mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 09:49:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Kopanje dolgodlakega psa
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kopanje dolgodlakega psa  (Prebrano 32046 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #15 : ponedeljek, 02.01.2006 : 21:41:41 »

Dolgodlaki psi, še posebno mali družni psi iz 9. FCI skupine /maltežan, šicu, bišoni etc/ imajo drugačen tip dlake z obilo podlanke.
Samo popravek Wink Maltezani nimajo podlanke, kopa pa se jih redno(kot si ze povedala vsaj razstavne)enkrat tedensko, zaradi olja na dlaki. "Domace"pse pa se kopa po potrebi Wink
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #16 : ponedeljek, 02.01.2006 : 22:23:11 »

Z veterinarskega vidika, naj bi se pse čim manj kopalo in ne pogosteje kot enkrat mesečno. S kopanjem naj se ne bi začelo pred četrtim mesecem starosti psa (čim kasneje tem bolje). Je pa res, da se temu žal ne moremo vedno izogniti (povaljanje v svinjariji - moj je to naredil že pri starosti 2 mesecev...). Pomembno je psa tudi sprati z vodo, če se je kopal v morju in sedaj pozimi mu sprati morebitno sol (posipane ceste) s tačk. Če se pogostemu kopanju ne moremo izogniti, se je dobro poslužiti dodatnih preparatov, ki vsaj delno vračajo koži njeno kislost in določeno zaščito.

LP, T
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #17 : torek, 03.01.2006 : 15:12:56 »

Pa tudi jaz bi dala popravek, tudi Papilloni nimajo podlake. Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #18 : torek, 03.01.2006 : 19:07:04 »

Za Papillone nisem nič govorila, za maltežane se pa popravljam...

Se pa ne strinjam z veterinarskimi napotki glede nege. Mislim da ne veljajo za vse pse. Za naše (šicuje ipd.) sigurno ne, ker je tip dlake in kože čisto drug. Imam občutek, da je pri nas vsa kinologija še vedno naštimana na nemške ovčarje in ostale podobne pse, ki imajo čisto drugo dlako in druge potrebe.

Šicuje je npr. nujno treba redno kopati, vsake 14 dni do tri tedne, drugače se začnejo težave s kožo. Seveda pa uporabljamo kvalitetne šampone in jih posušimo do suhega. Imela sem pa že čisto drugi tip psov, nemško dogo, ki se jo pa kvečjemu enkrat na leto skopa, drugače pa bog ne daj, ker narediš škodo...

Stvari so relativne. Ne da se posploševat.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #19 : torek, 03.01.2006 : 22:00:35 »

Pomembna je nega psa kot takega. Če je pes umazan, ga je pač potrebno očistiti, umiti, skopati. Zato je tudi pomembno zlasti pri pasmah, ki so še posebno nagnjene (zaradi anatomske zgradbe,npr. itd.) k kožnim problemom skrbeti za primerno čistočo vseh delov telesa in sicer vsakodnevno nego kožnih gub pri šarpejih, buldogih, mastifih itd., nego oči, ušes, šap (dlake in kože med blazinicami itd.). Splošno pravilo v veterinarski dermatologiji je zudi izogibanje pretiranemu kopanju psa (s šamponi! - ne voda), ker vodi v kožna obolenja, saj z njim dlaki odvzamemo oljno zaščito in kožo izsušujemo. In to velja za vse pse, NE GLEDE NA PASMO.

Je pa res, da se pogostost kopanja glede na "pasmo" - vrsto, kvaliteto, dolžino dlake pa tudi situacije in zahteve lastnikov razlikuje. Če imamo npr. dolgodlakega psa, je nega dlake in pogostost kopanja vsekakor drugačna. Iz dermatološkega vidika je nekako zastavljena meja kopanja približno en mesec - pri zdravem psu. Pes z dermatološkimi problemi (konkreten pes) pa ima potem svoj režim kopanja s primernimi preparati. Z razvojem produktov za nego psov pa se bo (in se) lahko psa kopalo pogosteje (vedno več je tudi produktov - npr. za po kopanju, ki vračajo koži vsaj del njene izgubljene zaščite in nekaj vlage).

LP, T
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #20 : sreda, 04.01.2006 : 09:56:48 »

Šicuji in še kakšna pasma NIMAJO oljne zaščite na dlaki... če verjameš ali ne... Njihova dlaka je bolj kot človeški las, zato je redno kopanje nujno, nikakor pa ne škodljivo. Kot sem rekla, NIMAJO vsi psi isti tip dlake. Lahko se prepričaš v strokovni literaturi.

Seveda pa se uporabljajo pasmi primerni šamponi in balzami.

lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #21 : sreda, 04.01.2006 : 13:13:27 »

Pa seveda je zelo pomembna prehrana. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #22 : sreda, 04.01.2006 : 14:32:42 »

Ob prehrani, ki psu ne ustreza, lahko narediš več škode, kot z malo manj kvalitetnim šamponom. 
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #23 : sreda, 04.01.2006 : 16:03:41 »

Jaz Taro - yorkica- kopam 1x tedensko oziroma na 10 dni. Na začetku sem jo vsake 3 tedne, samo ko mi je izkušena vzrediteljca rekla da lahko večkrat, jo pač večkrat. Ker na 3 tedne je bilo res premalo, posebno če psa češeš vsak dan, ga dviguješ in ga čohajo še drugi in zraven tega še spi v postelji. Na 10 dni pa je glih vredu, da ohranjaš psa čistega inprimernega za v stanovanje. Ker yorkija z dolgo dlako ne moreš samo z vodo spirati, ker se dlaka zavozla in se ne da sčesati... tako da edina varianta je šampon+balzam - seveda kvaliteten.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #24 : sreda, 04.01.2006 : 17:17:45 »

Vem, da je tema o samponih ze odprta, vendar vseeno, Boticelli s katerim pa jo ti kopas....
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #25 : sreda, 04.01.2006 : 17:41:04 »

Moram povedati da še kar imam biogroomov puppy šampon, ker ga še nisem porabila  Huh Roll Eyes Pa tudi med bolj blagimi šamponi je tako da ni problem prepogosto kopanje. Drugače pa imam balzam Jean peau (Coat balm), ki mi je zelo všeč.
No na prihajajoči razstavi pa imam namen kupiti kakšen kvaliteten šampon in balzam ki se ga drugače ne dobi - All systems ali kaj podobnega.

na začetku sem jo samo skopala z šamponom brez balzama, ker sem pač mnenja čim manj umetnih substanc. Samo ko sem enkrat probala balzam in kaj naredi z dlako - nobenih težav s česanjem več, dlaka rata svileča, mehka... res neverjetno Smiley
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #26 : sreda, 04.01.2006 : 17:43:29 »

kalsang, zdaj bom verjtno mimo vsekala, ampak imajo perzijke podobno vrsto dlake kot šicuji?  sram
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #27 : sreda, 04.01.2006 : 18:42:58 »

Ne vem, če je čisto dobra primerjava... Tako približno ja...

Šicuji imajo ravno svilnato krovno dlako in veliko podlanke. Na otip je njihova dlaka kot fini svilnati lasje. Dlako je treba redno, vsak dan česati, da odstraniš odmrlo podlanko, drugače se zavozla, pod vozli pa se lahko vname koža. K redni negi pa sodi tudi kopanje. Si predstavljaš, kako bi bilo, če si mi ne bi redno umivali las? Katastrofa...

Šicujeva dlaka nima oljne zaščite, ker jih greje podlanka, zato s pogostim kopanjem /recimo 1x na teden/ ne narediš nobene škode, kvečjemu koristi, ker iz podlanke odstraniš ves prah in umazanijo, saj se ta še posebno rada nabira, ker ni oljne zaščite. Po kopanju pa je treba kužka do suhega posušiti s fenom, ker se dlaka slabo suši sama do sebe zaradi obilne podlanke in seveda zato, ker ni oljne zaščite.

Podobno je tudi z drugimi tibetanci, kot na primer s tibetanskim terierjem in lhasa apsom.

lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #28 : sreda, 04.01.2006 : 19:17:09 »

Ahem, glede susenja... Moj TT je skoraj v trenutku suh, s fenom ali brez, med kopanjem moram prekleto paziti, saj se mi velikokrat osusi se preden se stegnem po sampon. In to neglede na to ali je ostrizen cisto na kratko ali ima ca. 15cm (recimo) dolgo dlako, ali pa vec, ce ravno tako nanese.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #29 : sreda, 04.01.2006 : 19:37:02 »

Glede feniranja, jaz papillona, ki ima kar gosto in daljšo dlako, feniram samo po zimi pa še to ne do konca, ker pol itak začne noret po hiši in se posuši, poleti pa jo pustim, da se sama posuši.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Kopanje dolgodlakega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines