mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 20:22:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kastracija  (Prebrano 105669 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #315 : petek, 10.10.2008 : 10:46:26 »

Meni je veterinarka rekla da je zelo malo možnosti da se pes ki je star že dve leti in pol kaj spremeni po kastraciji, ker je to že v njegovi glavi.
Ima kdo izkušnje s tem da je peljal kastrirat starejšega psa in da je bil po posegu manj agresiven do drugih psov in podobno?
Jaz sem dala mojega psa kastrirat ko je bil star 8,9 let. In ne, njegov karakter se ni nič spremenil. Edino kar je, je fajn, ko nimam več problemov z njim, ko se kakšna psica goni. To pa je veeeelik plus, saj je bil tiste dneve precej naporen. Do drugih psov pa že prej ni bil agresiven, tako da nevem kako je s tem. Wink
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #316 : petek, 10.10.2008 : 16:23:56 »

Naš je bil kastriran pri enem letu in par (5) mescih. Neke razlike ni, edino z gonečkami ni več problemov. Capi je od kar ga imam zelo dominanten,hiperaktiven,... in tak je tudi ostal. Capijev dober kolega je pa šel pod nož pri 4letih in postal čisto drugačen, čisto umirjen. Po moje je veliko več možnosti, da se pes ''umiri'', če ga kastriramo tam pred letom, letom pa pol...
Logiran
Quido
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #317 : petek, 11.09.2009 : 17:40:45 »

hja...tudi mi doma razmišljamo o kastraciji ker se nam enostavno Quido zdi prav bogi ko se psičke gonijo on pa tooook joka :/
tako da verjetno, ga bomo dali kastrirati (star je 2 leti pa 3 mesece)

lp, Kaja & Quido
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #318 : petek, 11.09.2009 : 17:44:16 »

Ja, kar dajte ga kastrirat. Čimprej, tem bolje Smiley Bo imel sproti manj problemov (stres, živčnost), dolgoročno pa manj možnosti za nekatere zdravstvene težave (rak mod, prostate,...)
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #319 : torek, 15.09.2009 : 07:33:33 »

ali kdo ve kaj več o tistih menda 2 % psov, ki imajo precejšnjo hudo reakcijo po kastraciji (abnormalno otekanje, nezmožnost sedenja/ležanja...)??


Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #320 : torek, 15.09.2009 : 08:39:00 »

Moj je imel zelo hudo reakcijo, mu je močno oteklo in ga je tako srbelo, da se je po tleh dričal z njimi, da ga je potem kot hudič bolelo. Je veterinar rekel, da sploh ne more opisat bolečine, ki jo mora ternutno doživljat, saj je imel prav precej globoke brazde. Mu je dal tablete proti bolečinam in kremo s katero sem ga mazala 2 krt na dan. Full je bil bogi.
Ima kakšen od tvojih probleme?
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #321 : torek, 15.09.2009 : 09:12:19 »

Ima kakšen od tvojih probleme?
moji ne. Lanu je sicer takoj oteklo ampak ni potreboval injekcije ali kaj drugega, niti obkladke.
Kolegičin pes je fasal fajn reakcijo...
Logiran
koki
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 24


« Odgovor #322 : torek, 15.09.2009 : 10:16:50 »

Pozdravljeni!
Verjetno je bilo o tem že pisano, a ne najdem.
Imam desetmesečnega kuža in ga zdaj pošteno razganja.
S prejšnjim kužom sem imel probleme glede dominantnost pri štirih letih. Bojim se, da bo s tem enako. Če ga dam kastrirati, bo to morda odpadlo. Kuža je sedaj vodljiv in učljiv, dokler ne srečava drugega psa. Doma ima vrt in in dvakrat greva na sprehod. Ni rodovniški. Dobil sem ga pa od znancev.
Obenem se mi pa kuža smili. Je pač tako.
Imate kakšen pameten nasvet?
Lp ****
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #323 : torek, 15.09.2009 : 11:12:48 »

Kaj te pravzaprav zanima? Če ga daš kastrirati? Seveda!
Zakaj se ti pes smili?
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #324 : torek, 15.09.2009 : 11:19:31 »

Po mojih izkušnjah jih je nekaj, ki imajo reakcijo na šive. Alergijsko reakcijo na material iz katerih je nit in tem zateče. Drugače pa je nekaj tudi takih, ki jih lastniki ne gledajo in se zližejo ali pa drgnejo ob kak predmet in vse skupaj zateče.


koki....zakaj bi se ti pes smilil? operacija sama ne traja niti 5 minut, ti in tvoj pes imata pa mir celo življenje.

Predstavljaj si stres, ki ga pes doživlja zaradi vseh samičk in samcev  v njegovi okolici. Skoraj tako, (predvidevam da si moški) kot da bi bil ti zaprt na poletnih toples žurih, pa ne bi smel početi nič. Ne s seboj kaj šele z ostalimi Shocked
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #325 : torek, 15.09.2009 : 11:39:06 »

Skoraj tako, (predvidevam da si moški) kot da bi bil ti zaprt na poletnih toples žurih, pa ne bi smel poèeti niè. Ne s seboj kaj šele z ostalimi Shocked
Grin Kaj sem se nasmejala!!! Grin
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #326 : torek, 15.09.2009 : 12:15:35 »

Kaj pa če bi prvo poskusili s pasjo šolo, kjer bi predvsem tebe naučili, kako se spopadati s pasjo dominanco? Namreč, vsakega junaka se da pripraviti do tega, da ne skače/vleče kot ponorel, ko sreča drugega samca. Tale tvoj pa je še sploh mlad in s tem ob primernem vodstvu ne bo imel problemov

Kastracija ima pluse in minuse, zgolj zaradi dominance nihče ne bi smel reči "kastracija? seveda!!"  Huh Kot da je čisto logično, da daš svojega novega psa kastrirat, če ga nimaš za razplod..  Shocked  Imej nadzor nad njim, da ne bo lutal po vasi in zavetiščem dajal novega prirastka, da ne bo imel možnosti biti ustreljen ali povožen.. Ti pa se čimveč ukvarjaj z njim, vadita poslušnost in se igrajta.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #327 : torek, 15.09.2009 : 12:22:35 »

Ni bilo mišljeno zgolj zaradi dominance.  Roll Eyes Kastracija je dobra v mnogih primerih, tudi v tem.
Kaj so minusi Zoia?
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #328 : torek, 15.09.2009 : 12:30:21 »

dajte me razsvetlit z minusi...
koki, imam nasvet, da. pokliči v ambulanto in naroči svojega pasjega frajerja na kastracijo
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #329 : torek, 15.09.2009 : 14:01:43 »

Moj je imel zelo hudo reakcijo, mu je močno oteklo in ga je tako srbelo, da se je po tleh dričal z njimi, da ga je potem kot hudič bolelo. Je veterinar rekel, da sploh ne more opisat bolečine, ki jo mora ternutno doživljat, saj je imel prav precej globoke brazde. Mu je dal tablete proti bolečinam in kremo s katero sem ga mazala 2 krt na dan. Full je bil bogi.

a temu bi vi rekli plus?   Shocked

Če nima izpadov zaradi sosednjih nesteriliziranih psic, če nima zdravstvenih problemov zaradi ne-kastracije, in če je vodnik dovolj sposoben za nadzor svojega psa, se da skoraj (ja, enim pa jajca čist resno preveč nagajajo) vsak problem rešiti s primerno vzgojo, namesto da se kar vsakega po defaultu kastrira.

Drugače je men popolnoma vseeno, če je njegov pes kastriran al pa ne, se mi zdi pa butasto kastrirat sam zato, da v prihodnje ne bo problemov z dominanco. To se da rešit z vzgojo, ko smo psa kupili, smo se verjetno zavedali, da bo potrebno nekaj dela vložit vanj.. In če nekaj ne štima, ajde kastrirat vse po vrsti, pa bomo imeli doma pridne bubice, ki se ne bodo potepale, ki se ne bodo teple z drugimi psi.. Hej, a ni to stvar vzgoje, ne pa veterinarja? Nekateri dejansko lahko poskrbijo za nadzor svojega psa, kljub temu da poznamo veliko takih, ki pojma nimajo o tem.
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines