mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 21:13:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kastracija  (Prebrano 105654 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #225 : ponedeljek, 18.02.2008 : 15:43:55 »

Verjetno mislite name, ko govorite o tem psu iz druge teme, ki ne mara drugih psov, a ne? Jaz nevem kaj mu je. Včasih se je vsakemu psu umaknil, ko je prišel ta do njega, zdaj bi pa kar on skočil v druge. Sem razmišljala, da je to kastracija, pa vidim, da je to bolj malo verjetno. Tudi v tisti temi me je to zanimalo, če je normalno, da je kastriran pes agresiven do drugih. Je morda postal malo "tečen", ker ima 10 let, torej je že starejši in mu gredo drugi psi na živce? Drzgače je pa najbolj napadalen do drugih, ko sem z njim v lokalu na kavi. Mirno sedi zraven, ko pa vidi drugega psa, vstane in bi ga napadel. Moram res paziti. Je pa res, da grem ponavadi v lokal, kjer ga natakarice poznajo, torej a je možno da čuva prostor? Torej lokal, kjer je deležen velike pozornosti in je ni pripravljen deliti z drugimi? Res bi bila dobrodošla pomoč, ker je bil zelo miren pes, zdaj pa to ni več-kar se drugih psov tiče. Drugače je to do ljudi nadvse prijazen pes.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #226 : ponedeljek, 25.02.2008 : 22:02:54 »

Mi smo kastrirani. Zaenkrat se zelo smilimo sami sebi Roll Eyes
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #227 : ponedeljek, 25.02.2008 : 22:48:13 »

Booogi Grin Kiss

No naj še jaz pristavim piskerček:
Od kastracije je minilo pol leta, iiiiiiiin... vse je tako kot prej Grin Tongue
Markira (izključno zunaj seveda Wink ), vohlja (vse in še več Smiley ) , tu pa tam kakšno blazino natepava Roll Eyes, pse je vedno vesel in prijazen do njih Kiss , pozornost je ista, kot prej (pogosto pomanjkljiva Angry Grin) , ... vse po starem torej  Cool Grin
Logiran

lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #228 : ponedeljek, 25.02.2008 : 23:44:34 »

Mi pa si vsi, ki Thor-orista poznamo, želimo, da bi to postal en čisto nova psička Smiley Da ne bi bil več tako žleht in da bi se polulal v enem Grin Da bi enkrat za vselej nehal tulit na druge pse in mačke in ptiče in nasploh vse, kar se premakne takrat, ko on na to ni bil pripravljen Roll Eyes Natepaval pa nikoli ni oz. samo enega pliškota, ki pa ga pospravimo takoj, ko začnejo boki migat Tongue

Ampak ... pomoje bo še vedno enaka baraba, samo gonečke ga ne bodo več nervirale. To pa je glavni razlog, zakaj smo ga objajčili. Ker ga ne spuščamo, obstaja res malo možnosti, da bi naredil kakšne potomce, ampak če česa svet ne rabi, so to potomci z njegovimi geni  Shocked  Roll Eyes

Malo prej prvič pomahal z repkom Cheesy Zdaj pa sva petnajst minut sestavljala ležišče, ker pod kavč ne more zaradi lučke, pa sem improvizirala - tik pred kavčem naredila še en šotorček - je še malo zadet od zdravil, pa mi je nasedel, da je to njegov 'podkavčem' plac Grin
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #229 : torek, 26.02.2008 : 00:03:09 »

Ampak ... pomoje bo še vedno enaka baraba, samo gonečke ga ne bodo več nervirale. To pa je glavni razlog, zakaj smo ga objajčili.

Saj ne, da bi ti rada pokvarila veselje...  Tongue
Moj jih še vedno voha Roll Eyes Ni šans da bi delal, ko je gonečka v bližini Angry Tudi po urah jo še vedno zavoha na tleh. Sorry, vem da sem špilferderber, ampak kot sem rekla, pri nas ni sprememb  Grin

Držim pesti, da bo pri tvojemu učinkovalo Wink
Logiran

lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #230 : torek, 26.02.2008 : 00:30:21 »

Grrrr... Mi praviš, da smo mogoče ta lepa jajčka zastonj odrezali?? Grin
Mogoče pa ima tvoj Maj še kakšna rezervna nekje Tongue

 

Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #231 : torek, 26.02.2008 : 10:06:16 »

Meni je pa super odkar je kastriran glede gonečk. Je blo grozno vedno ko se je katera gonila. Ni jedel, venomer cvilil, tulil v nebo,...ubogal pa čisto nič,glih za vse. In se je nedavno gonila sosedova rottweilerka, je bila zaprta v pesjak, drug njihov pes, samec pa kot nor okol skakal in cvilil. Prav tako vaški psi, ki so spuščeni. Pa pogledam našega, kako se na terasi sonči in ga briga za ves svet. Tako da naš ni nič vohal očitno.Morda pa le niste zastonj jajčka odrezali. Grin
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #232 : torek, 26.02.2008 : 10:47:38 »

He he, bomo videli Smiley
Logiran
taddea
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #233 : petek, 28.03.2008 : 15:50:54 »

Včeraj je bil kastriran moj 6-mesečni terierski mešanček Lan. Za to smo se odločili iz več razlogov: pred Lanom sem izgubila 8-letnega kužka, ker mi je med gonjenjem pobegnil in se ni več vrnil. Bilo je preveč boleče in soglasno smo sklenili, da se to več ne sme zgoditi. Poleg tega je Lan kot mladiček kazal veliko agresije (bila sem malo preveč popustljiva, vendar sem s pomočjo nasvetov to začela uspešno odpravljati), kar pa naj bi se s kastracijo nekoliko umirilo. Razlog je bil tudi sosedov kuža, ki so mu med gonitvijo večji psi raztrgali cel zadnjik.
Vedela sem, da prve dni ne bo lahko, nisem pa vedela, da bo tako hudo trpel. Po kastraciji je dobil halucinacije (zaradi narkoze, kar se baje zgodi zelo redko), tako da mu je veteriar dal še enkrat pomirjevalo. To naj bi do danes zadostovalo, ko naj bi zjutraj dobil 1/2 tablete. Že ob 16h je bilo nevzdržno, tekal je sem in tja, jokal, cvilil,... zato sem mu dala polovico tablete. Vse skupaj se je samo rahlo umirilo, ovratnik je dobil prekratek, zato si je ves čas lizal rano (ob vsakem poskusu, da bi mu to preprečila, ali se ga samo dotaknila, je renčal name in mi kazal zobe). Ob 23h je postalo spet nevzdržno, zato je dobil še drugo polovico tablete. Spala sva eno uro, potem sva bedela do jutra (jokal je, tekal po hiši, lizal rano... Jaz pa sem obupano jokala z njim). Bolečino smo mu želeli oblažiti z ledom, vendar ni pustil nikomur, da se rani približa. Zjutraj sva odšla na veterino. Dobil je daljši ovratnik (zdaj se več ne more lizati), pomirjevalo, injekcijo proti bolečinam in posprejali so mu rano. Lan si je odstranil en šiv, vendar na srečo ni bilo tako hudo, da bi mu morali rano ponovno zašiti.
Z apetitom na srečo nima težav.
S svojim postom sem želela samo opozoriti vse tiste, ki se odločate za kastracijo, da je morda kuža ne bo "najbolje" prenesel. Veterinar je danes rekel, da ne ve za nobenega psa, ki bi imel tako hude reakcije (vendar očitno obstajajo izjeme, ki nadpovprečno trpijo). Tolažim se s tem, da ko bo to mimo, bo vse življenje varen pred nesrečami.

Lp, Tadeja
Logiran
Toblerone
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 33


« Odgovor #234 : petek, 28.03.2008 : 19:43:24 »

Ojej, taddea, to pa se kr hudo sliši. Pa ravno danes sem se šla k vetu pozanimat za kastracijo mojega lumpa. Pa mi je bilo povedano, da bo prvi dan malo bogi od narkoze, naslednji dan pa že po starem, pa deset dni lučke in adijo. Ma saj vem, da sem naivna in da bo bogi  Undecided  Pa vseeno mislim, da mu bo teh par dni trpljenja prineslo več koristi kot pa trpljenja.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #235 : sobota, 29.03.2008 : 12:23:16 »

Moj pes ni imel nobenih težav po kastraciji, nič ni cvilil... Ko sva prišla domov je cel dan spal, ker je bil omotičen od narkoze, naslednji dan pa je bil tak kot prej. Edino ovratnik mu je šel zelo na živce. Če izbereš dobrega veterinarja, potem je zelo majhna možnost, da pride do zapletov. Kastracija pa ne bo spemenila agresivnega psa, mu boste kar vi morali pokazati, da ni on šef in nima kaj renčat na vas.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #236 : sobota, 29.03.2008 : 14:16:16 »

taddea,
moji vsi psi do sedaj so že bili pod najmanj eno narkozo, pa ni bilo nikoli najmanjše težavice. npr. kuža je bil do 7. meseca 2x pod narkozo, operirana je bila starejša psica...
zato ne bi posploševala in strašila ostale, ki se odločajo za kastracijo Wink
tveganja narkoza pa se menda zavedami vsi, kajne?
moja dva samca sta kastracijo prenesla odlično. prav tako od kolegice nedavno kastriran kuža- bil je ves hiperaktiven že par ur po operaciji Roll Eyes
Logiran
taddea
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #237 : nedelja, 30.03.2008 : 12:42:51 »

Nisem hotela kogarkoli strašiti, želim pa, da vsak, ki se za ta poseg odloča, ve, da so lahko posledice hude (veterinarji pač to ponavadi zamolčijo...) in moj Lan je žal eden takih boščkov... Sad
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #238 : nedelja, 30.03.2008 : 12:56:16 »

Lovethor, se je v tem času odkar je kastriran že kakšna psička gonila, da bi izvedeli če zavoha ali ne?
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #239 : nedelja, 30.03.2008 : 13:39:50 »

zalarjeva, nismo zaznali nobene gonečke - kar lahko pomeni, da nobene ni bilo, ali pa jih ne zaznavamo več Tongue.  Markira še vedno in zaenkrat je edina razlika med prej in potem v tem, da mi ne dovoli preveč tam spodaj 'šarit' oz. se mi izmika, ko hočem pogledat, kako se mu je zacelilo Angry 
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines