mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:21:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: kliker
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: kliker  (Prebrano 82540 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #90 : petek, 02.04.2004 : 19:24:28 »

No midva se nekako matrava ...no počasi in vztrajno, mogoče bi mogla še kaj teorije prej si nabavit in kakšno praktično zadevo še videt...

Me prav veseli, da je kliker dosegel tudi južno primorsko  Grin, kolko pa stane? Jaz sem mojega mogla nabavit v Ljubljani...
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #91 : petek, 02.04.2004 : 22:04:01 »

Hojla Petra,

a ti hodiš na tečaj k Tini ? Zdaj smo jo zapecali tudi na našem koncu, hehe.

Aja, glede klikerjev si po možnosti nabavite tiste z nerjavečega jekla, ki ostanejo lepi. Zdaj so v modi novi klikerji z gumbom, ki pa imajo šibkejši zvok. Angleški behaviorist in inštruktor Stephen G. King pa je "skonstruiral" luštno pripravico, ki je kliker & piščalka za psa v enem.

Jaz sem ta teden uspela naučit s klikerjem mojega psa prinašanja žogice, saj se mu je prej dobesedno upiralo "dati" karkoli v gobec. Ko smo v tečaju "B" pred nekaj leti trenirali prinašanje, smo začeli vajo tako, da je pes sedel pred tabo in ti si mu s poveljem "Drži" dal klobaso iz blaga v gobec. No, moj pes je iz drugega planeta in je s takim odporom delal to vajo, da se je kmalu kar obrnil stran, še preden je videl klobaso...

Zdaj navdušeno prinaša in razume, da mora držati "stvar" v gobcu dokler ne sliši "Spusti". Zanimivo je predvsem to, da mu je na začetku med potjo padla žogica iz gobca, ker ima izjemno mehak gobec, pa jo je takoj sam od sebe pobral in lepo pred mano počakal na "Spusti".

Lp,

Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #92 : petek, 02.04.2004 : 22:14:10 »

Flufi, ja sem hodila k Tini (v pretekliku), ker imajo zdej treninge med tednom, jaz sem pa med tednom v Ljubljani.
 Undecided

Res? Kliker tudi pri nas? Super...bom probala kdaj pridet dol v četrtek, da bom utegnila it na kakšen trening... Wink

hmmmm kakšen kliker? Jaz imam prav enega češkega...pa še zelene barve je povrhu vsega, da se fanj zgubi v travi  sram Lips Sealed...no sem ga pobarvala s fluorescentno  Grin

S klikerjem se zaenkrat nekaj hecava in poskušava kaj se naučit, npr. hoja poleg (pozorna in odpiranja vrat...)
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #93 : sobota, 03.04.2004 : 00:22:01 »

Meni pa pred dvemi dnevi ni uspelo dobit klikerja in sem ga prinašanja vzvite vrvi naučil kar brez, samo s pohvalo in nagrado. Pa komaj čakam, da ga dobim, mislim, da bo stvari hitreje zakapiral, ker sem opazil, da zelo posluša, vsi zvoki so mu zelo zanimivi, spada med tiste poštekljive radovedneže.
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #94 : sobota, 03.04.2004 : 16:37:14 »

Chris,

če nimaš klikerja, pa kar eno pivce za živce zvrni, pa si s prazno pločevinko pomagaj  Grin

Sicer pa ti lahko enega pošljem po pošti, če želiš.

Lp,
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #95 : nedelja, 04.04.2004 : 21:45:46 »

No evo, moje poročilo Grin

Teorija in praktični prikaz (hvala flufi) sicer pomagala, ampak še vedno ni videt nekega skokovitega napredka. Ne vem, mogoče pričakujem preveč naenkrat, ma ves čas berem zgodbice o "čudežnih" učenjih, ko v trikrat po 5 minut pes zna neko lahko stvar? In pozornost na vodnika ne bi smela bit tako težka! Angry
Sta pa vsaj približno dojeli, da se ne smeta trudit dobit hrano. Samo Vona namesto pogledat mene se ful zagleda v tla in to prav vztrajno! Koza Roll Eyes Grin
In mislim, da je problem tudi v tem, da z njima delam samo čez vikend, ker med tednom vse tri pozabimo, kaj smo ugotovile zadnjič Roll Eyes Tako da računam, da bo poleti, ko bom doma, boljše, ker bomo lahko vsak dan delale.

Petra, v Kopru imajo tisti obični kliker, ki ga maš verjetno tudi ti, zeleno škatlo, Karlie al kaj je že. Stane pa isto kot v Lj, če se prav spomnem, 340 SIT ali nekaj podobnega. Kaj Tina ima prav tečaj klikerja? To bi šla tudi jaz...
Chris, pomagajo tudi pokrovčki od Fructala, čeprav na naše dve niso imeli efekta, ker so pretihi.

lp,
Urška
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #96 : nedelja, 04.04.2004 : 22:12:32 »

Ejla, Primorke,

Tina NIMA tečaja klikerja, da ne bo pomote, temveč tradicionalni tečaj osnovne poslušnosti.

Lilit,

po moje je pri tebi problem (poleg odsotnosti) predvsem nezanimanje psice za priboljšek. Kako je z igračko (igro) sicer ne vem, vendar sklepam da tudi igračka ni zanimiva. Če pes na začetku ni v okolju z nič motečimi dejavniki, najbolje v zaprtem prostoru in če ga hrana, ki jo ponujaš, ne zanima, potem ne moreš nič delat.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #97 : nedelja, 04.04.2004 : 22:25:36 »

Oj,

smo v okolju popolnoma brez motečih dejavnikov, in če je ne bi hrana zanimala, potem se ne bi trudila jo dobit iz zaprte pesti? Mogoče je ne zanima dovolj.
Ampak ne, zato ker vsakič, ko kdo odpre vrata od kantine, leti notri, ker tam delava, tako da vsaj malo se ji mora zdet zanimivo; in če ji priboljšek, ko mi ga jemlje iz roke, pade na tla, začne prav panično vohat, dokler ga ne najde (in potem prevoha še ful naokoli, da vidi, če je slučajno še kaj Grin)
Tako da po mojem ji še ni potegnilo, da mora nekaj naredit, da dobi priboljšek, oziroma, da je pogled v oči tudi dovolj...
Bom probala še kakšno drugo vajo.

lp
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #98 : ponedeljek, 05.04.2004 : 14:54:04 »

Se opravičujem, ker upadam v debato kar sredi (in priznam, da nisem prebrala vsega), ampak Lilit, glede na tvoj avatar domnevam, da se greš te igrice z novofudlancem. No in ker se sama igram taisto ravno z novofudlanko, ki je sicer izšolana na tradicionalni način, se mi zdi da se srečujem s podobnimi težavami.

Zelo znano mi je tisto buljenje v tla - zdi se mi, da je to Mišin odziv na nekaj kar jo zmede. Ker do takrat, ko sem začela klikati, ni bilo zaželjeno, da dela kar nekaj, ampak je morala delati samo tisto, kar smo ji izrecno pokazali. Zato je bila na začetku precej zmedena. Pri določenih vajah, ki jih ni razumela je sicer poskulila par stvari, potem pa se je začela vrteti, zunaj jesti travo, ali pa se je vlegla, vzdihnila in nesrečno gledala nekam v tla.
Pomagalo je, da sem jo od začetka čimbolj vodila (s hrano ipd), potem pa sem postopoma to odmikala. No, pa še vedno ne dela tako kot neki drugi, ki sem jih videla, ki veselo probavajo eno vajo za drugo, dokler ne najdejo prave.

Vseeno pa mi je sistem všeč, počasi in vstrajno gradiva določene vaje, tudi take, ki jih sicer zna vendar so narejene površno.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #99 : ponedeljek, 05.04.2004 : 15:03:57 »

Vedno vec klikerasev in klikeriranih pesjanov, superca.  Grin

Midva trenutno se vedno zvoniva, zacela sva pa tudi z lupcki (povsem slucajno je mali ukaz, da se s smrckom dotakne roke, povezal tudi z obrazom in zdaj vztrajno "buma" moj noc in usta; pri tem moram pazit, kdaj izgovorim ukaz, ker ce ne fasem francoza  Lips Sealed Grin Tongue). No, tudi moj ni prevelik navdusenec za hrano in igracko, zato vedno poleg hrane dobi se porcijo "klovnarstva", to pomeni, da zancem vzklikat "bravoooo, priden, jeeee" in ploskat. To ga blazno motivira in je potem boljse volje. Sicer pa opazam, da je odkar klikava dosti bolj pozoren sam nase, zaveda se, da ima sprednji taci in glavo in nos, za rep in zadnje tace...no, to pa se pride. Odpoklic sva kljub nejevernim tomazem ("ah, kaj bos pa ti pri 7 letnem psu izboljsevala, prosim lepo no, bla bla bla") izboljsala do te mere, da mi ga je ze uspelo odpoklicat iz pretepa in stran od divjadi (katero je ze gonil!). Sicer sem se zadrla kot jesihar, ampak je pomagalo. Se posebej pa mi je vsec, da se dretja ni ustrasil (kot nekateri) in je pricapljal ces "pa kva se deres stara, sej te cujem".

Od tanove literature pa...se sploh ne morem odlocit, katero naj najprej preberem, zato berem vse naenkrat in vse mesam; okej, edino za slikce pa vem kam katera pase Wink Grin.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #100 : ponedeljek, 05.04.2004 : 19:53:56 »

Citat
Tina NIMA tečaja klikerja, da ne bo pomote, temveč tradicionalni tečaj osnovne poslušnosti.


Ah ja to pa vem  Wink sem že mislila, da so se na kliker vrgli...vem, da se reševalci nekaj trudijo s klikanjem  Grin

Hja, ker sem mela kliker s sabo na razstavi sem ga valda pozabla v torbi v Lj  Angry, no pa sva imela pavzo z Blujem ta vikend... Undecided
Sva se raje ob morju sprehajala in preganjala galebe  Cool Grin, bova pa nadoknadla zdej na podaljšanem velikonočnem vikendu  Wink

Pri Bluju je tako, da je ena velika zbirčna rit  Tongue, če mu res kaj ne diši (super dišeči in dobri priboljški) ga zadevščina prav dosti ne zanima... Roll Eyes

No pa bom še tu vprašala, a bi se dalo s klikerjem popravit sedi v gibanju?

Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #101 : ponedeljek, 05.04.2004 : 22:00:03 »

Joj, kako lepo, da se vas je toliko javilo v tej temi!!  Cheesy Cheesy

Glede "Sedi v gibanju" ima Nanook podrobna navodila v priročniku "CLICKER TRAINING FOR OBEDIENCE". Samo mora še do tja pridet, pa bo kaj poročala  Cool.

Joj, pa kar 3 njufiji - očitno energičnim samcem prej "potegne", psičke pa so malo bolj sramežljive..

Čim več izkušenj napišite, saj ima kliker neomejene možnosti uporabe in prav iz vsake ugotovitve se nekaj naučimo.

Aja, pa za tiste, ki še nimate kake dobre literature:
zelo priročna vaja za začetek je "Dotik", najprej tanke palice, ki ji par centimetrov konice zavijte v kontrastni izolirni trak (po možnosti fluorescentne barve). Za tiste posebej sramežljive "crossover-je" pa podrgnite to konico ob košček sira, kikirikijevega masla ali česa podobno slastnega. Tako se bo prvič zagotovo s smrčkom dotaknil konice in takoj imamo priliko za C&T (=klik&nagrada).

Moja zadnja kliker-vajica je "vzvratni poleg"= vodnik in pes hodita ritensko. Tako je poleg bolj zanimiv za psa in je bolj pozoren, ker ve, da bo nekje sredi "Poleg" sledil "kontra-poleg".

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #102 : ponedeljek, 05.04.2004 : 23:33:32 »

Nanook trenutno obdeluje mafina Iana (Flufi, sej si uganila koga bom najprej, ane  Wink), ampak obljublja, da bo tudi stric Morgan prisel na vrsto.  Grin Cheesy Wink Se mi pa zdi, da je bilo o hitrem sedanju govora tudi med mojimi tauzenti mailov (vec kot 30.000zagotovo Tongue); bom pobrskala, ko jih specem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #103 : torek, 06.04.2004 : 09:33:34 »

Toplo priporočam Clicker training for obedience, ki jo je že Flufi omenila.

Drugače pa imam tudi jaz eno počasi učečo razbojnico brez samoiniciative (kakšna beseda Roll Eyes), čeprav se učiva s klikerjem odkar je pri hiši. Na začetku sva imeli precejšne težave z motivacijo. Čisto nič na tem svetu ni bilo dovolj pomembno, da bi se malo potrudila, razen preganjanje ptičev, kar pa malo težko uporabiš kot nagrado  Undecided. Zdaj se jo sicer da kar dobro zmotivirati s hrano, pa kljub temu, kadar ji kaj ni jasno (ji ne pokažem, kaj hočem od nje), gre kar stran in odpove sodelovanje Undecided.

Smo se pa počasi in vztrajno naučili kar nekaj trikov in tudi agility nam gre vedno bolje Smiley. Na začetku sem bila pa kar malo zafrustrirana - bereš kako bi naj zadeva izgledala, vidiš par filmčkov, tvoj pes te pa gleda, kot da bi mu poskušal razložiti vsebino Hamleta.

Lp vsem klikerašem Wink.

PS Nanook, prideš v Ajdovščino. Moja prva uradna tekma - že zdaj sem čisto na koncu z živci Tongue.
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #104 : torek, 06.04.2004 : 09:53:41 »

Petra: sedi v gibanju (iz Clicker trainig for obedience).

Ko se pes zanesljivo vsede vsakič, ko sliši povelje (med poveljem in vsedanjem pa preteče nekaj časa), se začne nagrajevati samo hitrejše vsedanje in se postopoma zaostruje kriterije (skratka iz zbirke odzivov, ki jih pes ponuja, nagradimo samo najboljše). Najprej pa mora zadevo obvladati v mirovanju (se vsede v trenutku, ko sliši povelje), preden lahko dodamo kriterij gibanje.

Ko dodamo nov kriterij (gibanje), malo popustimo pri ostalih kriterijih in jih postopoma spet zaostrimo. Gibanje na začetku ne rabi biti klasični poleg, ampak se pes prosto giba nekje okoli nas (še lažje bomo nadzirali hitrost vsedanja). V bistvu poskušamo psa naučiti, da SEDI pomeni: daj rit na tla v trenutku ko slišiš povelje, ne glede na to kaj počneš in kaj se okoli tebe dogaja.

Upam, da sem kaj pomagala.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: kliker
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines