mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 11:24:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kastracija  (Prebrano 105598 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #405 : četrtek, 11.07.2013 : 21:23:07 »

A to so vam veterinarji rekl?
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #406 : četrtek, 11.07.2013 : 21:28:50 »

Kaj ti je rekel veterinar? Z Majo01 sva študentki veterine, tako da imava informacije iz 1. roke  Wink
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #407 : četrtek, 11.07.2013 : 22:02:34 »

Ja da je mansa verjetnost Za pojav tumorjev pri kastraciji pred puberteto.
Ce bi dala po puberteti  me skrbi, da ne bi imeu unga nagona
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #408 : petek, 12.07.2013 : 08:26:13 »

Je že nalimano nekje v temi, a verjetno ne škodi če bo še enkrat
http://www.naiaonline.org/pdfs/LongTermHealthEffectsOfSpayNeuterInDogs.pdf
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #409 : petek, 12.07.2013 : 18:42:33 »

Ta vet očitno ne spremlja novih zadev ali pa ste si zapomnili selektivno Wink
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #410 : petek, 12.07.2013 : 19:04:20 »

Ja da je mansa verjetnost Za pojav tumorjev pri kastraciji pred puberteto.

Odvisno katerih tumorjev. Tistih na testisih, zagotovo.

Ima pa kastracija vpliv tudi na pojavnost drugih vrst rakavih obolenj in pri nekaterih kastracija pred puberteto/spolno zrelostjo poveca moznost za nastanek. So tako plusi kot minusi teh posegov ...
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #411 : petek, 12.07.2013 : 20:30:35 »

Hvala Za odgovore. Nebi rada, da mi zboli Za tumorje, ker je ta pasma ze tako bolj izpostavljena temu
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #412 : petek, 12.07.2013 : 20:47:01 »

Če se bojiš da bo imel un nagon, potem ga moraš dat kastrirat krepko pred puberteto. Vendar je moje mnenje, da je un nagon sestavni del psa in da bi bilo za tiste, ki bi imeli pse brez nagonov bolje da si omislijo tamagočije.
Logiran
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #413 : četrtek, 19.09.2013 : 11:15:50 »

Moj je sedaj star 9 mesecev, že naskakuje druge pse in ga bom verjetno dala kastrirat... sploh zaradi tega, ker imam psičko doma, pa sosed ima dve psici in se mu že meša, ker se gonita... tuli po cele dneve....

Se priporoča kastracija takoj ali kak mesec kasneje? Pes je že zdaj zrasel čez standard pasme, ima 9kg, po standardu naj bi jih imel 7....
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #414 : četrtek, 19.09.2013 : 11:30:04 »

Jest bi na tvojem mestu pustila, da do konca odraste.
Če se že odločaš zanjo.
Sploh, če se boš odločila za sterilizacijo samice.
Naskakovanje drugih je treba korigirat z vzgojo, ne takoj "jajčka stran".   Wink
Če ti naskakuje druge iz potrebe po dominiranju, ti bo s tem nadaljeval tudi po eventuelni kastraciji.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #415 : četrtek, 19.12.2013 : 14:46:21 »

Moj Dino ni kastriran in ga naenkrat tudi ne mislim dati, čeprav zaradi določene napake ni za rodovniško vzrejo - razlog pa je, da je vedno na povodcu in nima možnosti, da bi ''naredil'' nezaželene mladiče, pa zelo me skrbi da bi se po kastraciji zredil (zdaj se ne nikakor, ne glede na količino hrane) in bi to zelo slabo vplivalo na njegove kosti (je jazbečar in zanje povdarjajo da ni dobro da se zredijo).  Sad Vedenjskih težav, ki bi bile morebiti odpravljene s kastracijo pa tudi nima, tako da ne vidim razloga za kastracijo in za nepotreben stres ob operaciji ter spravljanje v narkozo.

Me pa samo nekaj skrbi - veliko se povdarja kako kastracija prepreči nekatere bolezni in me zanima katere točno so te bolezni, koliko so pogoste, koliko nevarne in kako jih prepoznamo.  Smiley Da že zdaj ko ni še star (4 leta) vem in sem pozorna, da se vse še pravočasno odkrije.  Smiley
Logiran
mopsSpeedy
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #416 : sreda, 05.02.2014 : 20:13:25 »

Postavljam še tule vprašanje, torej imam mopsa starega 1,5 let in se odločam o kastraciji. Kot prvo mops je na psa ki ga že imamo doma alergičen in seveda hodi lajat v njega, sicer dvomim da bi bilo po kastraciji kaj drugače ampak mogoče je kakšna možnost, da ga več ne bo tako zanimal in ga bo ignoriral?
Vglavnem predvsem me zanima iz LASTNIH izkušenj, kateri ste dali kastrirati psa, ali so bili kakšni znaki spremembe? Na internetu in pri veterinarjih so mi večina zatrdili da se karakterno malo spremeni, zmanjša se dominanca če je ta povezana z spolnostjo, zmanjša se uriniranje oziroma markiranje, zmanjša se agresija in zmanjša se spolni nagon.
Vem da bo treba seveda tudi nekaj časa vložit v vzgojo, se tega zavedam me pa zanima kako dobra podlaga je kastracija z tega stališča? Torej koliko se dejansko spremeni pes in v kolikšnem času so tudi vidne te spremembe.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #417 : sreda, 05.02.2014 : 20:25:34 »

Koliko, če sploh, je odvisno od vsakega posameznika. Kdaj, prav tako. Naš je bil na stara leta kastriran zaradi zdravstvenih razlogov in se ni spremenil nič.

Poudarek je na vzgoji in vodenju. Če tega ni, ali ni prava za točno tega psa, ni nič.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #418 : sreda, 05.02.2014 : 21:08:13 »

Na "dominanco" kastracija nima vpliva, na agresijo tudi ne. Včasih se lahko zmanjša agresija do drugih samcev zaradi "dominance", lahko pa se poveča agresija zaradi strahu/negotovosti (in te je po moji oceni velika večina). Edina res opazna sprememba je, da ga goneče samice ne spravijo ob pamet (je pa moj kastrat še vedno uspešno skakal, če se mu je katera ravno postavila pod nos).
Tako da...edina rešitev je vzgoja in delo s psom.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #419 : sreda, 05.02.2014 : 22:42:19 »

Moj je postal netoleranten do samcev, čeprav prej ni bil, bil je kastriran na starost iz zdravstvenih razlogov. Niti ne bi rekla, da zaradi negotovosti, mu gre pa blazno na živce, ker ga samci neprestano vohajo tam spodaj in ugotavljajo, kaj dejansko je.
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines