mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 05:58:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Čiščenje pasjih/človeških predmetov SKUPAJ
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čiščenje pasjih/človeških predmetov SKUPAJ  (Prebrano 32783 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Katrca
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #45 : četrtek, 29.09.2005 : 12:42:31 »

Zdnjič je bilo na discovery... človeški poljub je veliko bolj nehigienski kot 'poljubček' zdravega psa. Namreč pasja slina vsebuje posebne encime, ki uničujejo bakterije.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #46 : četrtek, 29.09.2005 : 13:38:14 »

Zdnjiè je bilo na discovery... èloveški poljub je veliko bolj nehigienski kot 'poljubèek' zdravega psa. Namreè pasja slina vsebuje posebne encime, ki unièujejo bakterije.

Ja sem že nekje slišala to. Ja super, jaz se tako in tako ves čas ljubčkam z mojim Bučkom. Smiley
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #47 : četrtek, 29.09.2005 : 13:44:19 »

Zdnjič je bilo na discovery... človeški poljub je veliko bolj nehigienski kot 'poljubček' zdravega psa. Namreč pasja slina vsebuje posebne encime, ki uničujejo bakterije.

Ne glede na to kaj vsebuje pasja slina, je presenetljivo  malo bolezni in ostalih neprijetnosti, ki si jih delimo s psi.
Medtem , ko smo ljudje vedno polni raznoraznih mikroorganizmov ,ki komaj čakajo na novega človeškega  gostitelja.
Logiran
pobaaaa*mua
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #48 : ponedeljek, 06.12.2010 : 21:12:35 »

 Smiley Smiley Pasje brisače peremo z našimi (enkrat se je stroj že zamašil). Kopam ga v banji ali v tušu, kjer se kopamo tudi mi. Za posode pa sem posebej pozorna, saj je za psa nevaren detergent, posode pa se v pomivalnem stroju uničijo (oz. jim gre stran guma in potem se premika po ploščicah)!!!
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #49 : ponedeljek, 06.12.2010 : 21:54:58 »

Pri nas smo očitno bolj packasti, ker nič ne kompliciramo. Če bi pri teh psih še s tem komplicirala res ne bi nikakamor prišla. Pasje posode perem v pomivalcu skupaj z ostalo posodo, brisače s katerimi obrišem umite pse, operem v stroju z našimi brisačami in dam v sušilca, pse kopam v naši banji, ker imam samo eno banjo. Glede na to, da imam 3, res nimam  časa še za kompliciranje s posebnim pranjem posod in brisač. Ležišča in razne dekce pa operem posebej, ker jih je za cel stroj. Res pa je da večkrat perem in nimam recimo ene brisače za cel teden. Stara sem 33 let, pse imamo že celo moje življenje in še vedno sem med živimi.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #50 : ponedeljek, 06.12.2010 : 23:27:56 »

Pri nas smo očitno bolj packasti, ker nič ne kompliciramo. Če bi pri teh psih še s tem komplicirala res ne bi nikakamor prišla. Pasje posode perem v pomivalcu skupaj z ostalo posodo, brisače s katerimi obrišem umite pse, operem v stroju z našimi brisačami in dam v sušilca, pse kopam v naši banji, ker imam samo eno banjo. Glede na to, da imam 3, res nimam časa še za kompliciranje s posebnim pranjem posod in brisač. Ležišča in razne dekce pa operem posebej, ker jih je za cel stroj. Res pa je da večkrat perem in nimam recimo ene brisače za cel teden. Stara sem 33 let, pse imamo že celo moje življenje in še vedno sem med živimi.

Pod čisto vsako tole besedo se podpišem - no, edino let imam malo več kot Sašenka  Tongue  - in to je to. Je v življenju dosti drugih zakompliciranih stvari in res ni treba, da bi še brisače pa posodice posebej prali... Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #51 : torek, 07.12.2010 : 08:45:47 »

Mi pasje brisače, deke in postelje peremo posebej iz enega preprostega razloga - ker so toliko kosmate, da bi porabila cel teden, da vse kocine dol z opranih človeških cunj poberem Angry.
Sicer pa nič ne kompliciramo - pri nas se pasje in človeške stvari ne ločujejo.
Imam pa eno zanimivo na to temo - še pred leti smo (in to še vedno počnemo Roll Eyes), dali občasno za polizat kakšen krožnik ali posodo psu, če je bilo noter kaj takega, kar je bilo primerno tudi za psa (potem smo to posodo seveda oprali, preden smo jo zopet uporabili). In moj brat, ki je bolj čistunske sorte, je bil nad tem zgrožen, češ kako nagravžni smo slaba prebava. In ko me je enkrat imel dovolj in me je spet zasačil, da psu dajem lonc za polizat, mi je zagrozil, da bo mojemu takratnemu fantu povedal, kakšna packa sem, če tega ne bom nehala delat. Ampak revež ni vedel, da pri fantu njihov NO isto preliže vse lonce, pa so bili sicer ena fina (malo)meščanska familija. Ko sem mu to povedala, je revež samo godrnjaje odpujsal stran Evil predaja
In v veselje mi je, da se nikomur v moji familiji to ne gravža. Pač pomiješ potem s praškom za posodo ali v stroju in to je to. Pazim pa, da tega ne počnem pred kakšnimi občutljivimi obiski Evil Evil Evil
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #52 : torek, 07.12.2010 : 09:20:02 »

no, pri nas psi ne ližejo naših krožnikov. In tudi njihove posode se ne perejo v pomivalcu. Nekako mi to ne potegne...
drugi razlog pa je ta, da imata precej velike posode in bo zasedli 3/4 pomivalca.
in tudi pasje cunje se perejo ločeno od naših. Ker so polne dlak. Po pranju dam splaknit stroj, da grejo dlake stran. Drugače jih dobimo na naše cunje.

Tako da pri nas je vseeno to ločeno.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #53 : torek, 07.12.2010 : 09:25:30 »

Mene pa ne moti, saj potem pomijem - dokler nisem spoznala kar nekaj familij, ki počnejo isto, sem se pa tudi sama sebi zdela precej čudna packa Lips Sealed.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #54 : torek, 07.12.2010 : 09:52:57 »

Jaz tudi deke in brisače ločeno perem in potem stroj splaknem. In vse to zaradi dlak.
Če bi imela samo Carolino, to sploh ne bi bil problem.
No, kakšno brisačo pa le skupaj operem, ko nimam cunj za cel stroj.

Posode pa vedno skupaj perem, mi še prav pride, da stroj napolnim ( midva zelo malo doma kuhava )
Psom pa puščam vedno lonce in krožnike za polizat, razen ko so obiski (ki niso moja familija).

 
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #55 : torek, 07.12.2010 : 09:58:44 »

Pri nas je tudi kot pri King-Roy. Ločeno pranje pasjih dekic je iz preprostega razloga - dlake! Brisače, s katerima ju brišem grejo v stroj z mojimi, posoda se perer skupaj z mojim črepovjem, pa tudi kakšen krožnik sem ter tja Čip poliže do čistega. Kopamo se pa vsi v edini banji, ki jo premorem (ločeno seveda  Smiley).V glavnem; mi mamo se fajn....
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #56 : torek, 07.12.2010 : 10:02:25 »

Jaz imam sušilca, ki služi tudi kot odstranjevalec dlak. Tako da če cunje pašejo skupaj (npr. brisače), potem dam skupaj prat. Sušilec odstrani vse dlake, v pralnem stroju pa še nikoli nisem porajtala pretiranih dlak, da bi morala kaj odstranjevat/splakovat. Večina jih gre v filter, tistih par, ki ostanejo na vratih od pralnega, pa pobrišem stran.
Tudi v pomivalcu se pere vsa posoda skupaj. Ravno s pasjimi skledami pridemo na en poln stroj na dva dni... Smiley
Ližemo pa posode ne, ker sem jaz tečna mama in ne dovolim Roll Eyes
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #57 : torek, 07.12.2010 : 10:22:22 »

Jaz pa se trudim prati moja oblačila in njihove odejice/rjuhice posebej, odkar sem enkrat vrgla moje brisače v stroj in nisem opazila, da je zraven bila tudi Morina...Pa pridem iz tuša, se ovijem v brisačo in grem nazaj pod tuš (naenkrat sem bila namreč kosmata kot jeti ).
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #58 : torek, 07.12.2010 : 11:09:53 »

Mi si tudi vse delimo, kaj pa naj Wink

Jaz imam sušilca, ki služi tudi kot odstranjevalec dlak.
Me too Grin ni boljšega, ko se me Maj loti, preden se spomnim da imam črn pulover, res prav pride, da ga vržem za 15 min v sušilca in je spet črn Smiley
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #59 : torek, 07.12.2010 : 11:33:32 »

A bi vi znamko+model tega čudežnega sušilca objavile tukaj gor, proooosiiimm predaja
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Čiščenje pasjih/človeških predmetov SKUPAJ
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines