mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 02:54:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Čiščenje pasjih/človeških predmetov SKUPAJ
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čiščenje pasjih/človeških predmetov SKUPAJ  (Prebrano 32773 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pudlica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #30 : ponedeljek, 30.12.2002 : 19:45:41 »


Hahhahahahahah.......da vam povem se en hec....na temo :VALJANJE PO KAVCIH...
....moja tasca ni pustila Vakija na njeno novo sedezno garnituro..Po kaksnem letu dni si premisli,da ta garnitura ni vredu in si kupi novo."Staro" odstopi nam.Normalno,da ko so jo pripeljali v naso dnevno sobo,je morala biti navzoca (da oceni kako bo pasalo).Vaki gleda,opazuje.....Ahhhhhaaaa....vse lepo postavljeno.......pripravljeni pozor zdaj......skoci na kotno sedezno,se pricne valjati in se moji tasci dobesedno smejati:"Tak tukaj sem pa jaz car!" Takoj si je prisvojil njemu najboljsi koscek,na katerem je kraljeval do konca svojih dni.

Lep pozdrav!

Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #31 : ponedeljek, 07.04.2003 : 21:32:23 »

Mi lahko kdo pove, ali je higienično psa hraniti iz posode, ki jo uporabljamo v kuhinji?!
Je danes mama prvič opazila (sem neumnica pozabila posodo takoj pospravit), da hranim pse iz naše sklede iz kuhinje. Sem rekla, da je bilo prvič (ja baje Roll Eyes Tongue). Nenormalno se je razjezila in posoda je letela po tleh na drobne kose!! Shocked
Je rekla, če hočem staknit kako bolezen... Lips Sealed
Sicer je pa tudi na mačka alergična, če je iz naših krožnikov, ko me je prvič zalotila iz kje hranim mačka, me je samo strogo opozorila. Ko me je zalotila pa drugič, sem komaj odnesla celo kožo... Cry
Logiran
yo
gost
« Odgovor #32 : torek, 08.04.2003 : 08:28:24 »


Citat

Mi lahko kdo pove, ali je higienično psa hraniti iz posode, ki jo uporabljamo v kuhinji?!
Je danes mama prvič opazila (sem neumnica pozabila posodo takoj pospravit), da hranim pse iz naše sklede iz kuhinje. Sem rekla, da je bilo prvič (ja baje Roll Eyes Tongue). Nenormalno se je razjezila in posoda je letela po tleh na drobne kose!! Shocked
Je rekla, če hočem staknit kako bolezen... Lips Sealed
Sicer je pa tudi na mačka alergična, če je iz naših krožnikov, ko me je prvič zalotila iz kje hranim mačka, me je samo strogo opozorila. Ko me je zalotila pa drugič, sem komaj odnesla celo kožo... Cry


Teja, ne vem, koliko je ali ni higienično... se pa zgodi, ja.  Cool Sicer pa mislim, da v kolikor je posoda dobro pomita, ne more biti toliko nehigienično. Mislim vsaj - naj kdo drug pove...

Lp, Yo
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #33 : torek, 08.04.2003 : 09:21:01 »

Yo, jaz tudi mislim, da ce je pomito, je pomito, ce je pa slabo pomito, je pa itak nehigienicno, pa naj je pes ali clovek.

Lp, Mojca
Logiran
enya
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 168


« Odgovor #34 : torek, 08.04.2003 : 10:32:42 »

Jaz mislim, da to ne more biti nevem kakšna katastrofa.Če se posoda pomije z detergentom, ki je dezinfekcijsko sredstvo, jo itak razkuži...
Jaz tudi naši, ko smo na primer kje na obisku ali kaj podobnega, dam iz ene plastične človeške posode hrano in pijačo...se mi ne zdi nič katastrofalnega...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #35 : torek, 08.04.2003 : 11:11:25 »

Tudi pri nas damo kar vse skupaj lepo v stroj, Tari redno dobi sladoled za polizat iz "človeške" posode, pa včasih kakšen kolaček...kar dosti tega, da ne omenim žlice s katero mu pripravljam za jest-obvezno treba dat polizat  Roll Eyes...Pa smo še vsi živi in zdravi; no, še za ribe včasih uporabim kakšno "človeško" žlico, pincete se pa itak perejo v pomivalnem stroju z ostalimi stvarmi. Glede tega se mi zdi panika povsem odveč. Stvari itak nikoli ne bodo sterilne, ker pač sredstva v prodaji niso ne vem kako toksična za razne bakterije (te so itak povsod), glede glist in trakulj pa tudi ni bojazni, da bi kaj preživelo pranje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #36 : torek, 08.04.2003 : 16:26:17 »

Posoda od Mikija in Bele perem v pomivalnem koritu, odeje in druge pasje stvari perem z ostalimi oblačili s sprehoda ali pa skupaj s kakimi tepihi, brisačami. Čistimo pogosto vendar je dlak dovolj - itak že od malih nog živim z njimi  Grin. V postelji sicer (še) ne spi, ker ji bolj paše pri vratih ali pa ob moji postelji, seveda pa jo kdaj vzamem k sebi in pol ostane kakih 5 min poleg mene. No kaj se pa tiče mačkona Mikija pa je itak že normalno da ima glavo na povštru in če si slučajno ti pokrit potem sploh ni debate da ne bi pokril še njega, ker drugače tak dolgo sedi poleg mene in se noče vlečt da ga te morn pokrit. No edino ribice ostanejo v akvariju  Grin.
Kar se pa tiče uporabe naše posode pa tut nisem haklih. Itak se pol opere (neoprano je pa nehigienično pa neglede al je od psa al od nas).
Glede strahu da bi se okužla ali zbolela - mislim da sem že imuna na vse skup. Psička je razglistena in cepljena, mačkon pa v svojih 18 letih ni bil nikoli, čeprav je poleti po 3-4 mesece na vikendu. Do sedaj ni bilo nikoli nič narobe.
Sicer pa mislim da je brezveze neko paniko delat če živiš skupaj z živaljo in si z njo skos v stiku potem ne boš z nekimi kemikalijami za čiščenje nič spremenil in se s tem zaščitil. Z mojima kosmatinca nemalokrat jemo skupaj jogurt pa tut sladoled si razdelimo pa se eni zgražajo drugim ni nič posebnega, jaz pa mislim da ko ti da kuža lupčka in ko ti kosmatinec spi na postli in ma glavo poleg tvoje ni nič manj "nehigienično".
Logiran
Ares
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #37 : torek, 08.04.2003 : 19:13:22 »

:)Pasje koce, odeje,rjuhe,peremo posebej,predvsem zaradi obilice dlak,ki se tako lepo primejo na vsako oblačilo....
Glede posode pa res ne kompliciramo, pasja posoda pride na vrsto za pranje takoj za našo, ponavadi pa je umita kar z isto gobico.
Ares se kopa v isti bani kot mi, malo potem samo splaknemo dlake,ki so nalimane po celi kopalnici.
Doma imamo enega malega (3leta) in enega malo večjega(8let) otroka, pa me zaradi kakšnih bakterij ali kaj takega sploh ni strah. Ares je cepljen, redno razglisten. Glede na to, da deli lupčke kot obseden in da vsako jutro zbudi najmlajšo z veselim oblizovanjem,se sploh ne sekiram.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #38 : torek, 08.04.2003 : 19:52:23 »

No tudi jaz ne vem, kakšno bolezen bi staknila iz oprane posode.  Tongue
Dobro pa , da mama ne ve vsaj za to, da znata psici jesti z vilico!!! Grin Grin
No kako peremo pa nevem (ne perem jaz Cool), mislim, da se brisače perejo skupaj, krpe s katerimi jim brišem tace pa...nevem, vrjetno z vsemi ostalimi krpami Huh Wink
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #39 : sreda, 28.09.2005 : 08:39:11 »

Jaz perem vse skupaj in pomivam vse skupaj  sram. Pomijem pa pasjo posodo z roko ali gobico za kopalnico (stroja nimam, pri starših pa smo vse prali v stroju)  Smiley.
Včasih porabim tudi našo posodo za pse  sram .
Glede na to ,da se otroci in psi ves čas mečkajo, da tudi jaz ne perem rok med treningom vsakič, ko mečem slinasto žogo  Roll Eyes, da otroci včasih malo mečejo pasje umazne in slinaste igrače, zraven pa kaj jejo in pijejo  sram, da včasih visi njihova roka s hrano pod mizo (ker tako psi iz rok pojejo kar jim ni všeč  Wink ) ,potem pa jejo naprej  Huh- res ne vem kaj bi še lahko dobili od psov pri pranju perila, kar še nismo na kakšen drug način?  Cheesy
Največ kar sem na to temo videla  Shocked , pa je bilo na enem agility taboru, kjer je bil problem za tekočo vodo, znana slov tekmovalka svoje posode pomivala tako, da jih je dala polizat psicama- potem joh je bilopotrebno samo še poplaknit pod malo mrzle vode  Grin Grin, če si slučajno prišel nje  Cool
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #40 : sreda, 28.09.2005 : 10:01:07 »

Eh, jaz kar vse skupaj Roll Eyes, ker sicer res ne vem, kam bi potem pasala npr. moja posteljnina, če pa mrcine redno zasedajo mojo posteljo Shocked sram Tongue
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #41 : četrtek, 29.09.2005 : 08:17:37 »

Bravo Cat, tudi ti si svojega nauèila nekaj praktiènega. Povej mi nekaj. A se otrese na ukaz tudi kadar ni moker? Ker, èe jaz moji reèem naj se otrese, ko ni mokra zaène lajati kot zmešana.  Grin

Hehe, jaz sem tudi mojega naučila naj se strese na ukaz. Pride pa zelo prav ja. Moj se strese kadarkoli, tudi če ni moker, samo večkrat mu moram reči, pa po ritki ga malo potolčem, pa se strese. Smiley
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #42 : četrtek, 29.09.2005 : 08:43:26 »

Pri nas pa nikoli nismo prali pasjih posod skupaj z našimi. Neverjetno, ampak še meni se to ne zdi v redu Undecided Pa sem drugače zelo popustljiva do psov. Občasno kdo kaj poliže s krožnika (ampak tako da drugi ne vidijo Tongue), pa pasjo konzervo tudi z našim priborom razkosam. Ampak to je pa vse. Za pasje posode imamo svoje gobice. In umivalnik v stranišču. Nikoli v kuhinji. Pa tudi perilo peremo ločeno-že zaradi tega, ker imajo pasje cunje ponavadi polno dlak. In potem bi tudi naše perilo bilo črno (od dlak Grin). Pa po pranju se splakne še enkrat prazen stroj.
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #43 : četrtek, 29.09.2005 : 09:04:02 »

Tudi jaz perem pasje dekice in pasje brisace (ko skace po dezju in je ves moker, ga je treba obrisat ane Grin ) v pralnem stroju. Se ponavadi nabere za cel stroj. Pasje posode operem v pomivalnem stroju skupaj s 'clovesko' posodo. Vcasih dobi kej za polizat iz 'nasega' kroznika, pa tudi dam v stroj. Ne kompliciram prevec, ce ni treba.  Cool
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #44 : četrtek, 29.09.2005 : 09:22:29 »

Na splošno bi rekla,da če pes nič nima, kar se lahkoprenese na človeka , potem od njega nimaš kaj dobit.

Če pa ima kaj prenosljivega- kožno obolenje ali prazite, ki gostujejo tudi pri ljudeh, pa se je prenosu ob normalnem rokovanju nemogoče dolgoročno  izogniti. Normalno rokovanje je tudi ločeno prenje vsega , ločene posode in umivanje rok in vse ostalo. V takem primeru rabiš izredno stanje do ozdravitve, ki je podobno karanteni.

Zato je edini pravi način kako skrbimo za zdravje družine v kateri so tudi psi, da redno preverjamo zdravstveno stanje psa in redno odpravljamo vse parazite. Poleg tega preventivno ne dajemo nobene barf drobovine ipd.

Pri vsej ostali higieni, pa je potrebno uporabljati zdravo pamet.
Prepričana sem, da je neštetokrat večja možnost okužbe  na javnih igriščih, zelenicah,bazenih, pognojenih travnikih, slabo opranem regradu, drugi pomanjljivo oprani zelenjavi in sadju, pri uživanju slabo pečenega mesa, uživanju mesnih izdelkov nekontroliranega porekla in še bi lahko naštevali.
Obenem se je potrebno izogibati božanja potepuških psov , mačk in najdenih divjih živali .
Prav tako je nujno umivje rok po stiku z vsakim psom ali mačkom, ki ni naš (oz zagotovo vzrževan kot naš)..
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Čiščenje pasjih/človeških predmetov SKUPAJ
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines