mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:40:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Čiščenje pasjih/človeških predmetov SKUPAJ
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čiščenje pasjih/človeških predmetov SKUPAJ  (Prebrano 32655 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #75 : torek, 07.12.2010 : 17:25:50 »

Pri nas se perejo brisače skupaj, vse ostalo pa ločeno. Tudi posode ali krožnikov se ne liže. Je uradno prepovedano in že skoraj kot smrtni greh Roll Eyes. Če ji dam žličko meda za polizat, je že cela štala Roll Eyes Roll Eyes. Samo jaz ji vseeno dam, naskrivaj Evil.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #76 : torek, 07.12.2010 : 19:57:00 »

Pri nas se tudi ne liže loncev. Kako žlico že, če ne drugače že takrat, ko se njena hrana meša. No, razen kadar pravila ne pokvari nekdo, ki zna bit sicer na pasje zadeve kar se da občutljiv. In potem bi se gospodična najrajši šla s krožniki prat, ko dajem not posodo od čokoladnega biskvita Grin. Imam pa za njeno posodo posebno gobico v pralno-sušilnem prostoru pač zato, kjer je tam njen prostor, kjer je (da ima mir pred mulci, ki bi ji drugače iz gobca vlekli brikete), pa tudi tisto kad stare sorte imam tam, s čimer lahko marsikatero svinjarijo prihranim kuhinji. Občasno pa v stroj vržem, da se spuca malo bolj ornk.

Brez sušilca tudi nam ni živet, bi se sicer že davno zadušili pomojem Tongue. Kombinacija obeh v enem ohišju je popolnoma zanič (moje izkušnje), zdaj pa kot urca dela siemensov sušilec (suši 7kg in to dela res tako, da se reče), stoji pa na boschevem pralnem stroju. Za vmes je potrebno dokupit neko ploščo, ki se jo ušraufa na oba stroja - za stabilnost (se pa tudi izvleče iz nje ena polička in gor postaviš koš za perilo kadar vlečeš cunje iz sušilca). Meni če ni res huda packarija tudi ta zapikajoče se kratke dlake pobere fino ven.
Ker hodim čez ta prostor z ET noter v hišo, me pogosto celo premami kaka naša brisača, ki čaka na pranje in pač z njo zbrišem tistih par snežink iz nje. Tudi njene brisače perem z našimi brez problema. Edino ležišče pa res striktno posebej, pa še potem je treba dat stroj na 15min program, da se vsa pacarija od dlak iz stroja splakne.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #77 : sreda, 08.12.2010 : 09:19:51 »

No, tole magično zmanjševanje cot je moj največji ˝problem˝ in zadržek pri nabavi. Ker ima tudi tamala nonstop ˝skrčene˝ cote in to pomeni, da bi morala tudi njeno garderobo menjat.
Jana, hvala za konkreten model sušilca od Gorenja. A je to novejšega datuma, ali starejše, mislim, a je še v prodaji? Ni hudič, da bom v bližnji prihodnosti našla en prostorček za tole mašinerijo, če jo že tako hvalite.
Ker tisti dragi (pa verjamem da so zato tudi kvalitetni) so meni osebno predragi.

A likat potem tudi ni treba vegi vegi?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #78 : sreda, 08.12.2010 : 09:26:30 »

Susilc je bil kupljen letos v Gorenjevem salonu v Velenju, cot pa ne likam sploh Grin, jih je treba samo cim prej po susenju lepo zlozit in to je to Wink.
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #79 : sreda, 08.12.2010 : 09:40:37 »

Susilc je bil kupljen letos v Gorenjevem salonu v Velenju, cot pa ne likam sploh Grin, jih je treba samo cim prej po susenju lepo zlozit in to je to Wink.

Jej, tole o likanju je najboljša info, kar sem jih kdaj slišala, brigajo me zdaj kocine, samo še likanje mi je pomembno Cheesy bravo Afro predaja
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #80 : sreda, 08.12.2010 : 09:44:14 »

Jana, a je kondenzacijski, ali rabi odtok za vodo Smiley
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #81 : sreda, 08.12.2010 : 09:46:48 »

Jst imam pralno-sušilnega, sem bila opozorjena, da ni ravno najboljša možnost, ampak za dva ločena nimam prostora. Do zdaj je delal bp, skrčilo se mi ni še nič, dlake tudi uspešno pobira. In kar je najpomembnejše - ni mi treba likat.  veselje Sicer pa mi nič ne ločujemo med pasje-mačjimi in človeškimi stvarmi, tud krožnike lahko kdaj poližejo. Cool
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #82 : sreda, 08.12.2010 : 09:48:06 »

Ocitno gre cajt tako hitro naprej, da tega modela tam vec nimajo, je pa moj takle, le da nima led zaslona in susi do 6 kg. Imajo pa ga zgleda se tukaj Smiley. Ce ne nosite cot, ki jih je ze po defaultu treba likat, potem s susilcem ta opravek lahko povsem odpade. Osebno mi je poleg obesanja cot in gledanja v nebo, kdaj bo kaj dol padlo, likanje eno najbolj mrzkih del v gospodinjstvu Roll Eyes, zato ze skoraj 20 let uporabljam susilec in ko je letos prejsnji crknil, sem letela se isti dan po novega Grin.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #83 : sreda, 08.12.2010 : 09:49:18 »

kocka, kondenzacijski je. Po susenju vsakokrat odlijes vodo, poberes kocine z mrezice na vratih in vsakih nekaj susenj operes filter.
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #84 : sreda, 08.12.2010 : 09:51:09 »

Sem že našla - kondenzacijski. Čista zmaga Afro
Hvala za link Kiss
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #85 : sreda, 08.12.2010 : 11:49:55 »

Še mal reklame Tongue.
Nam se tudi do sedaj ni še ni niti ena reč skrčila pa mečemo vanj tudi tisto, kjer piše, da se načeloma ne daje sušit. Če vzameš ven takoj, ni treba nič likat, celo srajce so še kar ok če jih res takoj obesiš. Če pa pustiš lepo par ur noter, potem je pa vse kot kravi iz r*t* potegnjeno Grin. Če daš enega na drugega edino optično zapreš prostor, dodatnega prostora niti ne rabiš. Se pa uporaba pozna nekoliko pri računu za elektriko. Ni poceni, ampak jaz ga ne dam za noben denar. Mucke in dlake pobereš ven iz mrežice na sprednji strani, jih je pa toliko, da se čudiš, da živali še niso čisto gole. Nekaj takega je:
http://www.mimovrste.com/artikel/3250042420/q=su%26scaron%3Bilni%20stroj%20siemens/kondenzacijski-susilni-stroj-siemens-wt46w560by
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #86 : sreda, 08.12.2010 : 11:52:53 »

Draga moja FŽ, jaz zdaj že eni 2 leti delam v državni upravi in se mi to na proračunu fejst pozna Roll Eyes Roll Eyes. Bom probala kar tistega od Jane najt predaja predaja - je lih u pol cene.
Sicer pa hvala Kiss
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #87 : sreda, 08.12.2010 : 11:53:21 »

Za ne-likanje obstajajo še listki, ki se dajo notri v sušilca in zravnajo vlakna - to celo v mojem deluje.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #88 : sreda, 08.12.2010 : 12:07:30 »

Aam, mi smo tudi v zadnjem času vezani na (eno) državno plačo, tale je bil kupljen še v boljših cajtih, tko da mu potihem šepetam, naj pridno dela Grin. Sem se pa odločila shujšat in zdej pridno stradam, ker se mi zdi, da bo moj špeh kmalu glavni strošek pri nas Wink Grin. Ker če dam 20€ za čokolado vsak mesec na stran, bom v ene 7ih letih glih spet lahko kupila enega sušilca Roll Eyes (sej na srečo ni take panike, se bo upam da v zelo bližnji prihodnosti pojavila še ena plača...)
Če pa bo medtem ET potrebovala kako lepotno operacijo ali swarovski draguljčke ali kaj podobnega, bomo pa seveda spet na roke sušil, da se bo ona lahko šajnala kot se za pravega psa spodobi Tongue.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #89 : sreda, 08.12.2010 : 12:25:41 »

Za ne-likanje obstajajo še listki, ki se dajo notri v sušilca in zravnajo vlakna - to celo v mojem deluje.
A na listek napišeš, katera oblačila morajo ostati lepo poravnana, al kako?
 Evil vegi
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Čiščenje pasjih/človeških predmetov SKUPAJ
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines