mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 06:18:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Kopanje dolgodlakega psa
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kopanje dolgodlakega psa  (Prebrano 32114 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #60 : sreda, 11.01.2006 : 15:20:37 »

Tara04, naj ti zagotovim, da dolgodlaki razstavni veterani, ki jih jaz poznam, nimajo težav s srbečico in alergijami, izsušeno kožo in dlako, kot bi rada ti prikazala....

Zato, ker se za njihovo nego uporablja profesionalne, dobre in pasmi ustrezne preparate, izključno z balzami.

Kožo imajo meni znani razstavni psi zdravo.

Dej, ne govor brez veze.... Najprej se pozanimi, probi in vpraši....

Sprejanje je pa itak na razstavah že prepovedano in je res nepotrebno.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #61 : četrtek, 12.01.2006 : 14:33:16 »

Malo sem se narobe izrazla. Mislila se obsodit bolj špreje kot balzame. Tiste pudle pa itak še vedno šprejajo in lakirajo z preparati za ljudi kar sem jaz vidla na razstavah. Hotela sem povedat, da, če ni potrebno psu dajat balzama ker se mu ne vozla dlaka da se mi zdi ga brez veze filat s temi stvarmi. Za pse ki pa imajo dolgo dlako pa balzam podpiram ker ga verjetno če ne tudi cuka ko ga češeš. O suhi koži zaradi balzama pa nisem nič pisala, saj vem da mastijo lase ker ga tudi jaz uporabljam.

Za napačno izražanje se opravičujem sram
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #62 : četrtek, 12.01.2006 : 20:10:13 »

Ni problema Tara04, saj tudi jaz pogosto kakšnega kozla ustrelim, čeprav sem ljubiteljica živali Smiley

Ob pogledu na vse tisto lakiranje in maltretiranje pudlov na razstavah tik preden gre v ring pa se meni tudi želodec obrne. Še posebno tistih italijanskih... Mogoče bo še kakšen skrbnik pudla več o tem povedal, in sicer kaj je potrebno in kaj ne.

Sama imam dokaj zahtevno pasmo za nego in razstavljanje /shih-tzuje/, toda pravijo, da so pudli še bolj zahtevni.

lepo bodi in enga smeškota si naštimi!!!! Smiley
Logiran
gomiscek
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 30


« Odgovor #63 : ponedeljek, 24.04.2006 : 17:00:16 »

Kupili smo psa pasme Coton de teluar. Zanima me glede kopanja, ker sem slišal, da prepogosto kopanje s šamponom škoduje dlaki, tukaj pa berem da ga kopate vsakih 14 dni. Ali se ga lahko kopa z vodo v katero dodamo jabolčni kis? Kaj moramo dajati psu za pigment?
Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav vsem ljubiteljem psov.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #64 : torek, 25.04.2006 : 10:08:28 »

Najbolje je, da se ravnate po navodilih vzreditelja, ki vam bo tudi svetoval, kateri šampon morate uporabljati. Dolgodlake pse se kopa pogosteje in kopanje vsakih 14 dni s kvalitetnim šamponom ni škodljivo.

Ne vem, zakaj želite uporabiti jabolčni kis.

Za pigment še nisem slišala, da bi se kaj posbej dajalo. To je stvar genetike.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #65 : torek, 25.04.2006 : 10:31:31 »

Glede kisa...meni je stvar poznana s strani moje babice...namrec to so vcasih prakticirali na cloveskih laseh, da so bili le ti mehkejsi, bolj svilnati in so dobili lesk... Ko se umije lase oz v primeru psa dlako, se na izprane lase/dlako polije jabolčni kis (potem se ne izpira več) in se posusi...
Lasje, dlaka nimajo nobenega vonja, kljub temu, da se ne izpira kisa...

Drugace pa se uporablja jabolčni kis tudi pri psih, ki imajo temno dlako (predvsem črno)...s kisom se namoči brisačko, potem pa s tako brisačo obrišemo psa in dlaka dobi lesk..ista zgodba, samo da se tukaj nanasa na suho dlako...

Kis kljub pH 2 ne uničuje in ne poškoduje dlake oz. las...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #66 : torek, 25.04.2006 : 11:31:52 »

Jaz bi raje uporabila kvaliteten balzam. Ta ni samo za lesk, ampak tudi za lažje razčesavanje.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #67 : torek, 25.04.2006 : 12:02:27 »

Kis pri razčesavanju nima nobenega vpliva, ga niti ne olajšuje niti ne otežuje...

Se strinjam ja, da pri dolgi dlaki verjetno res bolje kvaliteten balzam kot pa kis...ceprav skodovati tudi kis ne more...

Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #68 : petek, 28.04.2006 : 17:14:21 »

pozdrav

se strinjam z uporabo balzama namest kisa. niso nastali balzami kartako brezveze.

tud sama sem prvo mislila kaj bom matretirala svojga yorkija z balazmi pa spreji in ostalimi bedarijami. Tongue

do 7 meseca gre vse lepo in fino, karnaenkrat pa je dlaka dolga - da si lula po njej, se posebej to smrdi ko se urin ojca- v casu spolnega dozorevanja, ko se tud markiranje poveca Undecided

takrat sem zacela uporabljati poleg sampona se balzam-kr tk en kupljen v trgovini za male zivali. je blo ze mal bols.

po 2 mesecih mucenja, vozljanja, razcesavanja, in izzumljanja nemogocih stvari sem videla da nimam druge kot pa da si narocim dober sampon, balzam, in olje - ki ga potrebujem nujno, saj sem zacela psa navijati v papircke- da si ne lula po dlaki Wink

kakor koli se slisi bedarija, psa postrici ne morem, saj cakam da lahko greva na vzrejni pregled in ne morem z postrizenem yorkijem prit tja. Smiley

tako da ne skrbite-psa balzam, olje ne moti, tudi povijanje ne. saj jim olajsa premikanje. olje mora bit naneseno pred povijanjem tako da je isto nujno. balzam mi je pa olajsal cesanje in njemu trplenje-saj ga ne cukam.  Cheesy

lp vsem
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #69 : četrtek, 17.08.2006 : 15:46:32 »

jaz svojega kopam na dva do tri tedne s šamponom, umes pa po potrebi samo z vodo, ga dobro obrišem in posušim, potem pa skrtačim
tudi v poletnem času lahko pes začne smrdeti zaradi vročine ipd.....
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #70 : četrtek, 17.08.2006 : 15:53:06 »

Aa pa jst mojga kopam na 10 dni pa ni nobenga problema. ga nic ne srbi , dlaka je zdrava in lepa, samo lepo je treba ves sampon dol sprat.

kar se tice psov kot so maltezani in yorkiji in to ko nimajo podlanke jih lahko kopas kar pogosto ker je njihova dlaka kot nasi lasje.
Logiran
*NiKiCa*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #71 : sobota, 16.12.2006 : 19:35:25 »

hey

mene pa zanima koliko časa kuža ne sme ven ko ga skopamo?
LP
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #72 : sobota, 16.12.2006 : 19:51:58 »

Yorkiji baje 9 ur. Vmes seveda lahko gre na stranišče, ampak ne preveč za dolgo.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #73 : sobota, 16.12.2006 : 19:54:26 »

Najbolje,da jo skopaš zvečer potem gre pa spat zjutraj pa normalno ven.
Logiran
*NiKiCa*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #74 : sobota, 16.12.2006 : 20:21:04 »

no saj to sem tudi nameravala da bi jo danes zvečer skopala okoli 10ih potem bi šla pa jutri zjutraj okoli 8ih ven na sprehod (na stolp katya ti veš kje je to Wink)
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Kopanje dolgodlakega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines