mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 06:47:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Nepravilno delovanje scitnice
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nepravilno delovanje scitnice  (Prebrano 23265 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #15 : sreda, 22.08.2007 : 19:23:04 »

Danes sem pri veterinarju dobila prospekt za tablete Forthyron, ki bodo kmalu prisle tudi na slovensko trzisce. Vsaj tako so mi povedali na Novartisu, kamor sem klicala. Tablete so namenjene izkljucno psom, obstajata dve varianti 200 mikrogramske in 400 mikrogramske. So tudi posebne oblike in se lazje prelomijo in tako ni problema z natancnim odmerjanjem. Se ze veselim, da se znebim Euthyroxa, saj moram dajati 8 tablet, te nove pa bosta le dve.  Smiley Jih je namrec pes zacel ven pljuvat, ker jih je bilo toliko. Roll Eyes Pa se v lekarni me ne bodo vsakic znova imeli za kriminalca, ker kupim 10 (!) skatel. Grin

luna7, kako ste?
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #16 : petek, 31.08.2007 : 09:16:22 »

 Cheesy Tale kriminalni vzdevek Roll Eyes pa poznam. Imam tri lekarne, kamor jih hodim iskat. Vendar pa rabi luna le 250 mikrogramov, tako, da sta največ dve in pol dovolj. Vi pa imate kar veliko dozo! Verjamem, da jih je začel pljuvati.... Roll Eyes
Ena čudovita rešitev so posladki "Superlecker" (podobni Frolicom) in jih podtaknem v prazni prostor na sredini. Zdaj je že cela vesela, da dobi zjutra in zvečer dva (tudi več) posladkov, tako sreviranih na ležišče.....  Cool
Drugače pa - ja, oživela je ful. Prav opazno. Edino, kar pa se ni zmanjšalo, je njena "smuničavost". namreč, je en tak velik radar za prihajajoče osebke (pasje ali človeške) ali avtomobile.... Ki jih seveda, pričaka z burnim laježem... Roll Eyes  Nekako to očitno ni bilo povezano s ščitnico.
Pregled imava nekje v novembru. Seveda, postopek je znan: vzet kri, poslat po pošti na Dunaj in počakat na rezultate.
Kam pa hodite na pregled? Medve sva v Ljujbljani pri dr. Tozonovi in sva zelo zadovoljni.
Euthyrox pa mi ustreza, ker je za ljudi Wink. Če tele pasje ne bodo predrage, potem bo super.
 Drugače pa smo se sprijaznili s tabletami. Samo,da se dobro počutimo!

Vam želim tudi dobro počutje! Pa seveda, zmanjšanje doze.... Kako dolog pa ste že na takšni količini?

Lp Polonak
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #17 : torek, 04.09.2007 : 20:23:50 »

Mi smo na tej dozi ze dve leti, skoraj dve leti in pol. Od zacetka smo imeli se vecjo, 10 tablet. Prej smo hodili k Zaninovicu, zdaj smo bili pa pri Matku, ker smo potrebovali se ortopeda. Sem mislila, da bomo kaj zmanjsali, vendar Matko pravi, da je tudi po zadnjih izvidih to optimalna doza za Dona. Imam pa tudi jaz namen od zdaj naprej hodit k Tozonovi, ker tudi starejso psico ona zdravi in sem zelo zadovoljna z njo. Smiley
Je pa fajn videti  psa, ko tako hitro pokaze, da se bolje pocuti, kajne?  Smiley Jaz sem bila ful vesela, ko smo koncno ugotovili kaj je narobe z njim in da mu tablete pomagajo. Cheesy Smo si vsi res oddahnili. Smiley

Takole je izgledal, preden smo ugotovili (in malo narobe zdravili Roll Eyes) kaj mu je (na repu se dobro vidi, da je bil en del popolnoma brez dlake):

http://www.moj-album.com/slike/54923/pfCtvg_PfzN87u25.v.jpg

Takole pa po nekaj mesecih jemanja tablet:

http://www.moj-album.com/slike/54923/E7n9X0pXhZwDiIMr.v.jpg

In dve leti kasneje:

http://www.moj-album.com/slike/54923/vNzYODN79cD6GEYW.v.jpg
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #18 : sreda, 05.09.2007 : 13:39:17 »

 Cheesy Cheesy Huh, ja, razlike se res opazi. Spet smo našpičeni, poskočni in veseljaški. Prej je nisme mogla pripravit do igre, do krajšega teka tako iz veselja. Tekla je že z mano, ampak se je bolj vlekla. Zdaj pa mi sledi, pa še naprej teče in seveda, razigrano se obnaša.

Počohljaj vse kosmatince pri vas!
Bova poročali, kako bo na pregledu v novembru!

Pozdrav vsem!

Lp polonak
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #19 : sobota, 29.09.2007 : 15:49:41 »

Pri mojemu kuzku so isto odkrili napravilno delovanje scitnice...oz premalo hormonov...pod mejo...., ker pa so mu vceraj odkrili tudi nepravilno delovanje srcne zaklopke (dobil je tbl.Aldactone in Tritace), poleg tega pa je tudi Primotrene, je nepriporocljivo na enkrat jemati toliko tablet...naj se ne bi mesale tablete za srce in scitnico...nekaj takega...ima tudii kozno alergijo ki naj bi jo povzrocale neke bakterije oz zdaj dr.Kotnikova sumi, da je tezava v scitnici. Tko, da je zdaj vse v zraku...cez tri mesece imamo kontrolo za srcka...upam, da bo takrat ze kaj bolje...vzeli mu bojo se enkrat kri (Dunaj)...hmm...kok je zoprno in morece cakanje...na boljse izvide.

Pozdravcek vsem!
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #20 : sobota, 29.09.2007 : 15:53:20 »

Aja, pa opazila sem, da se mu po trebuscku delajo crne pike...kot ene bradavicke...ena je tudi navedal, da se je pri njenemu ljubljencku pojavila ista zadeva. Kaj pa naj bi to bilo?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #21 : sobota, 29.09.2007 : 18:09:38 »

Ja, moj je imel crne pike oz. fleke. Najprej po trebuhu, kasneje tudi drugod po telesu. To so tipicni simptomi pri tej bolezni. In tudi pri nas smo najprej mislili, da ima neko bakterijo na kozi, na koncu pa se je izkazalo, da je za vse kriva scitnica, saj je bil pes po jemanju tablet cisto ok. Tudi na slikah, ki sem jih objavila se lepo vidi kako lepo dlako ima zdaj. lp
Logiran

tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #22 : torek, 23.10.2007 : 18:16:46 »

Midva sva tudi dobila izvide in sicer normalno naj bi bilo 12 moj pa ima 8.6. Veterinar mu je predlagal terapijo in s tem bomo tudi poskusili. Ima pa tudi črne pike po trebuščku, dlaka je nezdrava in po koži ima neke lišaje. Zato smo mu dali kri na testiranje.
Ali kdo ve kaj pomeni 8.6. Tako je rekel vet.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #23 : torek, 23.10.2007 : 19:21:37 »

Pojma nimam katera vrednost je 8,6. Na mojih izvidih imam dvoje rezultate. Eno je stanje hormona TSH, ki je normalno do 0,40 ng/ml  in pa stanje tiroksina, ki je normalno med 17 in 50 nmol/l.
Bo verjetno treba kar veta zaslisat. Wink Kdaj pa zacnete s terapijo? lp
Logiran

tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #24 : torek, 23.10.2007 : 20:04:26 »

V petek grem po tablete in ga bom takrat bolj natančno vprašala. Drugače pa nisem jaz nikamor krvi pošiljala, veterinar je rekel, da ga pokličem v ponedeljek, v petek pa mu je vzel kri ko sva bila na pregledu.  lp TANJA
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #25 : četrtek, 25.10.2007 : 18:20:43 »

Danes sem šla po tablete in dobila Forthyron 200 mikrogramske. 1 tableto na 12 ur mu moram dati.
Zanima me, če ima kdo izkušnje z njimi in če so lahko kakšni stranski učinki.  lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #26 : četrtek, 25.10.2007 : 19:18:52 »

Torej pri vas lahko ze dobite nova zdravila, forthyron? Ker jaz jih cakam ze en mesec, pa vsakic dobim le euthirox. Mi mogoce lahko zaupas katerega veterinarja obiskujes? Smiley
Mislim, da kaksnih posebno hudih stranskih ucinkov ne morejo imeti. Meni je veterinarka zagotovila, da psi po euthiroxu (humano zdravilo za scitnico) nimajo nobenih tezav...v vecini seveda, izjeme vedno so. Forthyron pa naj bi bil se bolj primeren, ker je narejen posebej za pse. Ce ste postavili pravo diagnozo in dovolj visoko dozo zdravil, bo kuza kmalu zacel kazati znake izboljsanja. Vsaj moj jih je. Smiley
Logiran

tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #27 : četrtek, 25.10.2007 : 19:55:56 »

Kaja, ne vem če ti lahko zaupam katera klinika da ne bo panike  Smiley
Mislim pa da imam tvoj mail in ti bom poslala, če se strinjaš. lp TANJA
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #28 : četrtek, 25.10.2007 : 20:11:41 »

No, fajn.  Wink Ce pa ne najdes maila: kaja00&volja.net
Logiran

tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #29 : petek, 26.10.2007 : 15:06:32 »

Mail poslan kaja Smiley
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Nepravilno delovanje scitnice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines