mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 12:59:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: kliker
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: kliker  (Prebrano 82526 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #60 : sobota, 03.01.2004 : 00:38:11 »

Hojla, Meilleure, hvala za e-mail čestitko !

Tudi mene zanima, če ti je knjigca CLICKING WITH YOUR DOG kaj pomagala pri klikerju ??

Lp, Manja
Logiran
meilleure
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #61 : sobota, 03.01.2004 : 23:37:17 »


meilleure: kje si se pa učila uporabe klikerja? Iz kakšne knjige?

Glede klikerja sem najprej prebrala vse mogoče na internetu, nato pa sem se obrnila na flufi, ki mi je prijazno pomagala z literaturo in nasveti (zelo je dobro, če se pogovoriš z nekom, ki ve veliko o tem in ima predvsem izkušnje). Eden od zelo dobrih priročnikov je Clicking With Your Dog, ki jo zgoraj omenja tudi flufi . Vsebuje nazorne slike različnih vaj in nasvete, kako jih naučiti. Drugače pa je tudi na internetu veliko priročnih člankov (tudi na mojpes.net  Wink)

FLUFI: Hvala enako! Ja, knjga je enkratna, samo s "shapingom" gre malo počasneje (predvsem zaradi Inkine volje). Ampak tudi tu napredujemo Wink...
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #62 : nedelja, 04.01.2004 : 10:56:50 »

Glede klikerja sem najprej prebrala vse mogoče na internetu, nato pa sem se obrnila na flufi, ki mi je prijazno pomagala z literaturo in nasveti (zelo je dobro, če se pogovoriš z nekom, ki ve veliko o tem in ima predvsem izkušnje). Eden od zelo dobrih priročnikov je Clicking With Your Dog, ki jo zgoraj omenja tudi flufi . Vsebuje nazorne slike različnih vaj in nasvete, kako jih naučiti. Drugače pa je tudi na internetu veliko priročnih člankov (tudi na mojpes.net  Wink)



Kje si pa dobila to knjigo Clicking With Your Dog?  Jaz je ne dobim v nobeni knjižnici  Undecided Sad Angry.

Lp jana
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #63 : nedelja, 04.01.2004 : 11:29:07 »

Knjigo "Clicking With Your Dog" se da naročiti na Amazonu, kjer stane $ 19.96.

A se v knjižnicah sploh da dobiti kaj literature o klikanju? - jaz sem nad tem že zdavnaj obupala in sploh ne iščem več  Sad
Logiran
meilleure
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #64 : torek, 06.01.2004 : 10:50:13 »

Kje si pa dobila to knjigo Clicking With Your Dog?  

Kot je ze Ziva rekla, se da knjigo naročiti po internetu, ampak jaz imam kr skopirano  Roll Eyes(pssst!)

V knjiznici pa se res bojim, da skorajda (ali pa sploh) ni literature o tem.)
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #65 : četrtek, 08.01.2004 : 11:42:49 »

Hojla,

ne, v knjižnicah ne boste dobili nič o klikerju iz preprostega razloga, ker ni še nič izšlo v slovenščini oziroma pri naših založbah.

Sicer pa kliker ni nič drugega kot praktična uporaba operantnega ali instrumentalnega pogojevanja v pasjem svetu.
Logiran
larčy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #66 : ponedeljek, 12.01.2004 : 17:44:30 »

meilleure:

A ne bi bilo zanimivo še en ''zločinček'' naredit? A mi prosim skopiraš to tvojo knjigo in mi jo pošlješ po pošti? Sj ti bom dala za tisto fotokopiranje, sam prosim??? Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #67 : četrtek, 22.01.2004 : 18:21:06 »

Ojla banda klikarska!  Grin

Vsem toplo priporocam vpis na clicker solutions mailing listo. Deluje podobno kot forum, le da sporocila dobivas na mail. Je kar obiskana in sporocil je precej, tako da izberite opcijo "no email" oz. "daily digest" (razen ce imate velik mailbox). Vec info tule.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #68 : ponedeljek, 26.01.2004 : 12:42:32 »

Ojla Nanook!

Nam pomagaš z linkom, da ne bomo rabli iskati?

Hvala Cheesy
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #69 : ponedeljek, 26.01.2004 : 13:36:05 »

Link je ze zgoraj, klikni na "tule".  Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #70 : ponedeljek, 26.01.2004 : 13:54:22 »

Ah, seveda. Sem očistila očala in našla Grin. Ampak ti odtenki zelene niso najbolj prijazni za slabovidne (in malo površne)  Wink.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #71 : petek, 27.02.2004 : 22:18:34 »

Vidim, da je ta tema kar zamrla...

Kaj je tu kdo, ki ima več izkušenj s klikanjem? Huh Jaz imam namreč probleme že takoj na prvi stopnji  sram in bi rabla kakšen nasvet, če bi se dalo...
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #72 : sobota, 28.02.2004 : 23:02:59 »

Hojla Lilit,

novofundlandci in molosoidne pasme nasploh so nore na kliker - le lastniki se morate malo potruditi in najprej razumeti logiko učenja in pomen t.i. timinga.

Prvo stopnjo pa je zelo koristno najprej videti pri nekom, ki ima vsaj nekaj izkušenj s tem učenjem.

Sporoči, od kod si, pa te lahko usmerim h komu.

Lp,  Smiley
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #73 : sobota, 28.02.2004 : 23:52:06 »

Oj,

sej mi je jasno, da sem jaz tista, ki rabi dodatno izobraževanje  Tongue
Zakaj pa so posebej molosoidi nori na kliker? A naj ne bi bili vsi?  Smiley

Sem pa iz Kopra, med tednom sicer v Ljubljani, ampak brez psa Sad Sad
Če me res lahko kam usmeriš, hvala Cheesy
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #74 : nedelja, 29.02.2004 : 00:07:31 »

Opla, seveda je kliker primeren za vse pasje duše, pa tudi za mačke, ptice, konje, ribe, ...

Z molosi sem hotela povedati predvsem to, da se jih redko kaj uči in da zato z malo prakse izgleda, kot da kliker pri njih dela čudeže  Wink

Namreč, službene pasme itak šolajo na vse mogoče načine, pri naših molosih pa ni tako.

Torej, v Kopru ne poznam zaenkrat še nikogar, ki bi delal s klikerjem, v LJ pa imaš dr. Sabino Stariho in inštruktorice v KD Krim, ki stvar obvladajo.
Naša najbolj znana klikerašica pa je zagotovo trenutna svetovna prvakinja v agilityju Silvija Trkman.

Lp  Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: kliker
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines