mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 19:55:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kastracija  (Prebrano 105564 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #180 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:20:05 »

lovethor, preden gre pes pod narkozo morajo tako ali tako opravit CELOTNI pregled psa. Če se ne mudi preveč pa počakaj, da pes popolnoma okreva in pride k sebi, pridobi na kilaži itd, saj je narkoza nevarna že sama po sebi.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #181 : ponedeljek, 08.01.2007 : 20:27:23 »

Hvala za hiter odgovor, Mel. Torej ju bo treba ločit, če se bo bejba res gonila...
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #182 : sreda, 21.02.2007 : 22:37:04 »

Živjo...

Imamo manjši problem in bi rabila kak dober nasvet...
Našega haskija smo kastrirali 3 tedne nazaj in veterinar je reku da po 7-10 dneh ne rabi več nositi ovratnika (zaščite da se ne zgrize)... No mi smo to probal, ampak si je prec malo zlizal, rako da smo mu dali nazaj ovratnik.
Sedaj po 3 tednih (+1 dan) ima ps še vedno skoz ovratnik gor, ker ga zelooo "grize in srbi" in se spraska takoj ko ima 2 sekundi časa sram
Ga srbi ker mu raste dlaka?
Kaj lahko naredimo?
Danes si je med tem ko smo mu dali za jest in ga par sekund nismo gledal, naredil veliko rano  sram

Naj grem enostavno do veterinarja? ali lahko kej druzga probamo?

Hvala za pomoč Wink

lp
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #183 : četrtek, 22.02.2007 : 13:45:27 »

Bucko je imel 14 dni ovratnik (nosil ga je kadar ga nisem imela pod nadzorom), rano pa je imel ves čas zalepljeno z obližem. Ko sem ga peljala k veterinarju, sem ga dala v avto brez ovratnika in se je začel nekaj lizat. Seveda sem takoj ustavila in mu dala gor ovratnik. Pa je veterinar rekel, da ni nič hudega, ker je bila rana že zaceljena in mu je vzel ven šive. Potem se je nekaj dni ves čas lizal.
Če pa se je ranil do krvi, pa mislim, da bi bilo treba iti do veterinarja. Lahko pa samo pokličeš in bo potem veterinar povedal ali morata priti ali ne.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #184 : sreda, 28.03.2007 : 17:22:30 »

Lep pozdrav!

Evo zdaj sem pa v veliki dilemi.... Nekateri forumovci so mi full svetovali naj psa kastriram, eni spet ne pa tudi trener je rekel, da naj ga ne kastriram, naj bo kakšen je in da je potem samo še bolj nervozen. No, zanima me vaše mnenje... Ker mu bodo verjetno operativno odstranili analne vrečke sem premišljeval, da bi še ga istočasno kastrirali...
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #185 : sreda, 28.03.2007 : 17:26:29 »

Bolj nervozen bo, če ne bo kastriran.
Jaz ti jo kar svetujem..
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #186 : sreda, 28.03.2007 : 17:34:00 »

Se absolutno strinjam z ka ty o.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #187 : sreda, 28.03.2007 : 18:10:46 »

evo pa smo spet tukaj... Zaj sn pa res ful v dilemi, ker vi pravite, da bo pes čist OK ko bo kastriran, trener pa glih drugače.... Res pa da že full razmišlam o kastraciji...
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #188 : sreda, 28.03.2007 : 18:13:05 »

Ja nevem kaj je trener mislil s tem, da bo bolj nervozen.Zakaj že?
Potem psa ne bodo več zanimale psičke,bolj se drži lastnika,tudi zdravstvene težave so manjše...Tako, da ga kar kastrirajte.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #189 : sreda, 28.03.2007 : 18:36:30 »

Eh, to je moška filozofija, ko mislijo, da se celi svet vrti okoli jajc  Wink Bo živčen, ker se bo zavedal, da imajo drugi večja...hihihihihi.

Christian...moj ovčar je kastrat in mu nič ne manjka, razen tega, da ga ne zanimajo goneče psice, da noče zbežati, da je lahko vsak čas v letu umirjeno spuščen in da se ne rabi izstradat, ko se gonijo sosedove psičke (imamo jih samo v najbljižjem sosestvu 3, ki se izmenično gonijo čez vse leto). Pri 7 mesecih je plezal preko ograje, ko je silil k sosedovi psici, pa je šel pod nož, ...karakter je nespremenjen (je bil kastriran dovolj zgodaj), živahnost je enaka, ni se zredil, rad dela in sodeluje z mano, živčen pa je v tolikor, kolikor mu ni preveč všeč, da ima drugi pes žogico in se grebe,nogo še vedno dviguje in označuje, še vedno se zna zrangirat in nise še srečala psa, ki so ga kastrirali v mladih mesecih in bi bila kakšna sprememba v karakterju.

Edino kar je, da zna biti nadležno iz strani drugih samcev, ker jim ni ravno jasno kaj je on...zato se tudi ne spravljajo v pretepe z njim in v rangiranje, kar je tudi dobrodošlo.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #190 : četrtek, 29.03.2007 : 11:15:45 »

Tudi mojemu očiju je nek veterinar odsvetoval kastracijo. Na srečo smo se vseeno odločili za ta poseg in mi ni prav nič žal. Sedaj sploh ne vem več, kdaj se goni kakšna psica, in ko me kdo opozori, naj pazm psa, ker se ena psica goni, se samo nasmejem. Tudi spimo lažje, ker se ne dere ponoči  Grin. Drugače je pa postal bolj navezan in pozoren name. Še vedno markira, ni se zredil, ni izgubil volje do življenja... Je zelo aktiven, naučil se je veliko trikov, dela vaje poslušnosti. Prej sem mu bila zadnja briga. Mi je pa žal, da ni bil kastriran že prej, preden sem ga dobila, ker bi imela manj težav z njim pri prevzgoji.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #191 : četrtek, 29.03.2007 : 12:41:00 »

evo pa smo spet tukaj... Zaj sn pa res ful v dilemi, ker vi pravite, da bo pes čist OK ko bo kastriran, trener pa glih drugače.... Res pa da že full razmišlam o kastraciji...

Hm, tudi meni je nanavadno "trenerjevo" razmišljanje, da bo pol še bolj nervozen.

Jaz imam dva kastrata in še eno psičko sterilizirano. Kljub temu, da so trije in torej krdelo, zelo dobro funkcioniramo ravno zato, ker so "poštimani" - fanta mi ne iščeta bejb, psička nima zasledovalcev in kadarkoli srečamo kakega nekastriranega samca, ni nobenih težav, saj mojih fantov ne jemlje resno in tako ne pride do sporov.

Imam pasjo šolo za azilaše, kjer so praktilčno vse psičke sterilizirane in skoraj vsi samčki kastrirani - pridi jih pogledat!

Ne odlašaj z odločitvijo in (hm, nisem si mislila, da bom takole rekla o svojem "kolegu") - ne poslušaj trenerja!

lp, Katarina
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #192 : četrtek, 29.03.2007 : 12:43:28 »

Hehe, smo ga že obsodili na kastracijo Wink nwm trener je reko da naj psa pustim takšnega kot je, da on tut nebi mel volje do lajfa če bi mu kdo jajca bek vrezal Cheesy
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #193 : četrtek, 29.03.2007 : 13:35:40 »

Jaz sem dala svojega kastrirati pri njegovih 9 letih. je bilo nujno, saj je imel že povečano prostato. Prej ga pa nisem dala, ker sem slišala, da se pes umiri-da se ne igra več tako in samo leži. Zdaj pa ko ga gledam, mi je žal da ga nisem dala kastrirati že prej. Ne poslušam več cviljenja, lajanja, zavijanja, stradanja,...ne bojim se več, da bi preskočil ograjo in zbežel,...v glavnem naredili smo super zadevo s tem, da smo ga kastrirali. Pes se ni umiril in ne zredil. Res pa je, da je bil že prej malo predebel in ima zdaj strogo dieto, s katero je shujšal že 5 kg. Na teh briketih pa bo moral vztrajati, da se slučajno ne zredi nazaj. S tem, ko je shujšal, pa je še bolj živahen.
Sem vesela, da je tako kot je.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #194 : četrtek, 29.03.2007 : 13:41:49 »

zalarjeva!

Saj zaradi tega se gre, da se ful umiri. Moj je sedaj star 7 mesecev- (joj danes je točno 7!) in je še baje premlad...
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines