 »

Zredil se ne bo kar čez noč, če se bo malce poredil pač malo zmanjšaš obrok. Moj Bucko se je zredil kakšno kilo, mogoče dve in sem malo zmanjšala obrok (prej je dobival malo več, kot je priporočeno za njegovo težo, sedaj pa dobi ravno toliko). Je pa še vedno zelo aktiven, s psi se zelo dobro razume, prav tako kot prej. Je pa vodljivejši in goneče psice ga ne zanimajo več.
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #174 : četrtek, 03.08.2006 : 21:57:31 »

Pes rata zeeeeeeeelo debel, če ga preveč hraniš in premalo giblješ, jaz sem mu že preventivno zmanjšala obrok in ker se dosti giblje mislim, da ni panike, če bi opazla, da se je začel redit bi za to pravočasno ustrezno poskrbela, tko, da v tej smeri tko kot na lastno telo vplivamo predvsem sami.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #175 : petek, 04.08.2006 : 14:01:56 »

Pes rata zeeeeeeeelo debel, če ga preveč hraniš in premalo giblješ, jaz sem mu že preventivno zmanjšala obrok in ker se dosti giblje mislim, da ni panike, če bi opazla, da se je začel redit bi za to pravočasno ustrezno poskrbela, tko, da v tej smeri tko kot na lastno telo vplivamo predvsem sami.
Točno tako.
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #176 : sobota, 23.12.2006 : 10:37:39 »

naš koder je tudi bil kastriran-ravno včeraj
zato sem se odločila iz zdravstvenih razlogov- imel je velike težave z ušesi, počen bobnič in je alergik (alergija na hrano)
po dolgotrajnem in mučnem zdravljenju je naš Cani spet popolnoma zdrav in danes praznuje prvi rojstni dan, na njegovo nesrečo prav z ovratnikom na glavi- zaradi včerajšnje kastracije...bomo potrpeli Wink
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #177 : nedelja, 24.12.2006 : 08:20:52 »

POzdravljeni!
Imam leto dni starega pritlikavega pudeljčka, ki je bil v petek kastriran. Zanima me, kakšne izkušnje imate z obnašanjem psov prve dni po operaciji. Moj kuža je namreč nekam žalosten in sploh noče hoditi. Naredi par korakov, potem pa se usede. Okoli rane ima rdeče- najbrž pa je to normalno za šele tretji dan po posegu, kakšne izkušnje imate vi? Kako je izgledala rana pri vaših psih prvih nekaj dni po kastraciji? Do kdaj so vaši psi nosili ovratnik?

Najlepša hvala za odgovore že vnaprej.
Vesele praznike in srečno novo leto!

Anja
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #178 : nedelja, 24.12.2006 : 09:03:38 »

jaz sem absolutno ZA kastracijo, ker so taki psički tudi zelo nagnjeni k rasti tumorjev in alergij, kar lahko s kastracijo kar precej preventivno preprečimo
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #179 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:18:35 »

Ker se mi zdi, da naša Anitka začenja malo dišat in se Thoru že tako ali tako meša ob njej, razmišljava, da bova malega kar peljala kastrirat. Malo naju je presenetilo tole (no, saj nisem še čisto ziher, da se bejba goni, ampak imam pa močan občutek, da se nekaj 'kuha') in sedaj iščeva rešitve. Ločitev psov je zadnja opcija, ki se je bomo poslužili v skrajnem primeru.

Zanima me, če obstajajo kakšne omejitve, pogoji, pod katerimi pes ne sme pod narkozo. Naš je zelo dolgo preboleval posledice kokcidioze, ima še vedno ekstra občutljivo črevesje in je taka mala suhljata grinta, drugače pa je zdrav, živahen, bister, energičen, požrešen in vse to, kar sedemmesečni kuža mora biti. Lahko ti problemi, ki jih je imel, povzročijo kakšne zaplete pri posegu?

(Joj, že samo ob misli na to me zvija po želodcu...  Huh)

Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines