mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 02:25:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: kremplji
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: kremplji  (Prebrano 30736 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #15 : sobota, 25.09.2004 : 08:33:22 »

Živjo!

Pri nas ni bilo podobnih problemov. Je imela pa dostikrat razcepljen kakšen krempelj, ker si ga je med tekom poškodovala.

Ko se na Vrhniki vidimo bomo v živo pogledali ampak mislim, da Viva res ni imela takšnih krvavitev.

lp
Logiran
Iza
novinec
*
Sporočil: 43



« Odgovor #16 : sobota, 25.09.2004 : 18:42:55 »

Možno je, da so pri mladičku kremplji še bolj občutljivi ... za zdaj kakšnih novih krvavitev ni bilo in mislim, da se tudi gnoji ne. Je pa čudno, ker ima več nohtov tako "poškodovanih".  ... upam, da mi bo uspelo do sobote ohraniti celega psa!
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #17 : sreda, 05.01.2005 : 21:21:55 »

na pomoč!

Mi ve kdo pomagat. Našmu Galu so že pri vzreditelju odstranili peti prst. Zdaj se nama na vsakem sprehodu na snegu pojavljajo problemi z slabo zaceljeno rano. Že po nekaj korakih na zmrznjenem snegu iz obeh brazgotin začne tečt kri. Psa tudi zelo boli, tako da ga je včasih potrebno celo nosit. poskusila sem povit obe tački pa povoj ne drži. Terenu brez snega se ni mogoče izognit, brez sprehoda pa tudi ne gre.  Undecided

hvala za nasvete
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #18 : sreda, 05.01.2005 : 22:30:51 »

Koliko pa je Gal star? Kaj pa če bi počakal s sprehodi toliko časa, da se rana dobro zaceli? Saj psica je med gonitvijo tudi več ali manj brez sprehodov Undecided

Poskusi rano namazati s kakšnim jodom ali pa z ognjičevo kremo (za hitrejše celjenje ran).

Kdaj pa je vzreditelj odstranil slednike? Ker ko sem jaz dobila svojo psico pri skoraj 9-tih tednih, je imela že lepo zaceljene rane.

A se res ne da najti prostora brez snega? Npr. da bi ga sprehajali samo po cesti?

Lp jana
Logiran
Iza
novinec
*
Sporočil: 43



« Odgovor #19 : petek, 07.01.2005 : 15:39:25 »

Ali v primeru, da je veterinar psu "potegnil dol" krempelj (ker se je nekaj zlomil), le-ta ponovno zraste? Ali vedno zraste nov, oziroma v kakšnih primerih ne zraste in kako dolgo traja, da začne rast na novo?

Upam, da mi kdo ve pomagat. LP
Logiran
nero
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 128


« Odgovor #20 : petek, 07.01.2005 : 16:30:24 »

OJLA!
Iza:psu bo zrastel krempelj ni dvoma.Bo pa to trajalo nekaj časa,odvisno je tudi od tega,koliko mu ga manjka!
Logiran
Iza
novinec
*
Sporočil: 43



« Odgovor #21 : petek, 07.01.2005 : 19:55:02 »

Skrbi me samo to, ker je bila poleg kremplja poškodovana tudi sama pulpa.
Manjka ji cel krempelj - koliko časa približno traja, da je opaziti nov krempelj na tački?

Hvala.
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #22 : petek, 07.01.2005 : 20:09:31 »


Pri naših puncah, se je že večkrat zgodilo, da je bil krempelj poškodovan oz. izpuljen. Vedno je zrasel nov, je pa res, da kremplji rastejo počasi. Po približno 3 tednih se je pokazal začetek novega, rasel je pa kar 3-4 mesece.
Logiran
Tarabas
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #23 : sobota, 08.01.2005 : 17:29:48 »

Moji psički pravkar raste nov noht. Si ga je izpulila pred dobrim mesecem in pol, tako da ga ni prav nič ostalo. Sedaj ima že kak cm dolg nov noht. Je pa trajalo 2-3 tedne, da se je rana sploh zacelila in nehala krvaveti.

Logiran
Iza
novinec
*
Sporočil: 43



« Odgovor #24 : nedelja, 09.01.2005 : 11:56:13 »

Moja psička si je krempelj zlomila 24.12. to je pred dvemi tedni. Do pred kratkim smo ji za sprehode še obuvali škorenjček, da je bila tačka zaščitena, zdaj mi je pa veterinarka rekla, da je lahko brez.
Cina si  zdaj še malo liže tačko in občasno nanjo tudi ne stopa. Po sprehodu ji tačko sicer umijem - zdaj pa ne vem, ali se lahko kaj infecira? Tam, kjer naj bi bil krempelj je bolj rdečkasto.
Logiran
rot
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« Odgovor #25 : četrtek, 10.02.2005 : 13:27:04 »

Tudi mojemu Rotiju so pred dobrimi 10-imi dnevi odstranili krempelj in mu ne bo več zrastel!
Nevemo sicer kako je do te poškodbe prišlo vendar smo takoj ko smo videli zadevo (krempelj je bil počen po dolžini) odšli k veterinarju. Veterinar je krempelj pregledal in pri korenini je bilo že vse zagnojeno tako da je bila edina rešitev odstraniti vse skupaj z pulpo (korenino)! Ni nam znal veliko povedati razen tega da ima lepe zdrave kremplje.
Baje da je bila poškodba ža stara vendar nam vse ni čisto jasno...?
1. pes ni šepal , si lizal tačke (ni kazal nikakršnih znakov da bi ga kaj bolelo)

Jaz sem zlomljen krempelj opazila takoj, nisem pa mogla vrjet da je imel že vse zagnojeno ker se to ne more zgoditi tako hitro (pravi veterinar). Sedaj se samo sprašujemo kja za vraga se je dogajalo preden mu je počil!

Mi mu sedaj vseeno 2x na dan dajemo vitamin BIOTIN (za lepe in zdrave nohte) ki se dobi v lekarni! Vet. pravi da mu škodovati ne more zato ti svetujem da probaš!

Lep pozdravček Špela&Rot
Logiran
Iza
novinec
*
Sporočil: 43



« Odgovor #26 : petek, 11.02.2005 : 19:38:09 »

Pri nas ni o kremplju ne duha, ne sluha. ... tako da verjetno ne bo nič.

Sem pa medtem ugotovila, kaj narediš, če ima pes zelo dolg živi del v nohtu! (vsak drugi dan jih piliš, tako da se noht naravno, sam od sebe krajša)

lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #27 : nedelja, 08.05.2005 : 12:44:56 »

Bingo si je pred kakšnim tednom nekaj lizal tačke, in nekako 'cukal'. Takrat se mi to ni zdelo nič posebnega. Danes pa sem opazila, da ima slednik na levi tački nekoliko poškodovan(je malo počen). Kaj naj sedaj?!? Huh Huh Huh
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #28 : sobota, 19.11.2005 : 09:56:05 »

Prosim za pomoč!!!

Oxa si je zlomila CEL krempelj. Krempelj jhe obrnjen navzgor, spodaj ven kuka živec.
V ponedeljek greva k vet., me pa zanima kako naj sama poštimam krempelj do ponedeljka??

Če si je zlomila konico kremplja (ali polovico), ni bilo problema, nekako smo zadevo odstranili in čakali na zacelitev. Tukaj, pri celem odlomljenem kremplju, ne vem kaj narediti. sram

Teja
Logiran
Sky
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #29 : sobota, 19.11.2005 : 10:20:01 »

UUU, to pa zna biti boleče.. A sploh lahko hodi, ali jo preveč moti? Jaz bi probal poviti, da ne bi lizala rane, pa da se ne okuži. Drugače pa, če lahko pojdi danes k vet. , mislim da dela v NM do 11h, sicer pa imajo tudi številko za nujne primere, kar po mojem to je. 
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: kremplji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines