mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:42:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: kremplji
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: kremplji  (Prebrano 30648 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #30 : sobota, 19.11.2005 : 13:57:59 »

UUU, to pa zna biti boleče.. A sploh lahko hodi, ali jo preveč moti? Jaz bi probal poviti, da ne bi lizala rane, pa da se ne okuži. Drugače pa, če lahko pojdi danes k vet. , mislim da dela v NM do 11h, sicer pa imajo tudi številko za nujne primere, kar po mojem to je.
Ja, smili se mi 100 na uro, pri hoji pošepava in ne vem kaj naj naredim s sprehodom- pa tako lep sonček je Sad
Danes sem vet. že zamudila, sicer pa ne hodim drugemu kot k ''svoji'' veterinarki. To pa bo v pon.

Nujni primer?
 sem čakala v RES nujnem primeru več kot dve uri, ob zlomljenem kremplju se bodo   brigali še manj.Kot pa sem že omenila, glavni razlog, da ne pokličem dežurnega je, ker ni ''naše'' vet.

Povijem lahko, ampak najraje bi nekako krempelj do konca odtrgala, kar seveda ne gre. In potem povila. Je tako nerodno, ko je krempelj napol odtrgan... SadSadSad

Logiran
Sky
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #31 : sobota, 19.11.2005 : 16:11:25 »

No, upam, da boste zdržale do ponedeljka. To z veterinarji sem pa tudi jaz doživel, tako da te razumem. Lep pozdrav Oxi in upam da se čim prej pozdravi.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #32 : sobota, 19.11.2005 : 16:43:36 »

No, upam, da boste zdržale do ponedeljka. To z veterinarji sem pa tudi jaz doživel, tako da te razumem. Lep pozdrav Oxi in upam da se čim prej pozdravi.
Hvala!
Klicala sem veterinarko in je rekla naj ji krempelj povijem. Ne vem, če ji ga bom, ker se bo ob gibanju še bolj zarival v meso.Polivala bom z jodom in upala, da se bo sam od sebe do konca odlomil sram Tongue
Prej smo bili na daljšem sprehodu in za danes ima dovolj. Bo pač počivala. Ali pa bom res povila, če bo ''padel'' še kakšen kondicijski sprehod...

do ponedeljka počivanje Shocked  (no, ja Undecided )
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #33 : sobota, 19.11.2005 : 18:17:37 »

Ali se ga bi dalo odstriči ali pa odrezati, verjetno bi bilo manj boleče kot čakati do ponedeljka, da bi ji isto naredili pod lokalno?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #34 : sobota, 19.11.2005 : 18:26:16 »

Teja, tocno to se je nam zgodilo pred dobrim mesecem dni. Nismo nic plazili k veterinarju....zivec, ki je gledal ven smo dobro razkuzili z arniko, potem smo tacko povili, cez noc smo pa povoj odstranili, da se je lepse susilo in celilo, zjutraj ponovno povili, itd. Vse skupaj mogoce 3-4 dni, potem se je oliko zacelilo, da je spet normalno hodla in je ni motilo. Zdaj je vse lepo zaceljenjo in zraslo nazaj.

Mislim, da nima smisla komplicirat z vetom, pravilno razkuzit, rahlo povit in veckrat na dan kontrola, k vetu,pa samo ce bos v ponedeljek imela obcutek da ni nic boljse.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #35 : sobota, 19.11.2005 : 20:10:46 »

Ali se ga bi dalo odstriči ali pa odrezati, verjetno bi bilo manj boleče kot čakati do ponedeljka, da bi ji isto naredili pod lokalno?
Sem razmišljala o tem, takoj po poškodbi, pa zaenkrat še nisem dobila ideje kako in š čim.

Uma,
mislim, da krempelj ni mogoče ''naštimat'' nazaj na svoje mesto.
V ponedeljek imam pa tako ali tako obisk pri vet., s poškodbo kremplja ali pa brez Wink

Upam da dobim kakšno idejo, hvala za odg., bom poročala kaj sva uštimali.

Lanabela,
če mi uspe krempelj odstraniti kako potem ravnati z živim delom? (uf, auč Sad )
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #36 : sobota, 19.11.2005 : 21:12:01 »

Točno 1h sem se ubadala z zadevo Cry Cry Cry Cry
Kremplja ni več, sedaj gremo na jod in povoj Tongue

hvala še 1x za vse nasvete
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #37 : sobota, 19.11.2005 : 21:26:44 »

ojoj boga oxa... sj bo kmal bolš Smiley pa se bo krempeljček pozdravil Wink
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #38 : sobota, 19.11.2005 : 21:55:46 »

Ne se sikirat Teja, res je, da kuzka to precej boli, ampak vse bo ok, tudi pri  Umi je bilo!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #39 : ponedeljek, 21.11.2005 : 12:24:32 »

Kako si ga pa likvidirala? Jaz sem enkrat enga kar z olfa nožkom.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #40 : ponedeljek, 21.11.2005 : 15:00:33 »

Kako si ga pa likvidirala? Jaz sem enkrat enga kar z olfa nožkom.
ja, imela sem vse razno, najbolj se je obnesel nož, s katerim sem noht ''žagala'' od zgoraj. Prase se je držal premočno, da bi ga spravila stran z lahkoto.
Spodnji razklan del se je z obeh strani zarival nazaj v meso, tako da res ni bilo druge.
Danes je čisto OK, punca bo že iskala na treningu Wink 
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #41 : ponedeljek, 21.11.2005 : 15:07:30 »

Vseeno ga malo zaščiti, da se ji ne bo ravno ob najbolj neprimernem trenutku odprlo.
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #42 : ponedeljek, 21.11.2005 : 19:28:20 »

Teja nic se bat. Jaz sem nasemu enkrat noht med vrata zaprla. Ja, samo noht, hvala bogu, da ni bila cela noga. Na zacetku je krvavel, pa sepal je tudi, potem naslednji dan je bilo kot da se ni nic zgodilo. Noht je potem cez nekaj dni sam od sebe zacel odstopati, jaz pa sem ga potem kar potegnila dol. Peso se cutil ni.
Zdaj mu zeeeelo pocasi, ampak vztrajno Grin raste nov noht, ki je pa zaenkrat se bele barve (ostale nohte, razen na zadnji taci enega) ima crne.
Upam, da se punca vseeno cimprej pozdravi.

LP
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #43 : sobota, 10.12.2005 : 21:00:05 »

zdravo!
mene pa zanima kaj naj dodajam psici za bolj cvrste kremplje?.. pred casom si je enega zlomila, zdaj ji sicer ze raste nov, iam pa enega drugega nekako posevnega, samo cakam, da bo nerodna, pa se tega kje "izgubila". pa nasploh se mi zdi da nima nohtov v najboljsem stanju  Undecided
 Kaj ji naj dodajam k hrani Huh
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #44 : petek, 16.12.2005 : 11:08:55 »

Ce so kremplji posevni, obicajno pomeni da so predolgi in se zato zvijajo, da sploh lahko rastejo, probaj jih nekoliko pristict najprej. Ce pa imas obcutek, da so kremplji na splosno v slabem stanju, pa poskusi zamenjat hrano oziroma ce ji ne dajes zgolj briketov pazi na ravnovesje med beljakovinami, mascobami in OH na splosno. Mogoce dodaja kaksne splosne vitamine, ki so tudi za kozo in to, ampak jaz bi najprej ostalo preizkusila.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: kremplji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines