mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 06:32:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Kopanje dolgodlakega psa
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kopanje dolgodlakega psa  (Prebrano 32115 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #75 : sobota, 16.12.2006 : 20:22:59 »

vem vem.
Tako bo verjetno vredu.Mi smo jo zmeraj zvečer.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #76 : ponedeljek, 18.12.2006 : 10:58:51 »


ja mmidva se kopava vedno zvecer, po "friziranju"ga spustim se ven lulat, ko je sfenan in  ko se po fenanju ohladi, in potem spat. in pocitek do jutra. zjutraj pa normalno na wc.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #77 : ponedeljek, 18.12.2006 : 11:13:13 »

Tudi mi tako delamo. Kopamo po zadnjem vecernem lulanju, recimo okrog desetih, potem fenamo in potem zjutraj normalno ven, vmes pa pazimo, da ni na prepihu ali kaj podobnega oziroma v sobah, ki se zracijo pred spanjem.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #78 : ponedeljek, 18.12.2006 : 11:14:16 »

Tudi mi tako delamo. Kopamo po zadnjem vecernem lulanju, recimo okrog desetih, potem fenamo in potem zjutraj normalno ven, vmes pa pazimo, da ni na prepihu ali kaj podobnega oziroma v sobah, ki se zracijo pred spanjem.

Enako...
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #79 : ponedeljek, 18.12.2006 : 16:15:31 »

midve pa pravzaprav po potrebi. moja je pravi pujs, večje blato je, bolj je lušno. tačke ji umijem po vsakem sprehodu, po "blatnih" pa jo pravzaprav po celotnem podvozju.  Grin potem pa dobro obrišem ter takoj na toplo! po možnosti pod odejo na eno gretje.  Wink
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #80 : torek, 19.12.2006 : 23:40:10 »

Pri nas se tudi skopljemo zvečer - imam maltežana - potem se obvezno zavijemo v brisače, sfeniramo in do zjutraj nič ne hodimo ven... Lula itak lahko v kopalnici, tako da ni panike, pa še brez veze se mi zdi tvegati in stakniti kak prehlad...

Lp, Tjaša Wink
Logiran
nikinik
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #81 : torek, 11.09.2007 : 16:43:28 »

kako pa kopas srednjo dlake zahodnovisavske pse Huh?
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #82 : torek, 16.10.2007 : 17:32:27 »

Naj še jaz vprašam, kako rešiti problem z dlako angl. koker španjela. Psička ima neznosno zavozlano dlako po  "podvozju", kot se je nekdo pred mano simpatično izrazil. Zgoraj je OK, ampak po trebuhu in nogah je groza. Dlaka se vozla čisto pri koži in ne npr. na koncu ali nekje na sredini ( je dolga ) in zato mi jo nikakor ne pusti razčesavat. Poleti smo jo čisto postrigli, da ne rečem pobrili, saj mi je bolj pomembno, da ji ni bilo vroče, kot pa "pravilen" izgled, ki smo si ga takoalitako izmislili ljudje. Tega pa na zimo res nebi ponovila. Problem je, ker  živim na deželi in so najini sprehodi vedno po travnikih, poteh, pa skoraj vedno se skopa v reki.
Res prosim za nasvet, čeprav mi je že vedenje, da lahko uporabim balzam bilo dobrodošlo.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #83 : torek, 16.10.2007 : 18:01:04 »

Prvo kot prvo, dlaka v poletnih mesecih psa varuje pred vročino, pozimi pa ga greje. Tako da britje ni potrebno (smo pa mi našo enkrat na nulo pobrili ravno zaradi cofov). S cofi je bilo grozno, delali so se ravno tako čisto pri koži in nikakor se jih ni dalo razvozljati. Včasih smo postrigli, včasih pa probali razčesat z glavnikom za cofe - ima ene 6 rezil, ki režejo vozlje. Edino to je vsaj približno pomagalo, večinoma smo pa kar odstrigli. Pa še to je bil problem, ker je imela glede tega nikakvo dlako.
Tako da česaj česaj in še enkrat česaj, pa ta glavnik si kupi
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #84 : četrtek, 18.10.2007 : 11:16:38 »

Najprej, če je pes tako zavozlan da se vozlov ne da izčesati, je potrebno vse kar je v vozlih pač odstriči oz pobriti, če so vozli tik ob koži. Potem pa se res redno čese, od takrat dalje ko se vozle odbrije. Ker enkrat ko ti kužka pobriješ, mu dobesedno uničiš naravno termoregulacijsko sposobnost, zato se organizem odzove tako, da začne rasti bolj gosta dlaka, da se normalno stanje vzpostavim čim prej - se pravi večkrat briješ, bolj gosta in puhasta dlaka postane.
Največja napaka je pobriti psa poleti, češ da mu je vroče. Ljudlje razmišljamo preveč po človeško glede tega.

No drugače pa dlaka po treduščku in notranji strani stegen, se lahko skoz striže na kratko, ravno zaradi tega, da se čim manj smeti nabira not in da se ne delajo vozli.

Če ne gre drugače, jo pelji španjelko k pasjemu frizerju, da ti postriže res vse vozelčke z spodnje strani in pove kako dalje.

Pa še to, če je kokerček samička in po možnosti sterilizirana, potem se lahko kvaliteta dlake ful spremeni, začnejo ji poganjati dlake tam kjer prej niso in rata ful gosta in neobvladljiva dlaka večinoma. V tem primeru pa je skorajda neizogibno redno striženje oz, britje dlake, posebno če se ne češe redno.
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #85 : petek, 19.10.2007 : 11:22:40 »

To pa prvič slišim. Ja, točno to. Je samička in dali smo jo sterilizirat. Izgleda, da jo bomo po spodnji strani res morali briti saj je živahna 100 na uro in je na sprehodu po travnikih res ne mislim imeti na povodcu. 

Najlepša hvala,
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #86 : petek, 19.10.2007 : 21:21:51 »

Ja saj, tega nobem veterinar ne pove. Ampak mislim da je kar velik problem to pri kokrih, ker je dlaka res grozna pri večini potem.
Jaz vidim to po kokrih ki se hodijo stričti k frizerki, res ne moreš verjeti kaj naredijo hormonske spremembe z dlako. Pa res večinoma samo pri kokrih in prih tipa španjel (recimo tudi kavalirčki).
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #87 : ponedeljek, 29.10.2007 : 08:13:59 »

Tako, pa smo jo peljali k frizerju. Je takoj vedel v čem je problem, pa tudi povedal, da se ta vrsta dlake dobesedno sprime skupaj in jo je praktično nemogoče razčesavat. Fine, ne Sad
Hja, bomo pa uvedli novo pasmo - kratkodlaki koker španjel Wink
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #88 : ponedeljek, 29.10.2007 : 10:46:16 »

Že obstaja  Cheesy  Cool


http://img329.imageshack.us/img329/4594/img1104zh8.jpg
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #89 : ponedeljek, 29.10.2007 : 21:28:07 »

joj men je prav lusten tale "kratkodlaki" koker.....
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Kopanje dolgodlakega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines