mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 15:13:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Kopanje dolgodlakega psa
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kopanje dolgodlakega psa  (Prebrano 32049 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« : sobota, 31.12.2005 : 17:13:43 »

Oj!

Zanima je kolikokrat je priporocljivo skopati dolgodlakega psa...v tem primeru mislim predvsem na nasega civavkota... jaz ga trenutno kopam priblizno 1x na mesec, vedno s pasjim samponom, ki ga pred nanasanjem redcim z vodo...

Pes enostavno po dolocenem casu zacne smrdeti...poleti, ko je vse suho ga mogoce kopam bolj poredko, pozimi, ko pride domov moker in zacne smrdeti pa se zgodi, da ga skopam tudi na 14 dni...

Se veckrat ga ne upam kopati, ker se bojim, da bi koza postala prevec suha...
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #1 : ponedeljek, 02.01.2006 : 11:42:50 »

Jonija kopam tudi tako nekje na mesec dni, saj dobi po usesih kar mastno dlako in mu potem dol visi kot v enih rezancih.

Zdaj ko je tako mokro vreme, mu moram pogosto tusirati grude snega iz dlake, prav tako redno umivamo spodnji del trebuscka, drugace dobi rumeno dlako od lulanja.

Verjetno ce uporabljas kvaliteten sampon v kombinaciji z balzamom, kopanje na mesec dni ne skodi. Balzam hrani dlako in tako preprecuje izsusitev dlake, prav tako jim koristi kaka zlicka olivnega olja na brikete ali pa malo pivskega kvasa med kuhano hrano.


Lp, Tinkara
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #2 : ponedeljek, 02.01.2006 : 13:30:47 »

Uporabljaj sampone brez kemikalij. Kadar pride samo blaten s sprehoda, ga umij z mlacno vodo brez sampona. Mocnejsi vonj je normalen, kadar je dlaka mokra, ko se posusi, motecega vonja - razen izjemoma - ni vec.
Neprijeten vonj je vcasih pogojen tudi s prehrano ali drugimi dejavniki.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #3 : ponedeljek, 02.01.2006 : 13:52:50 »

Ja ja to itaq...ko prideva s sprehoda, mu samo tacke in pa trebuscek umijem s mlacno vodo...tudi smrad se potem, ko se kuzman posusi zmanjsa...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4 : ponedeljek, 02.01.2006 : 13:56:06 »

Dolgodlaki psi, še posebno mali družni psi iz 9. FCI skupine /maltežan, šicu, bišoni etc/ imajo drugačen tip dlake z obilo podlanke. Njihova dlaka je na otip svilnata, prav nič mastna kot npr. pri nemških ovčarjih etc. Ne samo, da pogosto kopanje njihovemu kozuščku ne škodi, ker se pri tem ne spira zaščitna plast maščobe, saj je preprosto ni, temveč je tudi priporočljivo, saj v nasprotnem primeru pride do vnetij kože etc. Šicuji in maltežani se npr. kopajo vsakih 14 dni, razstavni psi pa celo 1x na teden! Seveda je treba uporabiti ustrezen kvaliteten šampon in balzam, kužka pa posušiti s fenom, saj se njihova dlaka sama od sebe zelo slabo suši. Teh šamponov ni mogoče kupiti v trgovinah za male živali, ampak na razstavah ali po internetu.

Za dolgodlake čivave sicer ne vem, si pa predstavljam da je njihova nega bolj podobna negi malih dolgodlakih psov kot drugih.

Vprašaj na forumu za čivave!!!
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #5 : ponedeljek, 02.01.2006 : 13:59:47 »

hm, kalsang, kaj pa mislite za kavalirja, kako pogosta pa le tega kopati? moja je po glavi že huuudo mastna, ker jo vsak poboža, poljubčka ( no, to jo jaz  sram )... stara bo 7.2. 4 mesece, kopala je še nisem.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #6 : ponedeljek, 02.01.2006 : 15:05:15 »

Lepo, da je od lubčkanja mastna... Smiley

Na kavalirje se ne spoznam, ampak jaz bi jo skopala... Seveda z najboljšim šamponom... kateri je za kavalirje najboljši ne vem, za šicuje uporabljamo No. 1 All Systems ali še kaj boljšega... Pozanimaj se pri kakšnem dobrem vzreditelju ali na forumu za kavalirčke.

lp
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #7 : ponedeljek, 02.01.2006 : 15:14:13 »

heh, vzreditelji v slo odpadejo, jih ni ravno kaj dosti, kaka 2 ali še manj... bom kar z "all systems" poiskusila  Smiley, hvala.

hehe, prelubčkam jo pa kar preveč, mi je kar nerodno včasih. pa saj ona mene tudi, predvsem, če je kak fini mačji kakec popapala  Roll Eyes
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #8 : ponedeljek, 02.01.2006 : 15:59:38 »

Ko boš kupovala No. 1 All Systems, se na stojnici (če bo to na razstavi) pozanimaj, kateri šampon bi bil najbolj primeren za tvojo srčico....

Ja, lubčkanje po kakcih... poznamo...  Smiley
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #9 : ponedeljek, 02.01.2006 : 16:03:39 »

hvala za nasvet, bom kupila v lj na razstavi  Smiley... tako da bom povprašala, kaj predlagajo... sploh, ker ima fuuul suho kožo, kot "mama"  Smiley

hehe, najbolj fino pa je, če kake tuje ljudi fino poliže, pa vem, da je kakce jedla... samo potem je malo nerodno povedati, kaj je papala pred tem... če pa komu rečem, da naj ne pusti lizati, pa vse kao ne moti.. torej njihov problem  Grin  Cool
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #10 : ponedeljek, 02.01.2006 : 16:07:12 »

A ji dodajaš kaj olja v hrano? Žlico sončničnega na brikete... A brikete imaš kvalitetne? Imaš variante posebej za kožo on dlako, Nutro Lamb and Rice na primer...
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #11 : ponedeljek, 02.01.2006 : 16:15:25 »

to z oljem bom zdaj začela, brikete pa ima arden grange, ap mislim ,da bom menjala. da bom ravno na te nutro šla. je bolje sončnično ali olivno olje? za dlako in nasploh!

en  Kiss od annie in 2x  Kiss od mucik!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #12 : ponedeljek, 02.01.2006 : 16:24:10 »

Oboje je v redu, sploh olivno, samo vsi psi ga ne marajo. Moja psička ga noče...

Mislim, da imajo tudi pri Arden Grange kakšno varianto za boljšo dlako/kožo. Se ti splača preverit, ker so AG veliko bolj okusni od Nutro. Vsekakor pa vzemi najprej tester, da vidiš, če ji je Nutro sploh všeč.

Mogoče se bo pa stanje zboljšalo že z dodajanjem olja, občasno ji lahko daš tudi tabletko pivskega kvasa. Če ga dobiš v kapsulah, kapuslo odpri in potresi vsebino po briketih. Smiley
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #13 : ponedeljek, 02.01.2006 : 16:52:44 »

hm, za mladičke imajo le piščanca, potem za odrasle pa je jagnjetina...

bova z oljem tudi probali, to s kapsulami pa je tudi pametna  Grin. aja,stara je šele 4 mesece ( no, čez 5 dni bo ).  Smiley

upam, da se ji bo dlakica popravila, saj tudi njo srbi, pa nima bolh! pa še kopanje, pa bo super, upam...  Huh

Kalsang, hvala za vse nasvete! poljubčke tudi vašim kepicam in to od mene in kosmate družine!  Grin
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #14 : ponedeljek, 02.01.2006 : 20:38:58 »

Mojega Papillona kopam 1x do 2x na mesec, odvisno koliko se umaže, se ji pa tudi masti dlaka po ušesih kot pravi Joni.

Jaz uporabljam šampon DOGIT, mislim da je za pogosto kopanje in ga nič ne rečim ker je iz zelišč in naredi ful lepo svilnato bleščečo dlako. Moja psička nima nobenega psoblema s tem šamponom pa ga že nekaj let uporabljam.Kupila sem ga pa v zooticu.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Kopanje dolgodlakega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines