mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 19:15:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 290672 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #540 : ponedeljek, 13.02.2006 : 23:22:15 »

Lahko noč!!!
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #541 : torek, 14.02.2006 : 09:59:30 »

Še en utrinek oz. dogodek, ko smo Jenny prvič dali na povodec....
Torej z možem sva jo šla iskat v tujino. Seveda smo se domov grede mogli tudi ustavit, da bo ja mala pikice opravila potrebo. Ustavila sva se na nekem počivališču v A; med samimi ogromnimi tovornjaki. In seveda - prestrašena kot sva bila- da nama Jenny ne bi ušla pod kolesa kakšnega vozila, sem ji nataknila ovratnico in jo nato pripela na povodec; Flexija. In je bil samo karabin na flexiju taji velik in težak, da jo je kar na tla potegnilo.  Grin  Grin Končalo se je tako, da sem revico malo osvobodila povodca in ovratnice. In ni nikamor odbezljala.  Kiss
Sicer ti pa predlagam, Ppetra, da kužija res postopno privajaš na ovratnico in potem še na povodec. Najbrž se te bo mali kužonček hitro navadil in ko bosta šla ven je fino, da ga/jo (??) pelješ na kak miren in nemoteč kraj. Če se bo oddaljil/a preveč od tebe ga/jo animiraj in steci stran od njega/e. Kužek se bo najbrž vstrašil in tekel za teboj.
Glede na to, da je vzrediteljica (kakor praviš) solidna in odgovorna, bo mali tudi že navaje/a na ovratnico....
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #542 : sreda, 15.02.2006 : 12:41:07 »

Nič ne bo danes Sad jutri gremo po psičko.

Naj mi kdo pove, kaj vse od dokumentacije moram s psičko dobit, ker se sama čisto nič ne spoznam na to (saj ne da mi vzreditelica le tega ne bi dala, ampak samo tako da bom približno vedela kaj moram dobit)?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #543 : sreda, 15.02.2006 : 12:52:03 »

Knjižico o cepljenju in rodovnik.

Po možnosti pa tudi kakšne pripomočke za nego, hrano in seveda kup nasvetov.
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #544 : četrtek, 16.02.2006 : 23:44:29 »

Ppetra, kaj pa novičke. Tudi mi smo čakali to tvojo malčico.

V upanju, da boste dobro spali vam želim lahko noč.
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #545 : četrtek, 16.02.2006 : 23:52:07 »

No jo že imam doma.

Ful se dobro razumemo (razen zajčka), tako da, možno da ne bo joka ponoči, upam.
Sploh ne vem kaj naj napišem, ful sem navdušena nad psičko, samo še težave imam z zajčkom, po dolgem času me je danes že dvakrat ugriznila (zgleda se je boji in se brani, tudi pred mano), tako da bo šlo zbliževanje bolj počasi.
Psička je prfektna, ful je igriva, ful me "lupčka", uglavnem WAW. No trenutno spi, tako da imam čas za pisanje.
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #546 : petek, 17.02.2006 : 00:18:15 »

Super!
Lepo, da spančka. Kar pa se lubčkanja tiče, sta tudi moja dva "grozna". Kar ne bi nehala. Sploh Gi je pravi kissing machine.
Uživajte in pazite se zajčje pošastike.
Logiran

mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #547 : petek, 17.02.2006 : 13:49:07 »

Petra čestitke!

Torej, se cotoni radi ckrljajo, to sem namreč spraševala nekaj postov nazaj.

Upam, da zajček zaradi novega člana ne bo zapostvljen.
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #548 : petek, 17.02.2006 : 13:52:53 »

Mi gremo jutri na smučanje.
Vsi.
Brez računalnika.
In tudi tam se bomo na široko izogibali vsem zunanjim povezavam s svetom.
Imeli boste mir pred nami.

Naj bo tudi vam lepo.
Logiran

gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #549 : petek, 17.02.2006 : 13:57:10 »

Lepe počitnice in obilo sončka tam zgoraj na smučišču vam želijo Gremlinčki.
Mi pa letos ostanemo kar doma.
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #550 : petek, 17.02.2006 : 14:14:06 »

Hvala, hvala Gremlin.
Sem pogledala tvojo stran, pa ni več toliko slikic malih Gremlinčkov, pa tudi nimate mladičkov piše. Očitno bodo štirje razgrajači uspešno odšli v prijazne domove, ostalim pa nočete več "luštov" delat. Tudi prav. Pa glej, da ne bo preveč jokanja.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #551 : petek, 17.02.2006 : 15:19:23 »

Ppetra, čestitke ob novi družinski članici! Uživajta, kar se da...

Bbombažka, tudi vi se lepo imejte, pa da ne boste kakšnega kužka v snegu izgubili, ko imajo tako dobro kamuflažno barvo...
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #552 : petek, 17.02.2006 : 19:02:43 »

Sploh ne uspem nič napisat. Mala mi sploh ne da miru

Bombažka lepo se imejte na smučanju. Ostalim pa hvala za čestitke.

Ja in tako kot vedno, no morda zdaj še bolj, sem spet polna vprašanj:
A je kaj narobe če mi kuža kdaj poje malo kartona ali časopisa, no ali pa tudi na mrvico od zajčka se je spravila.
Potem, ali se lahko dviguje na zadnje tačke? In ali lahko z igro kako pokvarim njeno "postavico"?
Še to, kaj menite, naj ima hrano vedno na razpolago v moji sobi, ali jo raje hranim večkrat na dan, v drugem prostoru?
No, še mam vprašanja samo jih niti ne uspem napisat.
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #553 : petek, 17.02.2006 : 20:23:19 »

Preden se čisto zares poslovim, lahko še zapišem svoje izkušnje kot odgovor na Ppetrina vprašanja:
1. ne bo nič narobe če kaj kartona ali papirja poje. Naša dva izredno rada trgata škatlice od zdravil, hulahopk, pa v žep mi potisne glavo in izvleče papirnat robec (super je tak že malo posmrkan  Tongue)..., najboljša kratkotrajna igračka pa je sploh prazna rolca toaletnega papirja. In če bi šla kontrolirati zagotovo kakšen košček konča v trebuščku, pa nič ne kaže, da bi bilo kaj narobe. Seveda ne gre pustiti, da bi se kuža basal s papirjem, malo pa ne škodi;
2. cotončico boš težko prepričala, da se naj ne dviguje na zadnje tačke. To je ena izmed njihovih najlepših lastnosti. Boš videla, kako je lepo, ko se vrneš domov in te bo pričakala vsa vesela na zadnjih tačkat kot malo severni medvedek. Torej kar igrajta se;
3. glede hrane pa zgolj opis mojega primera - moja dva imata hrano (brikete) vedno na voljo - pri starših v kuhinji in pri nas v dnevnem prostoru. Praviloma jesta samo ko pridem domov. Oba sta prej drobna kot debela in očitno pojesta ravno toliko kot potrebujeta (plus če kaj pade iz mize in priboljški za nagrade). Vendar pa se zavedam, da bodo glede tega ugovori. Mnogi kužki, tudi cotoni, so bolj požrešne narave in ni dobro, če imajo hrano vedno na voljo, seveda pa tistim, ki dobivajo kuhano ali surovo svežo hrano tudi ne puščamo ostankov v posodah.
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #554 : petek, 17.02.2006 : 23:43:34 »

Petra čestitke!

Torej, se cotoni radi ckrljajo, to sem namreč spraševala nekaj postov nazaj.

Upam, da zajček zaradi novega člana ne bo zapostvljen.


No mojčica, smo te res spregledali, no tisti bolj izkušeni so te spregledali Smiley. Drugače je pa moje mnenjet takšno; vsaka živalca se po moje rada crklja, samo na kakšen način, pa je od vsakega posameznika odvisno. Moja Zekica se ful rada crklja, samo ne v naročju, sem pa slišala da se nekateri zajčki radi nosijo po naročjih. No kar se cotončov tiče je po moje tudi odvisno od vsakega posebeje, moja mala na čase prosi da jo vzamem v naročje, kar upam da je dober znak za crkljanje v naročju, kar si večinoma predstavljamo kot crklanje, in kar sem ful pogrešala pri svojem zajčku. Mislim, da je tudi pri bombažki podobno (če se ne motim), da se Čupko crklja na drugačen način kot Gi, ti bo ona enkrat bolje to razložila.

No omenjaš, no pravzaprav upaš, da zajček ne bo zapostavljen. Se ful trudim da temu ne bi bilo tako, samo se sama Zekica umika in logično noče izpod moje postelje, ko kuža skače okrog. Pa tudi božat se ne pustiprav veliko, oz. se ne pride božat ven iz pod postelje, kot včasih. No ampak vseeno, dajmo jima čas, predvsem zajčku, ki ravno ugotavljam da me kar malo ne mara  Undecided

Logiran
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines