mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:44:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Dirofilarija - srčne gliste
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dirofilarija - srčne gliste  (Prebrano 66332 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« : sreda, 07.04.2004 : 10:31:53 »

V nekaj dneh se selim na obalo. Pri veterinarju so me samo na kratko opozorili na možnost te bolezni.
Kot preventivo so mi dali tekočino stronghold, vendar pa sem slišal, da obstajajo še tablete in tekočina za zaužiti skupaj z hrano.
Nekaj informacij sem dobil že tule
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=336;start=0
in tu
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=414
Vendar pa nisem zasledil naziva tablet niti tekočine.
Zanima me kako se obnašajo ta zdravila v kombinaciji z Frontline in Zantel ali Pratel, ki jih uporabljam kot običajno preventivo.
Ali res prenašajo to bolezen tudi muhe.
Kužek ima med 38 - 40 kg in zelo rad, če ga ne vidimo zgrabi mrhovino ali pa se posladka z iztrebkom  Huh
Prosim še za kakšno informacijo.
Hvala že vnaprej.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1 : sreda, 07.04.2004 : 11:38:19 »

Nekaj malega je napisano že tule: http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=336

Upam, da bo kaj pomagalo. Lp N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
_Tyra_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 159


« Odgovor #2 : sreda, 14.04.2004 : 08:18:57 »

Čao

Po mojih informacijah so najbolj učinkovite pastile Kardotek + (izgledajo kot plastelin, pa še kužkom lepo dišijo Cheesy) skupaj s sprejem Frontline. Taka kombinacija naj bi bila res učinkovita.

Oboje lahko dobiš pri veterinarjih, v kolikor imaš pa kak namen hodit čez mejo (v Italijo), jih lahko kupiš v njihovih lekarnah po veliko bolj ugodni ceni.

Obstaja pa tudi cepivo - kak mesec po vrnitvi z morja lahko odpelješ kužka na ceplenje proti dirofilariji.

Lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #3 : sreda, 14.04.2004 : 09:36:43 »

Smrček (btw dobrodošel na obali) steklenička preventive stane 3840 sit na veterinarski v Kopru. Greš tam in rečeš, da rabiš preventivo...deluje pa tako, da pobije mlade parazite, dokler se še ne razvijejo, odrasle gliste pa zajedajo na srcu.

Te zajedalce pa prenašajo okuženi komarji, ki so malo večji od navadnih in pikajo speče živali in sicer tiste, ki spijo zunaj... Angry (poleg 1 000 000 000 klopov še ta golazen)

Glede na težo, no za 30 kg daš 1.75 ml (se mi zdi) na mesec v hrano, jaz ponavadi zmešam v pašteto, ki jo potem poliže (sicer bolj ne rad, tako, da sklepam, da nima lih najboljšega okusa)... Undecided

Našega kraškega ovčarja nismo mogli pozdravit, Sad imajo pa sosedi 15 let starega bobtaila, ki je uspešno preživel zdravljenje  Smiley.

Ne vem pa če je to ista zadeva Stronghold namreč (je sicer v vrečki od strongholda oz. škrtocu), ker na steklenički nič ne piše. Ja ena ti pa traja približno eno sezono komarjev (od maja do novembra, čeprav jaz sem Bluju že dala, ker je ful toplo pa komarje sem tudi že vidla)
Logiran
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #4 : sreda, 14.04.2004 : 20:39:20 »

Smrček - odvisno tudi,na kateri konec obale greš...
največ okužb je v predelu Škofij in Hrvatinov,baje tudi Bertokov....pa tudi ob reki Dragonji.
Drugje ni kritično,ampak je vseeno dobro dajati preventivo! Smiley
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #5 : petek, 16.04.2004 : 08:13:11 »

Tekočina proti filariji se dobi na veterinarski postaji v Kopru, dozira se v hrano, glede na težo psa. Lahko dobiš tudi injekcijo Inverktina, ki pa ni tako učinkovita, ker sčasoma izgubi učinkovitost, tekočino pa je potrebno dajati vsakih 30 dni, ker ubije do 30 dni stare mikrofilarije, ki krožijo v krvnem obtoku. Če nisi z obalnega območja in se boš vrnila domov, ti svetujem, da daš tekočino pred odhodom na Obalo in vsaj enkrat po 30 dneh. Obalnim lastnikom pa bi svetovala, da pred dajanjem tekočine (ki je cenejša od tablet), opravijo krvni test, ki pregleda tudi prisotnost borelije in erlihije, ter potem pričnejo s preventivno kuro. Moj pes, ki sem ga posvojila iz zavetišča (odraslega), je bil okužen z mikrofilarijami in z odraslo glisto, ki je zelo trdoživa in nevarna. Zdravljenje je bilo zelo boleče, dolgotrajno in drago. Sedaj je negativen in že sem mu dala prvo letošnjo dozo tekočine.
Logiran
Lucy
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #6 : petek, 16.04.2004 : 09:03:55 »

Konec naslednjega tedna se odpravljamo na enotedenski dopust v hrvaško Istro. Zanima me, če je že obstaja nevarnost, da se naš kuža okuži.
Lanski poletni dopust smo mu dali ampulo Strongholda. Sedaj pa ne vem, ali so že komarji. Sem bila prejšnji teden pa jih nisem zasledila. Naš pesi spi v hiši pri nas in je čez dan z nami na sprehodih.
Ali je potrebno nabaviti tekočino?

Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #7 : petek, 16.04.2004 : 10:57:53 »

Hallo!

Karmen, ali bi lahko odgovorila na nekaj vprasanj?

Kaj vsebuje tekocina, ki jo kupis na vet. postaji?
Koliko stane steklenicka tekocine na vet. postaji in koliko doz vsebuje za 40kg psa?

hvala
k.

Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #8 : petek, 16.04.2004 : 12:49:08 »

Oj kemist to ti pa lahko jaz pomagam.

Na steklenički ne piše kaj je notri (vsaj tisti, ki sem jo kupila na vet. v kp) Piše, da je Preventiva filarioze  Huh izdeluje pa lekarna SAN SINEX. Lani sem kupila in je stalo 3840 al neki takega.
V flaškici stoji cca 50 ml (od oka  Wink), ker ne piše točno kolko je tega noter.

Za 40 kg težkega psa pa daš enkrat mesečno 2 ml v hrano.

Citat
ker ubije do 30 dni stare mikrofilarije

Jaz imam drugačen podatek in sicer, da pobije do 3 mesece stare larvalne stadije...(ker Bluju kot mladičku do 6 mesecev nismo smeli dajat preventive in je lih tako spal zunaj, pa ker sem gnjavla in gnavla, če ga pa vseeno ne pikajo mi je rekel veterinar tako...

Ja najbolj okužena območja pa so v okolici Bertokov, Škofij (seveda  Roll Eyes) in Hrvatinov...Škocjanski zatok pa to...
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #9 : torek, 20.04.2004 : 19:47:29 »

Lep pozdrav, sem komaj danes zasledil to temo.
To kar imajo pri nas veterinarji za preprečevanje filarije je na bazi IVERMETINA (mislim da se tako reče tudi v slovenščini). Nekaj pasem je na to alergičnih (npr. border colliji, za druge ne vem katere so) in to zelo. Lahko je zaradi preprečevanja filarije alergična reakcija tudi smrtna!!!!!! To je zanesljivo, saj mi je to najprej povedala vzrediteljica in nato (seveda sem moral najprej sam vprašati, sami bognedaj da bi mi povedali) še veterinarji. Vzrediteljica in ena od koprskih veterinark so mi priporočile naj dajem tabletke od INTERCEPTORJA, ki nimajo ivermetina. Dobi pa se jih v Italiji v lekarnah (ponavadi imajo oboje na zalogi) pri nas jih ni. Obstajajo različne tabletke glede na težo psa. Naša jih kar iz roke poje, tako da verjetno niso tako slabe, so pa tudi za preprečevanje ostalih notranjih zajedalcev.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #10 : četrtek, 22.04.2004 : 14:17:04 »

POZOR, tiste tekočine, ki jo prodajajo na veterinarski in je "doma" zmešana, ne kupujte, saj ni učinkovita in tudi kot je pod Simon_in_Bay napisano sem slišala Shocked Shocked. To sem slišala iz več virov in zanesljivih ljudi, ki se kar nekaj spoznajo na te reči! Osebno tudi poznam skrbnike, ki to dajali in je kuža umrl, ravno za filarijo (ali dirofilarijo), ki jo prenašajo komarji (ne muhe).

Učinkovite so naslednje preventive (ena izmed, seveda ne vse) na 30 dni (ne na 1 mesec, so me opozorili): CARDOTEK (briketek, ki lepo diši in je očitno zelo okusen), INTERCEPTER (tabletka, ki jo daš v salamo, da tudi dobro diši) in STRONHOLD (ampula, ki jo iztisneš na tilnik)  Grin.

Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #11 : petek, 23.04.2004 : 09:31:11 »

Kje pa dobiš te briketke? Na veterinarski?

lp Smiley
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #12 : petek, 23.04.2004 : 10:03:32 »

Stronhold vem da imajo na veterinarski tudi pri nas, Cardotek in Inretcepter pa sem do sedaj vedno kupovala vedno v Italiji, dobiš jih v lekarni (lekarni, normalni, za ljudi).

In še to sem pozabila napisat: vse tri zadeve so v Italije ceneje kot pri nas  Wink; in vse tri zadeve se kupuje glede na kilažo kužka.
Logiran
Aladin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 52


« Odgovor #13 : petek, 23.04.2004 : 10:20:03 »

Zivjo,
jaz sem pa ravno dva dni nazaj poizvedovala na kliniki, ali je potrebno dati psu preventivno zdravilo, ker gremo za 1. maj na morje, pa mi je veterinar rekel, da naj mu stisnem sele 14. dan od takrat, ko pride 1. na morje tekocino v gobec!Kako je s tem? A potem se veterinarji ne vejo, kako se to zdravi oz. preprecuje?!
Arieb, a je treba dat briketke ali tablete preden gres na morje, ali potem, ko se z morja vrnes?
Lep pozdrav, Neza
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #14 : petek, 23.04.2004 : 10:58:59 »

LP,Aladin!
Mi imamo že dolgoletne izkušnje s to zadevo. Naš veti je tako prijazen, da mi da tekočino in injekcijo kar za domov. Na veterini pa mi naštimajo stekleničke za vsakega psa posebaj(saj veš,kilaža je pomembna). Pred prvim obrokom jim vsebino špricnem čim globje v gobček in koliko je meni poznano, se to naredi kakšen dan ali dva PRED odhodom na morje. Če ga komarček piči, je dajanje čez 14 dni po prvem dnevu na morju že prepozno. Razen pod predpostavko, da ga v tem času nič ne napade. Tako so mene podučili. Glede na to kar pa prebiram tukaj gor je res videti, da je možnih več načinov. Kateri pa je 100% pa tudi mene zanima.
LP,Miša
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Dirofilarija - srčne gliste
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines