mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 08:25:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Nepravilno delovanje scitnice
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nepravilno delovanje scitnice  (Prebrano 23266 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alfa
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #120 : nedelja, 22.02.2009 : 14:13:33 »

Pri predoziranju hormona je pojavijo znaki kot pri prevelikem delovanju ščitnice. Meni so dejali naj bom pozorna zlasti na količino vode, ki jo pes popije. Če pije več kot je normalno (0,5 dcl na 1kg telesne teže) je to eden izmed znakov prevelike količine hormona. Drugi znaki pa so še hiperaktivnost, hujšanje, pospešeno bitje srca, sopenje...  Huh

Lp  Smiley
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #121 : sreda, 04.03.2009 : 09:55:36 »

Koliko časa po povišanju odmerka ste opazili spremembe na bolje? 1 teden, 2,3?
Logiran
alfa
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #122 : sreda, 04.03.2009 : 15:50:44 »

Večjo živahnost sem opazila v bistvu že kar takoj - v dveh, treh dneh. Čeprav se mi zdi, da se je sedaj malo umiril, ampak je vse OK. Na živahnost seveda lahko vpliva še kaj drugega - vreme, pasji prijetelji  Wink....

Lp
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #123 : četrtek, 23.04.2009 : 11:39:09 »

Juhu, mi smo dali skozi pregled in imamo stabilno stanje, odmerek ostaja isti.  Cheesy Cheesy Cheesy
Zdravi smo baje tudi Smiley.
Se pa že poznajo leta  Undecided. Občasno težje vstaja, pa nič se ji ne da, pa v tretjem nadstropju se že postavi pred (napačna) vrata (živimo v petem) - brez dvigala. Potem pa spet nekaj dni, ko je super Smiley. In tako smo začeli nihati v njenem 11. letu.

Vsem ščitničarjem en super spomladanski pozdrav... Pa zdravja!!!!!

polonak
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #124 : petek, 24.04.2009 : 09:59:11 »

Mi smo tudi ravno včeraj zvedli rezultat - idealni, tako da odmerek ostaja isti 500ug/2×dan.
Opažam, da kljub pravem odmerku, da ima nihanja v razpoloženju. No sej prej je bilo sploh vedno tako, ko še ni tablet jemala, ampak vseeno je sedaj kakšen dan zelo zelo dobro, ful živahna, kakšen dan pa spet manj. Pogojeno je tudi z vremenom. Je pa stara 9 let in hmmm sigurno je v boljšem stanju, kot pred dvema letoma, ko nismo vedeli zakaj je tako zamorjena, opazim, pa da mogoče malo težje, bolj polomljeno vstane po spanju. Ampak ok...tudi jaz se vsa polomljena zbujam..
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #125 : petek, 24.04.2009 : 10:04:46 »

Ženske, ki imajo isto bolezen imajo  vedno, kljub zdravljenju težave. tudi nihanje razpoloženja. Polomljeno vstajanje pa ima verjetno vzrok kje drugje. Sicer pa: naša je v 13 letu, tablete žre že skoraj 9 let, kontrolnih krvnih preiskav sploh ne delamo, ker je vse OK. Je precej naglušna - lahko je posledica bolezni, lahko tudi ne. Drugih vidnih problemov pa nima.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #126 : petek, 24.04.2009 : 10:12:53 »

Ja vsekakor ni primerjave kako je bilo pred zdravljenjem, pa nismo vedeli da ima takšo razpoloženje sploh lahko takšen bolezenski vzrok.
Sedaj se je absolutno pomladila. Sem pa na začetku jemanja opazila precej bolj drastično spremembo, kot jo opažam sedaj, najbrž sem se navadila. Kakšen dan, sploh če je vreme bolj tako tako, zgleda bolj žalostna (čeprav je vreme, luna nanjo že od vedno vplivalo), kakšen dan pa spet čisto divja, vesela. Absolutna sprememba je na sprehodih, kjer ima res več energije kot prej. Je pa res, da ravno mlada ni več.

Lanabela ja res je. Polomljeno vstaja zaradi drugih razlogov. Tvoja je pa pri 13 najbrž naglušna zaradi starosti in ne ščitnice..
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #127 : petek, 24.04.2009 : 10:53:14 »

Vetrinar je rekel, da je naglušnost možna posledica težav s ščitnico. Ni pa nujno. Ugotoviti itak ni mogoče. Pa ni problema, na gluhce sem že navajena, nje pa tudi nič ne moti. Je pa ona druga psica oglušela šele pri 15 letih.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #128 : petek, 24.04.2009 : 12:32:01 »

Hmm, vidim, da naglušnost ali morda samo selektivna slušnost  Tongue tudi nam dela težave. Če pa ima naša ščitnica kaj tu vmes, pa tudi nisem prepričana Wink. Razpoloenje pa res niha skoraj skupaj z mojim....  Roll Eyes Tongue

Edino nekaj pa ne moremo odgnat. Na uhljih se ji zadnje mesece delajo krastice, ki se zelo hitro posušijo, niso srbeče, ampak ravno prčkarit po njih pa psica tudi ne pusti. Ima kdo kakšno idejo, kaj bi pomagalo?
Poskusili smo z razkužilom, bepantenom, fenistilom (posumila sem na alergijo).... Veterinarka je rekla, da zna biti kakšna povezava s ščitnico-reakcija ali bakterije, in dokler je tako, naj samo malo razkužujemo, če se seveda to ne razširi in postane kakorkoli moteče za psico.
Kakšna ideja ali izkušnja?

Lp polonak
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #129 : petek, 24.04.2009 : 13:01:04 »

Pri Alici  je naglušnost selektivna glede na višino in jakost tona, ne pa glede na vsebino sporočila. (=enako dobro presliši "sem" in "jest")
Za hrastice pa pojma nimam. Alica je imela nekaj podobnega kmalu po začetku zdravljenja, samo da bolj po stegnih in trebuhu. Je čez čas samo od sebe izginilo kot se je pojavilo.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #130 : petek, 24.04.2009 : 20:10:48 »

Super, hvala za info.

Hehe, naglušnost je ena taka čudna stvar. Kako hitro sliši, da se odpira pakunga s piščancem Cool..... na pakungo s cvetačo pa niti ne trzne Tongue. Seveda, na moj glas, ko je v elemntu prebiranja novic v travi, bolj malo sliši  Angry.

Super je, da ste vredu, pa le uživajte zdaj, ko imamo hormončkov na pretek.
 Wink
Lp polonak
Logiran
alfa
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #131 : nedelja, 26.04.2009 : 10:01:50 »

Tudi jaz opažam precejšno nihanje razpoloženja pri mojem psu. To je bilo še posebej izrazito, ko je dobival manjšo količino tablet kot sedaj  Tongue.

Lp
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #132 : sreda, 24.06.2009 : 19:02:41 »

Zadnji mesec opažam, da slabše sliši...stara je 9 let. Sedaj pa ne vem ali je to zaradi starosti, ščitnice ali masla in glivic v ušesih. Namreč zaradi alergije (in najbrž tudi ščitnice) je imela stalno glivična vnetja ušes, predpisana dieta, 2×tedensko čiščenje z otifree-jem. Je bilo potem dokaj ok, sedaj se je pa spet zelo razširilo, praska se sicer niti ne, saj ji pogosto čistim ušesa. Takrat prejšnjič, ko sem jamrala, da ne sliši, je bilo ker sem ji dajala otomax kapljice, ki so se nabirale na dnu bobniča in zato ni slišala - ko je šlo to ven, je bilo spet ok. Sedaj ji otomaxa ne dajem, pa slabo sliši. Se mi zdi, da je za starostno kar malo prevelika razlika v sluhu. Ali je lahko zaradi ščitnice (kljub zdravljenju) ali je lahko zaradi glivic v ušesu?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #133 : sreda, 24.06.2009 : 21:20:29 »

Živjo, no, pri naši 11 letnici sem tudi jaz mislila, da slabše sliši Tongue. Vendar vedno sliši, če zasikam (sssss), takrat trzne Shocked. Se mi zdi, da se s starostjo bolj zatopijo v vohanje in šnofanje, brskanje in raziskovanje po tleh, pa jih odnese, da odklopijo celi svet. Po mojem ne bi smelo imeti zveze s ščitnico, bolj s problemi z ušesi. To je le moje laično razmišljanje.
Ampak, glavno, da smo zdravi na splošno. Upam, da vam gre vredu.  Cheesy Smiley

Edino, kar sem pri moji opazila je, da se zelo hitro utrudi (npr. vožna z avtom eno uro je že precejšnji napor-po tem spi kot ubita). Sicer so že leta tu, pa vendar je šlo navzdol zelo drastično od lani.

Pa na druge (samo nekatere) pse in čudne pojave ljudi (npr. kapa in podbno) ni več alergična. DObesedno ji dol visi Huh. Gre in šnoflja okoli. Ja, leta so verjetno res tu. Se moram malo navadit na to.  sram

Želim vam prijetno poletje in predvsem z normalno dozo pasjih hormončkov  Wink

Lp polonak
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #134 : četrtek, 25.06.2009 : 09:45:09 »

meni je veterinar rekel, da je slabši sluh lahko v povezavi s ščitnico. Ni pa nujno. drugače pa se sluh ponavadi postopno slabša. tudi pes, ki je skoraj povsem gluh še vedno sliši recimo ploskanje, pok, ponavadi tudi kakšen bolj glasen kliker.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Nepravilno delovanje scitnice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines