mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 05.06.2024 : 05:37:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 290739 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #345 : ponedeljek, 16.01.2006 : 14:20:30 »

Ppetra, obrni se na Klub za pritlikave pasme, ki je tudi odgovoren za vzrejne preglede in telesne ocene. Predvsem pa moraš imeti pri sebi razčiščeno. Če psička ne ustreza tvoji predstavi in željam, je ne kupi. Vsak euro je preveč, če ti je potem žal. Svojega psa moraš pa imeti absolutno rad...

Saj v tem je problem, psička ki sem si jo izbrala ustreza moji predstavi in željam, samo po vsej verjetnosti pa zgleda, da ne bo ustrezala za razstave oz. sodnikom.
 
Mislim pa, da če bo s psičko vse vredu, bi jo kar imela. Rada bi samo da dobi vzrejno dovoljenje, koliko pa barva vpliva na to, se pa še nisem pozanimala.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #346 : ponedeljek, 16.01.2006 : 14:27:46 »

Črna barva je diskvalifikacijska napaka. V standardu je dovoljena edino siva in pa šampanjeva, tako da če bo ostala črna ne bo dobila vzrejnega dovoljenja. To je vsa znanost Smiley. Če imaš za isto denarja lahko belo ali pa pisano vzami raje belo. Veliko sreče pri nakupu Wink!
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #347 : ponedeljek, 16.01.2006 : 15:48:58 »

Sej ta črna potem postane siva. Ko pes odraste in se črna dlaka pomeša z belo. Sigurno ne bo tako črna kot je sedaj, tako kot lasje pri otročku, ko se rodi je čisto blond, potem pa z leti lasje vedno bolj temnijo, do tiste mišje blond barve.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #348 : ponedeljek, 16.01.2006 : 18:22:27 »

Ppetra... ja če postane pes siv je ok, očitno je ta pes ki je bil diskvalificiran imel črne dlake. Saj pravim da če bo tvoja psička ostala črna ko bo odrasla- imela vmes tudi črne dlake ne bo dobila dovoljenja, če pa bo ta črna barv postala siva pa ok. Ni pa nujno da bo vsa dlaka tvoje pikice postala siva saj ima kar velike zaplate barve.
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #349 : ponedeljek, 16.01.2006 : 19:38:50 »

Vedno ko že oddam sporočilo se spomnim, da sem nekaj pozabila. Mene so ljubitelji in lastniki psov podučili, da se pesjanarji med seboj tikajo, zato se opravičujem vsem, ker vas v svojih postih tikam.
Zdaj pa od splošnega bontona k posebnim zadevam.

Ppetra, kuža ki je bil diskvalificiran je Mugi. Poznaš ga, tudi sliko si sama dala gor. Jaz na tem mestu ne bom nič komentirala. Preko postov in tudi osebno sem ti povedala vse kar vem, standard je jasen, vzrejno dovoljenje pa dobijo psi, ki standardu ustrezajo. Pa še ena stvar je. Cotoni postajajo popularni in v morebitni "poplavi" teh kužkov bo vzrejna komisija tem bolj striktno sledila standardu.
Mislim, da imaš zdaj vse informacije, podatke, sugestije, priporočila in naša mnenja, odločiti pa se moraš sama.
Vso srečo.
Logiran

martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #350 : ponedeljek, 16.01.2006 : 20:15:28 »

Bombažka ampak pri tem Mugiju se mi pa zdi, da tudi drugače (kvaliteta dlake, dolžina in tudi urejenost dlake) ni ravno najbolj tipičen ali pa samo tako zgleda na sliki. Seveda pa jaz izhajam iz tvojih dveh, ki sta vedno ful lepo porihtana. Tudi ko gresta na sprehod sta kot, da bi šla na razstavo.

Ne me narobe razumet, nočem nobenega obrekovat, ampak zanima me ali je to samo druga frizura, da se mi omenjeni psiček zdi kot , da je druga pasma. Wink
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #351 : ponedeljek, 16.01.2006 : 20:19:02 »

Ne vem kako si eni ne date dopovedati...
Da kuža ki ustreza vzreji je takšen - "kavč" kuža pa spet drugačen....
Ja kako bi pa zgledalo če bi vzrejna dovoljenja talali kot na sejmih???

Z zadnjim postom bombažke se strinjam in tudi jaz mislim da če že zdaj nekdo ve da bi rad imel leglo (morda 2) zakaj ne vzet kužka ki je primeren za to in ki že zdaj ustreza standardu?

Mislim da so ti ljudje dali že več oz. nešteto dobrih nasvetov - ti pa še kr trmaš - daj odloči se že enkrat ali boš upoštevala nasvete ali pa svoje želje (ki so kolikor sem razbrala obarvan kuža - ker ti je to všeč).

Tudi meni so všeč plave oči (samo pri ljudeh) a če bi jih imel moj kuža bi lahko bil še tako lep - pa vzrejnega ne bi dobil!

In ja še nekaj - a ti lahko kdo zagotovi da se ta temna lista 100% spremeni v sivo ali šampanjevo.
A boš potem prišla na forum in rekla joj kaj pa zdaj?

Ne vem no tako pač je - odločitev je pa še vedno tvoja!

Čeprav opažam da vedno več ljudi hodi na forume, dva meseca veselo sprašuje, nabira informacije - vsi se trudijo in odgovarjajo, svtujejo po svojih najboljših močeh - potem pa vidiš da je bil ves trud zamanj - škoda!
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #352 : ponedeljek, 16.01.2006 : 20:21:01 »

Ppetra, se potem ta psička z lisami prodaja po nižji ceni? Če se ne, zakaj nebi rajši počakala na belega?

Problem je, da želiš vzrejati kar pa ne boš mogla brez vzrejnega dovoljenja. Zakaj bi jo na vrat na nos vzela, na koncu boš pa ugotovila da to ni to?
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #353 : ponedeljek, 16.01.2006 : 20:26:36 »

Citat
Mislim da so ti ljudje dali že več oz. nešteto dobrih nasvetov - ti pa še kr trmaš - daj odloči se že enkrat ali boš upoštevala nasvete ali pa svoje želje (ki so kolikor sem razbrala obarvan kuža - ker ti je to všeč).

Če ti je všeč barva, se pa še vedno lahko odločiš za havanskega bišona.
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #354 : torek, 17.01.2006 : 11:04:30 »

Martinca, hvala za pohvale o urejenosti mojih dveh.
Kar pa se Muguja tiče, pa tista slika res ni najbolj posrečena. Sicer je on zelo korekten pes, ima ful dosti dlake, ustrezne dolžine, dobre strukture, barva pa pač ni vsa bela.
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #355 : torek, 17.01.2006 : 12:23:49 »

Ja, slika Mugija je bila posneta z mobitelom, prav tako ni "poziral" in ni bil naštiman, tako kot vse slike, ki jih lahko najdeš od cotonov na internetu. Tako da, slika je taka kot pač je, Mugi pa je tak kot je napisala bombažka.

Sicer je on zelo korekten pes, ima ful dosti dlake, ustrezne dolžine, dobre strukture, barva pa pač ni vsa bela.

Pa če mene vpršate, je tudi na sliki prav fleten. Sicer je pa to stvar okusa, prav tako kot pri sodnikih.

LP
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #356 : torek, 17.01.2006 : 15:30:28 »

Joj ppetra - zdaj pa še jaz malo obupujem ... Se strinjam z Lobsang. Ni debata o tem, a je pes lep ali ne, luškan ali srčkan - vprašanje je, če ustreza kinološkim standardom. Ti se pa itak odloči po svoji presoji; samo potem prenesi realno situacijo. Vsega se vedno ne da imeti.

V kakšni povezavi pa je ta Mugi z tvojo bodočo  psičko?
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #357 : torek, 17.01.2006 : 15:45:24 »

Saj v zadnjem postu nisem nič takega rekla o svoji psički in njeni barvi, smo kritikam na Mugija sem dodala svoj epilog.

Pa Mugi ni v sorodu z mojo psičko, samo poznam ga, ker živi z mamo moje bodoče psičke. Je pa iz iste psarne, kot mama moje psičke in prav tako kot oba kužka bombažke in še kakšne/-ga lastni-ce/-ka cotona, ki tudi občasno sodeluje na forumu. Ampak to je čisto mimo grede.

LP
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #358 : torek, 17.01.2006 : 17:59:48 »

Saj so laho psi iz iste psarne, celo psi iz istega legla različne kvalitete. Ne bodi užaljena, ampak tukaj ti hočejo lastniki , ki imajo že več izkušenj kot jih imaš ti samo pomagati.
Če z psičko želiš res vzrejati, kot si napisala, potem upoštevaj vzrediteljico in si izberi drugo - svtlejšo ali pa sploh počakaj na drugo leglo! To je moj dobronameren nasvet. Wink
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #359 : torek, 17.01.2006 : 20:33:39 »

Saj nisem užaljena. Pač odgovarja na vaša mnenja, ali tudi to ni kul. Zgleda da kdor se ne strinja bolje da je tiho, se trudim v to smer samo me vedno zanese da kaj nazaj napišem. Pa ne vem zakaj je tako hudo če se pač naši pogledi na določene stvari razlikujejo. Sto ljudi sto čudi... Sigurno pa če bom naredila kakšno napako, ne bom prišla jokat na forum, ker točno vem kakšno odgovornost prevzemam.

Kar se pa lastnikov tiče, jih je pa na forummu bolj malo tistih, ki imajo točno cotona. Pohvala bombažki, ki mislim da je ena redkih, ki je lastnica cotona in se je malo bolj razpisala o tej pasmi in lahko res iz izkušenj odgovori na veliko vprašanj forumovcev.

No konec koncev mi pa ni do pričkanja kdo ima prav in kdo ne.
Raje bi izvedela  še kaj o tej pasmi kot pe le to o barvi.
Recimo ... Bombažka, ali vaša dva cotončka nosita ovratnico, ter ali sta na sprehodih spuščena in kako se ognete na videz hudim psom (jih vzamete v naročje ali ubogata vaš ukaz)?

LP
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines